Sports / Sporta politika
Kritiens no kraujas tukšumā: karjeras beigas raisa postošas sekas sportistu mentālai veselībai
Latvijas sporta aizkulisēs aktivizējusies diskusija par profesionālu sportistu mentālo veselību, un problēmu spektrs ir ļoti plašs – kāds nespēj tikt galā ar sabiedrības spiedienu, cits ātri pazaudē karjeras laikā nopelnīto naudu, vēl kādam dzīvi plosa dažādas atkarības. Visgrūtākajā situācijā sportisti nonāk brīdī, kad karjerai jāliek punkts.
Šveices tiesa attaisno Blateru un Platinī
Šveices tiesa piektdien attaisnoja krāpšanā apsūdzētos bijušo Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) prezidentu Zepu Blateru un bijušo Eiropas Futbola asociāciju savienības (UEFA) prezidentu Mišelu Platinī.
Sportā cer uz alkohola, tabakas un azartspēļu ieņēmumiem kā nozares finanšu vitamīniem
Lai arī Latvijā azartspēļu reklāma ar likumu ir aizliegta ārpus to norises vietas, faktiski aizliegums tiek brīvi apiets, reklamējot sporta bārus, statistikas lapas vai citus azartspēļu zīmolu atzarus. Sporta nozarei ieņēmumi no azartspēļu reklāmas ir ārkārtīgi būtiski, jo sastāda lauvas tiesu privātā finansējuma. Līdzīga situācija ir novērojama visā Eiropā, un daudzviet talkā tiek ņemta arī valsts nodokļu politika.
Vai izglītību var apvienot ar profesionālo sportu? Stāsta panākumus guvuši Latvijas sportisti
Arvien vairāk jauniešu vēlas veidot karjeru sportā, taču daudzi aizmirst, ka sportā gaitas var beigties negaidīti ātri. Līdz ar pilnveidošanos sportā ir nepieciešams iegūt izglītību, lai būtu nodrošināta turpmākā dzīve. Par pieredzi sporta gaitu apvienošanā ar izglītības iegūšanu Latvijas Televīzijas "Sporta studijai" pastāstīja vairāki augsta līmeņa sportisti. 
Četras nacionālās sporta bāzes apvienos valsts kapitālsabiedrībā «Nacionālais sporta centrs»
Valdība otrdien atbalstīja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) ierosinājumu izveidot sabiedrību ar ierobežotu atbildību “Latvijas Nacionālais sporta centrs”, kurā Siguldas bobsleja un kamaniņu trasi, tenisa centru "Lielupe" un sporta centru "Mežaparks" pievienos VSIA "Kultūras un sporta centrs "Daugavas stadions"", mainot tā nosaukumu, informēja IZM.
Apstiprina sporta politikas pamatnostādnes; paredz veicināt visu iedzīvotāju fizisko aktivitāti
Turpmākajos gados Latvijā ir jāsekmē sporta infrastruktūras pieejamība un attīstība, kā arī jāveicina visu iedzīvotāju fiziskā aktivitāte un jārada konkurētspējīga vide augstu sasniegumu sporta attīstībai, paredz otrdien valdībā apstiprinātās Sporta politikas pamatnostādnes 2022.–2027. gadam, informēja Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM). Paredzēts arī izveidot uz sistēmisku attīstību vērstu sporta nozares finansēšanas un administratīvās pārvaldības modeli. 
Sporta federāciju padomes šefs: Konsolidēt sporta pārvaldību var tikai uz Olimpiskās komitejas bāzes
Izglītības un zinātnes ministrijas rosinātā sporta jumtorganizāciju konsolidācija ir iespējama,  tikai balstoties uz  olimpisko kustību, un nozari vienojošās organizācijas vispiemērotākais nosaukums būtu Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK), jo tas ir spēcīgs zīmols ar valstisku nozīmi, uzskata Latvijas Sporta federāciju padomes (LSFP) valdes priekšsēdētājs Einārs Fogelis.
Pēc izmaiņām Sporta likumā Savickis gatavs pamest Tenisa savienības prezidenta amatu
Aprīlī Sporta likumā veiktie grozījumi turpmāk liegs ieņemt amatus sporta federāciju valdē bijušajiem Valsts drošības komitejas darbiniekiem vai ziņotājiem. Likums faktiski ir nomērķēts uz vienu cilvēku – Latvijas Tenisa savienības (LTS) prezidentu Juri Savicki, kurš nekad nav noliedzis saistību ar Valsts drošības komiteju un intervijā Latvijas Televīzijai apliecināja, ka ir gatavs amatu pamest.
Siguldas ledusrenes trase Krievijas sportistiem būs slēgta; Latvijas atlēti var nonākt neskaidrā situācijā
Aprīlī negaidīti lielu publicitāti izpelnījās Einara Fogeļa vadītās Starptautiskās Kamaniņu sporta federācijas (FIL) ārkārtas kongress, kur sešas dalībvalstis, starp kurām Latvija nebija, rosināja balsojumu par Krievijas amatpersonu atstādināšanu no ieņemamajiem amatiem organizācijā un Krievijas izslēgšanu no federācijas biedru vidus. Balsojumā par Krievijas izslēgšanu no FIL netika gūts pietiekams atbalsts, un situācija raisīja lielu mulsumu Latvijas Olimpiskajā komitejā, kas pēc sarunas ar Latvijas Kamaniņu sporta federācijas (LKSF) prezidentu Ati Strengu tā arī nesaprata Latvijas nostāju.
Latvijas sportistiem aizliedz piedalīties sacensībās Krievijā un Baltkrievijā (papildināts)
Saeima ceturtdien, 28. aprīlī, atbalstīja par steidzamiem atzītos grozījumus Sporta likumā, kas paredz aizliegumu Latvijā reģistrētām sporta spēļu komandām piedalīties Krievijas vai Baltkrievijas nacionālajos čempionātos un kausu izcīņās, informēja Saeimas Preses dienests. Tāpat sportistiem un sporta darbiniekiem aizliegts piedalīties sacensībās Krievijā vai Baltkrievijā.
Jaunākie
Interesanti