Svarīgi
Sadaļas
Sports / Sporta politika
Galvenais sporta ierēdnis: Labākie saglabās valsts atbalstu arī sporta veidos bez masveidības
Latvijas Televīzijai publiskojot par nozari atbildīgās Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM) izveidoto potenciāli prioritāro sporta veida rangu, sporta sabiedrība jau paguvusi aizsvilties. IZM Sporta departamenta direktors Edgars Severs Latvijas Radio pastāstīja, ka uzreiz izskanējušās pretenzijas, bet kritēriju sistēmu pašreizējā modelī ministrija izstrādājusi, lai aprēķinātu atbalstu federācijai kā sporta organizācijai.
Sporta federāciju padome aicina nepakļaut nozari neproporcionāliem ierobežojumiem
Latvijas Sporta federāciju padome (LSFP) valdības pēdējos lēmumus cīņā pret Covid-19 uzskata par nesamērīgi ierobežojošiem salīdzinājumā ar izklaides nozari. LSFP piektdien informēja, ka nekādi neapšauba ierobežojumu nepieciešamību sabiedrības veselības nodrošināšanai, tomēr aicina ievērot samērību, kas tiek attiecināta uz citām nozarēm.
No basketbola līdz beisbolam – IZM sarindo sporta veidus potenciālā prioritāšu rangā
Valsts budžeta naudas dalīšanā priekšroka paredzēta prioritārajiem sporta veidiem, kuru noteikšana līdz ar to ir kļuvusi par vēl nokaitētāku jautājumu. Par nozari atbildīgajā Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM) līdz gala lēmuma pieņemšanai vēl uzklausīs pieaicinātu ekspertu viedokli, taču zīmīgu ieskaitu sniedz arī izstrādātais darba variants. 
Riteņbraukšanā un autosportā kritiski par Latvijas prioritāro sporta veidu rangu
Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) izveidotajā Latvijas sporta veidu rangā, kas tapis, strādājot prioritāro sporta veidu noteikšanai, riteņbraukšana ieņem 42. vietu, bet autosports ir 46. pozīcijā. Latvijas Riteņbraukšanas federācijas (LRF) izpilddirektors Toms Markss Latvijas Televīzijas "Sporta studijai" atzina, ka par tik zemu vērtējumu ir pārsteigts, savukārt Latvijas Automobiļu federācijas (LAF) viceprezidents Jānis Naglis prioritāro sporta veidu noteikšanu uzskata par nelietderīgu.
Ministre Šuplinska aicina ierobežojumiem pakļautos sportotājus uzlabot fizisko formu
Cīņā pret Covid-19 papildus ieviestie pagaidu ierobežojumi neliedz sportistiem darboties fiziskās formas uzlabošanai, kā arī pievērsties vairākiem citiem nepieciešamajiem sagatavotības elementiem, ceturtdien žurnālistiem teica par sporta nozari atbildīgā izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (Jaunā konservatīvā partija).
Prioritāros sporta veidus oktobrī tomēr nenoteiks, lēmēji vēl tikai gaida pētījumu
Sporta nozari pārraugošā izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska vasarā Latvijas Televīzijai stāstīja, ka valsts noteikto prioritāro sporta veidu nosaukšana gaidāma oktobrī, kas nu ir pienācis, bet solītais gala lēmums – izpalicis. Lemšanai nepieciešamā pētījuma veicējus vēl tikai meklē, un viņiem paredzēto uzdevumu eksperti vērtē kā ļoti sarežģītu.
Sporta apakškomisijas vadītājs: Prioritātēs jāiekļauj arī emocionāli nozīmīgi sporta veidi
Diskusijā par valstī prioritārajiem sporta veidiem gala versija oktobrī vēl nav gaidāma, bet attīstības virziens varētu kļūt zināms līdz gada beigām, intervijā Latvijas Televīzijas "Sporta studijai" teica Saeimas Sporta apakškomisijas vadītājs Sandis Riekstiņš (Jaunā konservatīvā partija). Viņš saskata, ka svarīgi būs prioritātēs saglabāt nācijai emocionāli nozīmīgus sporta veidus, kuri pēc formāliem kritērijiem varētu nonākt saraksta lejasdaļā. 
Kas jāmaina Latvijas sportā: ziedojumu apmērs ir ievērojami krities
Pirms diviem gadiem Latvijas sporta sabiedrība izgāja ielās un veica masīvu kampaņu “Es atbalstu sportu”. Iemesls šādai aktivitātei bija nodokļu reformas rezultātā ziedojumu kritums no uzņēmējiem. Kustības aktivitātes beidzās līdz ar valdības deklarācijas pieņemšanu. Tajā starp solījumiem ir arī sporta finansēšanas pārskatīšana.
Rosina sponsoru atsaucību iekļaut kritērijos valsts sporta budžeta dalīšanā
Valsts budžeta naudas dalīšanā ļoti svarīgam kritērijam līdzās masveidībai jābūt sporta veida sekmēm privātā finansējuma piesaistīšanā, uzskata uzņēmējs un ilggadējs basketbola menedžeris Egils Lūsis, kurš ir arī Latvijas Basketbola savienības valdes loceklis. Lūša priekšlikumu intervijā Latvijas Televīzijā par labu esam novērtēja arī izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska.
Talantu kalve vai dārgs mauzolejs? Murjāņu Sporta ģimnāzija arvien bez skaidras perspektīvas
Murjāņu Sporta ģimnāzijas (MSĢ) absolventus pēc olimpiskajām spēlēm bieži sagaida ar medaļām kaklā, taču pašai izglītības iestādei iet arvien grūtāk. Tā velk dzīvību ar dažādiem kosmētiskiem remontiem ēkām un arī pašā sistēmā. MSĢ vārds jau vēsturiski izraisa sakāpinātas emocijas sporta sabiedrībā  – viedokļi par tās lietderību allaž ir ļoti krasi dalījušies. Publiski Murjāņu vārds ir locīts skalā no "talantu kalves" līdz pat "Latvijas sporta sistēmas mauzolejam".
Sporta skolu sistēma Latvijā: Sekmīga masveidībā, ne visiem veidiem pieejama
Sporta skolu sistēmas līdzfinansēšana patērē pusi Latvijas sporta budžeta. Lai arī Latvijā ir vairāk nekā 90 atzītu sporta veidu federāciju, sportu skolu sistēmā ir pārstāvēti 38 sporta sporta veidi, kopējam audzēkņu skaitam pārsniedzot 40 000 bērnu un jauniešu. Tomēr gribētāju skaits iekosties valsts maizē ir vēl lielāks.
Latvijā gatavojas nosaukt prioritāros sporta veidus. Deviņi jautājumi un atbildes
Latvijas sporta politiku gaida lielākās izmaiņas kopš deviņdesmitajiem gadiem, jo izšķiršanās par prioritārajiem sporta veidiem nonākusi finiša taisnē. Vai resursu koncentrēšana maksimāliem sasniegumiem būs efektīvs ceļš, iespējams, kļūs zināms jau ļoti drīz. Lūk, svarīgākie jautājumi par prioritāro sporta veidu noteikšanu:
OIimpiskajā vienībā gatavi atbalstīt plašāku sporta veidu loku, vēlas skaidrus noteikumus
Olimpisko sporta veidu individuālajiem atlētiem iekļūšana kādā Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) sastāvā garantē ikmēneša ienākumus, finanses treniņnometnēm un nodrošinātu medicīnisko aprūpi. LOV jaunā stratēģija paredz plašāku sporta veidu iesaisti, bet jautājums, kā tas tiks realizēts, vēl ir diskusiju stadijā, Latvijas Televīzijas "Sporta studijai" pastāstīja LOV valdes priekšsēdētājs Einars Fogelis. 
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt