Atšķirīgu Covid-19 risku dēļ Pūcem – karantīna, Rinkēvičam – nē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 11 mēnešiem.

Ministrs Juris Pūce ("Attīstībai/Par!") bijis saskarsmē ar Covid-19 pozitīvu cilvēku, tāpēc atrodas karantīnā, politiķis informēja tviterī. Savukārt ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs ("Jaunā Vienotība") karantīnā nav devies, kaut arī pagājušajā nedēļā pabija Eiropas Savienības valstu ministru samitā, kur pēc tam  tika atklāti Covid-19 gadījumi. Speciālisti Rus.Lsm.lv skaidro, ka dažādā rīcība saistīta ar epidemioloģiskās izmeklēšanas rezultātiem.

Pūce tviterī paziņoja, ka svētdien bijis saskarsmē ar Covid-19 pozitīvu personu. Tāpēc viņš ir karantīnā un pienākumus turpina pildīt attālināti.

Covid-19 tests politiķim vēl nav veikts.

Savukārt ārlietu ministrs Rinkēvičs karantīnā nedosies, lai gan pagājušās nedēļas sākumā viņš piedalījās divu dienu Eiropas Savienības (ES) Ārlietu padomes sanāksmē Luksemburgā. Rinkēvičs par savu darbu tur ziņoja arī tviterī pirmdien un otrdien.

Sestdien, 17. oktobrī, starptautiskās ziņu aģentūras, tostarp REUTERS, ziņoja, ka divi dalībnieki – Rinkēviča Austrijas un Beļģijas kolēģi – ir inficēti ar Covid-19. Austrijas Ārlietu ministrija, pēc REUTERS paustā, izvirzīja hipotēzi, ka pirmais ministrs ir inficējies no otrā – proti, darba brokastu laikā viņi sēdēja blakus.

Latvijas Ārlietu ministrijas preses sekretārs Jānis Beķeris Rus.Lsm.lv apliecināja, ka Rinkēvičam nav bijis tieša kontakta ar inficētajiem kolēģiem un tāpēc viņam nav jāatrodas karantīnā vai pašizolācijā. Pēc Beķera teiktā, Rinkēvičs ievēroja visus piesardzības pasākumus, vienmēr valkāja masku un ieturēja distanci.

"Tā kā ES Padomes ģenerālsekretārs neinformēja par pamatu uzskatīt, ka inficēšanās notika Luksemburgā, un Rinkēviča kungs ar šiem kolēģiem nekontaktējās, [Covid-19] tests netika veikts," sacīja Beķeris.

Arī Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC) informēja, ka piedalīšanās pasākumā ar Covid-19 pacientu automātiski nenozīmē, ka personai ir inficēšanās risks.

SPKC epidemiologs Jurijs Perevoščikovs stāstīja, ka viss ir atkarīgs no vairākiem faktoriem – piemēram, vai pasākuma laikā tika ievērota nepieciešamā distance, kāda bija telpas platība, vai dalībnieki uzlika maskas un tā tālāk.

Perevoščikovs arī norādīja, ka starptautiskās sanāksmēs procedūra ir šāda: epidemioloģisko izmeklēšanu veic tās valsts speciālisti, kura pasākumu rīko. Ja epidemiologi nonāk pie secinājuma, ka infekcija varēja skart citu valstu pilsoņus, viņi par to paziņo attiecīgās valsts kolēģiem. Pagaidām Latvija nav saņēmusi informāciju, ka ministru samita dalībnieki Luksemburgā ir pakļauti riskam un viņiem jāievēro pašizolācija.

"Iespējams, epidemioloģiskā izmeklēšana vēl nav pabeigta vai arī vietējie epidemiologi neredzēja riskus," komentēja Perevoščikovs.

Atbildīgā ministre, Veselības ministrijas vadītāja Ilze Viņķele ("Attīstībai/Par!") Rus.Lsm.lv sacīja, ka pēdējās dienās ar Rinkēviču sazinājusies tikai attālināti un nekomentēja notikušo.

Luksemburga ir "sarkanajā sarakstā", un pēc atgriešanās no tās nepieciešama 10 dienu pašizolācija. Tomēr šī prasība neattiecas uz noteiktu grupu cilvēkiem, ​​īpaši uz diplomātisko pasu turētājiem.

KONTEKSTS:

Latvijā 10. jūnijā beidzās 12. martā izsludinātā ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Vīruss joprojām cirkulē, un pret to nav nedz zāļu, nedz vakcīnas. Arvien ir spēkā atsevišķi ierobežojumi Covid-19 izplatības mazināšanai.

Situācija vasarā bija stabila, bet septembra beigās saslimstība strauji pieauga, un 14 dienu kumulatīvais Covid-19 saslimšanas gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju pārsniedzis 25 gadījumus. Pieaug arī rindas uz Covid-19 testiem. Tos iesaka veikt cilvēkiem ar simptomiem, kā arī Covid-19 slimnieku kontaktpersonām, lai nepalielinātu rindu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti