Kultūra / Teātris un deja
10. reizi notiks jauno skatuves mākslinieku festivāls «Patriarha rudens»
Nedēļas garumā, no 30. septembra līdz 6. oktobrim, skatuves mākslas festivāla “Patriarha rudens” skatītājiem būs iespēja redzēt Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) jauno teātra, režijas, laikmetīgās dejas un audiovizuālās mākslas studentu un absolventu radošo veikumu, kas šajā reizē apliecinās, ka teātris visdažādākos veidos ļauj cilvēkam labāk un pilnīgāk ieraudzīt sevi, vērtējot, emocionāli dzīvojot līdzi, nepiekrītot, šauboties un apstiprinot, paziņojumā medijiem informē Latvijas Kultūras akadēmija.
Mirdzas Martinsones un Jura Kalniņa «Mīlestības vēstules» atgriežas pie skatītājiem
Atdzimšanu piedzīvojis režisora Pētera Gaudiņa iestudējums “Mīlestības vēstules”, kam pamatā ir amerikāņu dramaturga Alberta Ramsdela Gērnija luga un kurā aktieri Mirdza Martinsone un Juris Kalniņš pirmo reizi satikās uz Dailes teātra skatuves jau 1995. gadā. Izrādei teātra repertuārā nebija lemts ilgs mūžs, bet aktierus nepameta sajūta, ka viss vēl nav pateikts. 25. septembrī VEF Kultūras pilī pirmizrādi piedzīvoja šī iestudējuma jaunā versija.
Pagātnes varoņi mūsdienu acīm. Saruna ar Imanta Kalniņa operas «Spēlēju dancoju» veidotājiem
Leģendārais Imanta Kalniņa un Imanta Ziedoņa kopdarbs “Spēlēju, dancoju” pirmo reizi tika uzvests 1977. gadā. Pēc 42 gadiem opera atkal piedzīvo pilnasinīgu uzvedumu. 26. septembrī Latvijas Nacionālā opera ar to atklās savu jauno sezonu. Latvijas Televīzijas raidījumā “Kultūrdeva” iestudējuma jaunās versijas autori – režisore Laura Groza-Ķibere un diriģents Mārtiņš Ozoliņš stāsta par izaicinājumiem, iestudējot šo darbu 21. gadsimta Latvijā.
Rēzeknes teātrī mēmais detektīvs visai ģimenei «Cauruļzobis vienīgais»
Uz Rēzeknes teātra "Joriks" skatuves otrdien, 24. septembrī, pirmizrādi piedzīvo neredzēta formāta mēmais detektīvs visai ģimenei "Cauruļzobis vienīgais”. Izrādes režisors ir Edgars Niklasons, spēlē Marats Efendijevs, Tatjana Suhiņina-Pecka, Kristīne Klimanova. Izrāde ir bez vārdiem, piemērota kā lielam, tā mazam skatītājam.
Dailes teātrī mistiska komēdija aicina domāt par dzīves jēgu
Ar mistiskas komēdijas “Trīs šūpolēs” iestudējumu Dailes teātrī debitējis režisors, bijušais Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra aktieris Nikolajs Korobovs. Viņš jautrā un pārspīlētā spēles manierē Kamerzālē iestudējis lugu, kas rosina padomāt par dzīves jēgu. Izrāde pirmizrādi piedzīvoja svētdien, 22. septembrī.
Rīgas cirka vadība: Esam atvērti!
Rīgas cirks jauno sezonu iesācis ar spāņu akrobātu izrādi “inTarsi”. Jau divarpus gadus cirkam ir jauna vadības komanda, kas sevi pieteica ar citu māksliniecisko koncepciju – laikmetīgo cirku bez dzīvniekiem. Par šajā laikā sasniegto ar Latvijas Radio sarunājas Rīgas cirka valdes locekle Liene Pērkone un radošais direktors Mārtiņš Ķibers.
Pie skatītājiem nonāk izrāde «Nepanesami ilgi apskāvieni» Dailes teātrī
Dailes teātra Mazajā zālē pirmizrādi piedzīvojis jaunās sezonas pirmais jauniestudējums – režisora Rolanda Atkočūna darbs “Nepanesami ilgi apskāvieni”. Izrāde veidota pēc krievu dramaturga Ivana Viripajeva ironiskās lugas, kurā atspoguļota mūsdienu trīsdesmitgadnieku paaudzes vēlme izprast dzīves jēgu.
Atklāta scenogrāfijas lielmeistara Andra Freiberga izstāde «136 kāpieni»
Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Izstāžu zāles “Arsenāls” Radošajā darbnīcā 18. septembrī atklāj scenogrāfa Andra Freiberga personālizstādi “136 kāpieni”. Nosaukumā ietverti 80 nostaigātie dzīves gadi un 56 pakāpieni, kas jāpārvar, lai nokļūtu izstādē. Freibergs to veidojis kā autobiogrāfisku laika telpu un sagādājis skatītājiem vairākus pārsteigumus, kas saistīti ar kāpnēm, telpu, tās uztveri un klātesamību.
Nacionālais teātris - vieta, kur cer lauzt stereotipus. Arī par sievietēm?
Jaudīgi sezonu sācis Latvijas Nacionālais teātris – trīs pirmizrādes vienā dienā, bet kopumā teātrī šosezon paredzēti 14 jauniestudējumi. Latvijas Televīzijas raidījumā “Kultūrdeva” par stereotipu laušanu dzīvē, mākslā un profesijā stāsta izrādes režisore Ināra Slucka un Nacionālā teātra direktors Jānis Vimba.
«Dirty Deal Teatro» šosezon piedāvās iepazīt jaunos talantus
Jaunajā teātra sezonā "Dirty Deal Teatro" turpinās veidot oriģināldramaturģijas iestudējumus, kas runās gan par sociālām, gan mūsdienu cilvēkam ļoti personiskām tēmām. Lai skatītājiem palīdzētu pirmajiem iepazīt jaunos talantus, teātra mājaslapā un citur ar īpašu nozīmīti “Ieraugi pirmais” tiks izcelti jaunākās paaudzes mākslinieku pirmie darbi profesionālajā teātrī, informē teātra pārstāve Māra Uzuliņa.
Izvēles, morāle, un cīņa – Nacionālajā teātrī trīs pirmizrādes vienā dienā
Nacionālajā teātrī ceturtdien 19. septembrī notiks trīs pirmizrādes. Lielajā zālē – Aivara Freimaņa romāna “Katls” dramatizējums Ināras Sluckas režijā. Aktieru zālē - Juha Jokela “Finlandizācija” Valtera Sīļa režijā. Jaunajā zālē – Ivo Brieža “Pēdējais salmiņš” Toma Treiņa režijā, informē Nacionālais teātris.

Jaunākie
Interesanti