Svarīgi
Sadaļas
Sports / Sporta politika
Pieci lielākie izaicinājumi Latvijas sportā 2021. gadā
Aizvadītais gads pandēmijas dēļ sporta nozarei izvērtās negaidīti smags, un 2021. gads nesolās būt vieglāks, taču tam vismaz var pienācīgi sagatavoties. Latvijas sporta sabiedrībai būs jāiespringst, lai panāktu progresu prioritāru jautājumu risināšanā un gadu pārlaistu pēc iespējas sekmīgāk.
Skijoringa atzīšanā par atsevišķu sporta veidu Latvijā iesaistās pat ministri
Latvijas Nacionālajā sporta padomē (LNSP) decembra sākumā atzina skijoringu par oficiālu sporta veidu, bet gala lēmums vēl jāpieņem Latvijas Sporta federāciju padomē (LSFP), kas izvērtē vairākus aspektus. Skijoringa federācijas valdes priekšsēdētājs Ainārs Vilciņš lūdza LNSP izskatīt jautājumu par sporta veida nākotni Latvijā un nepieciešamību oficiāli atzīt Latvijas Skijoringa federāciju.
Krievijai divās olimpiskajās spēlēs liedz startēt zem valsts karoga
Nākamajās divās olimpiskajās spēlēs un divus gadus jebkādos pasaules čempionātos Krievijas sportistiem būs liegta iespēja startēt zem savas valsts karoga, liecina Starptautiskās sporta arbitrāžas tiesas (CAS) ceturtdien publicētais spriedums. Divus gadus Krievijai arī aizliedza rīkot augstākā līmeņa sporta sacensības.
Sporta politikas vadlīnijas pavasarī varētu skatīt valdībā; prioritāte būtu bērnu un jauniešu sports
Sporta politikas pamatnostādnes 2021.-2027.gadam valdībā varētu izskatīt nākamā gada marta beigās vai aprīļa sākumā, un saskaņā ar tām par prioritāti tiktu atzīts bērnu un jauniešu sports, šodien Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Sporta apakškomisijas sēdē teica Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Sporta departamenta direktors Edgars Severs.
Valdība piešķir ceturtdaļmiljonu eiro Latvijas sporta izcilnieku apbalvošanai
Ministru kabinets (MK) ceturtdien atbalstīja Latvijas Nacionālās sporta padomes (LNSP) ierosinājumu un piešķīra naudas balvas 90 sporta nozares pārstāvjiem par izciliem sasniegumiem 2019.gada nogalē un 2020.gadā, liecina MK mājaslapā publicētā informācija. Naudas balvās 251 893 eiro izmaksās no valsts budžeta līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem. 
Latvijas Olimpiskās komitejas eksprezidents: IZM sportā grib tikai greznoties medaļu spozmē
Lielās mokās realizētās sporta nozares reformas rezultāts pirmām kārtām būs jāvērtē pašiem sportistiem, treneriem un federāciju pārstāvjiem, jo viņi darbosies pārveidotajā sistēmā ar piešķirto budžetu, Latvijas Radio teica bijušais Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidents Aldons Vrubļevskis. LOK vadībā strādājot 32 gadus, viņš pārliecinājies, ka politiķi ar dažādiem argumentiem aizbildina solījumu nepildīšanu, bet nozares problēmas lielā mērā nosaka politiska pakļautība ministrijai, kam sports nepieciešams tikai publicitātei slavas brīžos.
Atlētu pārstāve Vaičule: Sportistiem maksāt nodokļus būtu godīgs risinājums
Meklējot Latvijas sporta finansējuma risinājumus, pastāv iespēja, ka ienākumu nodokli varētu iekasēt arī no sportistu stipendijām, kas katra atlēta ienākumus samazinātu apmēram par vienu ceturtdaļu. Eiropas Olimpisko komiteju atlētu komisijas pārstāve vieglatlēte Gunta Vaičule sarunā ar Latvijas Radio pastāstīja, ka tādu risinājumu uzskatītu par godīgu, bet līdz tā ieviešanai vēl ir laiks, lai sportisti pārmaiņu dēļ finansiāli nepaliktu zaudētājos.
Latvijas sporta nozares izcilnieku apbalvošanai rosina piešķirt ceturtdaļmiljonu eiro
Latvijas Nacionālā sporta padome (LNSP) nolēma izteikt priekšlikumu Ministru kabinetam piešķirt naudas balvas 90 sporta nozares pārstāvjiem par izciliem sasniegumiem 2019.gada nogalē un 2020.gadā, piektdien informēja par sporta nozari atbildīgā Izglītības un zinātnes ministrija (IZM). Lai nodrošinātu naudas balvu izmaksu, LNSP nolēma aicināt valdību no valsts budžeta līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem piešķirt IZM 251 893 eiro. 
Boksera Brieža menedžeris: Valsts naudas balvām sportā nav redzams pamatojums
Diskutējot par naudas balvu piešķiršanu sportā, lielākoties diskutē par to, kam tās pienāktos, bet būtiskāk ir rast atbildi uz jautājumu, kādēļ valstij labākie sportisti būtu jāprēmē, Latvijas Televīzijai teica boksera Maira Brieža menedžeris Raimonds Zeps. Naudas balvu pasniegšanu viņš neuzskata par nepareizu risinājumu, bet rosina vispirms formulēt, kādēļ tas būtu nepieciešams.
Sportā pošas naudas balvu dalīšanai; prēmēšanā drīz ieviesīs jaunu sistēmu
Latvijas Nacionālā sporta padome (LNSP) ik gadu decembrī lemj par prēmiju piešķiršanu, novērtējot izcilus sasniegumus sportā. Šāda kārtība bijusi jau gadiem, bet 2020. gada decembrī būs pēdējā reize, kad prēmijas dalīs pēc pašreizējās sistēmas. Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) izstrādā jaunu sportistu prēmēšanas konceptu, bet nav vēl skaidri zināms, kad tas tiks ieviests.
Nepilnības valsts finansējuma pārraudzībā raisa jautājumu par sportista atbildību
Aktīvās sporta gaitas 2020.gadā noslēdza vairāki elites līmeņa Latvijas sportisti, viņu vidū titulētā svarcēlāja Rebeka Ibrahima, olimpiskais čempions Jānis Strenga un vēl viens bijušais bobslejists Helvijs Lūsis. Iemesli katram ir savi, taču tas nemaina faktu, ka tuvākajās olimpiskajās spēlēs nāksies iztikt bez vairākiem ilggadējiem Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) dalībniekiem, kuru gaitas sportā galvenokārt uzturēja nodokļu maksātāji ar konkrētu mērķi sekmēt Latvijas konkurētspēju olimpiskajās spēlēs. Tas raisa jautājumu, kāda ir LOV sportistu atbildība sabiedrībai.
Valsts sporta budžets krasi saruks, 2021.gadā kritienu vēl mīkstinās Covid spilvens
Pieņemot valsts budžetu 2018. gadam, sporta nozarei uz trim gadiem piešķīra papildu finansējumu, bet 2021. gadā tas jau būs beidzies. Sporta sabiedrībai nāksies savilkt jostas, tiesa, 2021.gadā situāciju vēl atvieglos par nozari atbildīgās Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) atrastais papildu finansējums un pandēmijas seku mīkstināšanai piešķirtā nauda, toties nākamajos gados jārēķinās ar vēl straujāk rūkošu rocību.
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt