Kultūra / Teātris un deja
Izrāde «Tilti» Valmieras teātrī – ģenerālmēģinājums bez pirmizrādes
Valmieras teātrī ceturtdien, 12. martā, notika jaunākā iestudējuma “Tilti” pieņemšanas izrāde. Tās pamatā romāns, pēc kura tapusi arī daudziem zināmā, 90. gados populārā filma “Medisonas apgabala tilti”. Sirdi plosošā stāsta skatuves versiju radījusi dramaturģe Madara Rutkēviča un režisors Georgijs Surkovs. Ģenerālmēģinājums valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas dēļ negaidīti pārvērtās par pirmizrādi.
Izrāde «Lepnums un aizspriedumi» Nacionālajā teātrī – par tikumiem un sievietēm
Pirms divsimt gadiem, 19. gadsimta sākumā, angļu rakstniece Džeina Ostina uzrakstīja hrestomātisko romānu “Lepnums un aizspriedumi”. Latvijas Nacionālajā teātrī šis darbs ir ieguvis turpinājumu Klāva Meļļa režijā. Tas saglabā Ostinas stilistiku un varoņu pasaules izpratni, piedāvājot izjust tā laika manieres, tikumus un aizspriedumus.
Skatuve kā skola. Šogad 21. reizi notiks Latvijas Studentu teātra diena
Latvijas augstskolu studentu teātri ik gadu aicina teātra mīļotājus iepazīties ar saviem jaunākajiem iestudējumiem. Valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas dēļ 14. martā plānotā Latvijas Studentu teātra diena nenotiks, taču Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studentu teātra “Spēle” režisore un vadītāja Raimonda Vazdika LTV raidījumā “Rīta Panorāma” skaidroja, ka pasākums tiks pārcelts uz vēlāku laiku – maiju vai, iespējams, septembri.
Pirmie pēdējā vilnī. Par mazo teātru priekšrocībām un trūkumiem stāsta «Kvadrifrons»
Latvijas Nacionālā teātra Jaunajā zālē 12. martā sadarbībā ar neatkarīgo teātra trupu “Kvadrifrons” notiks pirmizrāde pēc Džeinas Ostinas romāna “Lepnums un aizspriedumi” motīviem. “Kvadrifrona” dalībnieki režisors un aktieris Klāvs Mellis un aktrise Ance Strazda LTV raidījumā “Kultūrdeva” stāsta par iestudējumu un atklāj, ka Nacionālais teātris māksliniekus, kas pieraduši visu darīt paši, nedaudz izlutinājis.
FOTO: Nacionālajā teātrī tapusi izrāde «Lepnums un aizspriedumi»
Latvijas Nacionālā teātra LMT Jaunajā zālē 12. martā pirmizrādi piedzīvos jauniestudējums "Lepnums un aizspriedumi" pēc Džeinas Ostinas romāna motīviem, kas Klāva Meļļa režijā tapis sadarbībā ar teātra trupu “Kvadrifrons”, medijus informē teātra pārstāvji.
Kultūras akadēmijā rādīs jauno režisoru izrādes pēc Šekspīra darbu motīviem
Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) Dramatiskā teātra režijas mākslas 3. kursa studenti plašākai publikai LKA teātra mājā "Zirgu pasts" 14. – 16. martā rādīs savus rudens semestrī tapušos kursa darbus, kas veidoti pēc Viljama Šekspīra darbu motīviem. Trīs dienās būs iespējams noskatīties kopumā sešus jauno režisoru iestudējumus, medijus informē LKA pārstāvji.
Latvijā noslēdzas amatierteātru iestudējumu skates
Šajā nedēļas nogalē Latvijā noslēdzas amatierteātru iestudējumu skates, lai aprīlī Dailes teātrī varētu redzēt 10 izrādes, ko žūrija būs novērtējusi kā labākās Latvijas pilsētu un novadu teātru repertuārā. Šogad izvirzītas 46 izrādes, un nule kā izvērtēti kurzemnieki.
Režisors Viktors Jansons: Daugavpilī reflektēt ir daudz ērtāk
Solomona Mihoelsa jubileju viņa dzimtajā pilsētā atzīmēs 16. martā ar izrādi “Ebreja dvēseles vijole” krievu valodā, pie kuras pašlaik strādā režisors Viktors Jansons. Režisors sarunā ar rus.lsm.lv stāsta par gaidāmo iestudējumu, kultūru, teātri, “jauno, nepazīstamo cilti” un Daugavpils nākotni. 
Skatītāju vērtējumam nodots «Dzīvnieks» – izrāde par uzdrīkstēšanos
Latvijas Nacionālā teātra Aktieru zālē 6. martā pirmizrādi piedzīvos traģikomēdija “Dzīvnieks”, kas tapusi pēc somu mūsdienu rakstnieka Arto Pāsilinnas zināmākā romāna “Zaķa gads” motīviem. Kā pieļauj izrādes režisors Reinis Suhanovs, ikvienu kaut reizi mūžā ir uzmācīgi vajājusi vēlēšanās pamest visu. Tāpēc izrāde, viņaprāt, vislielākajā mērā ir par šo uzdrīkstēšanos.
Nacionālā baleta repertuārā atgriežas «Bahčisarajas strūklaka»
Uz Latvijas Nacionālā operas un baleta (LNOB) skatuves 12. martā pēc ilgāka pārtraukuma atgriezīsies Borisa Asafjeva balets “Bahčisarajas strūklaka” ar Aivara Leimaņa horeogrāfiju un Ināras Gaujas scenogrāfiju un tērpiem. Pirmizrādi iestudējums piedzīvoja 2008. gadā, medijus informē LNOB pārstāvji.
Rīgā notiks meistarklase un performanču vakars «Melnās avis nemelo»
Tallinas ielas kvartālā, kultūras telpā “Tu jau zini Kur”, 14. martā norisināsies meistarklase "Melnās avis nemelo", kuru vadīs māksliniece no Nīderlandes Larysa Bauge. Savukārt 15. martā šajā pašā vietā norisināsies performanču vakars, kur būs iespēja ne tikai apskatīt meistarklases laikā radīto, bet arī citu mākslinieku performances, medijus informē organizatori.

Jaunākie
Interesanti