Patiesības un atklāsmes stāsts – «Dirty Deal Teatro» izrāde «Konklāvs»
Patiesības un atklāsmes stāsts – «Dirty Deal Teatro» izrāde «Konklāvs»
"Es gribētu, lai man ceļš ir caur patiesību runāt ar cilvēkiem," saka skatuves mākslinieks Klāvs Kristaps Košins, kura izrāde "Konklāvs" 2021. gadā saņēma "Spēlmaņu nakts" balvu par nebijušu atkailinātu patiesības pakāpi, par galvenā varoņa pašatklāsmes ceļu, kurā no izmisuma dzīlēm piedzimst viņa laikabiedriem noderīgas atziņas. Izrāde par marihuānas tirgošanu kļūst gan par detektīvu, gan pieaugšanas stāstu. Raidījumā "Teātris.zip" par dzīves un mākslas satuvināšanos, par patiesības stāstiem un "Konklāvu" sarunājas izrādes dramaturgs, režisors, aktieris un galvenais varonis, kurš šo izrādi radījis par savu dzīvi – Košins un "Dirty Deal Teatro" vadītāja, producente Anna Sīle.
Par savējo, kas okupācijas gados slēpās mežā. Nacionālā teātra izrāde «Mežainis»
Par savējo, kas okupācijas gados slēpās mežā. Nacionālā teātra izrāde «Mežainis»
"Man liekas, tieši tāpēc, ka ir vesela lielvara, kas mums tepat kaimiņos dzīvo un grib radīt mītu par kaut kādu aizgājušu, brīnišķīgu laiku, mums gandrīz katru dienu ir jāatgādina par izpostītajām dzīvēm, likteņiem. Tas notika līdz pēdējiem šīs varas elpas vilcieniem, un pat pēc tam atradās veidi, kā to izmantot. Ir viegli aizmirst. Ja mēs nestāstīsim savu stāstu, kāds cits sāks stāstīt mūsu stāstu mūsu vietā. Tad mēs attapsimies, nedzirdot savus stāstus," saka izrādes "Mežainis" režisors Valters Sīlis.
Par atšķirtību, kurā nepazaudēt vienam otru. Ineses Mičules izrāde «Knuta Skujenieka Kro-Kro»
Par atšķirtību, kurā nepazaudēt vienam otru. Ineses Mičules izrāde «Knuta Skujenieka Kro-Kro»
"Vēstules mēs, protams, īsinājām un atlasījām, lai būtu esence pa tēmām. Tās ir tik ļoti viegli runāt – tā kā mūziķim ir viegli spēlēt instrumentu, kad viņš jūt, kā komponists ir uzrakstījis," par Ineses Mičules režisēto izrādi "Knuta Skujenieka Kro-Kro", kas balstīta dzejnieka Knuta Skujenieka sarakstē ar sievu Intu Skujenieci laikā, kad viņš atradās apcietinājumā Mordvijā, stāsta aktieris Mārtiņš Meiers. Iestudējumā Līgatnes kultūrvietā "Zeit" skan arī dzeja – mūziķe Sniedze Prauliņa izpilda savu oriģinālmūziku ar Knuta Skujenieka vārdiem. Par Intas Čaklās sastādīto vēstuļu krājumu "Kro – Kro", kas saņemts dāvanā, par tikšanos ar Knutu un Intu Skujeniekiem un par vajadzību spēcīgo iespaidu izreaģēt skatuves valodā raidījumā "Teātris.zip" stāsta Inese Mičule un Mārtiņš Meiers.

Skatītāju domnīca

Spēles

Vairāk