Kultūra / Teātris un deja
Krievijas režisors Ņikita Kobeļevs: Latviešu aktieri ir labā nozīmē nekaunīgi
Latvijas Nacionālajā teātrī 2019. gada 5. decembrī pirmo reizi vērsies priekškars lugai “Revidents”, kuru sacerējis Nikolajs Gogolis, bet iestudējis viens no visinteresantākajiem Krievijas jaunajiem režisoriem Ņikita Kobeļevs. Līdz šim Ņikita nav mēdzis izmantot savām izrādēm teātra skatītājiem pazīstamu un pierastu materiālu, bet tagad – Gogolis. Latvijā. Kāpēc? Ar to arī sākas režisora saruna ar RUS.LSM.lv.
Saules cirks uz ledus. «Cirque du Soleil» pošas uz Rīgu
Tie, kas kaut reizi ir redzējuši leģendāro “Saules cirku” jeb “Cirque du Soleil”, nekad to neaizmirsīs – tik spoža ir cirka mākslinieku tehniskā varēšana. Šobrīd trupa ar savu jauno šovu “Crystal” atrodas tūrē Krievijā, bet janvārī šovu varēs redzēt Rīgā. Izrāde ir stāsts par dumpiniecisku pusaudzi, kura mūk no garlaicīgās ikdienas un pieaugušo pasaules.
Dzīve Liepājas teātrī. Stāsta jubilāres Inese Kučinska un Anda Albuže
Liepājas teātris novembra izskaņu un Pirmo adventi veltīja divu aktrišu - Andas Albužes un Ineses Kučinskas - jubilejām. Par godu aktrisei Inesei Kučinskai tika rādīta izrāde "Ķiršu dārzs”, kurā aktrise atveido Ļubovas Andrejevnas Raņevskas lomu. Savukārt ar izrādi ”Ģērbējs” nosvinēta Andas Albužes jubileja, kurā viņa atveido Madžas lomu. Abas mākslinieces 18. novembrī apbalvotas arī ar Triju Zvaigžņu ordeni.
Kam pieder nākotne? JRT top izrāde «Bītlu jaunais albums»
Režisoru Alvi Hermani  jaunajā iestudējumā “Bītlu jaunais albums” saistījusi mākslīgā intelekta pētniecība. Zinātnieki visā pasaulē jau kādu laiku strādā pie šīs problēmas un biorobotu izgudrošanas, kura "iekšējais kompjūters" imitētu cilvēka smadzeņu darbības procesu.
Scenogrāfam Freibergam un vairākiem citiem operas un baleta darbiniekiem uzteikti darba līgumi
Ir pagājis nepilns mēnesis, kopš darbu sācis jaunais Latvijas Nacionālās operas un baleta (LNOB) valdes priekšsēdētājs Egils Siliņš. Viņš solījis izrevidēt dažas iesīkstējušas tradīcijas un izvērst plašāku sadarbību ar citiem operteātriem. Vienlaikus vairākiem darbiniekiem, tai skaitā leģendārajam un ilggadējam operas galvenajam scenogrāfam Andrim Freibergam, uzteikti pilna laika darba līgumi, piedāvājot citas sadarbības formas.
Mūzas, mīlestība, iedvesmas meklējumi. «Iemīlējies Šekspīrs» Dailes teātrī.
Dailes teātrī sestdien, 30. novembrī, uz teātra Lielās skatuves pirmizrādi piedzīvos “Iemīlējies Šekspīrs”. Iestudējuma režisors Rolands Atkočūns izvēlējies populārās filmas kino scenāriju – tā autori ir Marks Normens un Toms Stopards, darbu skatuvei adaptējis Lī Hols. Komiskajā drāmā spēlē sešpadsmit Dailes teātra aktieri vīrieši, vien četras lomas iedalītas sievietēm un neliels uznāciens ir arī sunim.
Tapis mūzikls visai ģimenei «Es Tev novēlu...mani!»
Rīgas Latviešu biedrībā 7. decembrī gaidāma pirmizrāde jaunam mūziklam visai ģimenei “Es Tev novēlu… mani!” Tā mūzikas un arī tekstu autore ir komponiste, pianiste un multimāksliniece Elha, īstajā vārdā – Linda Hamfrīsa.
Rīgas Krievu teātra direktore publiskā vēstulē kritizē «Spēlmaņu nakts» balvu pasniegšanas ceremoniju
Pēc 23. novembrī notikušās ikgadējās “Spēlmaņu nakts” ceremonijas Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra direktore Dana Bjorka publiskā vēstulē pauž neapmierinātību par Čehova teātra pastāvīgu ignorēšanu teātra iekšējā saimē. Vēstulē Bjorka izsakās nevis par nomināciju vai balvu sadalījumu, bet tieši Čehova teātra atzīšanu pašā ceremonijā, norādot, ka jau gadiem apbalvošanas pasākuma režijā un scenārijā tiekot ignorēta Čehova teātra esamība.
Liepājas teātrī top iestudējums «Mēness neredzamā puse»
Liepājas teātra mazajā zālē koncertzālē “Lielais dzintars” strādā režisore no Lietuvas Monika Klimaite, lai 7. decembrī nodotu skatītāju vērtējumam iestudējumu “Mēness neredzamā puse”. Režisore, kura ieguvusi izglītību gan Lietuvā, gan Lielbritānijā, kā arī piedalījusies dažādās mākslas laboratorijās daudzviet pasaulē, Liepājā strādā pirmo reizi, paziņojumā medijiem informē teātra pārstāvji.
Pasniegtas «Spēlmaņu nakts» balvas. Gada labākā izrāde – «Pūt, vējiņi!»
Latvijas gada balvas teātrī “Spēlmaņu nakts” ceremonija tradicionāli notiek 23. novembrī, Eduarda Smiļģa dzimšanas dienā. Šogad balvas pasniedza jau 26. reizi. Par spilgtākajiem sasniegumiem pagājušajā teātra sezonā pasniedza balvas 17 kategorijās, kā arī galveno balvu “Grand Prix”, balvas par mūža ieguldījumu un specbalvas skatītāju, žūrijas un bērnu un jauniešu žūrijas simpātijām. Vakaru vadīja Latvijas Nacionālā teātra aktieris Ivars Kļavinskis.
Šogad «Spēlmaņu naktī» – mānīšanās, šahs un supervaroņi
To, vai aktieris Jēkabs Reinis nule kā iegūtajam “Lielajam Kristapam” varēs piepulcēt arī “Spēlmaņu nakts” skatuves naglu un vai pēc balvām uz skatuves atkal kāps Guna Zariņa un Vilis Daudziņš, varēs uzzināt sestdien, 23. novembrī. Eduarda Smiļģa dzimšanas dienā viņa dibinātajā Dailes teātrī 26. reizi tiks sumināti aizvadītās teātra sezonas labākie sasniegumi. Ceremonijas režija šoreiz uzticēta Marijai Bērziņai.

Jaunākie
Interesanti