Kultūra / Teātris un deja
Izrādes garāžā, mazdārziņā un autobusā. Tuvojas Valmieras vasaras teātra festivāls
Pagalms, parks, autobuss, garāža, mazdārziņš būs tās vietas Valmierā, kur no 2. līdz 4. augustam varēs noskatīties neparastas izrādes bērniem. Tas būs zinātniskās īstenības piedzīvojums, izrāde bez noteikumiem, tikšanās ar šausmīgiem elementiem, kā arī melnā komēdija. Pilsētā šajās dienās norisināsies Valmieras vasaras teātra festivāls.
Nedēļas nogalē atzīmēs Eduarda Pāvula 90. jubileju
Svētdien, 7. jūlijā, 90. jubileja apritētu vienam no visu laiku izcilākajiem latviešu aktieriem Eduardam Pāvulam. Diemžēl nu jau pagājuši 13 gadi, kopš viņš devies mūžības ceļos. Aktiera apaļās jubilejas priekšvakarā, 6. jūlijā, Salas pagasta „Vietvalžos” notiks viņam veltīts pasākums, kurā piedalīsies aktieri Katrīne Pasternaka un Pēteris Gaudiņš, skanēs jubilāram tuvā pūtēju mūzika, tiks atklāta izstāde „Nezināmais Pāvuls”. Babītes novada Salas pagastā ir saknes Eduarda Pāvula dzimtai, un jau divus gadus tur darbojas aktierim veltīta izstāžu zāle.
Latvijas Leļļu teātris atbrīvo no amata galveno režisoru Šoli
Neapmierinātībā ar galvenā režisora Ģirta Šoļa darbu Latvijas Leļļu teātris atbrīvojis viņu no amata, tikmēr pats režisors teātrim pārmet drosmes trūkumu jaunu režisoru piesaistē un iestudējumu izvēlē, kā arī kritiska skatījuma trūkumu uz paša teātra darbu.
Aizvadītā teātra sezona: interese par Latvijas vēsturi un atgriešanās pie pasaules klasikas
Normāls radošā procesa gads, kurā vidusmērs mijās ar spilgtiem akcentiem, bet žilbinošu pārsteigumu nebija – tā „Spēlmaņu nakts” žūrijas pārstāvji rezumē aizvadīto teātra sezonu. Tēmu ziņā tajā dominēja interese par Latvijas vēsturi, kā arī notika atgriešanās pie pasaules klasikas. Līdzās citiem teātriem pēc ilgāka pārtraukuma priecēja arī Dailes teātris, kā arī jaunu, neatkarīgu teātru piepulcēšanās spēlmaņu saimei.
Leļļu teātra jaunie aktieri saņem diplomus; iespējams, taps jauna teātra apvienība
Ceturtdien, 20. jūnijā, liela diena Latvijas Kultūras akadēmijā – ar diplomiem rokās lielajā dzīvē devās kultūras zinātņu, menedžmenta un mākslu speciālisti, starp kuriem arī jaunie leļļu teātra kursa aktieri. Tieši par viņu profesionālo nākotni pēdējā laikā runāts daudz, jo Latvijas Leļļu teātris paziņoja, ka štatā visiem vietu nebūs.
«Skroderdienas Silmačos» atgriežas Leļļu teātrī
Leļļu teātra aktieri sezonas izskaņā atkal uzspodrina pirms 12 gadiem radīto režisoru Kārļa Auškāpa un Valda Pavlovska iestudējumu Rūdolfa Blaumaņa lugai “Skroderdienas Silmačos”, vēsta LTV “Rīta Panorāma”.
Kopienu teātra izrādes ciklā «Latvijas stāsti. Šekspīrs satiek Blaumani»
Vairākās pasaules valstīs, jo īpaši Lielbritānijā, aktīvi darbojas tā sauktie kopienu teātri. Latvijā tas ir jaunums, un šajā vasarā pie skatītājiem nonāks vairākas mūsu kopienu teātra izrādes. Tās tapušas Latvijas simtgades zīmē, un tās vieno nosaukums “Latvijas stāsti. Šekspīrs satiek Blaumani”.
Paziņoti šā gada «Spēlmaņu nakts» nominanti
Paziņoti šā gada "Spēlmaņu nakts" nominanti 16 kategorijās. Visvairāk nomināciju šogad izpelnījušās trīs izrādes: "Pūt, vējiņi" Nacionālajā teātrī, "Vēstures izpētes komisija" Jaunajā Rīgas teātrī un "MUMU" Rīgas Krievu teātrī.
Aktieris un režisors Alfrēds Jaunušans grāmatā «Labdien un sveiki!»
Šis ir Latvijas Nacionālā teātra izcilā aktiera un režisora Alfrēda Jaunušana 100. jubilejas gads. Pirms vairākiem mēnešiem teātrī notika viņa piemiņas vakars, spilgti pierādot, cik paliekošas pēdas viņš atstājis gan teātra cilvēkos, gan skatītājos. Savukārt rīt atvēršanas svētkus piedzīvos Intas Kārkliņas grāmata „Labdien un sveiki! Alfrēds Jaunušans”, kas ietver viņa dzīvesstāstu.
Ludmila Vessele par Daugavpilī iestudēto Kļavas lugu: It’s My Life… 
Ņikita (Miroslavs Blakunovs) ir jauns un skaists. Viņam ir darbs, auto, dzīvoklis, stāvoklis sabiedrībā un mīļotā sieviete. Viņš, protams, sataisa nepatikšanas un tāpēc zaudē darbu un mīļoto, taču viss ir vēršams par labu, ja nenolaiž rokas un labo kļūdas. Taču tā vietā mūsu varonis ierodas vecāku mājās, kuras sen atstājis, un kur, kā viņam liekas, par viņu ne pārāk priecājas, un ieslīgst dziļā depresijā. Daugavpils teātris sezonu beidzis ar Justīnes Kļavas lugas “Tas, ko mēs dzirdējām” iestudējuma krievu valodā pirmizrādi Paulas Pļavnieces režijā.        

Jaunākie
Interesanti