Svarīgi
Sadaļas
Sports / Sporta politika
Kā nelielai valstij gūt panākumus visdažādākajos sporta veidos? Slovēnijas paraugs
Lielajā sportā gadiem ilgi dominē pasaules lielvaras, kuras visās nozīmīgākajās sacensībās allaž savāc iespaidīgu medaļu ražu. Tomēr ik pa brīdim iemirdzas arī kāda mazāka valsts, kas visus pārsteidz. Viens no spilgtākajiem piemēriem, ka maza valsts paveic lielas lietas, ir Islande – valsts ar apmēram 340 tūkstošiem iedzīvotāju kvalificējusies pasaules un Eiropas čempionātiem futbolā, iekožot arī futbola grandiem. Islandei pieder arī 2008.gada olimpisko spēļu sudrabs handbolā. Tomēr Eiropā atrodams vēl viens spilgts piemērs mazai valstij ar neticamiem panākumiem sportā – tā ir Slovēnija.
Sapņos par bērna karjeru profesionālajā sportā vecāki meklē ceļus uz ārzemēm. Cik pamatoti?
Regulāras un pareizas fiziskās aktivitātes ir katra bērna attīstības stūrakmens - ieguldījums gan ķermeņa, gan prāta pilnveidē. Nereti mūsdienās bērnu vecāki gan mēģina caur atvašu sporta gaitām realizēt savus nepiepildītos sapņus. Viena izpausme, kas par to liecina, ir nepamatota neuzticība vietējai sporta sistēmai, ka tajā bērns varētu izaugt līdz profesionāla sportista līmenim, tā vietā cenšoties savu atvasi par katru cenu iekārtot kādā ārzemju sporta skolā.
Organizatori nezaudē cerības maijā Latvijā sarīkot nozīmīgus sporta pasākumus
Koronavīrusa "Covid-19" pandēmijas dēļ Latvijā ļoti sarežģītā situācijā ir nonākuši arī vairāku starptautiska līmeņa sporta notikumu organizatori, kuri Latvijas Televīzijas "Sporta studijā" pirmdien pauda cerību, ka maijā vairs nebūs šķēršļu plānoto pasākumu norisei. Tas ļautu gan sarīkot Rīgas maratonu, gan boksera Maira Brieža cīņu Latvijas galvaspilsētā un Eiropas rallija čempionāta posmu Kurzemē. 
Latvijas Olimpiskā komiteja pārceļ vadības vēlēšanu sesiju; futbola virslīgas startu atliek
Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) Ģenerālās asamblejas sesija, kurā plānoja izvēlēties jaunu organizācijas vadību, atcelta uz nenoteiktu laiku pēc valdības lēmuma noteikt valstī ārkārtas situāciju vīrusa “Covid-19” izplatības dēļ, piektdien pavēstīja LOK. Savukārt Latvijas Futbola federācija (LFF) atteicās no sākotnējā plāna virslīgas sezonu sākt 13.martā un piektdien paziņoja par visu sacensību pārtraukšanu.
Sporta skolas pēc ministrijas rosinātiem grozījumiem bažījas par iespējām bērniem nodarboties
Latvijas sporta skolu vadītājiem pēdējās nedēļas laikā pamatīgi nācies lauzīt galvu, kā turpināt dzīvi nākamajos gados. Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) iecere mainīt Ministru kabineta (MK) noteikumus daudzām sporta skolām var atņemt finansējumu un liegt atvērt treniņu grupas. IZM Sporta departamenta direktors Severs sarunā Latvijas Radio gan uzsvēra, ka diskusija ir tikai pašā sākumā un vēl nav pat izstrādāts MK noteikumu projekts, bet sporta skolas un sporta veidu federācijas ir uzaicinātas paust savu redzējumu.
Latvijas Olimpiskās komitejas prezidenta vēlēšanas notiks 20.martā
Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) Ģenerālā asambleja un prezidenta vēlēšanas notiks 20.martā, ceturtdien Izpildkomitejas sēdē lēmusi LOK. Asamblejā notiks arī LOK ģenerālsekretāra, LOK Izpildkomitejas, LOK individuālo locekļu un revīzijas komisijas locekļu vēlēšanas.
Krievijas antidopinga šefs: Ar pārsūdzību riskējam tikt pilnīgi izslēgti no pasaules aprites
Krievijas Antidopinga aģentūras (RUSADA) lēmums nepiekrist Starptautiskās Antidopinga aģentūras (WADA) piespriestajam sodam un lēmums prasīt lietas izskatīšanu Starptautiskajā Sporta arbitrāžas tiesā (CAS) nozīmē vēl smagāku sankciju risku un iespēju Krievijai tikt pilnīgi izslēgtai no augstākā līmeņa starptautiskām sacensībām, par RUSADA vadītāja Jurija Ganusa teikto piektdien vēstīja aģentūra RIAN.
Krievija par atstādināšanu no sporta sacensībām vērsīsies arbitrāžas tiesā
Krievijas Antidopinga aģentūras (RUSADA) pārraudzības padome ceturtdien iepriekšparedzami nolēmusi vērsties Starptautiskajā Sporta arbitrāžas tiesā (CAS), lai apstrīdētu Pasaules Antidopinga aģentūras (WADA) lēmumu, kas valsti uz četriem gadiem izslēdz no augstākā līmeņa starptautisko sacensību aprites, liecina aģentūras RIAN informācija.
Krievijā par vēršanos sporta arbitrāžā lems bez antidopinga aģentūras vadītāja dalības
Krievijas Antidopinga aģentūras (RUSADA) pārraudzības padome ceturtdien lems, vai vērsties Starptautiskajā sporta arbitrāžas tiesā (CAS), lai apstrīdētu Pasaules Antidopinga aģentūras (WADA) piespriesto sodu, kas Krieviju uz četriem gadiem izslēdz no augstākā līmeņa starptautisko sacensību aprites. Lēmuma pieņemšanā nebūs iesaistīts RUSADA ģenerāldirektors Jurijs Ganuss, kurš iepriekš apšaubīja Krievijas izredzes arbitrāžā panākt sev labvēlīgu lēmumu, vēstīja insidethegames.com.
Latvijā dāsni dala naudu par sasniegumiem sportā
Par izciliem sasniegumiem sportā valsts šogad sportistiem, treneriem un atbalsta personālam gatava izmaksāt krietni virs viena miljona eiro. Tas nav maz, ja ņemam vērā, ka tā ir pateicība par paveikto.
Krieviju soda par valsts mēroga dopingu, lietpratēji skeptiski par sankciju efektivitāti
Pasaules antidopinga aģentūra (WADA) uz četriem gadiem diskvalificējusi Krieviju, aizliedzot tai piedalīties pasaules lielākajos sporta notikumos. Tiek pieļauts, ka Krievijas sportisti lielākajās sacensībās varētu piedalīties, nepārstāvot savu valsti, tomēr vairāki eksperti Latvijas Televīzijai atzina, ka nav pārliecības par piespriestā soda efektivitāti.
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt