Sports / Sporta politika
Latvijas sporta sabiedrībā vēlas praktisku septiņgades plānu nozares attīstībai
Sporta sabiedrība Latvijā aktīvi strādā pie galvenā attīstības dokumenta – sporta politikas pamatnostādnēm nākamajiem septiņiem gadiem, kas, iespējams, būs detalizētākais dokuments Latvijas sporta vēsturē. Latvijas Televīzijas (LTV) uzrunātie sporta sabiedrības pārstāvji ir vienisprātis, ka pamatnostādnes ir nepieciešamas, taču līdz šim tām nav bijis tiešas ietekmes uz sporta nozares attīstību.
Pieci lielākie izaicinājumi Latvijas sportā 2021. gadā
Aizvadītais gads pandēmijas dēļ sporta nozarei izvērtās negaidīti smags, un 2021. gads nesolās būt vieglāks, taču tam vismaz var pienācīgi sagatavoties. Latvijas sporta sabiedrībai būs jāiespringst, lai panāktu progresu prioritāru jautājumu risināšanā un gadu pārlaistu pēc iespējas sekmīgāk.
Skijoringa atzīšanā par atsevišķu sporta veidu Latvijā iesaistās pat ministri
Latvijas Nacionālajā sporta padomē (LNSP) decembra sākumā atzina skijoringu par oficiālu sporta veidu, bet gala lēmums vēl jāpieņem Latvijas Sporta federāciju padomē (LSFP), kas izvērtē vairākus aspektus. Skijoringa federācijas valdes priekšsēdētājs Ainārs Vilciņš lūdza LNSP izskatīt jautājumu par sporta veida nākotni Latvijā un nepieciešamību oficiāli atzīt Latvijas Skijoringa federāciju.
Krievijai divās olimpiskajās spēlēs liedz startēt zem valsts karoga
Nākamajās divās olimpiskajās spēlēs un divus gadus jebkādos pasaules čempionātos Krievijas sportistiem būs liegta iespēja startēt zem savas valsts karoga, liecina Starptautiskās sporta arbitrāžas tiesas (CAS) ceturtdien publicētais spriedums. Divus gadus Krievijai arī aizliedza rīkot augstākā līmeņa sporta sacensības.
Sporta politikas vadlīnijas pavasarī varētu skatīt valdībā; prioritāte būtu bērnu un jauniešu sports
Sporta politikas pamatnostādnes 2021.-2027.gadam valdībā varētu izskatīt nākamā gada marta beigās vai aprīļa sākumā, un saskaņā ar tām par prioritāti tiktu atzīts bērnu un jauniešu sports, šodien Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Sporta apakškomisijas sēdē teica Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Sporta departamenta direktors Edgars Severs.
Valdība piešķir ceturtdaļmiljonu eiro Latvijas sporta izcilnieku apbalvošanai (papildināts)
Ministru kabinets (MK) ceturtdien atbalstīja Latvijas Nacionālās sporta padomes (LNSP) ierosinājumu un piešķīra naudas balvas 90 sporta nozares pārstāvjiem par izciliem sasniegumiem 2019.gada nogalē un 2020.gadā, liecina MK mājaslapā publicētā informācija. Naudas balvās 251 893 eiro izmaksās no valsts budžeta līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem. 
Latvijas Olimpiskās komitejas eksprezidents: IZM sportā grib tikai greznoties medaļu spozmē
Lielās mokās realizētās sporta nozares reformas rezultāts pirmām kārtām būs jāvērtē pašiem sportistiem, treneriem un federāciju pārstāvjiem, jo viņi darbosies pārveidotajā sistēmā ar piešķirto budžetu, Latvijas Radio teica bijušais Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidents Aldons Vrubļevskis. LOK vadībā strādājot 32 gadus, viņš pārliecinājies, ka politiķi ar dažādiem argumentiem aizbildina solījumu nepildīšanu, bet nozares problēmas lielā mērā nosaka politiska pakļautība ministrijai, kam sports nepieciešams tikai publicitātei slavas brīžos.
Atlētu pārstāve Vaičule: Sportistiem maksāt nodokļus būtu godīgs risinājums
Meklējot Latvijas sporta finansējuma risinājumus, pastāv iespēja, ka ienākumu nodokli varētu iekasēt arī no sportistu stipendijām, kas katra atlēta ienākumus samazinātu apmēram par vienu ceturtdaļu. Eiropas Olimpisko komiteju atlētu komisijas pārstāve vieglatlēte Gunta Vaičule sarunā ar Latvijas Radio pastāstīja, ka tādu risinājumu uzskatītu par godīgu, bet līdz tā ieviešanai vēl ir laiks, lai sportisti pārmaiņu dēļ finansiāli nepaliktu zaudētājos.
Siguldas ledus trasei būs jauns vadītājs, pārvaldības modelis varētu mainīties
Siguldas bobsleja un kamaniņu trases vadītājs 26 gadus bija Dainis Dukurs, kam 10. decembris būs amatā pēdējā darba diena, kas noslēgs arī veselu ēru sporta objekta vēsturē. Vadības maiņa būs liels izaicinājums visiem, kas saistīti ar trases darbību,  turklāt ir arī iespēja, ka pārvaldības modelis būs cits. 
Latvijas sporta nozares izcilnieku apbalvošanai rosina piešķirt ceturtdaļmiljonu eiro
Latvijas Nacionālā sporta padome (LNSP) nolēma izteikt priekšlikumu Ministru kabinetam piešķirt naudas balvas 90 sporta nozares pārstāvjiem par izciliem sasniegumiem 2019.gada nogalē un 2020.gadā, piektdien informēja par sporta nozari atbildīgā Izglītības un zinātnes ministrija (IZM). Lai nodrošinātu naudas balvu izmaksu, LNSP nolēma aicināt valdību no valsts budžeta līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem piešķirt IZM 251 893 eiro. 
Boksera Brieža menedžeris: Valsts naudas balvām sportā nav redzams pamatojums
Diskutējot par naudas balvu piešķiršanu sportā, lielākoties diskutē par to, kam tās pienāktos, bet būtiskāk ir rast atbildi uz jautājumu, kādēļ valstij labākie sportisti būtu jāprēmē, Latvijas Televīzijai teica boksera Maira Brieža menedžeris Raimonds Zeps. Naudas balvu pasniegšanu viņš neuzskata par nepareizu risinājumu, bet rosina vispirms formulēt, kādēļ tas būtu nepieciešams.
Sporta organizācijas rosina IZM definēt ieguvumus no prioritāro sporta veidu noteikšanas
Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) sagatavotajos priekšlikumos par prioritāro sporta veidu noteikšanas kārtību un plānotajām izmaiņām sporta finansēšanas modelī trūkst skaidru ieviešanas mērķu un ieguvumu, ceturtdien vēstīja Latvijas Sporta federāciju padome (LSFP) un Latvijas Komandu sporta spēļu asociācija (LKSSA).
Jaunākie
Interesanti