Kultūra / Teātris un deja
«Mīlestība 32 m2» – Daugavpils teātris ar pirmizrādi uzsāk jauno sezonu
Daugavpils teātrī 11. septembrī pirmizrādi piedzīvos komēdija, kuras ainas notiek nelielā vienistabas dzīvoklī. Izrādes nosaukums "Mīlestība 32 m2”. Tā ir režisora Ivara Lūša iestudētā komēdija krievu valodā par dzīves jēgu, mīlestības nepieciešamību un iespēju to meklēt un atrast jeb ticību gaišajam.
«Liepājas radio teātris» otro sezonu atklās ar Ludmilas Roziņas lugu "Dērbijas vergi”
Liepājas teātra projekta "Liepājas radio teātris" jaunās sezonas pirmajā raidījumā 11. septembrī būs klausāms dramaturģes Ludmilas Roziņas lugas "Dērbijas vergi” iestudējums ar Aneti Berķi un Kasparu Kārkliņu galvenajās lomās, informē teātra pārstāvji. Abiem aktieriem jaunā formātā šī ir atgriešanās pie lugas, kas 2015. gadā Viestura Roziņa režijā tika iestudēta Goda teātrī.
Mūsdienu vientulības klusā dzīve – Nacionālajā teātrī tapis «Skaņdarbs»
Par mūsdienu vientulības epidēmiju, bet arī par katra cilvēka unikālo vērtību būs stāsts jaunajā Nacionālā teātra izrādē “Skaņdarbs (Klusā dzīve)”. Izrādes idejas autore un režisore ir Ināra Slucka, kura izrādi veltījusi trim lieliskām šī teātra aktrisēm: Indrai Burkovskai, Dacei Bonātei un Zanei Jančevskai.
Džilindžers Daugavpils teātrī iestudē izrādi «XXL»
25. septembrī gaidāma pirmizrāde melodrāmai latviešu valodā “XXL”, kas būs trešais režisora Dž. Dž. Džilindžera iestudējums Daugavpils teātrī. Šoreiz Dž. Dž. Džilindžers iestudē amerikāņu dramaturga, teātra un kino režisora Nīla Labuta lugu “Resnā cūka”, kuru no angļu valodas tulkoja Evita Mamaja, informēja Daugavpils teātra pārstāvji.
Kas jāņem vērā šoruden, apmeklējot teātrus?
Lai arī daļa Latvijas teātru sāka strādāt jau vasarā līdz ar pirmo ierobežojumu mīkstināšanu, tomēr pēc senas tradīcijas tieši septembris visvairāk saistās ar jaunās teātra sezonas sākumu.
«Glāzītē bija kaut kas, kas mani izslēdza.» Jūdze režisora kurpēs – ieskaties «Homo Novus» izrādē
“Tajā glāzītē bija, acīmredzot, kaut kas, kas mani vienkārši izslēdza. Attapos, ka esmu kaut kur Tērbatas ielas galā, pie Ministru kabineta, ka mani nes, cilā kā lupatu. Neko tajā brīdī pat nedomāju. Jutu, ka mani nesa lieli, stipri cilvēki. [..] Tu attopies augstceltnē Rīgas centrā, tev pazib gar acīm lifts. [..] Par to, kas ar mani tur notika, sāku domāt tikai pēc kāda laika, un nosolījos sev, ka šo stāstu neviens nekad dzīvē neuzzinās,” stāsta režisors, divdesmitgadnieks Linards, reflektējot par izvarošanas pieredzes traumu.
Liepājas teātrī pirmizrādi piedzīvojis iestudējums «Malыš»
Liepājas teātris savu 114. sezonu sācis ar iestudējumu, kur aktieri runās divās valodās – krievu un latviešu. Režisora Dmitrija Petrenko vadībā uz teātra skatuves iedzīvināta Lietuvas dramaturga Marjus Ivaškeviča luga “Malыš”. Viņš ir viens spilgtākajiem mūsdienu kaimiņvalsts dramaturgiem, kurš pievērsis uzmanību Sibīrijas tematikai, vienlaikus izceļot nevis skaudro kara un izsūtījumu fonu, bet tieši cilvēcisko jūtu pasauli un spēju mīlēt.
Pikets rūpnīcā. Izrādes «Heda. Human» apskats
Kā smags, ar ūdeni pildīts plastmasas maisiņš, huligāniski mērķtiecīgi nomests no kultūrtelpas “Točka” trešā stāva pār izrādes skatītāju galvām, ir apvienības “PERFOrācija” izrāde “Heda. Human”. Lai arī izrādes veidotājkomanda to sauc par viedokļu kolāžu, tomēr šis darbs ir drīzāk monolīts triecienuzbrukums dzimumu stereotipu tīkliem, kas nereti visnotaļ ērti mājo (ne)apzināti arī 21. gadsimta sabiedrībā.

Jaunākie
Interesanti