Sporta studija

Studijā – WRC rallija ekipāža Mārtiņš Sesks un Renārs Francis

Sporta studija

Sporta studija. WRC, Porziņģis un LFF prezidenta vēlēšanas

Dienvidkurzemes derbija kaislības

Grobiņa pret Liepāju: Dienvidkurzemes futbola derbijs ar uzviju piepilda fanu gaidas

Futbola virslīgas jaupienācēju "Grobiņas SC/LFS" pirmā tikšanās ar FK "Liepāja" izvērtās skaļā Dienvidkurzemes derbija pieteikuma cienīga. Lai gan bumbu spēlē futbolisti laukumā, nevis sacenšas abu komandu finanšu bilances, būtisks ir fakts, ka FK "Liepāja" sezonas budžets ir 2,3 miljoni eiro, turpretim Grobiņai teju desmit reižu mazāka rocība neliedza gūt virsroku.  

ĪSUMĀ:

  • Sava stadiona neatbilstības dēļ Grobiņas komanda laukuma saimnieku lomā spēlēja Liepājā
  • Kurzemes komandām uzvara savstarpējās spēlēs ir pat svarīgāka par medaļām un tituliem
  • Līdzjutēji tribīnēs bija abām komandām, vairāk atbalstīja Grobiņu
  • Uzticamākie "Liepājas" fani cer uz labākām dienām komandai nākotnē
  • Uzvaru guvušie Grobiņas futbolisti uzteica līdzjutējus par atbalstu panākuma kaldināšanā

Laukuma saimniece bija Grobiņas komanda, taču spēle risinājās Liepājā. "Grobiņas SC/LFS" sporta direktors Andis Ādiņš pastāstīja, ka mājas stadionā komandai spēles nebija ļauts aizvadīt jau pirmajā līgā, tādēļ velti cerēt, ka tas varētu notikt virslīgas līmenī. 

"Galvenais iemesls ir, ka ģērbtuves atrodas apmēram 200 metru no šīs vietas [laukuma]. Tas bija un ir galvenais iemesls, kāpēc mums [bija] aizliegts šeit spēlēt pirmajā līgā. Skaidrs, ka par virslīgu, es domāju, mums pat nebūtu diskusija, vai mēs šeit varētu spēlēt, vai nē."

Iepriekšējā savstarpējā spēle starp Grobiņu un Liepāju norisinājās Liepājā Daugavas stadiona centrālajā laukumā Latvijas kausa astotdaļfināla spēlē 2022. gada jūlijā. Negaidīti uzvaru 2:1 izrāva Grobiņa, bet šoreiz jau virslīgā abas komandas tikās turpat blakus rezerves laukumā.

"Grobiņas SC/LFS" galvenais treneris Viktors Dobrecovs jau pirms spēles bija pacilātā noskaņojumā un nešaubījās, ka gaidāma fantastiska gaisotne un visi izbaudīs īstu derbiju. 

"Šajā derbijā es ieteiktu Liepājas Olimpiskajam centram piemetināt vēl garāku tribīni. Tagad tas derbijs," teica Dobrecovs. "Jācer, ka kādreiz mums arī policija kā Anglijā ar zirgiem brauks."

"Grobiņas SC/LFS" sporta direktors Ādiņš atzina, ka vēsturiski ir izveidojies tā, ka

nav tik svarīgi vinnēt Latvijas čempiona titulu, bet kurzemniekiem ir būtiski uzvarēt savstarpējās spēlēs. Tādēļ cena arī spēlei pret Liepāju ir īpaša.

Virslīgas debitante Grobiņa spēles aizvada turpat, kur spēlē 2015. gada virslīgas čempione FK "Liepāja". Grobiņas spēles apmeklējuši vidēji 600 skatītāju, bet "Liepājai" vidēji 300 līdzjutēju tribīnēs. Derbijā visiem vietas stadionā gan nepietika, un savi atbalstītāji bija abām komandām.

Matīss Timofejevs: Jūs vietējie, liepājnieki?

Ivo Niko: Nē, Grobiņa. Man tur spēlē treneris, un es gribu atbalstīt trenera komandu.

Kurš ir tavs treneris?

Jānis Krautmanis!

Iveta Krautmane: Nu, bet, protams, ka par Grobiņu, tikai par Grobiņu un vienīgi par Grobiņu! Grobiņai šodien ir jāvinnē.

Pazīstat kādus spēlētājus?

Mans dēls Jānis Krautmanis spēlē. Jā, Kraučs!

Par ko jūs šodien fanosiet?

Futbola fans Emīls: Par Liepāju. Jo mēs esam no Liepājas, un tā ir mūsu mīļākā komanda.

Spēlei risinoties 932 skatītāju klātbūtnē, jau 12. minūtē vadībā Grobiņa – skaists vārtu guvums Rūdolfam Meļķim. Rūdolfa brālis Roberts arī "Grobiņas SC/LFS" sastāvā, bet šajā spēlē viņš nevarēja piedalīties, jo Grobiņa viņu īrē no Liepājas kluba. Tāda paša iemesla dēļ Grobiņas rindās nevarēja spēlēt vēl daži futbolisti.

"Ļoti skaisti! Es zinu, ka bračka tādas [bumbas] sit iekšā. Viņam šobrīd varbūt ir tā debitanta veiksme, kad viss, ko sit, krīt iekšā, bet nu no šejienes izskatījās ļoti skaisti, un es esmu ļoti priecīgs par viņu," pastāstīja "Grobiņas SC/LFS" pussargs Roberts Meļķis. "Es, protams, gribētu spēlēt, gribētu, lai tāds noteikums nepastāv. Ja esmu izīrēts citai komandai, tad es gribētu būt pilnvērtīgs spēlētājs tai komandai un piedalīties visās spēlēs."

Pirmā puslaika pēdējās sekundēs Liepāja vienus vārtus atguva, un rezultāts 1:1, kas iepriecināja Vēju pilsētas fanus.

"Mēs esam uzticīgi, lai kā neiet. Varbūt mums treneris nav tas šobrīd simpātiskākais, bet, nu zini, mums ir tas angļu stils – viens klubs paliek, lai arī kā būtu," sacīja FK "Liepāja"/"Amber City" fans Emīls. "Zini, kā – Liepājā ir izlepusi publika, ir uzvaras, būs Eirokausi – būs tribīnes pilnas, arī bļaus par Liepāju."

Pēc pārtraukuma ļoti aktīvs uzbrukumā bija Grobiņas komandas galvenā trenera dēls Devids Dobrecovs. Viņu Liepājas soda laukumā nogāza, un 11 metru soda sitienu realizēja kapteinis Andris Krušatins. Grobiņa vadībā 2:1. Grobiņnieki turpināja iet uz priekšu – pēc Rodrigo Gauča piespēles precīzi sita Dobrecovs, un 3:1.

"Daugavas" stadiona rezerves laukuma skatītāju vietas bija pārpildītas. Daudzi iekšā netika un spēli skatījās aiz žoga,

viņu vidū olimpisko spēļu basketbola tiesnesis Mārtiņš Kozlovskis, kam ir arī futbolista pieredze.

"Tā nu sanāk, ir bišķiņ dabūti zilumi futbola bučos zem FK "Grobiņa" komandas vārda, bet, protams, šī ir pavisam cita komanda, citi treneri, pavisam cits līmenis," pastāstīja Kozlovskis. "Bet ir uzspēlēts pret virslīgas komandu, man pašam ir bijusi tāda pieredze Grobiņas stadionā. Viņi parāda tādu baigi svarīgu niansi, ka tu nevari būvēt komandu no viesspēlētājiem. Domāju, ka tie visi liepājnieki, kas šobrīd atbalstīja Grobiņas komandu, tas parāda, ka tās uzvaras varbūt dažkārt nav vajadzīgas un ka tev vajag redzēt to savu džeku skrienam pa laukumu."

Piecas minūtes pirms spēles beigām armēnis Arams Bagadasarjans panāca "Liepājai" 2:3, bet tie bija pēdējie vārti spēlē. 

Pirmajā Liepājas derbijā cīņa līdz pēdējai sekundei, bet uzvara Grobiņai.

Grobiņas uzbrucējs Devids Dobrecovs pēc uzvaras atzina, ka komanda vienkārši darīja savu darbu un pilsēta futbolistiem palīdzēja. Fanu atbalsts bijis gluži kā Čempionu līgas finālā.

"Protams, divas komandas, viena pilsēta, protams, tā bija svarīga spēle mums," atzina Dobrecovs. 

Arī "Grobiņas SC/LFS" pussargs Krautmanis neslēpa, ka bija jūtams stiprs atbalsts un lielas emocijas, līdzjutējiem dzenot komandu uz priekšu.

Grobiņa ir Liepājas lepnums! To, ko nevar izdarīt Liepāja, to izdara šobrīd Grobiņa, skandēja uzvarētāju atbalstītāji. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti