Kultūra / Teātris un deja
Bērni un jaunieši Ludzā mācās žonglēt un spēlēt teātri
Ludzā Bērnu un jauniešu centra paspārnē jau sešus gadus darbojas Kustību teātris, kuru vada aktrise un teātra pedagoģe Marika Čerņavska. Neatņemama teātra sastāvdaļa ir žonglēšanas pulciņš, ko apmeklē gan mazāki bērni, gan pusaudži. Ludzas Kustību teātris ir iestudējis vairākas izrādes, un vienu no tām -“Kur kamoliņš ripo”- jaunie aktieri gada nogalē rāda saviem novadniekiem.
«Alvinga kundze» – Māra Ķimele Valmierā iestudē Ibsenu
Valmieras teātra Mansarda zālē pirmizrādi piedzīvos Henrika Ibsena luga “Rēgi” Māras Ķimeles režijā, kas teātrī tiek iestudēta ar nosaukumu “Alvinga kundze”. Galvenajā lomā aktrise Elīna Vāne, medijus informē teātra pārstāvji.
Dailes teātrī režisors Šapošņikovs iestudē vīriešu sarunu «Testosterons»
Pēc lielāka pārtraukuma Dailes teātrī atgriezies režisors Oļegs Šapošņikovs, lai iestudētu poļu dramaturga Andžeja Saramonoviča lugu “Testosterons”, kam dots žanriskais apzīmējums – vīriešu saruna, sievietēm klāt neesot. Iestudējuma pirmizrāde – 2. februārī Mazajā zālē, medijus informē teātra pārstāvji.
Dailes teātrī šis gads aizritēs simtās jubilejas zīmē
Viens no šī gada lielajiem jubilāriem ir Dailes teātris. Rudenī apritēs 100 gadu kopš tā dibināšanas. Savā ziņā viss šis gads teātrī noritēs simtgades zīmē, bet kulminācija ar daudziem īpašiem notikumiem būs gada otrajā pusē.
Skatītāji par Valmieras teātra gada izrādi atzinuši «Hamletu» Indras Rogas režijā
Valmieras teātrī nu jau tā ir tradīcija – gadu mijā tikties ar skatītājiem un atbalstītājiem, lai noteiktu aizvadītās sezonas labākos māksliniekus un izrādi. Vērtējumu aizvadītajai sezonai nosaka gan teātra kolektīva iekšējā balsojumā, gan arī skatītāju vērtējumā. Šogad par Valmieras teātra labāko izrādi skatītāji atzinuši “Hamletu” Indras Rogas režijā. Atzinība tika arī aktieriem Mārtiņam Meieram, Imantam Stradam, Ievai Puķei, Elīnai Vānei, Tālivaldim Lasmanim un jaunajai aktrisei Elīnai Hanzenai.
Liepājas teātris pēdējo reizi izrādīs kamerkomēdiju «Zilā istaba»
5. janvārī Liepājas teātrī pēdējo reizi iespējams noskatīties režisora Regnāra Vaivara veidoto kamerkomēdiju divos cēlienos un 10 istabās - “Zilā istaba”. Izrāde tika nominēta 2017./2018. sezonas “Spēlmaņu nakts” balvai divās kategorijās: “Gada aktrise otrā plāna lomā" (Inese Kučinska) un “Gada gaismu un video mākslinieks” (Mārtiņš Feldmanis).
Dailes teātrī top izrāde «Talantīgais misters Riplijs»
Režisore Laura Groza-Ķibere Dailes teātra Lielajā zālē iestudē Filisas Nādžas lugu “Talantīgais misters Riplijs”, kas veidota pēc Patrīcijas Haismitas romāna motīviem. Topošās identitātes drāmas pirmizrāde būs 2020. gada 31. janvārī, medijus informē teātra pārstāvji.
Baltkrievijas vecākais dramatiskais teātris Daugavpilī viesosies ar «Revidentu»
Noslēdzot 2019. gadu, ir panākta vienošanās par sadarbību starp Daugavpils teātri un vecāko Baltkrievijas dramatisko teātri – Jankas Kupalas Nacionālo akadēmisko teātri Minskā, kurš 2020. gadā svinēs savu simtgadi. Plānotas regulāras viesizrādes un citi sadarbības veidi. Pirmā viesizrāde – Nikolaja Gogoļa "Revidents" – būs skatāma jau martā, medijus informē Daugavpils teātra pārstāvji.
Nekas neapstāsies. Rīgas cirks lielo pārmaiņu priekšā
Rīgas cirks šobrīd piedzīvo pārmaiņas, kas izšķiroši skārušas repertuāra politiku un žanrisko piedāvājumu, turklāt nākamgad tiks uzsākti vērienīgie ēkas atjaunošanas darbi. LR3 "Klasika” kopā ar Rīgas cirka valdes locekli Lieni Pērkoni un Rīgas cirka radošo direktoru Mārtiņu Ķiberu atskatās uz 2019. gadā paveikto, ielūkojas gaidāmajā un uzbur ainu par Kanādas cirka zvaigžņu “Machine de Cirque” viesizrādēm, kas 26. un 27. decembrī notiks VEF Kultūras pilī.
Pirmie skatītāji novērtējuši Alvja Hermaņa izrādi «Svaigās asinis»
Režisora Alvja Hermaņa izrādes “Svaigās asinis” pamatā ir stāsts par pasaulē jaunāko miljardieri Elizabeti Holmsu, kura ar “revolucionāru izgudrojumu” ASV apkrāpa daudzus, tai skaitā investorus un augsta līmeņa amatpersonas, un kurai tagad draud cietumsods. Ar šo izrādi Hermanis turpina teātra valodā runāt par jauno tehnoloģiju attīstību un 21. gadsimta reliģiju.

Jaunākie
Interesanti