Kultūra / Teātris un deja
Kafkas «Procesa» režisors Mārcis Lācis: Ar absurdu ir interesanti spēlēties
Sirreāls detektīvs – tādu apakšvirsrakstu Franca Kafkas „Procesa” iestudējumam Jaunajā Rīgas teātrī devis režisors Mārcis Lācis. Viens no pazīstamākajiem Kafkas darbiem caur grotesku un absurdu vēsta par varas graujošo spēku pār indivīdu. Iestudējuma galvenā loma uzticēta Jaunā Rīgas teātra visjaunākajam aktierim – Tomam Veličko, kuram šī ir tikai pirmā sezona profesionālajā teātrī.
FOTO: Izrādes «Noziegums un sods» pirmizrāde
12. un 14.janvārī uz "Cafe Film Noir" skatuves kinoteātrī “Splendid Palace” norisinājās jaunās režisores Viktorijas Mihailovas pilnībā izpārdotā debijas izrāde “Noziegums un sods”, pēc Fjodora Dostojevska darba motīviem.
«Kilograms kultūras 2017»: Kategorija «Teātris»
Vēl arvien turpinās “Kilograms kultūras 2017” lielais gada balsojums. No patiesi bagātīgā un daudzveidīgā Latvijas teātru devuma skatītāju balsojumam nominētas četras izrādes. Pēc aizvadīto gadu pieredzes tieši par teātra mākslu skatītāji balso viscītīgāk.
Režisors Mārtiņš Eihe: Šodien vairs neesam gatavi ziedot savu komfortu nākotnes vārdā
Svarīgākais Latvijai ir cilvēki, kas nebaidās un ir gatavi iestāties par taisnību, uzskata režisors Mārtiņš Eihe, kurš Valmieras teātrī iestudējis izrādi „Meža meitas”. Tā veidota pēc folkloras pētnieces Sanitas Reinsones pirms trim gadiem izdotās un lielu popularitāti iemantojušās grāmatas „Meža meitas”, kurā apkopoti stāsti par sievietēm, kuras pēc Otrā pasaules kara bija spiestas meklēt patvērumu mežā, lai izvairītos no padomju okupācijas varas represijām. Mārtiņš Eihe izrādi uzvedis ļoti neparastā teātra vietā, kurā skatītāji līdz šim kāju nav spēruši.
Dailes teātris viesosies Ventspilī un Alūksnē
Dailes teātris janvārī ar izrādi “Liec Dievam pasmieties” viesosies Ventspilī, bet izrādi “Klusā daba ar resno puisēnu” rādīs Alūksnē, informē teātra pārstāve Liene Jakovļeva.
2017. gads teātrī. Pārmaiņas nesošs
Aizvadītajā gadā lielākie un būtiskākie notikumi Latvijas teātros šoreiz saistās ar personāliju maiņu vairāku teātru vadībās. Jauna priekšniecība un kapitālisma ēras sākums Latvijas teātru sabiedrībā ir bieži vien biežāki sarunu temati nekā izcili vai mazāk izcili iestudējumi.
Dana Bjorka: Ceru, ka drīz nosauksim Rīgas Krievu teātra jauno māksliniecisko vadītāju
8. janvārī amatā stāsies Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra jaunā vadītāja Dana Bjorka. Būdama šī teātra aktrise, Dana labi orientējas situācijā, ir apzinājusi potenciālos pienākumus un arī iespējamās problēmas, to risinājumu, un izveidojusi teātra attīstības stratēģiju. Intervijā Latvijas Televīzijas kultūras ziņām Dana Bjorka pauž cerību, ka drīz teātris varēs oficiāli paziņot, kas būs Rīgas Krievu teātra jaunais mākslinieciskais vadītājs.

Jaunākie
Populārākie
Interesanti