Kultūra / Skatuve

Vairāk par šo tēmu

Jaunā versijā top Jāņa Lūsēna mūzikls «Agrā rūsa»
Jaunā versijā top Jāņa Lūsēna mūzikls «Agrā rūsa»
Valentīndienā pirmizrādi jaunā versijā piedzīvos Jāņa Lūsēna un Pētera Brūvera mūzikls "Agrā rūsa". To īsteno "Producentu grupa 7" sadarbībā ar ļoti plašu un spilgtu mākslinieku komandu. Režisore ir Marija Bērziņa, viņa uz skatuves iedzīvina krāšņu 30. gadu atmosfēru, uz kuras fona risinās galvenās varones Elzas dzīves ceļa un mīlestības meklējumi. Mūzikla pirmizrāde būs 14. februārī Ogres Kultūras centrā, pēc tam sekos vēl deviņas izrādes dažādās Latvijas vietās.
Dailes teātrī top Dārtas Danevičas monoizrāde «Zēni nav meitenes»
Dailes teātrī top Dārtas Danevičas monoizrāde «Zēni nav meitenes»
Kas notiek divu cilvēku attiecībās, kad noslēdzas vētrainas iemīlēšanās posms? Kāpēc dažkārt idilliska ģimenes dzīve pārvēršas skaudrā traģēdijā? Šie ir daži no jautājumiem, ko savas psiholoģiskās drāmas "Zēni nav meitenes" centrā izvirzījis britu dramaturgs Deniss Kellijs. Lugā balstīta Dārtas Danevičas monoizrāde, ko Dailes teātrī iestudējusi Diāna Kaijaka un kam pirmizrāde būs skatāma 10. februārī. Lai piekļūtu lugas kodolam, radošā grupa rīkojusi arī vairākas tikšanās ar psihoterapeitiem.
Izsludināts konkurss uz Čehova teātra vadītāja amatu
Izsludināts konkurss uz Čehova teātra vadītāja amatu
Kultūras ministrija (KM) 6. februārī izsludinājusi atklātu konkursu uz valsts sabiedrības ar ierobežotu atbildību (VSIA) "Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris" valdes locekļa amatu. Pretendenti aicināti pieteikumus iesniegt līdz šī gada 6. martam.
Būvnieks sola Jaunā Rīgas teātra būvniecību pabeigt oktobrī; VNĪ nav saņēmuši plānu mērķa realizācij...
Būvnieks sola Jaunā Rīgas teātra būvniecību pabeigt oktobrī; VNĪ nav saņēmuši plānu mērķa realizācijai
Pilnsabiedrība "SBSC" (Skonto Būve" un "Skonto Construction") ir iesniegusi Jaunā Rīgas teātra (JRT) būvdarbu pabeigšanas termiņa piedāvājumu – šā gada 29. oktobris, taču VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) nav saņēmusi nevienu dokumentu, kas apliecinātu, ka būvnieks to var tiešām realizēt norādītajā termiņā, informē VNĪ valdes locekle Jeļena Gavrilova.
«Ir laiks iet tālāk!» Latvijas Nacionālā baleta prīma Baiba Kokina atvadās no lielās skatuves
«Ir laiks iet tālāk!» Latvijas Nacionālā baleta prīma Baiba Kokina atvadās no lielās skatuves
"Visu iepriekšējo mēnesi biju burtiski apsēsta ar to, lai sevi pilnveidotu un savā izrādē parādītu sevi no vislabākās puses. Negribas gluži teikt – "mana pēdējā izrāde", jo dzīve rādīs. Bet uz operas skatuves – jā, kā vadošajai solistei tā būs mana noslēdzošā izrāde. Kādēļ? Laiks iet tālāk – man ir citi apvāršņi. Un, tā kā jau sen mācos arī daudz ko citu, šobrīd mani interesē tālāk iešana, pilnveidošanās un attīstīšanās. Lai cik skumji tas arī nebūtu, reizēm gluži vienkārši vienas durvis ir jāaizver, lai kaut kur citur atvērtos nākamās," uzsver Latvijas Nacionālā baleta vadošā soliste Baiba Kokina. 5. februāra vakarā Latvijas Nacionālās operas un baleta izrādē "Pie zilās Donavas" viņa dejos Franciskas lomu, ar to no lielās skatuves atvadoties.
Režisors Intars Rešetins: Ja mākslinieks ir apolitisks, viņš ir gļēvulis un potenciāls nodevējs
Režisors Intars Rešetins: Ja mākslinieks ir apolitisks, viņš ir gļēvulis un potenciāls nodevējs
"Manā skatījumā, ja mākslinieks ir apolitisks – un tie būs skarbi vārdi –, viņš ir gļēvulis un potenciāls nodevējs. Šodien māksliniekam, tāpat kā Atmodas laikā, ir skaudri, skaidri jārāda sava pozīcija. Ja mēs esam par mieru, mēs esam nekādi. Kara laikā ir savi likumi. Es dzīvoju režīmā "balts un melns"," – tā sarunā ar teātra zinātnieci Ievu Struku saka Intars Rešetins – zemessargs, aktieris un režisors, kura iestudējumu virknē īpaši izceļas franču dramaturga Floriana Zellera lugas: "Ja tevis vairs nebūtu", "Dēls" un "Māte" Dailes teātrī (DT) un "Ak, tētīt" Nacionālajā teātrī (NT). Arī "Nakts vēl nav galā" (DT), "Aukle" (NT) un "Momo!!!" (Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī) – tie ir Intara Rešetina iestudējumi.  
Jaunā Rīgas teātra rekonstrukcijas sāga: darbinieki neatbalsta visas atbildības novelšanu uz būvniek...
Jaunā Rīgas teātra rekonstrukcijas sāga: darbinieki neatbalsta visas atbildības novelšanu uz būvniekiem
Jaunā Rīgas teātra (JRT) darbinieki publiskojuši atklātu vēstuli valsts augstākajām amatpersonām ar aicinājumu nodrošināt JRT atgriešanos teātra vēsturiskajā ēkā (Lāčplēša ielā 25)  2023. gadā, paužot bažas, ka "Valsts nekustamo īpašumu" (VNĪ) nespēja nosaukt termiņus ēkas pabeigšanai un termiņu pagarinājums "ir viens no būtiskiem riskiem nepieciešamajam finansējuma pieaugumam arī nākotnē". Vēstules autori uzsver, ka neatbalsta VNĪ atbildības novelšanu uz darbu izpildītājiem.
Daugavpils teātris turpina īstenot «misiju» – latgaliešu valoda skanēs arī topošajā iestudējumā
Daugavpils teātris turpina īstenot «misiju» – latgaliešu valoda skanēs arī topošajā iestudējumā
Jaunais iestudējums "Divejis vyrtuvē, naskaitūt nabašnīku" top Oļega Šapošņikova režijā, kurš atklāj, ka no sākotnēji iecerētā kriminālās komēdijas žanra izrāde, visticamāk, pārvērtīsies par kriminālu drāmu. Izrādes pamatā ir ukraiņu dramaturga Aleksandra Mardaņa luga "Mātes un meitas", kuru latgaliski tulkojusi Kristīne Veinšteina. Viņa topošajā iestudējumā arī spēlē.
Birokrātijas un būvnieku nāves deja: Konkrētu datumu JRT ēkas pabeigšanai vairs nesola
Birokrātijas un būvnieku nāves deja: Konkrētu datumu JRT ēkas pabeigšanai vairs nesola
VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) valdes darbs pērn saņēmis zemāko vērtējumu pēdējo gadu laikā. Iemesls – kavēšanās ar Jaunā Rīgas teātra un Valmieras drāmas teātra rekonstrukciju. Kamēr valmierieši būvniekiem "elpo pakausī", Jaunajā Rīgas teātrī (JRT) valda nospiedoša atmosfēra, taču trupas izsludinātais streiks vairāk ir emocionāls solis, nevis pēc likuma pantiem organizēts protests. Patlaban konkrēts datums, kad teātris varētu atgriezties Lāčplēša ielā 25, vairs netiek solīts.
FOTO: Viesturs Kairišs Dailes teātrī iestudējis Ibsena «Brandu»
FOTO: Viesturs Kairišs Dailes teātrī iestudējis Ibsena «Brandu»
Dailes teātrī 27. janvārī pirmizrādi uz Lielās zāles skatuves piedzīvos režisora Viestura Kairiša jauniestudējums "Brands". Iepriekš "Brandu" Dailes teātrī 1975. gadā iestudēja režisors Arnolds Liniņš, viņa izrāde iekļauta Latvijas Kultūras kanonā, informēja teātra pārstāvji.
Ir grūti laiki, bet mēs izturēsim. Saruna ar aktrisi Lilitu Ozoliņu
Ir grūti laiki, bet mēs izturēsim. Saruna ar aktrisi Lilitu Ozoliņu
Runājot par Krievijas karu Ukrainā, aktrise Lilita Ozoliņa atzīst, ka ir grūti saprast un pieņemt, ka kaut kas tāds mūsdienās vēl ir iespējams. Bērnībā viņai vecāki, kas paši piedzīvojuši smagas represijas, teikuši – nekas nevar būt briesmīgāks par karu, taču tagad to nākas piedzīvot. Aktrise atzīst, ka šobrīd grūti ir visiem, taču uzsver, ka mēs to izturēsim, – galvenais nezaudēt ticību un apzināties savu vērtību, viņa vērtē Latvijas Radio raidījumā "Laikmeta krustpunktā". 
Aktrise Segliņa: Šajā laikā vajadzīgi «Brandā» uzdotie jautājumi
Aktrise Segliņa: Šajā laikā vajadzīgi «Brandā» uzdotie jautājumi
Šajos laikos no Dailes teātra skatuves atkal ir jāskan Branda vārdiem – par to ir pārliecināta Dailes teātra aktrise Ieva Segliņa, kura Viestura Kairiša jaunajā iestudējumā spēlēs Branda lomu. Strādāt ar Ibsena lugas materiālu viņa dēvē par lielu laimi gan profesionāli, gan cilvēciski. Savulaik Arnolda Liniņa iestudētais "Brands" kļuvis par Dailes teātra leģendu un iekļauts Kultūras kanonā. Tagad jaunā izrāde būs pilnīgi cita lugas versija, bet dažas saiknes ar leģendāro iestudējumu tai tomēr būs, atklāja Segliņa. Pirmizrāde jaunajam iestudējumam būs nākamnedēļ, 27. janvārī.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.
Svarīgākais šobrīd