Sports / Sporta politika
Sporta sabiedrībā neapmierināti ar ieviestajiem ierobežojumiem, rosina tos pārskatīt
Grozījumi epidemioloģiskās drošības pasākumos paredz iespēju kopš 17. oktobra sabiedriskās izklaides vietās iekštelpās vienlaicīgi pulcēties 30 cilvēkiem, bet kopīgi sportot iekštelpās sabiedrībai tiek liegts. Latvijas sportisti, sporta entuziasti, treneri, klubi un sporta federācijas ir pauduši neizpratni par lēmumu, kas pieņemts, neieklausoties sporta organizāciju viedoklī, un uzskata to par nesamērīgu.
Dainis Dukurs par prioritārajiem sporta veidiem: Sporta sabiedrība ir gana gudra, vidusceļu atradīs
Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM) darba variantā tapušās sporta veidu prioritātes tabulas nesatrauc pieredzējušo skeletona treneri Daini Dukuru, lai gan viņš apzinās, ka katram savs krekls ir tuvāks. Dukurs, kurš ir arī bobsleja un kamaniņu trases "Sigulda" valdes priekšsēdētājs, otrdien Latvijas Televīzijā teica, ka diskusijai jābūt mazliet ilgākai, lai visas iesaistītās puses viena otrā ieklausītos.
Sporta nozarē lielākie sarežģījumi jauno ierobežojumu dēļ – infrastruktūras uzturēšanā
Cīņai pret pandēmiju nepieciešamos pasākumus sportā bija iespēja ieviest draudzīgāk, ieklausoties sagatavotajos piedāvājumos, tomēr nozare ir gatava pieņemt ierobežojumus, kas noteikti līdz 6. novembrim. Risinājums gan nepieciešams sporta infrastruktūras objektiem, kam zaudētā iespēja gūt ienākumus netiek kompensēta un sarežģī turpmāko pastāvēšanu.
Valsts nauda tautas sporta atbalstam aizplūst federāciju tēriņiem, lielo pasākumu rīkotāji iebilst
Latvijas Sporta federāciju padome (LSFP) augusta sākumā apstiprināja konkursa rezultātus finansējuma piešķiršanai sabiedriski nozīmīgu tautas, skolu jaunatnes un augstskolu sporta pasākumu organizēšanai. Sporta organizācijām tika sadalīts pusmiljons eiro valsts budžeta līdzekļu, kuri tika piešķirti, lai mazinātu Covid-19 krīzes seku ietekmi uz sporta nozari. Konkursa rezultāti bija raibu raibie. 
Galvenais sporta ierēdnis: Labākie saglabās valsts atbalstu arī sporta veidos bez masveidības
Latvijas Televīzijai publiskojot par nozari atbildīgās Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM) izveidoto potenciāli prioritāro sporta veida rangu, sporta sabiedrība jau paguvusi aizsvilties. IZM Sporta departamenta direktors Edgars Severs Latvijas Radio pastāstīja, ka uzreiz izskanējušās pretenzijas, bet kritēriju sistēmu pašreizējā modelī ministrija izstrādājusi, lai aprēķinātu atbalstu federācijai kā sporta organizācijai.
Sporta federāciju padome aicina nepakļaut nozari neproporcionāliem ierobežojumiem
Latvijas Sporta federāciju padome (LSFP) valdības pēdējos lēmumus cīņā pret Covid-19 uzskata par nesamērīgi ierobežojošiem salīdzinājumā ar izklaides nozari. LSFP piektdien informēja, ka nekādi neapšauba ierobežojumu nepieciešamību sabiedrības veselības nodrošināšanai, tomēr aicina ievērot samērību, kas tiek attiecināta uz citām nozarēm.
No basketbola līdz beisbolam – IZM sarindo sporta veidus potenciālā prioritāšu rangā
Valsts budžeta naudas dalīšanā priekšroka paredzēta prioritārajiem sporta veidiem, kuru noteikšana līdz ar to ir kļuvusi par vēl nokaitētāku jautājumu. Par nozari atbildīgajā Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM) līdz gala lēmuma pieņemšanai vēl uzklausīs pieaicinātu ekspertu viedokli, taču zīmīgu ieskaitu sniedz arī izstrādātais darba variants. 
Riteņbraukšanā un autosportā kritiski par Latvijas prioritāro sporta veidu rangu
Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) izveidotajā Latvijas sporta veidu rangā, kas tapis, strādājot prioritāro sporta veidu noteikšanai, riteņbraukšana ieņem 42. vietu, bet autosports ir 46. pozīcijā. Latvijas Riteņbraukšanas federācijas (LRF) izpilddirektors Toms Markss Latvijas Televīzijas "Sporta studijai" atzina, ka par tik zemu vērtējumu ir pārsteigts, savukārt Latvijas Automobiļu federācijas (LAF) viceprezidents Jānis Naglis prioritāro sporta veidu noteikšanu uzskata par nelietderīgu.
Ministre Šuplinska aicina ierobežojumiem pakļautos sportotājus uzlabot fizisko formu
Cīņā pret Covid-19 papildus ieviestie pagaidu ierobežojumi neliedz sportistiem darboties fiziskās formas uzlabošanai, kā arī pievērsties vairākiem citiem nepieciešamajiem sagatavotības elementiem, ceturtdien žurnālistiem teica par sporta nozari atbildīgā izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (Jaunā konservatīvā partija).
Prioritāros sporta veidus oktobrī tomēr nenoteiks, lēmēji vēl tikai gaida pētījumu
Sporta nozari pārraugošā izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska vasarā Latvijas Televīzijai stāstīja, ka valsts noteikto prioritāro sporta veidu nosaukšana gaidāma oktobrī, kas nu ir pienācis, bet solītais gala lēmums – izpalicis. Lemšanai nepieciešamā pētījuma veicējus vēl tikai meklē, un viņiem paredzēto uzdevumu eksperti vērtē kā ļoti sarežģītu.
Valsts uzņēmumi sportu atbalsta ar ziedojumiem un reklāmas līgumiem, skaidra robežšķirtne nav
Valsts kapitālsabiedrības gadiem ilgi ir sniegušas nozīmīgu atbalstu Latvijas sportam, sadarbības formas ietērpjot gan ziedojumu, gan reklāmas līgumu veidolā. Ziedojumos dažādām sabiedriskajām organizācijām ik gadu atvēlē apmēram 4 miljonus eiro, un sporta nozare ik gadu saņem pusi šī pīrāga. Dāsnākie ziedotāji sportam bijuši "Latvijas Valsts meži".
Sporta apakškomisijas vadītājs: Prioritātēs jāiekļauj arī emocionāli nozīmīgi sporta veidi
Diskusijā par valstī prioritārajiem sporta veidiem gala versija oktobrī vēl nav gaidāma, bet attīstības virziens varētu kļūt zināms līdz gada beigām, intervijā Latvijas Televīzijas "Sporta studijai" teica Saeimas Sporta apakškomisijas vadītājs Sandis Riekstiņš (Jaunā konservatīvā partija). Viņš saskata, ka svarīgi būs prioritātēs saglabāt nācijai emocionāli nozīmīgus sporta veidus, kuri pēc formāliem kritērijiem varētu nonākt saraksta lejasdaļā. 
Kas jāmaina Latvijas sportā: ziedojumu apmērs ir ievērojami krities
Pirms diviem gadiem Latvijas sporta sabiedrība izgāja ielās un veica masīvu kampaņu “Es atbalstu sportu”. Iemesls šādai aktivitātei bija nodokļu reformas rezultātā ziedojumu kritums no uzņēmējiem. Kustības aktivitātes beidzās līdz ar valdības deklarācijas pieņemšanu. Tajā starp solījumiem ir arī sporta finansēšanas pārskatīšana.
Rosina sponsoru atsaucību iekļaut kritērijos valsts sporta budžeta dalīšanā
Valsts budžeta naudas dalīšanā ļoti svarīgam kritērijam līdzās masveidībai jābūt sporta veida sekmēm privātā finansējuma piesaistīšanā, uzskata uzņēmējs un ilggadējs basketbola menedžeris Egils Lūsis, kurš ir arī Latvijas Basketbola savienības valdes loceklis. Lūša priekšlikumu intervijā Latvijas Televīzijā par labu esam novērtēja arī izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska.
Talantu kalve vai dārgs mauzolejs? Murjāņu Sporta ģimnāzija arvien bez skaidras perspektīvas
Murjāņu Sporta ģimnāzijas (MSĢ) absolventus pēc olimpiskajām spēlēm bieži sagaida ar medaļām kaklā, taču pašai izglītības iestādei iet arvien grūtāk. Tā velk dzīvību ar dažādiem kosmētiskiem remontiem ēkām un arī pašā sistēmā. MSĢ vārds jau vēsturiski izraisa sakāpinātas emocijas sporta sabiedrībā  – viedokļi par tās lietderību allaž ir ļoti krasi dalījušies. Publiski Murjāņu vārds ir locīts skalā no "talantu kalves" līdz pat "Latvijas sporta sistēmas mauzolejam".
Sporta skolu sistēma Latvijā: Sekmīga masveidībā, ne visiem veidiem pieejama
Sporta skolu sistēmas līdzfinansēšana patērē pusi Latvijas sporta budžeta. Lai arī Latvijā ir vairāk nekā 90 atzītu sporta veidu federāciju, sportu skolu sistēmā ir pārstāvēti 38 sporta sporta veidi, kopējam audzēkņu skaitam pārsniedzot 40 000 bērnu un jauniešu. Tomēr gribētāju skaits iekosties valsts maizē ir vēl lielāks.
Jaunākie
Interesanti