Sports / Sporta politika
Kariņš uzdod sagatavot priekšlikumus paraolimpiešu prēmēšanai par vairākiem sasniegumiem
Ministru prezidents Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība") uzdevis Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM) sadarbībā ar Finanšu ministriju iesniegt valdībā priekšlikumus par kārtības maiņu naudas balvu piešķiršanai paraolimpisko spēļu dalībniekiem, kas vienās sacensībās guvuši vairākus augstus sasniegumus, otrdien informēja Valsts kancelejas Komunikāciju departamentā.
Ar 3x3 basketbola miniturnīru atklāj multifunkcionālu sporta laukumu Brasā
Trešdien Rīgas mērs Mārtiņš Staķis, Brasas apkaimes biedrības pārstāvji un Tokijas olimpiskajās spēlēs zeltu ieguvušie 3x3 Latvijas izlases basketbolisti svinīgi atklāja nesen ekspluatācijā nodoto multifunkcionālo sporta laukumu Brasas apkaimē, informē Rīgas domes Komunikācijas pārvaldes projektu koordinators Mārtiņš Vilemsons.
Atceļ Covid-19 ierobežojumu sporta sacensību organizētājiem ārpus telpām 
Atbalstot Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) rosinātās izmaiņas noteikumos par epidemioloģiskās drošības pasākumiem Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai, valdība nolēmusi paplašināt ārtelpu sporta sacensību organizatoru loku. Tāpat atcelts ierobežojums sporta sacensībās piedalīties bērniem, kas jaunāki par 7 gadiem, kā arī samazināta nodrošināmā ūdens virsmas platība peldētapmācības programmu īstenošanai.
IZM pieļauj iespēju pārņemt valsts sporta budžeta līdzekļu pārvaldību
Ja gada laikā nebūs novērsta sadrumstalotība nevalstisko sporta organizāciju apvienību līmenī, Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) no 2023. gada 1. janvāra pilnībā pārņems valsts sporta budžeta līdzekļu un citu sporta pārvaldības funkciju izpildi, otrdien informēja ministrijā.
Saeima pilnveido antidopinga regulējumu
Saeima galīgajā lasījumā atbalstīja par steidzamiem atzītos grozījumus Sporta likumā, kas papildina regulējumu antidopinga jomā un pārņem Pasaules Antidopinga kodeksā noteiktās prasības, informēja Saeimas Preses dienests.
Paraksta līgumu par «Daugavas» stadiona manēžas projektēšanu un būvniecību
VSIA “Kultūras un sporta centrs “Daugavas stadions”” un būvnieki AS “UPB” ceturtdien, 1. jūlijā, parakstīja līgumu par ilgi gaidītās vieglatlētikas manēžas ar multifunkcionalitāti būvprojekta izstrādi, autoruzraudzību un būvdarbiem. Manēža Rīgā būs paredzēta vieglatlētikas treniņiem un sacensībām. Ārpus vieglatlētu treniņu laikiem manēžu varēs izmantot komandu sporta veidu, tostarp basketbola, volejbola, florbola, handbola un telpu futbola treniņiem un sacensībām.
Sporta federācijām pēc Valsts kontroles ziņojuma jāuzlabo atskaitīšanās par valsts naudas tērēšanu
Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) nedēļas sākumā no Valsts kontroles saņēma revīzijas ziņojumu par piešķirto valsts budžeta līdzekļu izlietojumu 2019. un 2020. gadā. Lai gan klajus pārkāpumus neatklāja, ziņojumā tomēr izceltas nepilnības, kas LOK jānovērš. Viena no galvenajām norādēm ir sekot līdzi piešķirto līdzekļu izlietojumam un atskaitēs rakstītajam. Dažas sporta veidu federācijas izcēlušās ar īpaši paviršu pieeju atskaitēm par finansējuma izlietojumu.
Sporta veidu federācijas prasa atļaut āra sacensības, izmaiņas varētu ieviest jūnijā
Latvijas sporta nozare pandēmijas laikā piedzīvojusi ļoti krasus ierobežojumus. Visa ziema tika pavadīta, trenējoties ārā, jo iekštelpās treniņi bija atļauti tikai profesionāliem sportistiem un nacionālo izlašu kandidātiem. Drūmie ziemas mēneši jau aiz muguras, bet sacensības joprojām var notikt tikai komandu sporta spēļu augstākajās līgās.
Starptautiskas sacensības izlašu sportistiem atļauj rīkot no 10 gadu vecuma
Starptautisko sporta federāciju kalendārā iekļautās sacensības izlašu sportistiem turpmāk drīkstēs rīkot dalībniekiem no 10 gadu vecuma, paredz valdībā ceturtdien apstiprinātās izmaiņas Ministru kabineta noteikumos par epidemioloģiskās drošības pasākumiem Covid-19 ierobežošanai. 
Četras lielas nacionālās sporta bāzes apvienos Nacionālajā sporta centrā (papildināts)
Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) izstrādātais četru nacionālo sporta bāzu reorganizācijas plāns paredz izveidot vienu kapitālsabiedrību - Latvijas Nacionālo sporta centru, kur apvienos SIA "Sporta centrs "Mežaparks"", SIA "Tenisa centrs "Lielupe"", SIA "Bobsleja un kamaniņu trase "Sigulda"" un VSIA "Kultūras un sporta centrs "Daugavas stadions"", ceturtdien informēja IZM. 
Reklāmas aģentūras pētījums Latvijas sporta finanšu reformai – nepilnas 10 lappuses teksta
Lai atrastu izeju no šķietamā strupceļa valsts prioritāri atbalstāmo sporta veidu noteikšanā, Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) pērn septembrī izsludināja iepirkumu pētījumam par sporta finansēšanas modeļa pilnveidi. Pētījumu uzticēja reklāmas aģentūrai “Mindshare”, darbam atvēlot 9500 eiro. Piecus mēnešus tapušais pētījums ir izlasāms uz nieka 10 lappusēm, no kurām pirmajā ir tikai nosaukums, bet desmitajā – veselas divas rindiņas.
Vienojas virzīt vienreizēju atbalsta maksājumu telpu sporta infrastruktūras uzturēšanai
Ministru prezidenta uzdevumā izveidotajā vadības grupā uzņēmēju un nodarbināto atbalstam ceturtdien panāca vienošanos par vienreizēju maksājumu, lai palīdzētu uzturēt sporta nozares infrastruktūras objektus, kurus nesasniedza līdzšinējie kompensācijas mehānismi pēc Covid-19 ierobežošanai ieviestajiem noteikumiem, informēja Ekonomikas ministrija.
Jaunākie
Interesanti