Noslēpums, kas jāatmin. Nenotikums Dailes teātra izrādē «Zemdegas»
Noslēpums, kas jāatmin. Nenotikums Dailes teātra izrādē «Zemdegas»
"Kad lasīju "Zemdegas", man likās, ka sāk rezonēt. Tu jūti, ka viss, kas tur notiek, nenotiek tekstā, bet ir noslēpums, kas ir jāatmin. Man liekas, ka tas ir svarīgi jebkurai literatūrai, šajā gadījumā dramaturģijai, ka viss notiek kaut kur zem ādas, zemapziņā. Tāpēc ir ļoti interesanti. Jo tas, kas ir uzrakstīts, ir viens, bet tev ir jāizstāsta to citu stāstu – par dzinuļiem, kāpēc kaut kas notiek vai nenotiek," par izrādi "Zemdegas" pēc Regīnas Ezeras romāna, kas iekļauts Latvijas Kultūras kanonā, teic režisors Dmitrijs Petrenko. Mūrgaliešu kaislības un attiecību peripetijas uz Dailes teātra skatuves mijas ar Jāņa Šipkēvica skaistajām dziesmām. Par izrādi, autori un izvēlēm, ko kavējamies pieņemt raidījumā "Teātris.zip" sarunājas Dmitrijs Petrenko un aktieri Imants Strads un Katrīna Griga.
Par mirklīgo teātra pasauli – Latvijas Nacionāla teātra izrāde «Sapnis vasaras naktī»
Par mirklīgo teātra pasauli – Latvijas Nacionāla teātra izrāde «Sapnis vasaras naktī»
"Kurā nacionālajā teātrī Eiropā netiek iestudēts "Sapnis vasaras naktī"? Tas ir labs materiāls, jo ir par teātri, par mīlestību, par neprātu. Tur ir ļoti daudz tēmu, kas sabalsojas. To ļoti patīk spēlēt aktieriem un režisoriem – iestudēt, tāpēc, ka šis materiāls pieļauj ļoti lielas interpretācijas iespējas," saka režisors Elmārs Seņkovs. Raidījumā "Teātris.zip" par lugu – kurā dramaturgs Šekspīrs pa apburtu mežu liek klīst un mainīties mīlētāju pāriem, bet amatierteātris iestudē ļoti smieklīgu priekšnesumu – un tās iestudējumu Latvijas Nacionālajā teātrī sarunājas Elmārs Seņkovs un aktieris Arturs Krūzkops.
Arī kaķis ir vēstures liecinieks. Liepājas teātra izrāde «Kur pazuda saimnieks?»
Arī kaķis ir vēstures liecinieks. Liepājas teātra izrāde «Kur pazuda saimnieks?»
"Šī grāmata atbruņoja manu sirdi, manu dvēseli, manu interesi par vēsturi, par Latviju, par mūsu sabiedrību. Es šajā grāmatā ieraudzīju ļoti daudz brīvības," tā par Paula Bankovska stāstu krājumu, pēc kura tapusi izrāde "Kur pazuda saimnieks?", izsakās režisors Dmitrijs Petrenko. Viņa un Liepājas teātra aktieru veidotajā iestudējumā uz būtiskākajiem mūsu dzīves un vēstures pavērsieniem iespējams raudzīties no neierastas pozīcijas – dzīvnieka skatpunkta. Par to, kā izzināt pagātni un kā teātrī runāt par šodien aktuālo raidījumā "Teātris.zip" sarunājas Dmitrijs Petrenko, aktrise Ilze Trukšāne un vēsturnieks Kaspars Zellis. 

Skatītāju domnīca

Spēles

Vairāk