Panorāma

Aicina nekārt eglītēs gardumus meža dzīvniekiem

Panorāma

Turpinās mēģinājumi izveidot valdību

Lieta par tirgošanos ar ietekmi jūrmalā nonākusi prokuratūrā

Par tirgošanos ar ietekmi Jūrmalā, iespējams, rosina apsūdzēt uzņēmēju Jūliju Krūmiņu

Ceturtdien, 27. decembrī, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nosūtījis Ģenerālprokuratūrai materiālus kriminālvajāšanas uzsākšanai pret trim personām par tirgošanos ar ietekmi. Saskaņā ar LTV rīcībā esošo neoficiālo informāciju viena no personām, iespējams, ir uzņēmējs Jūlijs Krūmiņš.

Kā informē KNAB, lieta saistīta ar mēģinājumu ietekmēt kādas pašvaldības amatpersonu.

Kāds uzņēmums vērsies tiesā pret pašvaldību saistībā ar būvniecības detālplānojuma izstrādi. Pēc tam divi uzņēmuma pārstāvji esot vērsušies pie fiziskas personas ar lūgumu, lai tā izmanto savu ietekmi uz minētās pašvaldības amatpersonu un panāktu labvēlīgu risinājumu. Par šo “palīdzību” personai apsolīta daļa no uzņēmuma kapitāldaļām. Drīz pēc tam pašvaldība ar uzņēmumu noslēgusi mierizlīgumu.

Iesaistīto personu un uzņēmumu vārdus KNAB neatklāj, bet pēc LTV rīcībā esošas neoficiālas informācijas, šī lieta varētu būt saistīta ar Jūrmalas domi un tās 2015. gada darījumiem ar uzņēmumu “KSER”, kura īpašnieki tobrīd bija uzņēmējs Haralds Balodis un bijušais basketbolists Valdis Valters.

Panākt uzņēmējiem labvēlīgu izlīgumu ar pašvaldību, iespējams, palīdzējis uzņēmējs Jūlijs Krūmiņš.

Viņš gan noliedza, ka būtu iesaistīts šādā lietā: “Es neatceros. Es nezinu tādas lietas. Es pirmo reizi tagad... Es pusgadu jau neesmu nekur saukts. Nezinu, kas tās ir par lietām.” Krūmiņš arī apgalvoja, ka nekāds statuss šajā kriminālprocesā viņam neesot piemērots.

LTV raidījums “De facto” vairākas reizes vēstījis par to, ka Jūrmalas mērs Gatis Truksnis ar šaubīgām metodēm cenšas panākt, lai SIA “Jūrmalas siltums” slēgtu līgumu ar uzņēmumu “KSER”. Pēc šiem sižetiem KNAB pagājušā gada martā sāka kriminālprocesu par tirgošanos ar ietekmi. Izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka kāda privātpersona, iespējams, pieņēmusi mantisku labumu par to, ka, izmantojot savu sociālo stāvokli, prettiesiski ietekmēja Jūrmalas pilsētas domes amatpersonas darbību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti