Kultūra / Skatuve

Vairāk par šo tēmu

Ar koncertciklu «Dailes kanons» Liepājā viesosies Dailes teātra aktieri
Ceturtdien, 25. novembrī, Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars" viesosies Dailes teātra aktieri, kuri koncertciklā "Dailes kanons" apmeklētājiem atklās savu redzējumu par Latvijas kultūras kanona – Dailes kanona vērtībām. Šajā koncertā divas koncertcikla programmas būs apvienotas vienā, informēja koncertzāles pārstāvji.
Neviens neticēs, bet iet ļoti labi! Ciemos pie jubilāres Ausmas Kantānes
10. novembrī 80 gadu jubileju svin tautā iemīļotā aktrise un par Imanta Ziedoņa mūzu dēvētā Ausma Kantāne-Ziedone. Šobrīd māksliniece no lieliem projektiem atpūšas un, kā pati saka – vienkārši bauda dzīvi. Apaļo skaitli par ko īpašu viņa neuzskata – esot arī interesantāki gadu skaitļi, ko svinēt.
Varu tikai ar savu darbu palīdzēt tikt galā ar šo laiku. Stāsta aktieris Mārtiņš Meiers
"Šis laiks, kas definē manu paaudzi, šis izrāvums, savstarpējās apmaiņas intensitātes biezums, tās iztrūkums kaut kādā veidā atnāks atpakaļ. Varbūt, kā daži sola, ar kādu pēkšņu renesanses sajūtu pēc gadiem. Bet es pēc gadiem... nu, šis ir mans saucamais "zelta laikmets". Mums, teātra mākslas pārstāvjiem, ir jāoperē ar to materiālu, kas mums ir priekšā," Latvijas Radio 3 – "Klasika" raidījumā "Šņorbēniņi" spriež Valmieras Drāmas teātra aktieris Mārtiņš Meiers.
Top videostāsts par teātra tradīciju Liepājā
Divas Liepājas Universitātes pētnieces – Vēsma Lēvalde un Sandra Okuņeva – izpētījušas teātra tradīcijas vēsturi Liepājā un strādā pie videostāsta scenārija. Skaņu ierakstu studijā “Lighthouse” jau tapis aizkadra stāstījums, ko ierunājis Emīls Dreiblats, informēja stāsta veidotāji.
Festivālu «Vides deja» pirmo reizi iespējams piedzīvot video formātā
Atskatoties uz starptautisko laikmetīgās dejas festivālu "Vides deja", kas šovasar notika jau 11 reizi un kur laikmetīgā deja top ciešā saspēlē ar vidi, pirmoreiz festivāla pastāvēšanas vēsturē izveidotas izrāžu videoversijas, ko no oktobra beigām skatītājiem ir iespēja vērot trīs piektdienas vakarus tiešsaistē. Šīgada festivāls pandēmijas dēļ bija citādāks – ar saīsinātu māksliniecisko programmu un mazāk skatītājiem, toties ar sportiskāku iesaisti pašu vides dejas izrāžu norises vietu atrašanā.
75. jubileju atzīmē Rīgas Krievu teātra aktieris Jakovs Rafalsons
Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra aktieris Jakovs Rafalsons 5. novembrī svin 75. jubileju. Šajā teātrī viņš spēlē kopš 1991. gada. Pateicoties spilgtam traģikomiskā aktiera talantam un milzīgajai enerģijai, Rafalsons drīz vien piesaistīja režisoru uzmanību un ieguva skatītāju simpātijas. Jau drīzumā teātrī gaidāma pirmizrāde  "Stepančikovas ciems" ar Rafalsonu galvenajā lomā.
Laikmetīgā teātra aina Latvijā – tiešsaistē notiek izrāžu skate «LiVe»
Novembrī, kad tiek pasniegtas “Spēlmaņu nakts” balvas, īpaši aktuāla kultūrā ir teātra māksla. Šogad pirmo reizi Latvijas Teātra darbinieku savienība un Latvijas Jaunā teātra institūts rīko kopīgu izrāžu skati “LiVe”, kas sadarbībā ar Starptautisko Teātra kritiķu asociāciju tiek izrādīta ārvalstu profesionāļiem. Epidemioloģisko apsvērumu dēļ skates programma ir tikai digitāla, taču tas nemazina iespēju mūsu teātra nozarei iegūt starptautiskus partnerus.
Jauniešus aicina piedalīties lugu konkursā «Rainis un Aspazija Tev»
Jūrmalas pilsēta izsludina Latvijas jauniešu teātru festivāla lugu konkursu "Rainis un Aspazija Tev". Konkursā ar savu autordarbu aicināti piedalīties jaunieši, kurus interesē teātra māksla un dramaturģija. Konkursa norises laikā notiks attālinātas "Iedvesmas tikšanās" ar teātra jomas speciālistiem, lai iedvesmotu jaunos autorus lugu veidošanai, informēja Jūrmalas pilsētas domes pārstāvji.
Nesaprast, kas ir mīlestība. Par izrādi «Es atceros šo krūšturi»
Jaunie režisori Jurģis Lūsis un Anna Klišāne ar savu debijas izrādi “Es atceros šo krūšturi” teātrī “Dirty Deal Teatro” sev uzlikuši nopietnu uzdevumu – saprast, kas ir mīlestība. Un saprast to tieši savu laika biedru, divdesmitgadīgu jauniešu kontekstā. Izrāde tapusi vairāku Latvijas teātru kopprojekta "Jauno maiņa" ietvaros, kas palīdz profesionālā teātra vidē ienākt jaunajiem skatuves māksliniekiem.
Vai zini, kura loma bijusi ļoti veiksmīga četriem mūslaiku latviešu aktieriem?
Ir kāda loma, kas izrādījusies ļoti veiksmīga četriem mūslaiku aktieriem, un tas ir Krustiņš Rūdolfa Blaumaņa drāmā “Pazudušais dēls”. Luga ir daudzreiz interpretēta, bet vienmēr saglabājot būtisko kodolu, un katrā no šiem veidoliem var atrast arī citādo – kāpēc kāds cilvēks var nonākt tādās situācijās, kas tomēr beidzas ļoti traģiski?
Nacionālā opera un balets aicina vakcinēties pie Baltā nama, dāvinās ielūgumus uz izrādēm
Pirmdien, 1. novembrī, pie Latvijas Nacionālās operas ēkas atradīsies mobilais vakcinācijas punkts. Lai sniegtu iedrošinājumu un teiktu paldies, visiem, kas to izmantos, Latvijas Nacionālā opera un balets (LNOB) dāvinās ielūgumu, kuru pēc pilnas vakcinācijas pabeigšanas būs iespējams samainīt pret biļeti uz paša izvēlētu Latvijas Nacionālās operas un baleta repertuāra izrādi, informēja LNOB pārstāvji.

Populārākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt