Kultūra / Teātris un deja
Teātris ir valsts valoda. Saruna ar teātra žurnālisti, producenti Jevgeņiju Šermeņovu
Bijusī maskaviete Jevgeņija Šermeņova dzīvo Latvijā nepilnus piecus gadus, taču šeit jau kļuvusi neaizstājama. Dzīvi interesējoties par šejienes teātri, viņa nezaudē sakarus ar režisoriem, dramaturgiem, aktieriem, pedagogiem Krievijā. Stāsta viņiem par mums, bet mums – par viņiem, un ved viņus pie mums viesizrādēs. Tas padara teātra telpu tādu, kādai tai jābūt, – bez robežām un visiem kopīgu.
Publikas mīlētajam elegantajam džentlmenim, aktierim Ģirtam Jakovļevam – 80
Viņa vīrišķīgo eleganci apbrīno un dievina cauri gadu desmitiem. Jaunības lielo filmu laikā – īpaši 70. un 80. gados – konkurences viņam nebija. Ja Latvijas Nacionālā teātra mājaslapā pārlūko viņa lomu uzskaitījuma – vai visas galvenās lomas vien ir. Latvijas Nacionālās bibliotēkas katalogā viņa vārds pieminēts vairāk nekā 250 reižu. Arī šodien teātrī viņš ir uz skatuves – tas ir aktieris Ģirts Jakovļevs. Meistaram piektdien, 10. jūlijā, 80 gadu dzimšanas diena.
Šausmas tukšā teātra zālē. Remarka par Nacionālā teātra e-izrādi «Baltā sieva»
Monoizrādes “Baltā sieva” savdabību idejas autore un visu lomu aktrise Madara Botmane kopā ar režisoru Valteru Sīli ir iestrādājuši e-izrādē, “sakrustojot” pagātni ar nākotni: senatnīgā, bet atraktīvā valoda komplektā ar mūslaiku sociālo tīklu lietotņu funkcionalitāti rada absurdi komisko efektu. Izrāde, kas tapusi Latvijas Nacionālajā teātrī kā “Baltā kuba” projekts, ir pandēmijas laika eksperiments ar saturu un formu jeb mūsdienu virtuālā maskarāde. 
Ditas Lūriņas «dvīņu māsas» piedzīvojumi monooperā «#DiToo»
Fon Stricka villas dārzā pirmizrādi piedzīvojusi Latvijas Nacionālā teātra aktrises Dita Lūriņas soloizrāde – monoopera “#DiToo”, kam libretu un mūziku sarakstījis Kaspars Rolšteins. Lai arī izrādes libretā izcelts stāsts par galvenās varones dvīņu māsas piedzīvojumiem mazapdzīvotā vietā Kurzemes jūrmalā, izrādes autori atzīst, ka monooperā ietverti daudz dokumentālu faktu un intīmu detaļu.
Ģertrūdes ielas teātrī noslēgusies desmitā – jubilejas sezona
Ar Janas Jacukas solo darba “Baiļu rutīna” pirmizrādi un dalību starptautiskajā tiešsaistes festivālā “Postwest “ Ģertrūdes ielas teātris (ĢIT) noslēdzis savu 10. sezonu. Desmitgadi teātris atzīmēja ne tikai ar festivālu “TOP 10 ĢIT” un vairākām pirmizrādēm, bet arī koncertiem, izstādēm, jauniem sadarbības projektiem, mākslinieku rezidences atklāšanu un pirmajām tiešsaistes izrādēm, informēja teātra pārstāvji.
Dailes teātris un «Kvadrifrons» kopā iestudē komēdiju «Sidraba šķidrums»
Turpinot teātriem neierasto vasaras sezonu, Dailes teātris ar melnā humora, politnekorektuma un ironijas pilnu skatienu aicina pievērsties pandēmijas ēnā piemirstiem, taču ne mazāk būtiskiem jautājumiem izrādē "Sidraba šķidrums", kas top kopā ar trupu “Kvadrifrons” un pirmizrādi piedzīvos 23. jūlijā, informēja teātra pārstāvji.
Marina Rebeka dzied «distancētā» Verdi «Traviata» iestudējumā Madrides opernamā
Pēc trīs mēnešus ilgas pauzes Covid-19 pandēmijas laikā ar stingriem veselības un drošības pasākumiem “Teatro Real” jeb Karaliskais teātris Madridē 1. jūlijā atvēris durvis skatītājiem. Kā vēsta laikraksts "The Guardian", šis ir pirmais opernams pasaulē, kas atsāk darbu ar iestudējumu, kurā piedalās solisti, koris un orķestris. Džuzepes Verdi operas “Traviata” iestudējuma pirmizrādē uzaicināta dziedāt arī pasaulē atzītākā Violetas lomas izpildītāja – Marina Rebeka.
Latvijas Nacionālajā teātrī top gaismu mākslinieka Oskara Pauliņa sajūtu izstāde
No 14. jūlija Latvijas Nacionālais teātris atsāk uzņemt klātienes apmeklētājus ar gaismu mākslinieka Oskara Pauliņa “Sajūtu izstādi gaisma”. Pirmā teātra klātienes pieredze būs neierasta – izstāde sāksies pie LMT Jaunās zāles ieejas, kur trijos stāvos izvietotas Oskara Pauliņa spilgtāko radošo darbu fotogrāfijas. Turpinājumā apmeklētājiem būs iespēja pieredzēt attēlu, telpu un skaņu īpaši veidotā sajūtu performancē.

Jaunākie
Interesanti