Kultūra / Teātris un deja
Mūžībā devusies teātra kritiķe Silvija Radzobe
21. aprīlī, īsi pirms 70. dzimšanas dienas, mūžībā devusies literatūrzinātniece un viena no vadošajām teātra kritiķēm Latvijā Silvija Radzobe, Latvijas Radio apstiprināja Latvijas Teātra darbinieku savienības priekšsēdētāja Daiga Šiliņa-Gaismiņa.
Rīgas Krievu teātrī turpinās darbs – top tiešsaistes izrāde Nastavševa režijā
Lai arī Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris apmeklētājiem kopš 13. marta ir slēgts, aktieri cenšas uzturēt dialogu ar skatītājiem, veidojot rubrikas “Aktieru iedvesma”, “Dzeja onlainā”, “Skats no aizkulisēm” un “Aktieri dauzās”, kas regulāri tiek publicētas teātra “Facebook” kontā un “YouTube” kanālā. Turklāt teātrī arī turpinās darbs pie iestudējumiem – drīzumā gaidāma režisora Vladislava Nastavševa tiešsaistes iestudējuma pirmizrāde.
Attālinātās mācības deju skolā «Dzirnas» – ar brāļiem, māsām un mājas scenogrāfiju
Deju skolā “Dzirnas” kopš valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas sākuma darbs nav apstājies – tas turpinās tiešsaistē, skolotājiem sagatavojot mācību video un audzēkņiem mājās trenējoties un ierakstot savus sasniegumus, kas tiek nosūtīti atpakaļ skolotājiem, LTV raidījumā “Rīta Panorāma” pastāstīja horeogrāfs, deju skolas “Dzirnas” vadītājs Agris Daņiļevičs.
Ogres teātris sāk tiešsaistes dzejas lasījumu ciklu
Režisora Jāņa Kaijaka vadītais Ogres teātris, reaģējot uz ārkārtas situācijas izsludināšanu valstī, tāpat kā citas Latvijas kultūras iestādes ir atcēlis šosezon plānotos pasākumus. Kaut arī teātra durvis ir aizvērtas, Ogres teātris aktīvi turpina darbu virtuālajā vidē. Līdzīgi kā citi Latvijas teātri, arī Ogres teātris pievērsies video lasījumiem, prozas tekstu vietā izvēloties dzeju, medijus informē teātra pārstāvji.
Viesturs Kairišs par «Jūsmotājiem»: Tāda dvēseles vivisekcija, kuru allaž esmu gribējis iestudēt
"Nekādu "teijāteri" mēs nespēlēsim, tomēr kaut kas tajās sarunās un aktiera vientulībā pie "Skype" ir," par ārkārtējās situācijas diktētajos apstākļos tapušo Dailes teātra daudzsēriju tiešsaistes izrādi "Jūsmotāji" saka izrādes režisors, idejas autors un Dailes teātra radošais direktors Viesturs Kairišs. Jau 17. aprīlī pirmās divas sērijas tiks nodotas skatītāju vērtējumam, bet kopumā gaidāmas vismaz piecpadsmit.
Liepājas teātris radio ēterā piedāvās latviešu autoru darbu lasījumus
Liepājas teātris sadarbībā ar “Rietumu radio” un ar Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas pārvaldes atbalstu uzsācis darbu pie jauna projekta, lai klausītājiem trīs dažādos vakaros piedāvātu iespēju noklausīties trīs latviešu autoru darbus – stāstus no Paula Bankovska krājuma “Trakie veči”, fragmentus no Noras Ikstenas un Imanta Ziedoņa grāmatas “Nenoteiktā bija” un Janas Egles stāstu “Aiziet jūriņā!”.
Teātri abonementu īpašniekiem «parādā» palikušās izrādes sola nospēlēt
Latvijas Nacionālais teātris katru dienu saņem zvanus no cilvēkiem, kuri ir iegādājušies šīs sezonas teātra abonementu un kuri interesējas, kas notiks ar abonementa izrādēm, Latvijas Televīzijai atklājis teātra direktors Jānis Vimba. Teātra darbinieki iespēju robežās cenšas nomierināt zvanītājus, solot, ka teātris savas saistības pildīs. Arī pārējie teātri, kuri piedāvā abonementus, skatītājiem ārkārtējās situācijas dēļ radušos izrāžu parādu sola atdot nākamajā sezonā.
Uzsāk Dailes teātra fasādes atjaunošanu un ēkas siltināšanu
VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) aprīļa otrajā nedēļā uzsāk būvdarbus energoefektivitātes paaugstināšanai Dailes teātra ēkā Rīgā, Brīvības ielā 75. Vēsturiskajai ēkai tiks siltinātas ēkas ārsienas, skatuves tornis un jumti, medijus informē VNĪ valdes loceklis Jānis Ivanovskis-Pigits.
Keišs: Bez skatītājiem zālē teātra nav
Teātrim ļoti nozīmīga ir mijiedarbība ar skatītājiem, tādēļ bez auditorijas teātra nav, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Viens pret vienu" teica Jaunā Rīgas teātra aktieris Andris Keišs.
«Kvadrifrona» izrādi «Zvēri ir nemierīgi» papildina izglītības projekts
Pirms gada Rīgas cirka Ziloņu stallī neatkarīgā teātra trupa “Kvadrifrons” radīja mūzikas teātra izrādi “Zvēri ir nemierīgi”. Tā rosināja domāt par vairākām arī Latvijas politiskajā un mākslas vēsturē aktuālām tēmām, un patlaban pabeigts darbs pie izglītojoša izrādes “pēcvārda”. Radīts mācību materiāls vidusskolēniem, kas digitāli būs pieejams literatūras, vēstures un kulturoloģijas stundām.

Jaunākie
Interesanti