Dienas ziņas

Ietekmēta ēdināšanas uzņēmumu darbība

Dienas ziņas

Eiropā stingri ierobežo Covid-19 izplatību

Liepājas ostā pasažierus pārbauda, lidostā – ne

Liepājas un Ventspils ostā rūpīgi pārbauda atbraukušos; «Tallink» iesaistās iedzīvotāju transportēšanā

Liepājas ostā otrdien no Vācijas ienāca pasažieru prāmis "Stena Gothica". Uz tā klāja bija 115 cilvēki, kuriem tika pārbaudīts veselības stāvoklis, kā arī nodrošināts, ka atbraukušie izvairās no kontakta ar citiem sabiedrības locekļiem. Arī Ventspils ostā otrdien ienāca pagaidām pēdējais prāmis no Nīneshamnas Zviedrijā. Ventspilī pat tika nodrošināts transports pasažieriem uz mājām. Vēl arī "Tallink" iesaistījies cilvēku transportēšanā uz Vāciju un atpakaļ no turienes.

ĪSUMĀ:

  • Liepājas ostā rūpīgi pārbauda atbraucēju veselības stāvokli un liek apliecināt, ka viņi paliks karantīnā.
  • Liepājas lidostā nav zinājuši, ka iekšējā lidojuma pasažiere bijusi Vācijā. Viņa gatavojas sēdēt karantīnā.
  • Ventspilī cilvēkus pārbauda un nodrošina transportu, lai cilvēki nebrauktu ar sabiedrisko transportu.
  • Izbraucējiem uz Zviedriju nekādas pārbaudes Ventspilī nav veiktas.
  • "Tallink" otrdienas vakarā gatavs vest Vācijas pilsoņus uz Vāciju un pēc tam vest mājās Latvijas un Igaunijas pilsoņus no Vācijas.

Dienu pirms prāmja ienākšanas Liepājas pašvaldība kopā ar Speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) pārvaldi vienojās par pasažieru sagaidīšanas kārtību, pieaicinot Centrālo laboratoriju koronavīrusa analīžu veikšanai, kā arī policiju, kas uz prāmja esošās kravas automašīnas pavadīja līdz pilsētas robežai.

“Vienojāmies, ka vēlamies veikt visus šos pasākumus, lai cilvēki tiktu informēti, ko darīt, lai zina, ka jāiet mājās, nevis uz kādu Liepājas lielveikalu. Gribam, lai cilvēki tiktu pārbaudīti pret šo vīrusu,” stāstīja Liepājas SEZ pārvaldes priekšnieka vietnieks Uldis Hmieļevskis.

“Centrālā laboratorija ņem uztriepes no deguna un kakla. Tad visu pārbaudei sūtīs uz Rīgu, un rīt no rīta mums būs zināmi rezultāti. Ir tikai viens liepājnieks, pārējie ir iedzīvotāji no citām Latvijas pilsētām, kas ar policijas konvoju tiks izvadīti no pilsētas. Šie pasažieri ir apliecinājuši, ka sešu stundu laikā nonāks savās dzīvesvietās un tur uzsāks 14 dienu karantīnu,” piebilda Liepājas domes Veselības daļas vadītāja Elīna Tolmačova. 

Kopumā uz prāmja, ieskaitot apkalpes locekļus, bija 115 cilvēki. Testu veica 63 pasažieriem un diviem kravas automašīnu vadītājiem. Pārējiem kravas auto šoferiem tas piedāvāts, taču nav uzspiests, jo fūres tūlīt pametušas Liepāju. Ja kāds no paņemtajiem paraugiem uzrādīs infekciju, ar cilvēku sazināsies mediķi.  

Savukārt Liepājas lidostā otrdien ar iekšzemes reisu, kas maršrutā Rīga–Liepāja tagad kursēs divas reizes dienā, ieradās viena pasažiere. Lidostas darbiniekiem nebija informācijas, ka sieviete pirmdien ielidojusi no Vācijas un nakšņojusi Rīgas lidostā. Ne tur, ne Liepājā viņai veselības pārbaudes netika veiktas.

“Es sēdēšu mājās karantīnā. Tas ir svarīgi, visiem cilvēkiem tā jādara, jāsargā sevi un citus no slimības,” pastāstīja Jekaterina, kura atbraukusi no Vācijas.

Veselības ministrijā norādīja, ka jāpārbauda tie cilvēki, kuriem ir saslimšanas simptomi. Liepājas lidosta lūgs "airBaltic" sīkāk informēt par pasažieru gaitām.

Saskaņā ar valdības lēmumu, organizēti  prāmju reisi Latvijas pilsoņu repatriācijai no Trāvemindes Vācijā ienāks Liepājas ostā arī 19. , 24. un 26. martā. Liepājas pašvaldība sola veikt tādus pašus drošības pasākumus.

Ventspils ostā ar satiksmes ministra īpašo atļauju otrdien ieradās prāmis, uz kuru vēl paspējuši tie, kuri ārkārtas situācijā nevēlas palikt Norvēģijā vai Zviedrijā. Sadarbībā ar Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu un robežsardzi Ventspils brīvosta šim reisam gatavojās īpaši: tika apkopoti personu dati, zināms, ka prāmja pasažieriem nav saslimšanas simptomu, lai arī ostā varēja veikt Covid-19 testu. Tos, kam pretī nebija sagaidītāju, kas aizved pasažierus privāti, transportēja Ventspils brīvosta, jo bija svarīgi, lai pasažieri neizmanto sabiedrisko transportu.

Savukārt uz pēdējo prāmju reisu pirmdienas vakarā, kas veda pasažierus virzienā uz Zviedriju, neviens īpaši nereaģēja.   Ļaudis brauca gan uz Zviedriju, gan Norvēģiju, lai strādātu.

No Rīgas ostas savukārt iedzīvotājus uz Vāciju vēl otrdien transportēs Igaunijas kompānijas “Tallink” prāmis “Romantika”. 

Prāmis no Rīgas ostas otrdien izbrauks agrākais plkst.20. Visi Vācijas pilsoņi, kuri vēlas izmantot šo kuģi, lai atgrieztos Vācijā, var iegādāties biļetes uz reisu Rīgas pasažieru ostā. Biļetes sāks tirgot no plkst.19 vakarā. Prāmis dosies uz Zasnicas ostu un tur uzņems Igaunijas un Latvijas pilsoņus, kas iestrēguši slēgto robežu dēļ. Zasnicas ostu Vācijā prāmis varētu sasniegt trešdien vakarā.

KONTEKSTS:

Ministru kabinets ārkārtas sēdē ceturtdien, 12. martā, nolēma līdz 14. aprīlim valstī izsludināt ārkārtējo situāciju. Lai ierobežotu Covid-19 izplatību, Latvijā no 13. marta slēgtas mācību iestādes, kā arī aizliegti lielie masu pasākumi. Valdība vienojusies par papildu ierobežojumiem, tostarp pārtraukt starptautiskos pasažieru pārvadājumus caur lidostu un ostu robežšķērsošanas vietām no 17.marta.

Vienlaikus valdība atļāva satiksmes ministram izdarīt izņēmumus attiecībā uz starptautisko pasažieru pārvadājumu izpildi. Satiksmes ministrs lēmumu var pieņemt pēc attiecīga pieprasījuma saņemšanas. Tas paredzēts, lai ārzemēs esošie Latvijas valstspiederīgie varētu tikt mājās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt