Kultūra / Skatuve

Vairāk par šo tēmu

Milzīga laime aktierim – runāt par to, kas notiek tieši šobrīd. Intervija ar Vitu Vārpiņu
Dailes teātra aktrise Vita Vārpiņa, šogad saņēmusi Teātra darbinieku savienības piešķirto Lilitas Bērziņas balvu, savulaik sapņojusi būt Kristīne Blaumaņa "Ugunī", bet tagad sarunā ar teātra zinātnieci Ievu Struku neslēpj: "Aktierim tā ir milzīga laime – runāt par to, kas notiek tieši šobrīd" un Gata Šmita iestudēto Roberta Aika lugu "Ārsts", kurā iedzīvojas galvenās varones – Rutes Vulfas – lomā, šai ziņā raksturo par "trāpījumu gandrīz desmitniekā".
Festivālā «Patriarha rudens» laurus plūc Klāvs Kristaps Košins un Gundega Rēdere
Piektdien, 8. oktobrī, Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) teātra mājā “Zirgu pasts” noslēdzās divpadsmitais LKA skatuves un audiovizuālās mākslas festivāls “Patriarha rudens”, kurā galvenās balvas ieguva Klāvs Kristaps Košins (teātra mākslā) un Gundega Rēdere (laikmetīgajā dejā), informēja organizatori. Abi jaunie mākslinieki iegūst iespēju veidot jaunas izrādes nākamā gada festivālā “Patriarha rudens”.
Ar izrādi, grāmatas atvēršanu un konferenci atzīmēs Jāņa Poruka 150. gadskārtu
Šo trešdien, 13. oktobrī, 150. gadskārta aprit vienam no mūsu kultūras dižgariem – dzejniekam un rakstniekam Jānim Porukam. Viņš ienesa jaunas vēsmas latviešu literatūrā, bija personība ar ļoti plašu garīgo apvārsni un augstiem ideāliem, bet traģisku likteni. Jubilejas nedēļā gaidāmi vairāki Porukam veltīti notikumi – atvēršanas svētkus piedzīvos Ingas Žoludes romāns “Vendenes lotospuķe”, notiks zinātniski lasījumi “Jānim Porukam – 150”, kā arī literāri muzikāls uzvedums Rīgas Latviešu biedrības namā, kam dots nosaukums “Tā ir mīlestība”. Tajā piedalīsies aktrise Anita Grūbe, komponists un pianists Māris Lasmanis un dziedātājs Nauris Indzeris.
No Ventspils vēstures. «Cilvēks-varde» Nikolajs Rutkovskis
Ventspils amatu mājā atklāta izstāde “Ferry. No Ventspils līdz Hamburgai” par godu retajā “gumijas cilvēka” žanrā strādājušajam cirka māksliniekam. Viņš dzimis un izaudzis Ventspilī, apbraukājis gandrīz vai visu pasauli, bet dzimtenē par viņu gandrīz nekas nav zināms. Līdz ar šo izstādi atvērta arī “Mazā komediantu skola”, kurā visi, kas vēlas, var iepazīties ar senās, bet mūžam jaunās cirka mākslas dažādajiem žanriem.
Kas pieskata tavus bērnus? Nacionālajā teātrī pirmizrāde psiholoģiskajai drāmai «Aukle»
Latvijas Nacionālajā teātrī jau gandrīz pirms gada, novembra beigās, pirmizrāde bija iecerēta režisora Intara Rešetina iestudētajam Leīlas Slimani romānam “Klusa dziesma”. Dramatiskajā iestudējumā “Aukle” par ģimenes attiecībām, kas izveidojas tad, kad tajā ienāk aukle, aktrises Lāsmas Kugrēnas lomā dažas dienas pirms šīvakara pirmizrādes “ielēca” Dita Lūriņa. Un neticamā ātrumā tapa atšķirīga izrāde.
Deivida Bovija dziesmas un laikmetīgais balets – «Zvaigžņu putekļi» baleta festivālā
Rīgā un citviet Latvijā turpinās 26. Starptautiskais Baltijas baleta festivāls. Tā moto ir “No klasikas līdz avangardam”. Un tieši ar tādu programmu 5. oktobrī VEF Kultūras pilī uz skatuves kāpa viena no pasaulē atzītākajām baleta kompānijām “Complexions”. Šovā “Star Dust” jeb “Zvaigžņu putekļi” dejotāju plastikā atdzīvojās gan Bahu dinastijas, gan Deivida Bovija mūzika.
«Spēlmaņu nakts» šogad bez nominācijām – teātri paši izvirza labākos darbus; mūža balva Imantam Kalniņam (papildināts)
Gada balvas teātrī “Spēlmaņu nakts” norise šogad atšķirsies – ierasto nomināciju vietā teātri paši varēja izvirzīt četrus iestudējumus, kas piedalīsies izrāžu konkursā, 6. oktobra preses konferencē informēja Latvijas Teātra darbinieku savienības (LTDS) pārstāvji. Savukārt balvu par mūža ieguldījumu šogad saņems komponists Imants Kalniņš.
Operdziedātājas Sonoras Vaices debija režijā – Rīgā viesojas monoopera «Cilvēka balss. Telefons»
4. oktobra vakarā VEF Kultūras pilī divus operas viencēlienus – komponista Džankarlo Menoti komisko monooperu “Telefons” un Fransisa Pulenka traģisma piesātināto darbu “Cilvēka balss” skatītājiem piedāvāja dziedātāja Sonora Vaice. Kā atzina klātesošie, Vaice ir lieliskā formā, un šajā reizē viņa sev devusi vēl papildus uzdevumu – bijusi arī iestudējuma režisore.
Kāpēc noziegumi ir labi. Izrādes «Svešinieki vilcienā» apskats
Jebkurš detektīvžanra cienītājs teiks – un viņam būs taisnība – ka noziegumam jābūt skaistam. Citādi kāpēc gan vajadzīgs detektīvs, ja ir kriminālhronika? Nacionālā teātra izrāde “Svešinieki vilcienā” ir tieši tāda – noziegumi tajā pasniegti kā māksla un ietērpti krāšņās drānās.

Populārākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt