Kultūra / Teātris un deja
Citādi Blaumaņa stāsti Valmieras teātrī – «Vidzemnieki»
Atkāpjoties no tradicionāliem priekšstatiem par latviešu klasiķa Rūdolfa Blaumaņa varoņiem un viņu piedzīvoto, režisore Indra Roga Valmieras Drāmas teātrī iestudējusi vērienīgu, trīsdaļīgu izrādi ar muzikāliem iestarpinājumiem - “Vidzemnieki”.
Martā Rīgā viesosies Borisa Eifmana baleta teātris
Leģendārais Borisa Eifmana baleta teātris svin 40 gadu jubileju un gatavojas divām lielām izrāžu tūrēm: vispirms tas dosies uz Kanādu, bet vēlāk viesosies Baltijas valstīs. Rīgā pasaules skaistākās un augumā garākās deju trupas mākslinieki uzstāsies 19. un 20. martā, informē tūres organizatori.
Mūžībā devusies Irēna Lagzdiņa
Mūžībā devusies Irēna Lagzdiņa – viena no leģendārās Dailes teātra 3. studijas audzēknēm, informē Latvijas Teātra darbinieku savienības pārstāvji.
Liepājas teātrī top muzikāla komēdija «Biļete uz Tranaju»
Liepājas teātrī strādā režisors Ģirts Šolis, kuru Liepājas skatītāji iepazina pagājušajā sezonā, kad viņš iestudēja izrādi bērniem “Dželsomīno Melu zemē”. Pašlaik viņa vadībā top muzikāla komēdija pieaugušajiem “Biļete uz Tranaju”.
Liepājā izrāda «teātra viagru» jeb 10 stāstus par mīlestību, seksu un jaunu dzīvi
“Tā ir īsta teātra viagra” – šādi pirms 20 gadiem par Deivida Hēra lugas “Zilā istaba” parādīšanos uz teātra skatuves Londonā rakstīja kritiķi. Tagad šī luga Regnāra Vaivara režijā redzama arī Liepājas teātrī. Režisors izrādi nodēvējis par kamerkomēdiju divos cēlienos un desmit istabās, kur desmit negaidītās situācijās satiekas desmit pāri. Mērķis visiem viens – izjust patiesu mīlestību.
Programmā «LATEST» interesantākie igauņu laikmetīgā teātra un dejas mākslinieki
Īsu mirkli pirms mūsu kaimiņvalsts Igaunijas simtās dzimšanas dienas Rīgā būs reta iespēja redzēt labāko no šā brīža igauņu laikmetīgā teātra un dejas. Jaunā teātra institūts sadarbībā ar igauņu kolēģiem uz Latviju atvedis četras igauņu neatkarīgā teātra izrādes un kādu ļoti neparastu filmu. Bet programmas centrā ir pirmo reizi abu kaimiņvalstu atjaunotās neatkarības vēsturē tapis teātra kopdarbs, kurā igauņu un latviešu mākslinieki runā par kopīgu tēmu – lībiešiem.
«Optimista» priecīgā vēsts laikā, kad viss ir slikti
„Pannas teātris” skatītājiem piedāvā jaunu "stand-up"  komēdijuOptimists”, kurā to, kā kulties pa dzīvi, izkuļoties un paliekot optimistam, rādīs autors Uģis Segliņš, režisors Juris Rijnieks un galvenās lomas atveidotājs aktieris Gints Grāvelis.
Emīlijas Bērziņas kleita un citas liecības – atklāj izstādi par izcilām teātra personībām
Latvijas Kultūras akadēmijas Eduarda Smiļģa muzejā skatāma izstāde “Latvijas teātra nenorietošais zvaigznājs”, kas veltīta Latvijas teātra 150. dzimšanas dienai. Fotogrāfijas, dokumenti, personīgas lietas un priekšmeti ļaus no jauna ieskatīties piecu teātra mākslas personību - Lidijas Freimanes, Emīlijas Bērziņas, Dzidras Ritenbergas, Zigrīdas Stungures un Hermaņa Vazdika skatuves dzīvē un atgādinās par viņu devumu Latvijas teātra kultūrā.
Pirmizrāde teātra uzvedumam «Fotosalons «Bagdāde»»
Svētdien, 4.februārī, Ģertrūdes ielas teātrī pirmizrādi piedzīvoja dokumentālā teātra izrāde “Fotosalons “Bagdāde””. Režisores Elīnas Cērpas izveidotā Irākas foto salona atmosfēru un ikdienu uzbūra aktieri Jana Ļisova un Omārs Albadžare. Iestudējuma galvenais akcents - reta salonfotogrāfiju kolekcija, kas atceļojusi no fotogrāfa Zaīda Jasīna un viņa tēva Bagdādē. Tā bija Elīnas diplomdarba izrāde, absolvējot Amsterdamas Mākslas augstskolas "Das Arts" teātra mākslas maģistrantūras nodaļu.
Režisore Tropa un aktieris Bartkevičs veido izrādi par gleznotāju Irbīti
Gleznotājs Voldemārs Irbe, tautā saukts par Irbīti, vairumam asociējas ar allaž basajām kājām un sapinkāto bārdu, kāds viņš klīdis pa pirmskara Latvijas pilsētu ielām, zīmēdams savus pasteļus neticamā ātrumā. Mazāk zināms par Irbītes ciešajām saiknēm ar pareizticību un filozofiskajām esejām, kuras mākslinieks publicēja pašizdotās brošūrās. Irbītes daudzšķautņaino personību raudzīs atklāt jauna teātra izrāde, kas tapusi ciklā par latviešu māksliniekiem, sekojot tādām izrādēm kā „Pauļuks. Rāmji”, „Padegs un Padegs” un citām.

Jaunākie
Populārākie
Interesanti