Kultūra / Teātris un deja
Nastavševa «Melnraksts» Rīgas Krievu teātrī – par laiku, cilvēkiem un rēgiem
Krīzes laiks Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī raisījis jaunu ideju – šobrīd rit mēģinājumi tiešsaistes izrādei “Melnraksts”. Režisors Vladislavs Nastavševs iestudē krievu mūsdienu rakstnieka Sergeja Uhanova darbu. Jauno iestudējumu, kas pirmizrādi piedzīvos 29. maijā, teātris rādīs divas reizes mēnesī tiešsaistē.
Starptautisks aktieru sastāvs Marjus Ivaškeviča lugas «Gulošie» tiešsaistes iestudējumā
Starptautiska aktieru zvaigžņu komanda apvienojusies tiešsaistē, lai kopā lasītu lietuviešu dramaturga Marjus Ivaškeviča lugu “Gulošie”. Ideju īstenojis lietuviešu režijas zvaigzne Oskars Koršunovs un producente Jevgeņija Šermeņova. Aktieru dzīvesvietas sniedzas no Krasnojarskas līdz Monreālai. Lugā piedalās arī Latvijas aktieri Guna Zariņa un Gundars Āboliņš.
Izrādes «Irānas konference» apskats: Patiesību daudzbalsība
Pietuvināt sev pasaules domas, izlaižot tās caur savu attieksmes prizmu. Izrāde “Irānas konference”, ko režisors Elmārs Seņkovs iestudējis uz virtuālās skatuves, ir vienlaikus gan laikmeta kliedziens apmulsušajā pūlī, gan pretrunīgās balsis katra mūsu pašu apziņā. Nepieredzēts aktieru ansamblis, saturam atbilstoša virtuāla forma un eksistenciāls atgādinājums – katram savs ceļš ejams.
Pastāvēs, kas pārvērtīsies. Pirmos skatītājus sagaida tiešsaistes izrāde bērniem «Vol.1 Antiņš»
15. maijā tiešsaistes platformā “Zoom” pirmizrādi piedzīvo apvienības “PERFOrācija” izrāde bērniem “Vol.1 Antiņš”. Tā veidota kā dzīva saruna ar mazajiem teātra vērotājiem par šo laiku un vērtībām un jaunā formā izstāsta Raiņa lugu “Zelta zirgs”. Kā vēsta izrādes pieteikums, aktieri kopā ar bērniem ļausies Antiņa sapņu ideālajai pasaulei, un apgūs veidus, kā, atrodoties četrās sienās, ar apkārt esošajiem priekšmetiem pašiem būvēt savu sapņu pasauli.
Valmieras teātrī pirmizrādi piedzīvos «Visas labās lietas» Ineses Mičules režijā
Pulcēšanās ierobežojumu atvieglojumi ir ļāvuši Valmieras teātra sezonu vēl nenoslēgt un klātienē plānot tikšanos ar saviem skatītājiem. Ievērojot izsludinātā sanitārā protokola prasības, 29. maijā Valmieras teātrī pirmizrādi piedzīvos režisores Ineses Mičules un aktiera Mārtiņa Meiera kopdarbs – monoizrāde “Visas labās lietas”, medijus informē teātra pārstāvji.
Virtuāls teātra kritiķu klubs – plaisa starp kritiķi un aktieri mazinās
Ļaujoties eksperimentiem, jaunajiem apstākļiem pielāgojas ne tikai teātri, koncertvietas un mākslinieki, bet arī to darbu profesionālie vērtētāji – kritiķi. Teātra vietnes Kroders.lv paspārnē darbību sācis virtuālais “Kritiķu klubs” jeb ''KuKū''. Eksperimenta autores ir četras draudzenes, teātra kritiķes, nesen aizsaulē aizgājušās Silvijas Radzobes audzēknes.
Dailes teātra direktors Žagars: Novembrī mums kontā būs nulle
Dailes teātra direktors Juris Žagars aprēķinājis, ka novembrī teātra konts būs tukšs, jo izrādēm paredzētā dotācija un uzkrājumi būs iztērēti. Žagars norāda, ka kultūras nozares un valsts starpā valda uzticības trūkums: “Politiķi netic, ka mēs, ja viņi mums piešķirs dīkstāves pabalstus, tad mēs racionāli iztērēsim atbilstoši atlikušo naudu. Mēs atkal neticam šim solījumam, [ka tad,] kad kontā būs nulle, mums piešķirs naudu izrāžu ražošanai.”
Nacionālais teātris un Liepājas teātris slēdz sezonu
Reaģējot uz valdības lēmumu līdz 9. jūnijam pagarināt valstī ārkārtējo stāvokli, Latvijas Nacionālais teātris un Liepājas teātris paziņojuši, ka šajā sezonā izrādes vairs nenotiks, kas nozīmē, ka šajos teātros sezona ir beigusies.
«Irānas Konference» Seņkova režijā – kad neoliberālisms jūk pa vīlēm
Vai Rietumu un Austrumu kultūrām ir iespējams pa īstam saprasties? Vai brīvības jēdziens austrumniekiem nozīmē to pašu, ko mums? Vai brīvība vispār ir objektīvs vai subjektīvs jēdziens? Tie ir daži no jautājumiem, kurus savā lugā “Irānas konference” uzdod pasaulē pazīstamais krievu dramaturgs Ivans Viripajevs.

Jaunākie
Interesanti