Sporta studija

Jonass par savu pirmo uzvaru MXGP posmā

Sporta studija

Studijas viesis: pirmais latvietis – Zviedrijas hokeja līgas čempions Mārtiņš Dzierkals pirms došanās uz pasaules čempionātu

Kādā gatavībā hokeja izlase pirms došanās uz pasaules čempionātu

Hokejists Indrašis pret Poliju pagaidām datorspēlē, uzbrucējs izlasē gatavs lielākai iniciatīvai

Pasaules hokeja čempionāts Latvijai sāksies 11. maijā pret Poliju, kas elites divīzijā atgriezīsies pēc 22 gadu pārtraukuma. Atbildes uz jautājumu, ko sagaidīt no poļiem, Latvijas Televīzijas (LTV) "Sporta studijai" palīdzēja meklēt valstsvienības uzbrucējs Miks Indrašis.

Vienubrīd Latvijas hokejistu Polijas līgā bija diezgan daudz, atzina Indrašis. Pašlaik viņš gan atturējās vērtēt, cik latviešu pelna iztiku Polijas hokejā. LTV "Sporta studija" piedāvāja Indrašim Polijas izlasi iepazīt videospēles formātā. Miks komandas sastāvā videospēlei varēja izvēlēties pats sevi, kas viņam bija iepriekš nebijusi pieredze.

"Tas ir pats interesantākais visā šajā [pasākumā]," atzina Indrašis, ieceļot sevi pirmajā spēlētāju maiņā.

Aizvadīto gadu pēc izlases bronzas čempionāta Indrašis vērtē pozitīvi gan pašam, gan kluba komandai.

Indrašis palīdzēja Jēvles "Brynas" uzvarēt Zviedrijas otrajā spēcīgākajā līgā un atgriezties elitē. 

"Tituls [Zviedrijas otrajā līgā] ir laba atskaite. Sūdzēties īsti nav par ko. Arī pašam laba sezona bija punktu ziņā," paralēli rādot rezultatīvu sniegumu hokeja videospēlē, teica Indrašis. 

Videospēlē Miks poļiem iemeta trīs vārtus, un atliek viņam tikai tāpat turpināt pasaules čempionātā. Izlases galvenais treneris Harijs Vītoliņš teicis Indrašim, ka uzbrucējam vairāk jāuzņemas iniciatīva un jāmet pa vārtiem, ko Miks sola noteikti ņemt vērā.

Ja analīzi par pirmajiem pretiniekiem poļiem izlasē varēs sagatavot Indrašis, tad galvenajam trenerim Vītoliņam ir vēl virkne citu jautājumu, kas nodarbina prātu. Īpaši jau par sastāvu, kur korekcijas ieviesušas traumas.

"Liels zaudējums ir [uzbrucējs Rūdolfs] Balcers. Tas, kurš mums ir pats kreatīvākais spēlētājs. Pats ātrākais un arī Eiropā visaugstāk spēlējošais – Šveices čempions," atzina Vītoliņš. "Uz viņu likām lielas cerības. Tajā pašā laikā rodas iespēja sevi parādīt tiem, kuri nav bijuši [čempionātā], tie, kuri būs pirmo gadu izlasē. Parādīt, ka varu kaut kur aizvietot kādu spēlētāju."

Gads Latvijas hokejam bijis ļoti ražīgs pat pirms čempionāta – valstsvienības spēlētāji izcīnījuši Šveices, Zviedrijas, Francijas titulus, vairāki spēlējuši finālos. Tas, protams, ieviesa arī izmaiņas treniņprocesā.

Valstsvienības kapteinis Kaspars Daugaviņš nedēļu pirms došanās uz čempionātu sajutis nervozitāti treniņos, jo uz vietu sastāvā bija daudz kandidātu.

"Man tā sajūta varbūt nedaudz citādāka tāpēc, ka pagājušajā gadā lielākā daļa, kas spēlēja pasaules čempionātā, bija nometnē praktiski no pirmās dienas, tad šogad mēs vēl gaidām [pārējos spēlētājus]," paskaidroja Daugaviņš. 

Savukārt Latvijas valstsvienības galvenais treneris Harijs Vītoliņš uzsvēra, ka gūt panākumus komanda var tikai ar savu darbu un attieksmi.

"Ar darba ētiku, pašatdevi. Tikai visi kopā. Mēs neesam tāda komanda, ka varam pateikt – uz diviem vai trijiem spēlētājiem varam izbraukt to čempionātu," atzina Vītoliņš. "Ja tas viss būs, tad es uzskatu, ka mums uzvaru būs vairāk nekā zaudējumu."

Pārbaudes spēļu ciklā Latvija piedzīvoja piecus zaudējumus un izcīnīja trīs uzvaras. Pēdējā spēlē reabilitējoties par iestigušo uzbrukumu, izdevās panākumā pret norvēģiem gūt astoņus vārtus.

Valstsvienības vārtsargu treneri Artūru Irbi nesatrauc, ka izlases darbībā vēl ir kas pieregulējams. 

"Redzam darba atmosfērā, ka mēs vēlamies atkal iet uz visaugstākajiem mērķiem, bet tas prasa darbu un vēl ir daudz ko pieslīpēt. Ir tomēr lietiņas, kas pieklibo," teica Irbe. "Varbūt tas arī ir labi, jo tas nozīmē, ka mēs varam būt un būsim labāki pasaules čempionātā nekā tagad."

Vārtsargu līnija – īpaši pēc pārbaudes spēlēm pret Norvēģiju – izskatās pārliecinoša, pamatvārtsargu lomas pildot Elvim Merzļikinam un Kristeram Gudļevskim.

Gudļevskis sagaida izlases darbību līdzīgu kā pērn. 

"Elvis [Merzļikins], ņemot vērā, kur viņš spēlē [NHL], ko viņš sasniedzis – viņam ir jābūt priekšrokai kā vārtsargam, kurš sāks čempionātu," vārtsargu rangu iezīmēja Gudļevskis. "Man jābūt tam, kurš viņu treniņos un pēc treniņiem motivē un cenšas viņam dzīties pakaļ. Es domāju, arī Ēriks [Vītols] spēlēs savu lomu, to pašu darot ar mani. Jebkurā komandā, spēlē ir svarīgi, ka spēlētāji zina savu lomu un to pieņem. It sevišķi, es domāju, tas ir svarīgi izlasē. Tas nav vairāk pieņemšanas jautājums. Tas ir vairāk domāts, lai palīdzētu komandai sasniegt maksimāli augstākos mērķus."

Lai gan pērn pasaules čempionātā izcīnītā bronza ir atstāta vēsturei, izlases kapteinis Daugaviņš nešaubās, ka pirms gada izcīnītās medaļas ir svarīgas komandas pārliecībai par sevi. 

"Pierādījām sev pagājušogad, ka mēs to varam. Tas noteikti ir jāņem un varbūt kaut kur jāiziet tiem momentiņiem cauri no pagājušā gada, kā mēs to darījām," teica Daugaviņš. "Lai sevi nedaudz uzkurinātu un jāiet atkal cīņā, bet, kā mēs jau minējām, – viss sākas no jauna, un tas ir jādara no pirmās spēles."

KONTEKSTS:

Pasaules čempionāts Čehijā startēs 10. maijā, bet Latvijas izlase grupas turnīru sāks 11. maijā Ostravā ar spēli pret Poliju. Grupas kārtas turpinājumā būs jāspēlē pret Franciju (12. maijā), Kazahstānu (14. maijā), Vāciju (15. maijā), Zviedriju (18. maijā), Slovākiju (19. maijā) un ASV izlasi (21. maijā). Grupas četras spēcīgākās komandas iekļūs ceturtdaļfinālā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
A grupa Punkti
Kanāda
Kanāda
19
Šveice
Šveice
17
Čehija
Čehija
16
Somija
Somija
10
Austrija
Austrija
7
Norvēģija
Norvēģija
6
Dānija
Dānija
6
Lielbritānija
Lielbritānija
3
B grupa Punkti
Zviedrija
Zviedrija
21
ASV
ASV
16
Vācija
Vācija
15
Slovākija
Slovākija
12
Latvija
Latvija
9
Kazahstāna
Kazahstāna
6
Francija
Francija
4
POLIJA
POLIJA
1

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti