Kultūra / Teātris un deja
Krievijas režisors Krimovs un «Zelta maska» Rīgā
Rīgā, Latvijas Nacionālajā operā un Dailes teātrī, kā arī Rēzeknē, Ventspilī un Liepājā no 19. līdz  28. oktobrim notiek ikgadējā Krievijas teātru labāko izrāžu parāde, ko zinām ar nosaukumu “Zelta maska Latvijā”. “Zelta maska” ir Krievijas teātra apbalvojums, analogs mūsu Spēlmaņu nakts balvai, un uz Latviju ik rudeni tiek vestas izrādes – “Zelta maskas” laureātes. Šogad tās ir sešas.
Bauskas Tautas teātris svin savu 60 gadu jubileju
Bauskas Tautas teātris 26. oktobrī Bauskas Kultūras centrā rīko svinīgu pasākumu “Par mīlestību parunāsim”, kas veltīts teātra 60 gadu jubilejai. Pasākuma laikā tiks apskatīta teātra vēsture, izrādīti fragmenti no pēdējā laika izrādēm un, kā vēsta nosaukums, tiks runāts par mīlestību, paziņojumā medijiem informē teātra pārstāvji.
Kardiogramma starp mākslu un realitāti. Top Petrenko izrāde «Tēbu zeme»
Tallinas ielas kvartāla koncertzālē "Tu jau zini Kur" 28. oktobrī pirmizrādi piedzīvos režisora Dmitrija Petrenko izrāde "Tēbu zeme". Tās idejas autors ir Dailes teātra aktieris Gints Andžāns, kurš uz skatuves saspēlēsies ar topošo aktieri – liepājnieku Kārli Rūdolfu Ērgli. Aktieri atzīst – par laimi, vardarbības pieredze, kas atainota izrādē, dzīvē abiem ir sveša.
Aizvadītajā festivālā «Teātris ir visur Kuldīgā» – visi pasākumi izpārdoti
Ar dažādu teātru izrādēm visām paaudzēm, ar meistarklasēm un radošajām darbnīcām nedēļas nogalē, 19. un 21. oktobrī, aizvadīts ceturtais starptautiskais skatuves mākslas festivāls “Teātris ir visur Kuldīgā”. Visi tā pasākumi bija izpārdoti, ko var tulkot kā skatītāju atzīšanos mīlestībā, jo festivāls ir iespēja profesionālu mākslu baudīt tuvāk savai dzīvesvietai.
Ģertrūdes ielas teātris jubilejas nedēļā piedāvā izrāžu skati «TOP 10»
Fantastiska eksperimentu laboratorija, kurā valda brīva atmosfēra un kur var īstenot arī provokatīvus un dumpinieciskus projektus – tā par Ģertrūdes ielas teātri saka režisori, ilggadīgi tā sadarbības partneri. Oktobrī teātris svin 10 gadu jubileju, un tai par godu otrdien tur sāksies īpaša izrāžu skate „TOP 10”, kas būs kā esence 10 gadu laikā padarītajam.
Miris latviešu režisors un aktieris Laimonis Siliņš
Sēru vēsts Latviju sasniegusi no Sanfrancisko - miris latviešu režisors un aktieris Laimonis Siliņš. Viņš bija aktīvs latviešu skatuves darbinieks svešumā, Sanfrancisko Mazā teātra dibinātājs un galvenais dzinējspēks. Īstens latvietis. 
Edmunds Freibergs Valmierā iestudējis «Uz Akapulko, kundze!»
Valmieras teātra Lielajā zālē piektdien, 18. oktobrī, pirmizrāde franču dramaturga Īva Žamiaka komēdijai “Uz Akapulko, kundze!” Edmunda Freiberga režijā. Pirms vairāk nekā 40 gadiem sarakstītā luga režisoram ir īpaši mīļa, jo savulaik viņš to iestudējis arī Nacionālajā teātrī ar Uldi Dumpi un Astrīdu Kairišu galvenajās lomās.
Dailes teātra direktors Vītols atstās amatu
Dailes teātra direktors Andris Vītols pieņēmis lēmumu atstāt valdes locekļa amatu, informēja teātris. Viņš Dailes teātri vadījis kopš 2009.gada oktobra un darbu amatā turpinās līdz jauna valdes locekļa atrašanai.
“Mīlestības un skatuves kvēlojumā“ – Nacionālā teātra simtgadei veltīta izrāde
Piektdien, 25. oktobrī, Jāņa Akuratera muzejā Rīgā notiks mūzikas, vēstuļu un dialogu spēles "Mīlestības un skatuves kvēlojumā" pirmizrāde, kas veltīta Nacionālā teātra simts gadu jubilejai. Tā vēstīs par Nacionālā teātra 20.–30. gadu slavenībām Alisi Brehmani un Jāni Kalniņu, kuru lomās iejutīsies Nacionālā teātra aktieri Zane Jančevska un Kārlis Reijers, paziņojumā medijiem informē Memoriālo muzeju apvienības pārstāvji.
Liepājas teātris izsludina lugu ideju konkursu
Lai veicinātu jaunu latviešu oriģināldarbu radīšanu, kā arī oriģināldramaturģijas apriti starp Baltijas valstīm, Liepājas teātris izsludina lugu ideju konkursu. Konkurss tiek organizēts četrās kārtās, tas sāksies 16. oktobrī un noslēgsies 2020. gada aprīlī, paziņojumā medijiem informē teātra pārstāvji.
«Kvadrifrona» izrāde «Fake News!» aktualizē medijpratības tēmu Latvijā
15. novembrī Rīgas cirkā pirmizrādi piedzīvos teātra trupas “Kvadrifrons” izrāde “Fake News!”. Tā radīta, veicot padziļinātu analīzi par viltus ziņu jēdzienu un ietekmi Latvijā. Darba autori centušies aptvert šauro robežu, kas atšķir pilnīgas muļķības no subjektīvi nepieņemama viedokļa, patiesību un spekulatīvām interpretācijām un faktus no gaumes, paziņojumā medijiem informē trupas pārstāvji.
Elmārs Seņkovs Liepājas teātrī iestudē «Šekspīru»
Darbu pie sava pirmā iestudējuma Liepājas teātrī uzsācis režisors Elmārs Seņkovs. Viņa vadībā top trilleris “Šekspīrs”, kurš pirmizrādi piedzīvos 16. novembrī. Dramaturģisko materiālu, kompilējot izcilākās Viljama Šekspīra lugas, radījusi dramaturģe Rasa Bugavičute-Pēce, paziņojumā medijiem informē teātra pārstāvji.
Top iluzionistu Pecolli jaunā izrāde «Ah...Liz»
Atraktīvi cirka numuri uz krēslu piramīdas, akrobātiski triki „atslēgas caurumā” un lustras iekšpusē, kā arī burvju triki ar cepurēm – tas viss sagaida jaunajā iluzionistu Pecolli izrādē „Ah… Liz”, kam šīs nedēļas nogalē būs pirmizrādes Rīgas Kongresu namā. Izrāde veidota pēc Luisa Kerola grāmatu „Alise Brīnumzemē” un „Alise Aizspogulijā” motīviem, tajā savienoti teātra, cirka un iluzionisma mākslas elementi. Izrādē piedalās mākslinieki no Amerikas, Itālijas, Ukrainas un Krievijas, mūziku komponējis Enzo de Roza no Kanādas, bet tērpus veidojusi Elita Patmalniece.

Jaunākie
Interesanti