Kultūra / Teātris un deja
Baltijas baleta festivālā šogad: baroka un hiphopa sintēze, laikmetīgi un multimediāli pārsteigumi
25. starptautiskais Baltijas baleta festivāls, kas norisināsies no 6. marta līdz 26. aprīlim, Latvijā pulcēs māksliniekus no Baltijas valstīm, trupas un vadošos solistus no Vācijas ASV, Francijas, Somijas un Kubas, piedāvās gan baleta klasikas darbus, gan modernā baleta pārsteigumus dažādās Latvijas pilsētās un vietās – tostarp dzelzceļa stacijā, medijus informē organizatori.
Jaunajā Rīgas teātrī skatītāju vērtējumam nodota «Zalkša līgava»
Režisore Inga Tropa Jaunajā Rīgas teātrī iestudējusi vienu no visretāk uzvestajām Aspazijas lugām – “Zalša līgava”. Tas ir stāsts par mītisko pasauli, traģisko likteni un robežām, ko kompozīcijā ar Miķeļa Fišera scenogrāfiju un Annas Ķirses mūziku režisore izrādē “Zalkša līgava” ietērpusi gan skatuves, gan kino, gan arī nedaudz televīzijas valodā. Šī gada pirmo pirmizrādi teātris aizvadīja ceturtdien, 16. janvārī.
Ko Seņkova jaunais teātris nozīmē nozares radošajā un finansiālajā kopainā? Vērtē eksperti
Latvijas teātru saimei piepulcējies vēl viens jauns neatkarīgais teātris ar nosaukumu “ESARTE. Tā dibinātājs un mākslinieciskais vadītājs ir pazīstamais režisors Elmārs Seņkovs. Teātra nozares profesionāļi šo ziņu vērtē pozitīvi, piebilstot, ka tas varētu būt zaudējums lielajiem teātriem, kur Seņkova interesanto rokrakstu redzēsim mazāk, jo viņa prioritāte būs jaunā kompānija.
Valmierā pirmizrādi piedzīvojusi Ķimeles izrāde «Alvingas kundze»
Valmieras Drāmas teātrī pirmizrādi piedzīvojusi pasaules dramaturģijas klasika – Henrika Ibsena pirms vairāk nekā simt gadiem sarakstītā ģimenes drāma “Spoki” jeb “Rēgi”. Režisore Māra Ķimele tai izvēlējusies nosaukumu “Alvinga kundze”. Titullomā aktrise Elīna Vāne.
Zīmējumu teātra radītājs Varis Klausītājs: No vienas līnijas var iznākt jebkas
Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē 12. janvārī lieli un mazi klausītāji gaidīti uz Zīmējumu teātra izrādi "Dāsnumātika", kas priecēs ar dziesmām, zīmējumiem un mācību par dāsnumu. Izrādes pamatā – visā pasaulē populārais Čārlza Dikensa stāsts "Ziemassvētku dziesma", kura darbība pārcelta uz skolas klasi. Tā ir garu un eņģeļu skola, kurā skolotāja iepazīstina visus ar mācību priekšmetu "Dāsnumātika", aicinot kļūt devīgiem, labestīgiem un līdzjūtīgiem. "Dāsnums ir ļoti laba lieta," prāto Zīmējumu teātra radītājs, izrādes režisors un aktieris Varis Klausītājs.
Daugavpils teātris dosies viesizrādēs uz Siguldu, Ogri un Alūksni
Daugavpils teātris februārī un martā dosies viesizrādēs, piedāvājot skatītājiem Dž. Dž. Džilindžera iestudēto komēdiju “Hantele killeram” Siguldā un Alūksnē, kā arī režisora Viestura Roziņa izrādi  “Kliedzēji” Ogrē, medijus informē teātra pārstāvji.
Liepājas teātris ar izrādi «Nākamgad tai pašā laikā» viesosies Rīgā
Liepājas teātris viesosies Rīgā, lai Dailes teātra mazajā zālē parādītu melodrāmu “Nākamgad tai pašā laikā”, kuru iestudējis režisors Sergejs Ščipicins. Viesizrādes notiks 15. un 16. februārī, abās dienās izrāde tiks spēlēta divas reizes, medijus informē Liepājas teātra pārstāvji.
Izrāde par veco pasauli, kas iet bojā – Nastavševa «Te sākas nakts»
Pazīstams ar izrādēm, kas risina neērtas tēmas un izaicina normalitātes kultu, režisors Vladislavs Nastavševs četrus gadus pēc “Melnās spermas” panākumiem atgriezies Ģertrūdes ielas teātrī. Šoreiz viņš kopā ar jau no agrākajām izrādēm uzticamu aktieru ansambli iestudējis franču autora Alēna Girodī romānu “Te sākas nakts”. Izrādei ir dziļš vēstījums un arī daudz provokatīvu ainu, tāpēc teātra mājas lapā izrādes aprakstam pievienots brīdinājums “Uzmanību! Līdz 18 gadiem neiesaka!”
Nastavševs atgriežas Ģertrūdes ielas teātrī ar izrādi «Te sākas nakts»
Četrus gadus pēc izrādes „Melnā sperma” lielajiem panākumiem Ģertrūdes ielas teātrī atgriezies režisors Vladislavs Nastavševs. Pazīstams ar izrādēm, kas risina daudziem neērtas tēmas un prasa lielu psiholoģisku un arī fizisku piepūli gan no aktieriem, gan skatītājiem, Nastavševs šoreiz ķēries pie franču autora Alēna Girodī romāna „Te sākas nakts” iestudēšanas.

Jaunākie
Interesanti