Sadaļas Sadaļas

4. studija

4. studija

4. studija

4. studija

Vecāki no valsts nesaņem pabalstu par bērniem, jo bērni pandēmijas laikā pametuši skolu

Šogad skolu pametuši 300 pusaudži; šo bērnu vecākiem 500 eiro pabalsts nepienākas

Šogad skolu pametuši 300 vidusskolēnu un profesionālo tehnisko skolu audzēkņi. Neatkarīgi no tā, kāds ir iemesls, arī ja tā ir attālināto mācību izraisītā depresija, šo bērnu vecākiem vienreizējais 500 eiro pabalsts par bērna audzināšanu Covid-19 laikā nepienākas.

Šī gada pirmajos 3 mēnešos mācības vidusskolās un profesionāli tehniskajās skolās ir pametuši 300 skolēnu, kuri sasnieguši 15 gadu vecumu, liecina Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras informācija.  

Arī Ievas meita profesionāli tehniskajā mācību iestādē mentālās veselības dēļ kopš janvāra ir paņēmusi akadēmisko mācību pārtraukumu. 

Pusaudzei ir konstatēta smaga depresija, un pusaudze skolu vairs neapmeklē. Tāpēc mātei no 1. februāra vairs nemaksā ikmēneša ģimenes valsts pabalstu.

Tāpēc Ieva nesaņēma arī vienreizējo pabalstu – 500 eiro par bērnu.

“Es neesmu maznodrošināta, bet bērnus audzinu viena, un naudas pabalsta saņemšana mani ļoti atbalstītu šajā krīzē. Man šķiet ārkārtīgi negodīga šāda situācija, jo ne jau slinkuma dēļ meitai mācības bija jāpārtrauc,” atzina Ieva.

Labklājības ministrijā apstiprināja – uz ģimenes valsts pabalstu nevar pretendēt, ja bērns, kurš sasniedzis 15 gadu vecumu, nemācās.

Ja meita vienkārši neapmeklētu skolu, pamatojoties uz ārsta izziņu, māte pabalstam kvalificētos. Tā kā vajadzīga ilgstoša ārstēšanās, skola mammai ieteikusi izvēlēties akadēmisko pārtraukumu, vietu skolā saglabājot.

Līdz ar to šajā situācijā ne Ievai, ne līdzīgu pusaudžu vecākiem nav iespējas ne uz kādu valsts finansiālu atbalstu.

Ministrijas Bērnu un ģimenes politikas departamenta vecākā eksperte Daiga Filipsone norādīja, ka personas “var vērsties sociālajos dienestos, atkarībā no savas pašvaldības, un lūgt piešķirt psihosociālo atbalstu vai materiālo atbalstu”.

Arī no savas pašvaldības sociālā dienesta Ieva gan saņēmusi garu atteikuma vēstuli.

KONTEKSTS:

Valdība akceptēja un Saeima apstiprināja vienreizēja 500 eiro pabalsta izmaksu par katru bērnu. Pabalsts tiks izmaksāts par kopumā 364 097 bērniem un šim mērķim tiks tērēti 182 miljoni eiro.

Covid-19 uzliesmojuma laikā 2020. gada pavasarī Latvijā bija izsludināta ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Situācija vasarā bija stabila, bet septembra beigās saslimstība strauji pieauga. Valdība novembrī atkārtoti noteica ārkārtējo situāciju, bet, tā kā saslimstība ar Covid-19 nemazinās, ārkārtējā situācija tika pagarināta līdz 6. aprīlim, ieskaitot arī Lieldienu brīvdienas. Pēc ārkārtējas situācijas beigām aizvien spēkā vairāki ierobežojumi Covid-19 izplatības mazināšanai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt