Kultūra / Teātris un deja
Krist, lai iemācītos lidot. Ceļojums aktiera Kaspara Zāles iekšējā pasaulē
Ar Kasparu Zāli iepazinos pēc filmas “Izmisums” noskatīšanās 2019. gada decembrī. Man vajadzēja uzzināt, kāds ir šis aktieris, kas klusējot spēj tik spilgti un niansēti atveidot izmisumu, trulumu un visu to tumšo, no kā mēs vairāmies, līdzās saglabājot lielu cilvēciskumu, kas silti rezonē kreisajā pakrūtē, raisot līdzjūtību? Jau nākamajā dienā mēs sēdējām pie tējas tases un runājām. “Visa pamatā ir cilvēks,” man teica Kaspars Zāle – “arī aktiermākslas”.
Valmieras teātra skatītāju balsojumā «Gada izrādes» titulu iegūst «Visas labās lietas»
Noslēdzies Valmieras teātra ikgadējais balsojums, kurā skatītāji ar savām balsīm nosaka aizvadītās sezonas iemīļotākos māksliniekus un izrādi. Skatītāju simpātiju balvas saņēma aktrises Māra Mennika un Elīna Vāne, kā arī aktieri Rihards Jakovels un Mārtiņš Meiers. Savukārt par “Gada izrādi” skatītāji atzinuši režisores Ineses Mičules “Visas labās lietas”, informēja teātrī.
Radošumu nepārtrauc arī neziņa par nākotni. Aktrise Karīna Tatarinova par pandēmijas laiku Liepājas teātrī
Pat brīvais laiks veltīts radošam darbam – tik noslogots šis gads bijis Liepājas teātra aktrisei Karīnai Tatarinovai. Gan viņai pašai, gan teātrim nācās pielāgoties neskaidrajiem apstākļiem. Tā radušās jaunas idejas un iespējas, kā satikties ar saviem skatītājiem un klausītājiem, – “Liepājas radio teātris” un vasaras teātra pagalma koncerti. Pirmo reizi arī “Spēlmaņu nakts” balvas pasniegšana notika attālināti no Liepājas.
Sācies Liepājas teātra skatītāju balsojums par labākajiem aktieriem un iestudējumiem
Ik gadu sezonas beigās (jūnijā) Liepājas teātrī norisinās skatītāju balsojums, lai noskaidrotu iestudējumus, kā arī aktierus pirmā un otrā plāna lomās, kurus skatītāji uzskata par labākajiem un mīļākajiem. Šogad, ņemot vērā ierobežoto teātra darbību, balsojums jūnijā nenotika, taču tas sācies tagad un norisināsies laika posmā no 22. decembra līdz 10. janvārim, informēja teātra pārstāvji. 
Klimats teātrī mainās. Saruna ar Dailes teātra aktieri Artūru Skrastiņu
Dailes teātra radošajam direktoram Viesturam Kairišam, kurš amatā ir nepilnu gadu, ar teātri izveidojusies “īpaša ķīmija”, LTV raidījumā “Kultūrdeva” vērtēja aktieris Artūrs Skrastiņš, atzīmējot, ka līdz ar Kairišu, viņaprāt, teātrī savā ziņā atgriezies arī Eduards Smiļģis.
Aktrise Rēzija Kalniņa: Šī brīža lielā laika zīme ir klusums
''Šī brīža lielā laika zīme ir klusums. Mēs to varam izmantot kā iespēju, lai beidzot satiktos paši ar sevi, savu sirdi un dvēseli'' – tādas ir populārās aktrises Rēzijas Kalniņas pārdomas, tuvojoties gadu mijai. Tieši dienu pirms Ziemassvētkiem, 23. decembrī, viņai apritēs nozīmīga, apaļa jubileja. To sagaidot, aktrise kopš decembra vidus saviem skatītājiem piedāvā tiešsaistes sarunu ciklu ''Sarunas pirms jubilejas'', kurā tiekas ar sev nozīmīgiem cilvēkiem no bērnības līdz šodienai.

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt