Svarīgi
Sadaļas
Sports / Sporta politika
Latvijas sporta nozarei pandēmijas seku kompensēšanai paredz 5 miljonus eiro
Sporta joma Latvijā pēc koronavīrusa pandēmijas atkopsies lēni. Valdošās koalīcijas partneri sportam iezīmējuši piecus miljonus eiro, ko attiecīgās organizācijas drīkstēs lietot iepriekš paredzētiem mērķiem, tai skaitā arī sporta infrastruktūras atbalstam. Piemēram, Olimpiskajam centram Rīgā, kam nepieciešami apmēram 300 tūkstoši eiro, lai nebankrotētu.
Pēc ārkārtējās situācijas atcelšanas varētu atsākt sacensības ar noteiktu dalībnieku skaitu
Krīzes laika sporta problēmu darba grupas sanāksmē trešdien vairāk nekā desmit dažādu federāciju, pasākumu vadītāju un sporta būvju īpašnieki vienojās, ka līdz ar paredzamajām ārkārtējās situācijas beigām Latvijā pēc 9.jūnija varētu notikt vairāku veidu sacensības ar noteiktu dalībnieku skaitu. Tiesa, šis ieteikums spēkā stātos tikai ar nosacījumu, ka koronavīrusa izplatība Latvijā neaugs plašumā.
Latvijas sporta spēļu federācijas skaita negūtos ienākumus, cer arī uz valsts palīdzību
Pandēmijas apstākļos prāvākos mīnusus Latvijas lielākajām sporta spēļu federācijām rada atceltie vai pārceltie sporta pasākumi, jo izpaliek ieņēmumi no sponsoriem, biļešu pārdošanas, atsevišķos gadījumos arī televīzijas pārraižu tiesībām. Federāciju vadītāji Latvijas Televīzijas "Sporta studijai" atzina, ka sarežģītajā situācijā cer saņemt palīdzību, paļaujoties gan uz starptautiskajām federācijām, gan lielākajai daļai cerot arī uz valsts struktūru atsaucību. 
Sporta objektos arī pēc ierobežojumu atvieglošanas sarežģīti atsākt darbu
Pēc ārkārtējās situācijas pagarināšanas un jaunu rekomendāciju izstrādāšanas sporta objektos nav vienkārši atsākt sporta nodarbības, tostarp arī 27 tūkstošu kvadrātmetru plašajā Olimpiskajā centrā Rīgā. Kopš 12.maija ar sportu drīkst nodarboties arī iekštelpās, tomēr reti kura sporta iestāde ir atsākusi darbu.
Labvēlīgā epidemioloģiskajā situācijā jūnija sākumā varētu rīkot arī sacensības
Valdības pieņemtie grozījumi rīkojumā par ārkārtējo situāciju ļaus no 12. maija rīkot organizētus treniņus, bet sacensības arvien būs aizliegtas. Saeimas Sporta apakškomisijas priekšsēdētājs Sandis Riekstiņš (Jaunā konservatīvā partija) Latvijas Radio pastāstīja, ka sacensības labvēlīgā epidemioloģiskā situācijā varētu atsākties maija beigās vai jūnija sākumā.
Sāk būvēt pasaules hokeja čempionātam svarīgo «Daugavas» stadiona ledus halli
"Daugava" stadionā ir sākta 2021.gada pasaules hokeja čempionātam nepieciešamās ledus halles būvniecība, otrdien informēja VSIA "Kultūras un sporta centrs "Daugavas stadions"". Būvniecības termiņi ir saspringti, jo ledus halle ekspluatācijā jānodod 2021.gada martā, lai maijā to varētu izmantot pasaules hokeja čempionāta norisēs.
Lielāko valsts atbalstu ziemas sportā paredz piecu sporta veidu Latvijas atlētiem
Valsts nodrošinātu finanšu atbalstu ziemas sporta veidos nākamajā sezonā saņems piecu sporta veidu atlēti, kas pārstāv kamaniņu sportu, bobsleju, skeletonu, ātrslidošanu un biatlonu, otrdien informēja Latvijas Olimpiskā vienība (LOV). LOV dalībnieku sapulce izvērtēja ziemas sporta veidu sportistu sasniegumus un nosauca vienības sastāvus 2019./2020.gada sezonai.
Olimpiskos centrus krīze ietekmē kritiski, zaudējumus sagaida arī pēc dīkstāves beigām
Ārkārtējās situācijas laikā Latvijā dīkstāvē ir visi valsts nozīmes sporta centri jeb olimpiskie centri. To ledus hallēs laukumu tagad klāj vien betons, baseinos nav ūdens, bet telpas ir tukšas. Olimpisko centru pārstāvji situāciju raksturo kā kritisku un neziņas pilnu, jo pagaidām valsts atbalsts un izpratne par šo sporta bāzu situāciju esot zemā līmenī. Dažāda ir arī olimpisko centru darbinieku pieredze, piesakoties dīkstāves pabalstiem. 
Gatavo būtiskus atvieglinājumus fiziskām nodarbībām ārtelpā, daļa ierobežojumu saglabāsies
Iespējams, pēc nedēļas vai pusotras varēs atsākt intensīvākas sporta nodarbības. Jau otrdien tiks atļauts darboties āra sporta laukumos, ja vien tas nebūs organizēts treniņš, pirmdien lēma Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) un Veselības ministrija (VM). IZM ir plāns pakāpeniskai ierobežojumu atcelšanai āra sporta laukumos, bet nosacījumus izstrādās vēl visu nedēļu.
Tiešsaistes hakatonā meklēs izeju no pandēmijas izraisītās krīzes Latvijas sportā
Lai palīdzētu veiksmīgāk pārvarēt pandēmijas izraisīto krīzi, kā arī uzlabotu sporta pieredzi atlētiem, treneriem un sporta līdzjutējiem, no 21. līdz 23. maijam Latvijā notiks pirmais tiešsaistes hakatons, kas veltīts sporta industrijas izaicinājumiem. Tiešsaistes formāts līdz minimumam samazina dalības ierobežojumus, taču saglabā sportisku izaicinājumu un neierobežotas iespējas izpausties.
Azartspēļu kompānijas no Latvijas sporta nenovēršas, bet finansējumu samazinās
Latvijas sportā šobrīd galvenie privātie atbalstītāji ir azartspēļu uzņēmumi, kuru darbība ir apturēta Covid-19 izplatības ierobežošanai ieviestā ārkārtas stāvokļa dēļ. Tas jau 2020.gadā atsauksies uz sporta līgu, klubu, sporta pasākumu un individuālu atlētu finansēšanu. Ja, piemēram, futbola un hokeja virslīga, kā arī vadoši Latvijas sportisti sponsoru atbalstu saņems, tad daudzi nosacīti mazāksvarīgie projekti jau ir atcelti.
Sporta biedrību darbinieki var pretendēt uz dīkstāves pabalstiem
Latvijas Hokeja federācija (LHF) darbinieku atlaišanu lielā mērā pamatoja ar to, ka uz dīkstāves pabalstu nevar pretendēt, jo šā gada ieņēmumi, salīdzinot ar pērnā gada martu un aprīli, nav samazinājušies vismaz par 30 procentiem. Tomēr federācijām, kurām finansējuma samazinājums ir vismaz 30 procenti, ir iespējas pretendēt uz šo pabalstu.
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt