LSM apskats. Covid-19 notikumi un jaunumi 24. maijā

LSM apskats. Covid-19 notikumi un jaunumi 24. maijā.

Sabiedrība / veselība

Veicot 1203 testus, Latvijā vakar konstatēts viens jauns Covid-19 gadījums, hospitalizēts viens pacients. Līdz šim saslimuši 1047, izveseļojušies 712, bet miruši 22 cilvēki. Slimnīcās šobrīd ārstējas 25 pacienti, diviem stāvoklis ir smags.

Pansionātā "Mārsnēni" klientu aprūpe un Covid-19 izplatības mazināšanas pasākumi tiek īstenoti atbilstoši visiem noteikumiem – atzinusi Veselības inspekcija. Vīrusa izplatība novadā ārpus pansionāta darbinieku un iemītnieku loka nav konstatēta.

Maijā ir apstājusies tendence samazināties ar Covid-19 inficēto skaitam – šobrīd valstī ir ap 300 aktīvu slimības gadījumu. Iemesli – nav iespējams pilnīgi visiem saslimušajiem noteikt inficēšanās avotus, dažādās iestādēs veidojas infekcijas perēkļi.

Dziedātājs Mārtiņš Ruskis, paliekot bez darba Covid-19 krīzē, atvēris mobilo kafejnīcu “Kantero” Olainē. Pagaidām klientu netrūkstot, atpazīstamība arī palīdz. Pēc krīzes mūziķis plāno atgriezties uz skatuves, paralēli attīstot arī jauno biznesu.

Transports / ceļošana

Rīgā pēc Jāņiem varētu parādīties pagaidu velojoslas – līdz 8. jūnijam izstrādās satiksmes organizācijas shēmas, pēc tam organizēs iepirkumu joslu ierīkošanai. Pagaidu velojoslas savienos centru ar Mārupi, Purvciemu un Ķengaragu.

Pēc lidojumu atsākšanas vislielākais pasažieru skaits vērojams “airBaltic” reisos uz Frankfurti un Oslo – katrā reisā ceļo ap 80-100 pasažieru. Tuvākajā laikā atsāksies lidojumi arī uz Helsinkiem, Minheni un Berlīni.

Kurzemes viesnīcās, kafejnīcās un restorānos pamazām atgriežas tūristi, pamatā no Rīgas un Lietuvas. Vietējais un Baltijas tūrisms šajā sezonā ir uzņēmēju lielākā cerība, bet bažas rada ierobežojumi, nodokļu slogs, kā arī nepastāvīgie laikapstākļi.

Pasaulē

Covid-19 upuru skaits pasaulē varētu būt par 60% lielāks nekā redzams statistikā. Atsevišķās valstīs politisku apsvērumu dēļ šie dati tiek ar nodomu koriģēti uz augšu vai uz leju, daudzviet vērojama datu neprecīza uzskaite.

Krievijā vakar reģistrēts līdz šim lielākais Covid-19 upuru skaits diennaktī – miruši 153 cilvēki. Zviedrijā upuru skaits uz miljons iedzīvotājiem sasniedzis 396. Savukārt musulmaņu zemēs Covid-19 dēļ Ramadāna beigas atzīmē bez masveida svinībām.

Lielbritānijā par pašizolācijas neievērošanu pieprasa premjera Borisa Džonsona vecākā padomnieka atkāpšanos. Līdzīgu pārkāpumu dēļ amatus zaudējušas jau vairākas augstas amatpersonas, taču Dominiks Kamingss negrasās atkāpties. Valstī līdz šim inficējušies 258 000, miruši teju 37 000 cilvēku.

Pateicoties nekavējoties ieviestiem drošības pasākumiem pansionātos, Ķīnā izdevies izvairīties no rietumvalstu scenārija, kur no Covid-19 visbiežāk cietuši tieši pansionāti. Aizliegta ne tikai viesošanās, bet ierobežotas arī darbinieku gaitas.

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti