«Covid-19» uzliesmojumu PVO pasludina par pandēmiju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem un 3 mēnešiem.

Koronavīruss “Covid-19” sasniedzis globālās pandēmijas līmeni – tā paziņojusi Pasaules Veselības organizācija. Tās vadītājs apgalvo, ka tālāku vīrusa izplatību var apturēt valstu operatīva rīcība. 

PVO vadītājs Tedross Adhanoms Gebrejesuss trešdien, 11. martā, paziņoja, ka “Covid-19” uzliesmojums ir pandēmija, ko izraisīja koronavīruss. Viņš pauda bažas par “satraucošo bezdarbības līmeni”.

Vienlaikus PVO nemaina savus ieteikumus valstīm.

“Raksturojot situāciju kā pandēmiju, nemainās PVO vērtējums par koronavīrusa radītajiem draudiem.

Tas nemaina to, ko PVO dara un kas jādara valstīs,” piebilda Gebrejesuss.

Organizācijas vadītājs apgalvo, ka tālāku vīrusa izplatību ietekmēs valstu operatīva gatavība. “Vairākas valstis ir parādījušas, ka šo vīrusu iespējams ierobežot un kontrolēt,” sacīja Gebrejesuss.

Pēdējo divu nedēļu laikā ar “Covid-19” inficēto skaits ārpus vīrusa epicentra Ķīnas pieaudzis aptuveni 13 reizes. Straujā vīrusa izplatība bija par pamatu pandēmijas pasludināšanai.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Latvija pagaidām atrodas pirmajā jaunā koronavīrusa "Covid-19" izplatības fāzē - iepriekš informēja PVO.

KONTEKSTS:

Jaunais koronavīruss "Covid-19" sāka izplatīties 2019. gadā Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku. Lai nepieļautu vīrusa izplatību, Ķīna paziņojusi par valsts mēroga ierobežojumiem. Pasaules Veselības Organizācija saistībā ar Ķīnas koronavīrusu izsludinājusi augstāko starptautisko ārkārtas stāvokli veselības aizsardzības jomā.  

Vīruss izplatījies arī ārpus Ķīnas, tostarp vairākās Eiropas valstīs. "Covid-19" konstatēts arī Latvijā un pārējās Baltijas valstīs.

Starptautiskās organizācijas vērš uzmanību uz to, ka jaunais "Covid-19" koronavīruss izraisīs ekonomiskās izaugsmes palēnināšanos. Turklāt pesimistiskākie scenāriji liecina pat par pirmo globālo ekonomisko lejupslīdi kopš finanšu krīzes pirms vairāk nekā desmit gadiem. Tas ietekmēs arī Latviju, un vienas no pirmajām no koronavīrusa cieta aviopārvadājumu un tūrisma nozares.

Marta sākumā Latvijas Tūrisma operatoru un aģentu asociācija informēja, ka puse jeb 50% visu marta ceļojumu ir atcelti cilvēku pārlieku lielas piesardzības dēļ, kas saistīta ar koronavīrusu "Covid-19". Ieteikumi un rekomendācijas, biežāk uzdotie jautājumi un atbildes par koronavīrusa izraisīto uzliesmojumu pieejami Veselības ministrijas tīmekļvietnēSlimību profilakses un kontroles centra tīmekļvietnē, kā arī IZM tīmekļvietnē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti