Saeima apstiprina vienreizējo 500 eiro pabalstu par katru bērnu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Saeima ceturtdien, 18. februārī, apstiprināja vienreizēja 500 eiro pabalsta izmaksu par katru bērnu, informēja Saeimas Preses dienests.

Labklājības ministrija (LM) iepriekš, prezentējot izmaiņas "Covid-19 infekcijas izplatības seku pārvarēšanas likumā", informēja, ka pabalsts tiks izmaksāts par kopumā 364 097 bērniem un šim mērķim tiks tērēti 182 miljoni eiro. Šo vienreizējo finansiālo atbalstu segs no budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem”.

500 eiro tiks izmaksāti par katru bērnu personai, kurai laikposmā no 2021. gada 1. marta līdz ārkārtējās situācijas beigām ir tiesības uz bērna kopšanas pabalstu par bērnu līdz viena gada vecumam, ģimenes valsts pabalstu vai piemaksu pie ģimenes valsts pabalsta par bērnu ar invaliditāti, vai kurai sakarā ar bērna piedzimšanu ir tiesības saņemt maternitātes pabalstu un bērns ir piedzimis līdz ārkārtējās situācijas beigām.

Atbalsts paredzēts par visiem bērniem vecumā līdz 15 gadiem un no 15 līdz 20 gadu vecumam tiem, kuri mācās, un arī par bērniem, kuri piedzims līdz pašlaik noteiktajām ārkārtējās situācijas beigām – 6. aprīlim.

500 eiro pabalstu par katru bērnu izmaksās Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) automātiski – bez iesnieguma. No izmaksātā atbalsta netiks atskaitīti nodokļi, veikta parādu piedziņa un ieturējumi. Šo atbalstu neņems vērā, vērtējot atbilstību maznodrošinātas/trūcīgas ģimenes (personas) statusam.

Paredzēts, ka pabalstu ģimenes saņems līdz 31. martam, bet personas, kurām tiesības uz pabalstu radīsies no 1. marta līdz ārkārtējās situācijas beigām – 30 dienu laikā pēc bērna kopšanas pabalsta līdz viena gada vecumam vai ģimenes valsts pabalsta pieprasīšanas. Ja naudu nepaspēs pārskaitīt kopā ar ģimenes valsts pabalstu, tad tiks veikts atsevišķs maksājums. 

Likuma grozījumi noteic, ka no izmaksātā atbalsta netiek veikta parādu piedziņa un ieturējumi, kā arī atbalsts netiek aplikts ar iedzīvotāju ienākuma nodokli. Tāpat izmaksāto atbalstu neņems vērā, lemjot par pašvaldības sociālās palīdzības piešķiršanu.

Labklājības ministrijas dati liecina, ka atbalstu prognozēts izmaksāt par aptuveni 364 000 bērnu, un kopumā tam būs nepieciešami vairāk nekā 182  miljoni eiro.

Finansējumu plānots piešķirt no valsts budžeta līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem, norādījuši likumprojekta autori.

Grozījumi Covid-19 infekcijas izplatības seku pārvarēšanas likumā stāsies spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas.

KONTEKSTS:

Koalīcijā bija spraigas debates, un sākumā neizdevās vienoties par vienreizējo pabalstu ģimenēm ar bērniem. Tomēr 15. februārī politiķiem izdevās panākt vienošanos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti