Kultūra / Teātris un deja
Botāniskajā dārzā – dzejas izrādes «Dziesmu dziesma» pirmizrāde
Šī dzeja elektrizē, sniedz debešķīgu sajūtu – tā par Zālamana ''Augsto dziesmu'' saka aktrise Maija Arvena. Viņa saspēlē ar Andri Buli šo tekstu arī interpretēs jaunajā dzejas izrādē ''Dziesmu dziesma'', kuras pirmizrāde būs skatāma ceturtdien, 15. oktobrī, Botāniskā dārza Palmu mājā.
Ko Latvijas teātrim nodarījis Smiļģis?
Cilvēks – teātris. Ārišķīgs un teatrāls. Latviešu teātra leģendārais režisors Eduards Smiļģis režiju nekad nav apguvis akadēmiski. Viņš ir ieguvis inženiera izglītību un kādu laiku strādājis rūpnīcā par tehniķi-rasētāju, vakaros kā aktieris uzstājoties uz dažādu teātru skatuvēm.
Patiesības ķīlnieki. Dailes teātra izrādes «Ārsts» apskats
Izrāde “Ārsts” Dailes teātrī ir vērtējama kā laikmetīgs sitiens pa dusošo sabiedrības sirdsapziņu, liekot pārvērtēt savus spriedumus, attieksmes, aizspriedumus, vienlaikus ilustrējot, cik viegli bars var saplosīt to, uz kuru kāds no savējo vidus ir parādījis ar pirkstu.
Latvijas teātri «cīnās» ar finanšu problēmām; Kultūras ministrija sola turēt roku uz pulsa (precizēts)
Pustukšas teātra zāles sēdvietas un pamatīgs robs budžeta ieņēmumos – tāda ir valsts teātru šī gada finanšu realitāte. Mainījusies arī apmeklētāju biļešu iegādāšanās paradumi – cilvēki biļetes pērk pēdējā brīdī. Teātra pārstāvji atzīst, ka bez jostas savilkšanas un iespēju robežās biļešu cenas politikas izmainīšanas šajā laikā iztikt nevar.
FOTO: Dailes teātrī pirmizrādi piedzīvos režisora Dmitrija Petrenko «Monstrs»
9. oktobrī Dailes teātra Mazajā zālē skatītāju vērtējumam nodos režisora Dmitrija Petrenko jaunāko iestudējumu “Monstrs”. Tā centrā ir nepieredzējuša skolotāja un dumpīga pusaudža attiecības, kuras izspēlē Gints Andžāns un Kārlis Arnolds Avots. Spurainā jaunieša pasaules uztveri izrādē īpaši paspilgtina pašmāju repera Prusax kompozīcijas.
Par brīvību būt radošiem – Leļļu teātrī top «Dilles tante»
Gribam iedrošināt ikvienu atļauties būt radošam – tā par topošo izrādi “Dilles tante” Latvijas Leļļu teātrī saka tās veidotāji. Izrādes pamatā ir Kārļa Vērdiņa tāda paša nosaukuma poēma, kas vēsta par Dilles tanti, kuras kaislība ir sacerēt pantus, tikai nav neviena paša, kas vēlētos tajos klausīties. Visnegaidītākajā brīdī tomēr pantu rakstītājai uzspīd veiksme.
«Savilksim teātrī kapučpuikas» – Dailes teātri pieskandinās Prusax
Aktuālais reperis Prusax kļuvis arī par teātra komponistu. Dailes teātrī top izrāde par it kā sarežģīto jaunatni. Uz šādu tēmu atvēzējies režisors Dmitrijs Petrenko, jau ne pirmo reizi pieaicinot galvenajai lomai jauno latviešu aktieri Kārli Arnoldu Avotu un pirmo reizi sadarbojoties ar hiphopa mākslinieku Prusax.

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt