Kultūra / Teātris un deja
«Homo Novus» šogad meklēs dziļākus slāņus un neparastas tēmas
Latvijā par tradīciju kļuvušais Starptautiskais Jaunā teātra festivāls “Homo Novus” sāksies jau šonedēļ, 5. septembrī. Šogad, tā piecpadsmitās jubilejas reizē, uzmanības centrā mākslas darbi, kas paver realitātes virskārtu, lai skatītājiem atklātu, kas atrodas pasaules un cilvēku uztveres dziļākos slāņos.
Rudenī Rīgā būs skatāmas Daugavpils teātra viesizrādes
Daugavpils teātris no septembra līdz oktobrim Rīgā piedāvās viesizrāžu programmu, kas piedāvās noskatīties gan mūziklu "Džeina Eira", gan "Spēlmaņu nakts" žūrijas atzinīgi novērtētās izrādes "Jubileja ‘98" un "Kliedzēji", kā arī provokatīvo izrādi "Kailais karalis", informē teātra pārstāve Janīna Ivanova.
Latvijas Nacionālā opera un balets sezonas ieskaņā piedāvās vairākus jauniestudējumus
Ar galā koncertu sezonu ceturtdien atklās Latvijas Nacionālā opera un balets. Jaunajā darba cēlienā gaidāmi trīs operu un divu baletu jauniestudējumi, no kuriem pirmais būs Imanta Kalniņa operas „Spēlēju, dancoju” uzvedums Lauras Grozas-Ķiberes režijā. Skatītājus gaida arī vairāki tehniski jauninājumi. Viens no tiem būs mobilā aplikācija „Opera titri”, kas skatītājiem piedāvās iespēju savā viedtālrunī izrāžu laikā lasīt operas libreta tulkojuma titrus.
LNOB jaunajā sezonā veidos piecus jauniestudējumus; operu titrus varēs lasīt mobilajā aplikācijā
Latvijas Nacionālā opera un balets (LNOB) 2019./2020. gada sezonā skatītājiem piedāvās piecus jauniestudējumus: trīs operas – “Spēlēju, dancoju”, “Pīķa dāma” un “Dons Žuans”, kā arī divus baletus – “Trīs draugi” un “Gulbju ezers”. Tāpat LNOB ieviesusi vairākus uzlabojumus. Viens no tiem – no 7. septembra skatītājiem būs iespēja izrāžu laikā lasīt operas tulkojuma titrus mobilajā aplikācijā "OPERA titri".
Dailes teātrī top mistiska komēdija «Trīs šūpolēs»
Pirmais šīs sezonas jaunums Dailes teātra Kamerzālē būs itāliešu autora Luidži Lunari lugas "Trīs šūpolēs" iestudējums. Šo mistisko komēdiju iestudē režisors Nikolajs Korobovs, kuram šis ir pirmais darbs Dailes teātrī. Jauniestudējums piedzīvos pirmizrādi 22. septembrī.
Horeogrāfe Alise Putniņa: Elpa ļauj mūs ievest kustībā
Aizvadītās nedēļas nogalē Latgales vēstniecībā "Gors" festivāla "LNSO vasarnīca" ietvaros Rīta rosmi vadīja horeogrāfe Alise Putniņa. Par nodarbībām ar bērniem, strādāšanu ar elpu, kustību vārdnīcu un savu jauno monoizrādi "Naktene", kuras pirmizrāde gaidāma 28. augustā Eduarda Smiļģa Teātra muzejā, horeogrāfe stāsta intervijā Latvijas Radio 3 – "Klasika".
Rīgas Krievu teātris sāk 137. sezonu, solot desmit jauniestudējumus
Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris 137. sezonā skatītājiem sola desmit jauniestudējumus, no kuriem viens būs skatāms publikai līdz šim neierastā vietā. Teātra direktore Dana Bjorka jauno sezonu sauc par jauno vilni, jo pirmo reizi savus spēkus teātrī izmēģinās gan jauni aktieri, gan režisori, kuri līdz šim ar Rīgas Krievu teātra trupu nav strādājuši.
LTV raidījumu cikls «Teātris.zip» septembrī atgriežas ar jaunām izrādēm
Pie Latvijas Televīzijas skatītājiem septembrī atgriezīsies teātra baudītāju iemīļotais raidījums un izrāžu cikls “Teātris.zip”. Kopš 2012.gada ar mecenātu Borisa un Ināras Teterevu atbalstu skatītājiem bijusi iespēja noskatīties jau 178 cikla izrādes, bet šoruden – no 7.septembra līdz 26.oktobrim – tām piepulcēsies vēl deviņas. Šos pēdējo gadu labākos iestudējumus būs iespējams noskatīties televīzijas ēterā un nedēļu pēc tam arī Replay.lv arhīvā.
Pēteris Gaudiņš: Artmane uz skatuves gribēja stabilitāti un precizitāti
Gatavojot materiālus dokumentālajai filmai “Aktrise un laiks. Vija Artmane”, režisore Agita Cāne-Ķīle un scenārija autore Daira Āboliņa intervēja gan režisorus, gan aktierus un teātra ekspertus. Starp intervētajiem bija arī Dailes teātra aktieris un režisors Pēteris Gaudiņš, kurš ar Artmani spēlējis gan uz skatuves, gan filmās.
Rīgas Krievu teātrī tapusi izrāde par Koko Šaneles dzīvi
Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra Mazajā zālē 6. un 8. septembrī pirmizrādi piedzīvos iestudējums “Chanel Nr.1”. Izrādes pamatā likts Koko Šaneles sarežģītais dzīvesstāsts, kurā netrūkst nedz mītu un noslēpumu, nedz uzvaru un zaudējumu. Izrāde tapusi sadarbībā ar Modes muzeju, kostīmu konsultants – pazīstamais modes kolekcionārs Aleksandrs Vasiļjevs.
Zalcburgas festivālā – izaicinošs «Lilioma» iestudējums ar Pormales scenogrāfiju
Aizvadītājā sestdienā Zalcburgas festivāla Drāmas sadaļā pirmizrādi piedzīvoja ungāru kino un teātra režisora Kornela Mundruco un latviešu scenogrāfes Monikas Pormales veidotā izrāde – Ferenca Molnāra “Lilioms”. Jau izrādes plakāts vēstīja – iestudējums būs izaicinošs. Iestudējums ir Zalcburgas festivāla un Hamburgas “Thalia” teātra kopdarbs

Jaunākie
Interesanti