Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

ASV nosaka ceļošanas ierobežojumus Brazīlijai

Džonsona valdība nonāk kritikas krustugunīs

Uz britu premjera Džonsona vecāko padomnieku pieaug spiediens atkāpties

Vairāki Apvienotās Karalistes konservatīvā premjerministra Borisa Džonsona partijas biedri pieprasa viņa vecākā padomnieka Dominika Kamingsa atkāpšanos. Tas noticis pēc tam, kad presē parādījušās publikācijas, ka Kamingss pārkāpa pārvietošanās ierobežojumus, kas valstī ir noteikti saistībā ar koronavīrusu Covid-19.

Uz britu premjera Džonsona vecāko padomnieku pieaug spiediens atkāptiesUldis Ķezberis

  Apvienotā Karaliste ir koronavīrusa Covid-19 viena no vissmagāk skartajām valstīm pasaulē. Britu salās jau kopš marta spēkā ir stingri pārvietošanās ierobežojumi, lai apturētu vīrusa izplatīšanos. Miljoniem iedzīvotāju nedēļām palika mājās, lai samazinātu risku inficēties paši un aplipināt citus.

  Premjerministra Borisa Džonsona vecākais padomnieks Kamingss, kurš ir pazīstams kā viens no “Brexit” kampaņas arhitektiem, aktīvi aicināja britus bez vajadzības nepamest mājokļus, lai palīdzētu apturēt vīrusa izplatību un nenoslogotu veselības aprūpes sistēmu. 30.martā premjerministra birojs paziņoja, ka Kamings ir devies pašizolācijā, jo viņam ir Covid-19 simptomi.

  Taču šonedēļ laikraksti “The Guardian” un “Mirror” vēstīja, ka Kamingss marta beigās kopā ar ģimeni no Londonas mēroja 400 kilometrus uz savu vecāku īpašumu Daremas grāfistē Anglijas ziemeļos. Pārim līdzi brauca arī viņu četrus gadus vecais dēls.

  Kamingss presei sacīja, ka ir rīkojies atbildīgi un likumīgi, jo vēlējās nodot dēlu savu vecāku aprūpē pēc tam, kad abiem ar sievu parādījās Covid-19 raksturīgie simptomi.

  Nedēļas nogalē avīzes vēstīja, ka Kamingss, atrodoties pašizolācijā Daremā, ir pametis vecāku īpašumu un devies uz netālu esošu tūristu iecienītu pilsētiņu, lai apskatītu pili. Prese arī apgalvo, ka pēc atgriešanās Londonā premjera padomnieks vēlreiz esot devies pie vecākiem. Premjerministra birojs apgalvo, ka šīs ziņas ir nepatiesas.

  Džonsona birojs un vairāki valdības locekļi ir publiski aizstāvējuši Kamingsu, norādot, ka viņš rīkojās kā atbildīgs ģimenes galva. Transporta ministrs Gānts Šeps šodien paziņoja, ka Kamingss neatkāpsies.

  Tomēr valdošās Konservatīvās partijas iekšienē pieaug neapmierinātība ar Kamingsa rīcību. Vairāki konservatīvo parlamenta locekļi aicina Džonsona ietekmīgo padomnieku atstāt amatu. Viens no viņiem ir Stīvs Beikers, kurš uzskata, ka Kamingsam vairs nav vieta valdībā.

  “Ja viņš neatkāpsies, tad Borisa politiskais kapitāls tiks nodedzināts līdz tādam līmeni, kādu mēs nevaram atļauties šajā krīzes brīdī. Ir pavisam skaidrs, ka Dominiks ceļoja, neraugoties uz to, ka pats aicināja visus palikt mājās, aizsargāt Nacionālo veselības dienestu un glābt dzīvības. Es domāju, ka mammas un tēti, kuri rūpējas par saviem bērniem, nesaprot, kāpēc viņam to atļāva. Es nedomāju, ka šis jautājums nenoklusīs līdz brīdim, kad Dominiks atkāpsies,” Beikers sacīja televīzijas kanālam “Sky News”.

  Arī parlamentā pārstāvēto opozīcijas partiju politiķi ir aicinājuši Kamingsam atkāpties, norādot, ka viņš ir rīkojies liekulīgi laikā, kad daudzi briti atbildīgi palika mājās.

  Citas augsta līmeņa amatpersonas ir atkāpušās pēc pārvietošanās ierobežojumu pārkāpšanas. Epidemiologs Nīls Fērgusons pameta britu valdības zinātnisko padomdevēju grupu pēc tam, kad viņu mājās apciemoja draudzene. Savukārt Skotijas galvenā ārste Ketrina Keldervuda atkāpās pēc tam, kad atklājās, ka viņa divreiz ir devusies uz savām lauku mājām.

  Līdz šim Apvienotājā Karalistē ir reģistrēti vairāk nekā 258 tūkstoši Covid-19 inficēto, bet no vīrusa izraisītām komplikācijām miruši gandrīz 37 tūkstoši cilvēku.

   

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti