Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

P. Rebenoka slepkavu atrašana policijai ir prioritāte

Baltijā strauji aug ar Covid-19 saslimušo skaits

Igaunijā atklāti 18 jauni Covdi-19 gadījumi, Lietuvā – 70

Aizvadītajā diennaktī Igaunijā reģistrēti 18 jauni Covid-19 gadījumi, savukārt Lietuvā – 70

Igaunijā veikts vairāk nekā 1500 testu un reģistrēti 18 jauni gadījumi. Kumulatīvais saslimšanas radītājs 14 dienu laikā uz 100 000 iedzīvotāju sasniedza 30,85, ziņo Igaunijas sabiedrisko mediju portāls ERR.ee.

Visvairāk jauno gadījumu Igaunijā reģistrēti valsts ziemeļos, kā arī valsts galvaspilsētā Tallinā. Vairums saslimuši pēc kontakta ar jau inficētu personu turpat Igaunijā.

Līdz pirmdienas, 21. septembra, rītam, slimnīcās ārstējās 22 Covid-19 pacienti, trijiem no viņiem nepieciešam mākslīgā plaušu ventilēšana.  

Kopumā kopš pandēmijas sākumā vīruss prasījis 64 cilvēku dzīvību.  

Kopumā Igaunijā kopš pandēmijas sākuma veikti 189 219 pirmreizēji testi, no tiem  2941 jeb 1,6% bija pozitīvi.

No 28. septembra ikvienam, kurš dosies no Igaunijas uz Somiju, būs jāievēro arī divu nedēļu karantīna, ja vien brauciena iemesls nav darba darīšanas.

Lietuvā aizvadītajā diennaktī veikti 1369 testi, reģistrēti 70 jauni koronavīrusa gadījumi, ziņo portāls LRT.lt.

Seši no jaunatklātajiem gadījumiem Lietuvā reģistrēti Radvilišķos, kas ir pilsēta valsts ziemeļu daļā. Tur kopumā vairāki desmiti gadījumi saistīti ar pilsētas slimnīcu, kur inficējušies arī 26 slimnīcas darbinieki. Reaģējot uz straujo vīrusa izplatību, Radvilišķos visas mācību iestādes, izņemot pamatskolas, turpinās mācības attālināti.

Savukārt Viļņā vairāki desmiti gadījumu saistīti ar kādu deju studiju, sporta zāli, kā arī mācību iestādi. Kopumā saslimšana ar Covid-19 reģistrēta 61 skolēnam un 15 skolotājiem.

Lietuvā kopējais ar Covid-19 saslimušo skaits sasniedzis 3814, pašlaik slimība ir konstatēta 1511 personām, bet 2199 cilvēki ir atveseļojušies. Kopumā veikti 726 049 testi.

No Covid-19 Lietuvā miruši 87 cilvēki, bet vēl 17 Covid-19 pacienti miruši citu iemeslu dēļ.

Lietuvā pašizolācijā pašlaik atrodas 13 927 cilvēki.

Aizvadītajās brīvdienās Igaunijā un Lietuvā kļuva zināms par Covid-19 infekcijas gadījumu skaita pieaugumu. Neraugoties uz to, situāciju abās valstīs epidemiologi vērtēja kā apmierinošu, jo vairāk nekā 80% no jaunatklātajiem gadījumiem ir izsekojami. Arī pozitīvo paraugu īpatsvars no kopējā testu skaita ir mazāks par 1%.

KONTEKSTS:

Par jaunā koronavīrusa izplatīšanos Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku, Ķīna informēja Pasaules Veselības organizāciju (PVO) pērnā gada nogalē. Pasaules Veselības organizācija 2020. gada martā paziņoja, ka Covid-19 sasniegusi globālās pandēmijas līmeni.

Dažus mēnešus vēlāk – vasarā – Eiropā bija vērojama infekcijas izplatības mazināšanās, kas ļāva atcelt virkni stingro ierobežojumu. Tomēr septembra vidū PVO brīdināja, ka Eiropai rudens mēnešos būs jāsaskaras ar Covid-19 koronavīrusa izraisīto nāves gadījumu skaita pieaugumu. 

Septembrī Latvijas noteikto "pašizolācijas valstu sarakstā" nonāca arī kaimiņvalstis Igaunija un Lietuva. Tiesa, pašizolācijas prasības izņēmums noteikts attiecībā uz robežpilsētu Valkas un Valgas iedzīvotājiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti