Kultūra / Teātris un deja
Ir svarīgi nezināt, kā vajag. Saruna ar aktieri un režisoru Klāvu Melli
Klāvs Mellis ir viens no pirms trim gadiem dibinātā neatkarīgā teātra “Kvadrifrons” saimes, kura režisētās izrādes skatāmas arī Latvijas Nacionālajā teātrī un Valmieras Drāmas teātrī. Sarunā – par aktuālām izrādēm un to tematiku, “Kvadrifrona” jauno mājvietu, nominācijām “Spēlmaņu nakts” balvai un šī teātra dažādo dabu – no klausāmizrādēm līdz izrādēm, kurās piedalās arī skatītāji.
Nevaram prasīt no bērniem iedzimtu aristokrātismu. Saruna ar Baleta skolas vadītāju
Uz 130 skolēniem Rīgas Baleta skolā ir 40 pedagogu, un kopā ar atestātu par vidējo izglītību absolventi iegūst patiešām retu profesiju – baleta mākslinieks. Tomēr šajā skolā līdz pēdējam zvanam tiek tikai trešā daļa no tiem, kas stājušies pie baleta stieņa, un ne tuvu katram diploms garantē vietu uz skatuves un solista statusu.
Ogres teātrim piešķirts pilsētas teātra statuss
23. oktobrī Ogres novada pašvaldības sēdē ar vienbalsīgu deputātu lēmumu Ogres teātrim piešķirts pilsētas teātra statuss, informēja teātra pārstāvji. Atzīmējot šo notikumu, 25. oktobrī teātris aicina uz pirmizrādi – Žana Della un Žeralda Sibleirasa eirofarsa “Lai dzīvo Bušona!” iestudējumu Jāņa Kaijaka režijā.
«Rīgas pantomīma» 64. jubileju atzīmēs ar izrādi «Viens no miljona»
Ansamblis “Rīgas pantomīma”, atzīmējot savu 64 gadu radošo darbību, sadarbībā ar pasaules mūzikas grupu “Kanisaifa” VEF Kultūras pilī 16. novembrī piedāvās mīmu izrādi “Viens no miljona”, savukārt jau oktobra nogalē tiks atklāta ansambļa darbībai veltīta izstāde “Pieskarties debesīm”.
Skatītāju vērtējumam nodots Māras Ķimeles «Saviļņojums» Liepājas teātrī
“Galvenā jēga vienmēr slēpjas pašā grāmatas lasīšanā, nevis tās saturā,” – tā savam tautietim, žurnālistam saka slavena, bet noslēgta poļu rakstniece ekskluzīvā intervijā. Sarunas formā arī norisinās jaunākā Liepājas teātra izrāde “Saviļņojums”. Tā ir režisores Māras Ķimeles atgriešanās Liepājā, un tas ir mūsdienu Krievijas izcilā dramaturga Ivana Viripajeva lugas pirmuzvedums Latvijā.
Pēc 20 gadu pārtraukuma Ķimele atgriežas Liepājas teātrī – pirmizrādi piedzīvos «Saviļņojums»
Pēc 20 gadu pārtraukuma Liepājas teātrī tapis jauns iestudējums Māras Ķimeles režijā.  Kādas slavenības stāsts un garīga cilvēka ceļš pie sevis savu pirmizrādi piedzīvos sestdien vakarā. Režisore Māra Ķimele pievērsusi uzmanību krievu dramaturga Ivana Viripajeva darbam, kas runā par mīlestību, dzīves jēgu un aktualizē mākslinieka radošās brīvības jautājumus.  
Botāniskajā dārzā – dzejas izrādes «Dziesmu dziesma» pirmizrāde
Šī dzeja elektrizē, sniedz debešķīgu sajūtu – tā par Zālamana ''Augsto dziesmu'' saka aktrise Maija Arvena. Viņa saspēlē ar Andri Buli šo tekstu arī interpretēs jaunajā dzejas izrādē ''Dziesmu dziesma'', kuras pirmizrāde būs skatāma ceturtdien, 15. oktobrī, Botāniskā dārza Palmu mājā.

Jaunākie
Interesanti