Latvija pārtrauks starptautiskos pasažieru pārvadājumus un aizliegs organizētus publiskos pasākumus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Latvija uz laiku pārtrauks starptautisko pasažieru pārvadājumus caur lidostu un ostu robežšķērsošanas vietām, kā arī aizliegs visus organizētos pasākumus, tā nolemts Ministru kabineta ārkārtas un Krīzes vadības padomes kopsēdē sestdien, 14. martā.

Starptautiskā pasažieru kustība tiks slēgta no otrdienas, 17. marta. Tie Latvijas valstspiederīgie, kuri patlaban ir ārvalstīs, varēs atgriezties. Tāpat izbraukt no valsts varēs arī ārzemnieki. Premjers Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība") pēc sēdes skaidroja, ka robežkontrole uz Latvijas robežām ar Lietuvu un Igauniju netiks atjaunota, bet gan tiks pārtraukta organizēta cilvēku pārvietošana. Tāpat netiks pārtraukti kravas pārvadājumi.

Savukārt no Ministru kabineta rīkojuma stāšanās spēkā brīža tiek aizliegti visi organizēti publiskie pasākumi, bet neorganizētas pulcēšanās tiks atļautas maksimāli līdz 50 cilvēkiem. Visiem pasākumiem būs jānoslēdzas līdz plkst.23.00 vakarā.

Izmaiņas skars arī valsts centralizēto eksāmenu norisi - tie tiks pārcelti uz maiju.

Paredzēts, ka svešvalodu eksāmenu norise tiks nodrošināta laikposmā no 2020. gada 12. maija līdz 15. maijam.

Ekonomikas ministrijai sadarbībā ar tirgotājiem uzdots ieviest pasākumus sociālās distancēšanās nodrošināšanai tirdzniecības vietās, bet uzņēmumiem primāri nodrošināt pārtikas, zāļu, pirmās nepieciešamības preču un to ražošanai nepieciešamo izejvielu piegādi vietējā tirgus vajadzībām. Kariņš norādīja, ka valsts kasē ir pieejams miljards eiro, kas tiks izmantots, lai atbalstītu uzņēmējus.

Savukārt par Rīgas domes (RD) ārkārtas vēlēšanu iespējamu pārcelšanu tiks lemts nākamajā nedēļā.

Gadījumos, kad netiek ievēroti šajā rīkojumā noteiktie pasākumi, tiek piemērota atbilstoša administratīvā vai kriminālā atbildība.

Valdības rīkojums stājas spēkā sestdien, 14. martā.

Veselības ministre Ilze Viņķele ("Attīstībai/Par!") pēc sēdes žurnālistiem norādīja, ka aizsardzības pasākumi, lai izvairītos no slimības, paliek nemainīgi - sociālā distancēšanās, roku mazgāšana. "Pie mazākajām saaukstēšanās vai respiratoro vīrusu infekciju pazīmēm nedoties uz darbu, bet vērsties pie speciālistiem, zvanot pa tālruni 113," teica ministre.

Viņķele norādīja, ka pakāpeniski tiek palielinātas analīžu veikšanas jaudas. "Otro dienu darbojas mobilā analīžu nodošanas iespēja, kur cilvēki var nodot analīzes. Papildināsim ar vēl vienu šādu telti.

Iesaistīsim brīvprātīgos, proti, medicīnas studentus," pauda Viņķele.

KONTEKSTS:

Sestdien, 14. martā,  Latvijā reģistrēto "Covid-19" gadījumu skaits sasniedzis 26, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) sniegtā informācija.

Pēdējās diennakts laikā veikti 258 laboratoriskie izmeklējumi, no tiem pozitīvi bijuši 9. Kopā izmeklētas 666 personas, un Latvijā līdz sestdienas, 14. marta, rītam apstiprināti 26 "Covid-19" saslimšanas gadījumi.

SPKC arī informē, ka tiks veidota karte, kurā būs attēlota saslimstības izplatība Latvijā.

Jaunais koronavīruss "Covid-19" sāka izplatīties 2019. gadā Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku. Pasaules Veselības organizācija norāda, ka "Covid-19" sasniedzis globālās pandēmijas līmeni. Daudzās pasaules valstīs, tostarp arī Eiropā, atcelti masu pasākumi, kā arī slēgtas skolas un citas iestādes, lai ierobežotu "Covid-19" izplatīšanos.

"Covid-19" konstatēts arī Latvijā un pārējās Baltijas valstīs. Cerībā ierobežot vīrusa izplatību Latvijā izsludināta ārkārtējā situācija - no 13.marta līdz 14. aprīlim spēkā stājas ierobežojumi.

Starptautiskās organizācijas vērš uzmanību uz to, ka jaunais "Covid-19" koronavīruss izraisīs ekonomiskās izaugsmes palēnināšanos. Turklāt pesimistiskākie scenāriji liecina pat par pirmo globālo ekonomisko lejupslīdi kopš finanšu krīzes pirms vairāk nekā desmit gadiem. Tas ietekmēs arī Latviju, un vienas no pirmajām no koronavīrusa cieta aviopārvadājumu un tūrisma nozares.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti