Kultūra / Teātris un deja
«Romeo un Džuljeta» - lelles izspēlē jauniešu mīlestību un pašdestruktīvo uzvedību
Latvijas Leļļu teātrī viesrežisors no Somijas Dāvids Džovanzana veido Viljama Šekspīra lugas “Romeo un Džuljeta” iestudējumu. Šekspīra darbā režisors šoreiz izvēlējies izcelt vecāku un pusaudžu attiecības, kā arī sensitīvo pašnāvības tēmu. Izrāde būs arī multimediāla ar iespaidīgām vizuālām projekcijām. Pirmizrādi ‘’Romeo un Džuljeta’’ uz leļļu teātra skatuves piedzīvos 27. aprīlī.
Ogres Tautas teātrim - 90
Ogres Tautas teātris šīs Lieldienas aizvada deviņdesmitās jubilejas zīmē. Teātra vēsture un iepriekšējo gadu veikums gadu apkopots izstādē “Teātra spēlēšana Ogrē”.
Leļļu teātrī top «Romeo un Džuljeta» pieaugušajiem un pusaudžiem
Latvijas Leļļu teātrī itāļu izcelsmes viesrežisors no Somijas Dāvids Džovanzana ar teātra latviešu trupu veido mūsdienīgu Viljama Šekspīra lugas “Romeo un Džuljeta” iestudējumu. Izrāde, kuras darbība notiks mūsdienās un ar dramatiskā, leļļu un multimediālā teātra palīdzību atklās jauniešu iekšējās un sabiedriskās dzīves drāmas, pie skatītājiem nonāks 27. aprīlī.
Jau ceturto reizi notiks Dailes teātra izrāžu skate
Turpinot iesākto tradīciju, laikā no 19. līdz 21. aprīlim norisināsies Dailes teātra izrāžu skate. Tās programmā iekļautas četras izrādes Lielajā un Kamerzālē, kam tiks nodrošināts tulkojums titros angļu valodā, informē Dailes teātra sabiedrisko attiecību vadītāja Laura Leimane.
Iepazīst dejas mākslas noderīgumu
Pirmdien, 26. martā, Rīgā, Ziemeļvalstu Ministru padomes biroja telpās, notika pirmais pasākums ciklā “Deja domā”. Tajā kā vieslektores piedalījās horeogrāfe un baleta pedagoģe no Francijas Annemarija Autere un Ziemeļvalstu Vasaras universitātes pētniece Disa Kamula no Somijas.
«Kvēldiegs» - unikāla Latvijā maz pazīstamās gaisa dejas izrāde
Vai jūs zināt, kas ir vertikālā deja? Ja ne, tad noteikti neesat vienīgie, jo Latvijā šis dejas un cirka disciplīnas savienojums uz skatuves redzams ļoti reti. To mainīt nolēmusi laikmetīgās dejas horeogrāfe Liene Grava, radot multimediālu gaisa dejas izrādi „Kvēldiegs”. Iestudējums tapis sadarbībā ar ģitāristu Mārci Auziņu, kurš radījis gaisa dejas iedvesmotu oriģinālmūziku.
Teātra kritiķe par Sv.Augustīna «Atzīšanos» Dailes teātrī: Te jābūt gudram skatītajam
Svētā Augustīna dzīvesstāsts un gūtās atziņas iedvesmojušas režisoru Dmitriju Petrenko Dailes teātrī ar izrādi “Atzīšanās” psiholoģijas seansu veidā ar skatītāju runāt par jautājumu – kā cilvēkam pieņemt sevi pilnībā, ieskaitot, katras personības demonisko pusi. Teātra kritiķe Maija Svarinska pēc pirmizrādes atzina, ka “te ir jābūt gudram skatītājam”.

Jaunākie
Populārākie
Interesanti