Brīvdienās Lietuvā un Igaunijā Covid-19 saslimšanas pieaugums

Igaunijā un Lietuvā brīvdienās kļuva zināms par strauju Covid-19 infekcijas gadījumu skaita pieaugumu.

Lietuvā sestdien, 19. septembrī, kļuva zināms par 99 jauniem Covid-19 gadījumiem. Arī svētdien, 20. septembrī, varas iestādes informēja, ka situācija nav uzlabojusies un koronavīrusa infekcija apstiprināta 80 personām.

Līdz ar to kopējais inficēšanās gadījumu skaits nedēļā uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju Lietuvā pieaudzis līdz 23,7.

Līdzīgas tendences konstatētas arī mūsu otrā Baltijas kaimiņvalstī Igaunijā, kur pēdējās divās dienās apstiprināti attiecīgi 61 un 50 jauni Covid-19 gadījumi.

Covid-19 kumulatīvais rādītājs uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju Igaunijā pārsniedzis 30.

Eksperti vienlaikus norādīja, ka Covid-19 izplatība abās valstīs patlaban tiek kontrolēta. 85% gadījumu speciālisti noskaidrojuši infekcijas izcelsmes avotus un kontaktpersonas un veic visus nepieciešamos profilakses pasākumus.

KONTEKSTS:

Par jaunā koronavīrusa izplatīšanos Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku, Ķīna informēja Pasaules Veselības organizāciju (PVO) pērnā gada nogalē. Pasaules Veselības organizācija 2020. gada martā paziņoja, ka Covid-19 sasniegusi globālās pandēmijas līmeni.

Dažus mēnešus vēlāk – vasarā – Eiropā bija vērojama infekcijas izplatības mazināšanās, kas ļāva atcelt virkni stingro ierobežojumu. Tomēr septembra vidū PVO brīdināja, ka Eiropai rudens mēnešos būs jāsaskaras ar Covid-19 koronavīrusa izraisīto nāves gadījumu skaita pieaugumu. 

Septembrī Latvijas noteiktajā "pašizolācijas valstu sarakstā" nonāca arī kaimiņvalstis Igaunija un Lietuva. Tiesa, pašizolācijas prasības izņēmums noteikts attiecībā uz robežpilsētu Valkas un Valgas iedzīvotājiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti