Kultūra / Teātris un deja
LNOB digitālo izrāžu ciklu noslēgs baleti «Bolero...» un «Antonija #Silmači»
Lieldienu nedēļas nogalē noslēgsies digitālais cikls “Piektdienas un sestdienas vakars Operā”, ko piedāvā Latvijas Nacionālā opera un balets (LNOB). 10. aprīlī skatītāju uzmanībai tiks piedāvāta baleta viencēlienu izrāde “Bolero…”, bet 11. aprīlī – komponista Jura Karlsona un horeogrāfa Aivara Leimaņa balets “Antonija #Silmači”, medijus informē LNOB pārstāvji.
Baletdejotāji mājās trenējas pie virtuves letes un durvju stenderes
Ja esat profesionāls baletdejotājs, jūsu ikdiena pašlaik, visticamāk, nozīmē treniņus, pieturoties pie dzīvokļa palodzes vai durvju stenderes un cenšoties ar kājas vēzienu neapgāzt kādu vāzi. Tāpat kā augsta līmeņa sportisti, arī baleta mākslinieki ilgstošu dīkstāvi atļauties nevar, jo ķermenis ir viņu darba instruments. Latvijas Nacionālais balets pat sagriezis gabalos un nogādājis dejotājiem speciālu baleta grīdu, lai viņi nebojātu kājas mājas treniņos.
Svin «vienīgās īstās traģēdijas aktrises» Lidijas Freimanes simtgadi
4. aprīlī Latvijas kino un teātra ļaudis atzīmē aktrises Lidijas Freimanes simtgadi. “Ceplis”, “Šahs briljanta karalienei”, “Tās dullās Paulīnes dēļ” un daudzas citas leģendāras filmas un teātra izrādes nav iedomājamas bez Freimanes spēlētajām varonēm. Savulaik teātra zinātniece Lilija Dzene viņu nodēvēja par “vienīgo īsto traģēdijas aktrisi” uz Latvijas teātra skatuves.
Nacionālā baleta vadītājs Leimanis: Dejotājiem sūtīsim baleta grīdas fragmentus, lai var trenēties mājās
3. aprīlī vajadzēja notikt Latvijas Nacionālā baleta jauniestudējuma "Gulbju ezers" pirmizrādei. Bet tā vietā skatītājiem nāksies palikt mājās un mūsu Baltā nama piedāvātajā ciklā "Piektdienas un sestdienas vakars Operā" baletus "Gulbju ezers" un "Dons Žuans" baudīt digitālajā platformā. Par to, kā šobrīd klājas mūsu baleta māksliniekiem, telefonsarunā atklāj Latvijas Nacionālā baleta vadītājs Aivars Leimanis. "Saglabāsim optimismu – viss būs!" viņš ir pārliecināts.
Vienā minūtē izdzīvot vairākus tēlus – pantomīma ir kas vairāk par mīmu, kurš uzlicis baltu grimu
Cilvēks ir emocionāla būtne, un viņa uztvere – selektīva. Katrs mēģina kaut ko stāstīt, melot vai noliegt, taču ķermenis ir avots, kas pasaka visu priekšā. Domas tiek ietērptas žestos un kustībās, tomēr – kā tas var palīdzēt saprast un uzrunāt jebkuru auditoriju? LSM.lv pie ansambļa “Rīgas pantomīma” skaidroja, ko vispār mūsdienās nozīmē būt mīmam.
Skaties teātri mājās. «Bernardas Albas māja» – likteņcelle
Atkāpjoties laikā līdz 1977. gadam, Liepājas teātrī toreiz tapa Federiko Garsijas Lorkas tā dēvētās lauku trioloģijas lugas “Bernardas Albas māja” (1936) iestudējums Oļgerta Krodera režijā. Viena istaba, kuru pamest ir aizliegts. Un kur klātesošajiem jāsēro, un kur alkām pēc dzīvesprieka nav vietas. Sadursme vienas ģimenes savstarpējās attiecībās, atklājot dažādu sieviešu likteņus zem vienas mājas jumta, liekot skatītājam pārvērtēt savas “asinis” un to izcelsmi.
«Dirty Deal Teatro» izrāžu-instrukciju cikls – piedzīvojums savās mājās
Svinot Teātra dienu, “Dirty Deal Teatro” šodien bija iecerējis Kārļa Krūmiņa iestudējuma “Māksla” pirmizrādi, kas intriģēja ar savu apsolījumu, ka šajā izrādē vienā vakarā tiks savienoti visi Latvijas teātri. Pirmizrāde pārcelta uz rudeni, bet “Dirty Deal Teatro” arī tagad turpina uzturēt saikni ar saviem skatītājiem, virtuālajā vidē piedāvājot jaunu izrāžu-instrukciju ciklu. Kopš 18. marta katru trešdienu teātra mājaslapā tiek publicēta izrādes spēlēšanas instrukcija, ko izveido kāds no teātra dramaturgiem un ko skatītāji var izspēlēt, atrodoties mājās.
Skaties teātri mājās. «Lācis» – radīt vai iznīcināt?
Laikā, kad dzīvojam “melns” un “balts” kategorijās, ir vērts noskatīties izrādi, kura ļauj ieraudzīt Latvijas kultūrvēsturē nozīmīgu, bet stipri pretrunīgi vērtētu personību – Vili Lāci, kuru iestudējumā “Lācis” iemieso aktieris Kaspars Zvīgulis.

Jaunākie
Interesanti