Panorāma

Slimnīcas paaugstina piesardzības līmeni

Panorāma

Sabiedriskajā transportā atkal būs jālieto sejas aizsegs

Uz Covid-19 testu jāgaida sešas dienas

Uz Covid-19 testu Rīgā jāgaida sešas dienas; aicina cilvēkus bez simptomiem neveidot rindu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 7 mēnešiem.

Sešas dienas. Tik ilgs ir gaidīšanas laiks rindā, lai pēc zvana pa vienoto tālruni 8303 veiktu valsts apmaksātu Covid-19 testu Rīgā. Pieaugot saslimstībai valstī, pieaugusi arī vēlme pārbaudīt savu veselību. Taču ārsti aicina cilvēkus bez slimības pazīmēm tomēr neveidot rindu. Tā domāta tiem, kuri bez Covid-19 testa nevar veikt operāciju vai sākt ķīmijterapiju. 

Pirmdien, zvanot uz vienotā pieraksta tālruni, jāapbruņojas ar pacietību, jo tiek atbildēts, ka visi operatori ir aizņemti. Rīgā piedāvā testu veikt 11. oktobrī. Šajā dienā testu piedāvā veikt arī Jelgavā, bet Daugavpilī, kur pašlaik ir Covid-19 uzliesmojums, jāgaida līdz 14. oktobrim, kas ir nākamā trešdiena.  

"Tikko kā parādījās ziņas, ka pieaudzis inficēto skaits, cilvēki sāka gribēt testēties, vai viņiem nav [Covid-19].

Ja nav nekādu simptomu, tad risks būt slimam ir zems, bet, ja ir klīniskie simptomi, tad jau vajag sazināties ar ģimenes ārstu,"

pastāstīja Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikas vadītājs Aleksejs Višņakovs. 

Zvanu centrā gan paskaidroja, ka, ja cilvēkam ir nepieciešama izziņa pirms operācijas vai ir saslimšanas simptomi, vienmēr tiek meklēta iespēja testu veikt ātrāk. Situācija rindā var mainīties minūtes laikā. Ir daudzi, kas godprātīgi atzvana un atsaka jau rezervēto laiku, jo testu veikuši citā laboratorijā. Tāpat svarīgi zināt, ka, zvanot pa tālruni 8303, uz siekalu testu nevar pieteikties. 

"Testi, par kuru pieraksta, ir parastie testi ar kociņu no rīkles un deguna.

Būtu svarīgi saprast, ka bez vajadzības nevajag testēties.

Tie domāti tiem, kas plāno būt stacionārā, ķīmijterapija, HIV, ar hroniskām slimībām. Tas ir tas kontingents, kam testi ir vajadzīgi. Tie, kas ir veseli, tiem nevajag," norādīja Višņakovs. 

Latvijā Covid-19 testu bez maksas var veikt jebkurš, taču ārsti aicina nopietni izvērtēt savu veselību. Ja ir saslimšanas pazīmes un testu iesaka arī ģimenes ārsts, tad gan jāpiesakās.

KONTEKSTS:  

Latvijā 10. jūnijā beidzās 12. martā izsludinātā ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Vīruss joprojām cirkulē, un pret to nav nedz zāļu, nedz vakcīnas. Arvien ir spēkā atsevišķi ierobežojumi Covid-19 izplatības mazināšanai.

29. septembrī Latvijā atklāti 95 jauni Covid-19 gadījumi, kas ir lielākais vienā dienā Latvijā atklāto gadījumu skaits kopš pandēmijas sākuma. Ņemot vērā ziņas par lokālajiem uzliesmojumiem Kuldīgā un Daugavpilī, valdība nolēma noteikt stingrākus Covid-19 piesardzības pasākumus abu pilsētu teritorijās, kas noteikti no 1. līdz 14. oktobrim.  

Sejas aizsargmaskas sabiedriskajā transportā visā Latvijā no trešdienas, 7. oktobra, būs obligātas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti