Sports / Sporta politika
Nacionālās sporta bāzes godā tiek arī privāti objekti – vilina statuss un finanšu atvieglojumi
Nacionālās sporta bāzes statusu nule kā piešķīra "Arēnai Rīga" un "Ruukki" pludmales centram Mārupē – tas nav atbalsts pandēmijas laikā, jo pieteikumus abi pretendenti izstrādāja vēl pirms Covid-19 ēras. Gan "Arēna Rīga", gan "Ruukki" centrs ir privātas iestādes, bet iespēja iegūt nacionālās sporta bāzes statusu nav atkarīga no objekta piederības.
Jaunās ziemas olimpiskās disciplīnas: Latvijā bez augstas klases sportistiem un neapgūtas
Pekinas ziemas olimpisko spēļu programmā debitēs septiņas jaunas disciplīnas, kuras Starptautiskā Olimpiskā komiteja  (SOK) izziņoja 2018. gadā, un piecas no tām ir Latvijas Slēpošanas Savienības (LSS) pārziņā. Jaunajās disciplīnās Latvijā nav augsta līmeņa sportistu, kas varētu pretendēt uz dalību olimpiskajās spēlēs, un plašākie apvāršņi arī nav veicinājuši būtisku finansējuma pieaugumu, apliecina LSS gada pārskati.
Viens pats sportists, bet rezultāti pasaules līmenī. Vai ātrslidošanai Latvijā draud pilnīga izmiršana?
Iepriekšējās ziemas olimpiskajās spēlēs Dienvidkorejā 4. vietu ātrslidošanā izcīnīja Haralds Silovs. Tas bija otrs augstvērtīgākais sasniegums aiz bobslejistu bronzas, tomēr ātrslidošana Latvijā ir Silova monoizrāde, jo viņš ir vienīgais sportists un vienīgais sertificētais treneris, bet panākumi nebūtu iespējami ar citu valsts sporta finansēšanas modeli.  
Sporta skolu treneru apmaksas finansēšanā pāries uz likmju principu
Valdība otrdien apstiprināja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) sagatavoto noteikumu projektu par kārtību, kādā valsts finansē profesionālās ievirzes sporta izglītības programmas. Jaunie noteikumi paredz mainīt dotācijas aprēķināšanas kārtību sporta treneru darba samaksai, pārejot uz likmju finansēšanas principu, informēja par nozari atbildīgā IZM.
Piešķirtās naudas balvas sportā vēlreiz raisa jautājumus par sistēmas taisnīgumu
Gada nogalē tradicionāli sadala valsts naudas balvas par izciliem sasniegumiem sportā. Apbalvojamo sarakstā 2021. gadā ir 66 iedaļas, lielākās summas piešķirot olimpisko un paraolimpisko spēļu izcilniekiem. Tomēr izcilības finansiālā novērtēšana Latvijas sportā raisa jautājumus par atbilstošu un vienlīdzīgu pieeju.
Basketbola skolas «Rīga» saimniecības īpatnības: atkāpes no likumiem finanšu jomā
Kampaņā "Bērnu sporta uzrēķini", uzklausot vecāku stāstus, Latvijas Televīzija visbiežāk sastapās ar basketbola skolas "Rīga" nosaukumu. To gan daļēji var noteikt BS Rīga" mērogs - tā ir ļoti liela iestāde, apvienojot vairāk nekā 2400 audzēkņu. BS "Rīga" direktors Guntis Šēnhofs nenoliedz, ka naudas apritē skolā ir atkāpes no likumiem, bet viņš to pamatoja ar treneru nepietiekamo oficiālo atalgojumu.
Ministre par ierobežojumiem sportā: pērt bērnus par pieaugušo neizdarību ir vienkāršākais ceļš
Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) nākamnedēļ piedāvās risinājumus, kas pavērtu iespēju arī 12 gadu vecumu nesasniegušiem bērniem pandēmijas apstākļos iesaistīties sporta nodarbībās telpās, Latvijas Televīzijas "Sporta studijai" teica ministre Anita Muižniece (Jaunā konservatīvā partija). Ierobežojumi bērnu sportam tikuši noteikti pēc veselības ekspertu ieteikumiem, tomēr ministre saskata nepieciešamību kompromisiem, kas respektētu visu iesaistīto intereses.
Krasi ierobežojumi bērnu sportam Latvijā saglabājas arī pēc «lokdauna»
Jau otro gadu bērnu sporta apguvi nopietni kavē valdības noteiktie epidemioloģiskie ierobežojumi. Lai arī bērnu un jauniešu sports kā prioritārs tiek izcelts ne tikai amatpersonu runās, bet pat Sporta likumā, pēc "lokdauna" beigām arvien spēkā esošie ierobežojumi liecina par pretējo.
Vecāku izmaksas sportā var mazināt ar citviet Eiropā sevi apliecinājušiem risinājumiem
Kampaņā "Bērnu sporta uzrēķini” Latvijas Televīzijas Sporta ziņu redakcija mēneša laikā uzklausīja milzum daudz vecāku stāstu par reālajiem tēriņiem, sūtot savas atvases uz sporta nodarbībām. Daļa izmaksu esošajā sistēmā vecākiem ir skaidras, bet arvien pastāv arī nezināmie un mainīgi lielumi. Finanšu slogu vecākiem varētu samazināt, ieviešot citviet Eiropā sevi jau apliecinājušus risinājumus.
Sporta padomē lems par olimpisko prēmiju piemaksu bobslejistiem un svarcēlājam Plēsniekam
Nacionālā sporta padome (LNSP) ceturtdien apspriedīs naudas balvu piešķiršanu par izciliem sasniegumiem vasaras olimpiskajās un paraolimpiskajās spēlēs Tokijā, kā arī citiem izciliem panākumiem sportā pērnā gada nogalē un šogad. Izskatīs arī jautājumu par prēmiju starpību piemaksu iepriekš notikušo olimpisko spēļu laureātiem svarcelšanā un bobslejā.
Latvijā vecāku līdzmaksājums sportā – augstāks nekā vidēji Eiropā. Saruna ar LTV Sporta ziņu vadītāju Juri Valdovski
Latvijas Televīzijas (LTV) Sporta redakcija projektā "Bērnu sporta uzrēķini" padziļināti pētīja, kāpēc bērnu sports Latvijā lielā mērā balstās uz vecāku līdzmaksājumiem. Projekts ir finiša taisnē, un viens no tā pārstāvjiem –  LTV Sporta ziņu vadītājs Juris Valdovskis – pastāstīja, ka ir ne tikai iegūti secinājumi, bet arī izstrādāti priekšlikumi Latvijas sporta sistēmas uzlabošanai. 
Pēc mājsēdes sporta sacensības Latvijā būs «zaļajā režīmā» vai burbuļa formātā
Sporta jomā pēc mājsēdes beigām no 15. novembra visas sacensības Latvijā risināsies epidemioloģiski drošā vidē jeb ''zaļajā režīmā'', savukārt izņēmuma statusā būs starptautiski pasākumi, kas varēs notikt arī daļēji drošā vidē, bet epidemioloģiski drošā burbulī, otrdien informēja par nozari atbildīgā Izglītības un zinātnes ministrija. 
Jaunākie
Interesanti