Kariņam atjauno Saeimas deputāta mandātu

Saeima ceturtdien, 25. aprīlī, bijušajam premjeram, līdzšinējam ārlietu ministram Krišjānim Kariņam ("Jaunā Vienotība") atjaunoja 14. Saeimas deputāta mandātu.

Līdz ar to tā dēvēto "mīksto" mandātu zaudējusi Viktorija Baire ("Jaunā Vienotība"), kura Saeimā strādāja, kamēr ministra pienākumus pilda deputāti, kuri ievēlēti no "Jaunās Vienotības" Vidzemes vēlēšanu apgabala. Viņa vadīja Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisiju.

Kariņu ievēlēja Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā un Saeimas Ilgtspējīgas attīstības komisijā, no tām atsaucot Gati Liepiņu ("Jaunā Vienotība"), kurš turpmāk strādās Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijā un Publisko izdevumu un revīzijas komisijā.

Kariņš 14. Saeimas mandātu lūdza atjaunot pēc tam, kad atkāpās no ārlietu ministra amata saistībā ar Ģenerālprokuratūras sākto kriminālprocesu par speciālajiem avioreisiem viņa premjerēšanas laikā.

Kariņš kopš pērnā gada 15. septembra bija ārlietu ministrs Evikas Siliņas ("Jaunā Vienotība") valdībā. Pirms tam vairāk nekā četrus gadus vadīja Ministru kabinetu, taču pērn vasarā no šī amata demisionēja

Pirms vairāk nekā 15 gadiem Kariņš bija ekonomikas ministrs Aigara Kalvīša (Tautas partija) vadītajā valdībā. Politiskās karjeras sākumā strādāja Saeimā (bijis 8. un 9. Saeimas deputāts), vēlāk desmit gadu pavadīja Briselē kā Eiropas Parlamenta deputāts. Kariņš kandidē arī šovasar gaidāmajās Eiroparlamenta vēlēšanās no "Jaunās Vienotības" saraksta kā otrais numurs.

Kariņš bija viens no "Jaunā laika" dibinātājiem, šobrīd apvienības "Jaunā Vienotība" vadītājs.

KONTEKSTS:

Veicot bijušā premjerministra Krišjāņa Kariņa ("Jaunā Vienotība") speciālo lidojumu revīziju, Valsts kontrole  secinājusi, ka nelikumīgi no valsts budžeta izlietoti vismaz 221 566 eiro, bet vēl vismaz 323 688 eiro no Eiropas Savienības (ES) Padomes līdzekļiem izlietoti neekonomiski. Revīzijā gan nebija iespējams konstatēt konkrētus atbildīgos, kuri pieņēmuši lēmumus par speciālo lidojumu izmantošanu premjerministra un delegācijas ārvalstu komandējumos, tāpēc to vērtēs tiesībsargājošās iestādes.

Saistībā ar Kariņa lidojumiem uz dienesta pārbaudes laiku atstādināts Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis. Tikmēr Valsts kanceleja, Valsts kontroles revīzijas publiskošanas dienā komentējot iesaistīto pušu atbildību, norādīja, ka izvēli par komandējuma vajadzībām nepieciešamo transportu ir izdarījis un pasūtījumu veicis tieši Ministru prezidenta birojs.

Kariņš iepriekš publiski uzsvēris, ka ir devies darba vizītēs un strādājis valsts interesēs, bet pats neiedziļinājās lidojumu organizēšanā.

Ārlietu ministra amatā Saeima 19. aprīlī apstiprināja diplomāti Baibu Braži. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti