Kultūra / Teātris un deja
«Neiespējamā misija» paveikta – kas tālāk? Diskusija par «Spēlmaņu nakti»
Eduarda Smiļģa dzimšanas dienā, 23. novembrī, tika apbalvoti aizvadītās teātra sezonas labākie iestudējumi un individuālie sniegumi. Neskatoties uz pārmaiņu pilno teātra sezonu, ar daļēji attālināto apbalvošanas ceremoniju izdevās atgādināt, ka teātris ir gaidīts un nepieciešams, vērtēja žūrijas pārstāve Līga Ulberte. Tikmēr Zane Radzobe, kura žūrijas pienākumus pildīs šajā sezonā, brīdināja, ka jaunajā sezonā krīze teātrus skars vēl smagāk.
«Spēlmaņu naktī» triumfē Valters Sīlis un «Puika, kurš redzēja tumsā»
23. novembrī, Eduarda Smiļģa dzimšanas dienā, tika apbalvoti aizvadītās teātra sezonas labākie iestudējumi un individuālie sniegumi. Gada izrādes titulu un “Grand Prix” saņēma Latvijas Nacionālā teātra izrāde “Puika, kurš redzēja tumsā”, kuras režisors Valters Sīlis plūca laurus arī kā gada režisors.
Aicina droši un netradicionāli baudīt divas festivāla «Homo Novus» izrādes
Latvijas Jaunā teātra institūts (LJTI) un starptautiskais jaunā teātra festivāls “Homo Novus” aicina ikvienu bez maksas, netradicionālā un drošā formātā piedzīvot divus šī gada festivāla laikā tapušus mākslas darbus: Kristas Burānes izrādi “no tā laika koki vairs nerunā” un Metes Edvardsenas darbu “Laiks ir iesnaudies pēcpusdienas saulē”. Norvēģu mākslinieces darbs ir arī ir iekļauts Oslo biennāles programmā, kas notiek no 28. novembra līdz 6. decembrim, informēja LJTI pārstāvji.
Gada balva teātrī: Kāpēc spēlmaņi ilgojas pēc «Skatuves naglas»?
Gada balva teātrī “Spēlmaņu nakts” 2020. gadā norisināsies 27. reizi. Sākot ar 1998. gadu, “Spēlmaņu naktī” vairs netiek vērtētas labākās izrādes un individuālie sasniegumi viena gada, bet gan vienas sezonas griezumā, bet kopš 1999. gada balvas pasniegšanas ceremonija  nemainīgi norisinās 23. novembrī – režisora Eduarda Smiļģa dzimšanas dienā.
Balets ar distanci. Saruna ar horeogrāfiem Elzu Leimani un Aivaru Leimani
Par šo laiku māksliniekiem jācenšas domāt kā par pauzi, nevis "stop zīmi" – arī pasaulē ne viss ir apstājies, LTV raidījumā "Kultūrdeva" stāstīja horeogrāfe, baleta soliste Elza Leimane un Latvijas Nacionālā baleta mākslinieciskais vadītājs Aivars Leimanis, kurš vienlaikus gan atzīmēja, ka ziņas, kas nāk, piemēram, no Amerikas Savienotajām Valstīm, kļūst arvien pesimistiskākas.

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt