Kultūra / Teātris un deja
Valmieras teātris sāk 98. sezonu un izsludina gaidāmās pirmizrādes
Pēc ieilgušās pauzes, sanākot atkal kopā, ar kopsapulci un tradicionālo Valmieras teātra kolektīva kopbildi 21. jūlijā uzsākta jaunā 2020./2021. gada sezona, informēja teātra pārstāvji. Tika sumināta ilggadējā Valmieras teātra aktrise Vizma Kalme 80. gadu jubilejā, kā arī otro gadu ieviesta tradīcija doties apraudzīt aizgājušos kolēģus pilsētas kapos. Šogad teātra uzmanības centrā latviešu un ārzemju dramaturģijas klasika un sadarbībā ar jaunajiem režisoriem atvēlēta vieta arī radošiem eksperimentiem.
Ārkārtas situācijas laikā iegādātās biļetes varēs izmantot teātru jaunajā sezonā
Ārkārtas situācijas laikā iegādātās izrāžu biļetes apmeklētāji varēs izmantot, pamazām atsākoties teātru jaunajām sezonām. Daļu atcelto izrāžu teātri piedāvā atrādīt jau tagad, ļaujot apmeklētājiem izvēlēties sev izdevīgāko datumu, vai piedāvās atgriezt naudu. Taču arī ar pašreizējiem distancēšanās ierobežojumiem atsevišķas atceltās izrādes teātri arvien nevar atrādīt telpu ietilpības dēļ.
«Homo Novus» aicina Rīgas jauniešus pieteikties mākslas darbnīcām
13–19 gadus veci jaunieši, kuri dzīvo Pļavniekos, Mežaparkā un Imantā, aicināti pieteikties divu dienu bezmaksas mākslas darbnīcām, lai kopā ar mākslinieku apvienību “Golf Clayderman” radītu performanci, kas 28. augustā būs redzama Starptautiskajā Jaunā teātra festivālā “Homo Novus”, informēja pasākuma rīkotāji.
Mežu vai bērnu? «Elpa» Dailes teātrī vaicā – ko izvēlēties šodienas cilvēkam
Dailes teātris pēc pandēmijas laika sākuma atkal vēris Lielās zāles durvis. Britu dramaturga Dankana Makmillana darbs “Elpa” Latvijā tiek iestudēts pirmo reizi. Jautājumu, vai zemeslodes labā atbildīgāk būtu stādīt mežu, nevis radīt bērnu, risina divi dažādu paaudžu aktieru sastāvi, un režisors Dmitrijs Petrenko pārliecināts, ka rezultātā vienu lugu izdevies skatuves versijā parādīt atšķirīgi.
Teātris ir valsts valoda. Saruna ar teātra žurnālisti, producenti Jevgeņiju Šermeņovu
Bijusī maskaviete Jevgeņija Šermeņova dzīvo Latvijā nepilnus piecus gadus, taču šeit jau kļuvusi neaizstājama. Dzīvi interesējoties par šejienes teātri, viņa nezaudē sakarus ar režisoriem, dramaturgiem, aktieriem, pedagogiem Krievijā. Stāsta viņiem par mums, bet mums – par viņiem, un ved viņus pie mums viesizrādēs. Tas padara teātra telpu tādu, kādai tai jābūt, – bez robežām un visiem kopīgu.
Publikas mīlētajam elegantajam džentlmenim, aktierim Ģirtam Jakovļevam – 80
Viņa vīrišķīgo eleganci apbrīno un dievina cauri gadu desmitiem. Jaunības lielo filmu laikā – īpaši 70. un 80. gados – konkurences viņam nebija. Ja Latvijas Nacionālā teātra mājaslapā pārlūko viņa lomu uzskaitījuma – vai visas galvenās lomas vien ir. Latvijas Nacionālās bibliotēkas katalogā viņa vārds pieminēts vairāk nekā 250 reižu. Arī šodien teātrī viņš ir uz skatuves – tas ir aktieris Ģirts Jakovļevs. Meistaram piektdien, 10. jūlijā, 80 gadu dzimšanas diena.
Šausmas tukšā teātra zālē. Remarka par Nacionālā teātra e-izrādi «Baltā sieva»
Monoizrādes “Baltā sieva” savdabību idejas autore un visu lomu aktrise Madara Botmane kopā ar režisoru Valteru Sīli ir iestrādājuši e-izrādē, “sakrustojot” pagātni ar nākotni: senatnīgā, bet atraktīvā valoda komplektā ar mūslaiku sociālo tīklu lietotņu funkcionalitāti rada absurdi komisko efektu. Izrāde, kas tapusi Latvijas Nacionālajā teātrī kā “Baltā kuba” projekts, ir pandēmijas laika eksperiments ar saturu un formu jeb mūsdienu virtuālā maskarāde. 
Ditas Lūriņas «dvīņu māsas» piedzīvojumi monooperā «#DiToo»
Fon Stricka villas dārzā pirmizrādi piedzīvojusi Latvijas Nacionālā teātra aktrises Dita Lūriņas soloizrāde – monoopera “#DiToo”, kam libretu un mūziku sarakstījis Kaspars Rolšteins. Lai arī izrādes libretā izcelts stāsts par galvenās varones dvīņu māsas piedzīvojumiem mazapdzīvotā vietā Kurzemes jūrmalā, izrādes autori atzīst, ka monooperā ietverti daudz dokumentālu faktu un intīmu detaļu.
Ģertrūdes ielas teātrī noslēgusies desmitā – jubilejas sezona
Ar Janas Jacukas solo darba “Baiļu rutīna” pirmizrādi un dalību starptautiskajā tiešsaistes festivālā “Postwest “ Ģertrūdes ielas teātris (ĢIT) noslēdzis savu 10. sezonu. Desmitgadi teātris atzīmēja ne tikai ar festivālu “TOP 10 ĢIT” un vairākām pirmizrādēm, bet arī koncertiem, izstādēm, jauniem sadarbības projektiem, mākslinieku rezidences atklāšanu un pirmajām tiešsaistes izrādēm, informēja teātra pārstāvji.

Jaunākie
Interesanti