Sports / Sporta politika
Prioritāro sporta veidu noteikšanā plāno virzīties straujāk, vēl nav skaidri vienkārši jautājumi
Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) aprīlī aktivizēs darbu valstī prioritāri atbalstāmo sporta veidu noteikšanā. Process rit jau trešo gadu, taču līdz gala rezultātam vēl tālu. Aprīlī gaidāma straujāka virzība, jo darba grupā izskatīs ilgi gaidīto pētījumu, tiesa, neatkarīgi no tā satura, joprojām nav rastas atbildes uz daudz vienkāršākiem jautājumiem.
Daugavpils Olimpiskā centra vadītājs: bērnu treneriem algas varētu pacelt ātri un nesāpīgi
Valsts ir gatava piešķirt naudu atpazīstamu sporta pasākumu rīkošanai, bet gadiem nepilda apņemšanos par sporta pedagogu algām. Daugavpils olimpiskā sporta centra valdes loceklis Vladimirs Šteinbergs sarunā ar Latvijas Televīzijas "Sporta studiju" pauda pārliecību, ka bērnu sporta pedagogu atalgojuma problēmu varēti raiti atrisināt, ja vien to uzskatītu par prioritāru jautājumu.
Valsts apņemšanās segt sporta pedagogu algas likmi gadiem ilgi negūst piepildījumu
Sporta pedagogu atalgojuma problēma ir tik sasāpējusi, ka atsevišķu sporta skolu vadītāji vairs neslēpj nelikumīgu komercpraksi darbā ar bērnu vecākiem. Valsts jau gadiem nespēj izpildīt sporta politikā plānoto un attaisnojas, ka nav juridisku pienākumu nodrošināt sporta pedagogiem minimālo darba samaksas likmi. 
Šķēršļi vēl jāpārvar, bet «Basketbola mājas» plāns jau iekustējies
13,65 miljoni eiro piešķirti komandu sporta spēļu halles celtniecībai Rīgā, Krišjāņa Barona ielā 99/99c. Pēc Latvijas Basketbola savienības (LBS) pasūtījuma jau izstrādāts projekts modernai sporta bāzei ar trim basketbola laukumiem, palīgtelpām fiziskās sagatavotības nodarbībām, kā arī dienesta viesnīcu treniņnometņu un turnīru dalībniekiem.
Burātājs ar olimpisku perspektīvu: Sporta atbalsta sistēma Latvijā stagnē jau 30 gadu
Jau kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas valstī nav sakārtota sporta atbalsta sistēma, uzskata burātājs Ilgonis Balodis. Vienpusīgā sporta atbalstīšana un atspoguļošana medijos nesekmē mazāko sportu attīstību, liedzot Latvijas pārstāvjiem uzrādīt augstvērtīgus rezultātus. Situācija šobrīd novesta tik tālu, ka pats Balodis 2024. gada olimpiskajās spēlēs, visticamāk, startēs zem cita karoga, sarunā ar LSM.lv atklāja sportists.
Privāto sporta haļļu īpašnieki lūdz lielāku valsts atbalstu vai plānu darbības atsākšanai
Jau vairākus mēnešus dīkstāvē atrodas arī sporta halles – treniņi nenotiek un līdz ar to nav arī ienākumu. Īpaši sarežģīts šis laiks ir privāto haļļu īpašniekiem, kuri atzīst, ka valsts sniegtais atbalsts pašlaik ir nepietiekams. Dīkstāves pabalsts štata darbiniekiem esot pietiekams, taču segt telpu uzturēšanas izmaksas ar grantu apgrozāmo līdzekļu nodrošināšanai nav iespējams.
Pavasaris jaunatnei izmaina treniņu apstākļus brīvdabā, ar ierobežojumiem arvien jārēķinās
Bērnu un jauniešu sports ir valsts kopējās veselības mugurkauls nākotnē, kā arī jauno profesionāļu kalve, kur rodas nākamie lūši, porziņģi, ozoliņi, irbes vai verpakovski. Sporta skolu audzēkņiem patlaban atļauts trenēties tikai ārā – aukstajā laikā tas īpaši apgrūtinoši bijis iekštelpu sporta veidos, bet līdz ar silto laiku izkusis ledus un slidot vairs nevar hokejisti un daiļslidotāji. Pagaidām var tikai nojaust, kā ilgstoša specializēto iemaņu treniņu neesamība ietekmēs jauniešu spēju konkurēt nākotnē.
Valdība ļauj rīkot sacensības sportistiem vecumā no 15 gadiem
Lai Latvijā varētu norisināties Eiropas čempionāts jauniešiem Latvijas U-16 meiteņu volejbola izlasei, no 8.marta atļauts rīkot sacensības ne tikai Latvijas pieaugušo izlašu sportistiem, bet arī izlašu sportistiem vecumā no 15 gadiem, ievērojot visus epidemioloģiskās prasības un nosacījumus, ceturtdien lēma valdība.
Liepājas Olimpiskais centrs nespēj segt izmaksas, valsts atbalsts nepienākas
Pandēmijas ietekmē līdzekļu Liepājas Olimpiskā centra (LOC) objektu uzturēšanai pietiekot vairs tikai diviem, trim mēnešiem un lielākā daļa darbinieku ir atlaista. Jautājums ir par tenisa halles, vieglatlētikas manēžas un ledus halles turpmāku darbību. LOC ir pašvaldības kapitālsabiedrība, tādēļ valsts atbalsts tai nepienākas.  
Latvijas Olimpiskajā vienībā individualizē kritērijus atbalstam katrā sporta veidā
Arī neolimpisko sporta veidu atlētiem atvērtajā Latvijas Olimpiskajā vienībā (LOV) plānots uzlabot un padarīt saprotamākus atbalsta saņemšanai noteiktos kritērijus. Joprojām pamatā būs sasniegtie rezultāti, bet paredzēts ieviest nianses, kas konkurētspējīgākus par valsts atbalstu padarīs komerciālu sporta veidu pārstāvjus. Jaunos kritērijus iekļūšanai LOV gatavojas ieviest 2022. gada 1. janvārī.
Jaunatnes sporta vēlmēm atsākt nodarbības iekštelpās nesola drīzu piepildījumu
Jau kopš oktobra vidus sportojošie bērni savas prasmes slīpē brīvā dabā. Līdz 21. decembrim vēl varēja piedalīties individuālās nodarbībās iekštelpās, taču pēdējo pusotru mēnesi liegta arī šāda iespēja. Tas novedis pie vairākām problēmām – slidenos laikapstākļos gūtiem savainojumiem, sporta nodarbību pamešanas un depresīvas uzvedības.
Galvenais sporta ierēdnis: Samazināta budžeta dēļ jāizvērtē visu programmu lietderība
Valsts sporta budžets ir mazāks nekā pērn, un tas atspoguļojas arī programmās sporta federāciju pasākumiem, kur finansējums ir samazinājies par 350 000 eiro. Tādēļ par nozari atbildīgā Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) izskata esošo programmu turpināšanas lietderību, arī no valsts budžeta finansētā žurnāla "Sports" atdevi, Latvijas Radio pastāstīja IZM Sporta departamenta direktors Edgars Severs.
Jaunākie
Interesanti