Sports / Sporta politika
Par dopingu sodītās Radēvičas saņemto naudas balvu jau 4 gadus neviens atdot negrasās
Novembrī aprit četri gadi kopš vieglatlētes Inetas Radēvičas dopinga provēs atrada neatļautas vielas – liktenīga izrādījās atkārtota pārbaude 2012. gadā Londonas olimpiskajās spēlēs ņemtajām analīzēm. Londonā Radēviču no bronzas medaļas šķīra nieka viens centimetrs, tomēr par izcīnīto 4. vietu viņa no valsts saņēma 28 466 latu naudas balvu. Sešus gadus pēc sacensībām rezultātu anulēja un aktuāls kļuva jautājums par naudas balvas atmaksāšanu.
Grozījumi Sporta likumā raisa jautājumus par nelojalitātes kritēriju robežām
Sporta likumā aprīļa beigās pieņemtajos grozījumos atrodami panti, kas neļauj vadošus amatus sporta federācijās ieņemt bijušajiem Valsts drošības komitejas darbiniekiem un informatoriem. Šāds regulējums raisījis diskusijas sporta sabiedrības iekšienē, vai šādas sankcijas nav novēlotas un vai nelojalitātes kritēriji nav pārlieku šauri. 
Pēc «Savicka likuma» aizliegumu dēļ sporta organizāciju vadību pamet tikai Savickis
Sporta federācijām Latvijā līdz 1. oktobrim bija dots laiks reaģēt uz aprīļa beigās pieņemtajiem grozījumiem Sporta likumā. Starp ierobežojumiem turpmāk strādāt Krievijā un Baltkrievijā bija iekļauts arī aizliegums vadošus amatus sporta federācijās turpmāk ieņemt bijušajiem Valsts drošības komitejas darbiniekiem un ziņotājiem, kā arī ārvalstu specdienestu aģentiem.
Arī Somijā bažījas par izmaksu kāpumu ledus hallēs, glābiņu saskata pašvaldību atbalstā
Energoresursu krasais cenu kāpums arī Somijā ir raisījis bažas par sporta infrastruktūras objektu turpmāko darbību, īpaši sarežģītā situācijā nonākot ledus hallēm un peldbaseiniem, vēstīja Somijas sabiedriskais medijs YLE. Somi lielākās cerības saista ar pašvaldību finanšu atbalstu, lai bērni un jaunieši varētu turpināt nodarbības, un papildus finanšu nasta nespiestu viņu vecāku plecus. 
Vācijā sadala finanses ziemas olimpiskajiem sporta veidiem, topā bobslejs un kamaniņas
Sadalot finansējumu līdz 2026. gada ziemas olimpiskajām spēlēm, Vācijā septiņām ziemas olimpisko sporta veidu jumtorganizācijām ik gadu piešķirs 6,17 miljonus eiro, ko papildinās līdzekļi treneru darbam un organizatoriskiem izdevumiem, vēstīja Vācijas mediji. Ar brangākajām finansēm var rēķināties bobslejā un kamaniņu sportā, kur vāciešiem ir vislabākās izredzes uz olimpiskajām medaļām. 
Sporta nozarē enerģijas sadārdzinājumu plāno mīkstināt, prioritāri balstītu bērnu nodarbības
Straujais energoresursu cenu kāpums nopietni apdraud sporta infrastruktūras turpmāku darbību. Ekonomikas ministre Ilze Indriksone (Nacionālā apvienība) intervijā Latvijas Televīzijai pastāstīja, ka tiek plānots atbalsts elektroenerģijas tarifa pieauguma daļējai kompensēšanai ne tikai uzņēmumiem, un tas atvieglotu maksājumu slogu arī sporta klubiem.
Zemākās kvalifikācijas treneru dēļ raizējas par jauno sportistu veselību
Sporta medicīnas ārsti ceļ trauksmi, jo 2022. gadā ir divkāršojies sirds slimību skaits bērniem un būtiski augušas sūdzības par pārslodzi. Viens no iemesliem ir robi likumos, kas treneriem ar zemākās kvalifikācijas sertifikātu ļauj strādāt ar bērniem dažādos sporta veidos un nodarbībās. Tas rada bērniem neatbilstīgas sporta slodzes risku, kas var ietekmēt mazo sportistu veselību nākotnē.
Ledus izmaksas kāpj debesīs, hokejā bažas par haļļu turpmāku darbību
Energoresursu cenu kāpums ietekmēs daudz nozares, tajā skaitā vienu no dārgākajiem sporta veidiem hokeju. Visas Latvijas ledus halles ir neziņā, cik ilgi varēs strādāt un vai valsts plāno kādus atbalsta mehānismus. Pašreizējie palīdzības piedāvājumi nerada uzticību, ka halles spēs strādāt visu sezonu.
Jaunākie
Interesanti