Kultūra / Teātris un deja
Šis «civilizācijas eksperiments» ir nolemts. Saruna ar režisoru Alvi Hermani
Esmu priecīgs, ka paspēju padzīvot kaut cik normālā pasaulē, LTV raidījumā “Kultūrdeva”, komentējot pārmaiņas, ko viņš redz sabiedrībā, atzina režisors, Jaunā Rīgas teātra mākslinieciskais vadītājs Alvis Hermanis, norādot: “Demogrāfiskā statistika parāda, ka šāda veida sabiedrība vienkārši izmirst. Tas ir tāds eksperiments, kas beigsies vienkārši ar izmiršanu.”
Sākas «Spēlmaņu nakts» skatītāju balsojums
2. novembrī sācies gada balvas teātrī “Spēlmaņu nakts 2020” balsojums par gada aktrisi, aktieri un izrādi, kuri 23. novembrī Liepājā saņems skatītāju balvas. Piedaloties balsojumā, skatītājiem ir iespēja laimēt biļetes uz kādu no nominētajām teātra izrādēm.
«Spēlmaņu nakts» balvas par mūža ieguldījumu saņems režisore Māra Ķimele un aktieris Leonīds Lencs
23. novembrī, Eduarda Smiļģa dzimšanas dienā, tiešraidē portālā LSM.lv un LTV1 varēs vērot Gada balvu teātrī “Spēlmaņu nakts” no Liepājas. “Spēlmaņu nakts” balvas tiks pasniegtas 27. reizi. Šogad balvas “Par mūža ieguldījumu teātra mākslā” saņems režisore Māra Ķimele un aktieris Leonīds Lencs, informēja Latvijas Teātra darbinieku savienībā (LTDS).
Duša dvēselei – ar Rēzijas Kalniņas iestudējumu atklāj kultūrvietu «OratoriO»
Duša cilvēka dvēselei – tā par amerikāņu autora Šona Grenana lugām saka aktrise un režisore Rēzija Kalniņa. Divus no Grenana darbiem – “Liec Dievam pasmieties” un “Alvas sieviete” viņa jau iestudējusi Dailes teātrī, un 30. oktobrī pirmizrāde būs trešajai minētā autora lugai "Tagad un tad". Ar to oficiāli tiks atklāta arī jaunā mūzikas un drāmas telpa “OratoriO”, kuras saimnieki ir Rēzija Kalniņa kopā ar dzīvesbiedru, diriģentu Aināru Rubiķi.
Ģertrūdes ielas teātra 11. jubilejā skan «Pazaudētās dziesmas»
Ar iestudējuma “Pazaudētās dziesmas” pirmizrādi 11. dzimšanas dienu nosvinējis Ģertrūdes ielas teātris. Tas saviem skatītājiem uzdāvinājis Agates Bankavas, Artūra Čukura un Andreja Jarovoja kopdarbu, kurā galvenais izteiksmes līdzeklis ir ķermenis, balss un ritms. Radošā komanda ļāvusies eksperimentam, kas katram skatītājam dod iespēju radīt savu ilūziju par “Pazaudētām dziesmām”.
Ir svarīgi nezināt, kā vajag. Saruna ar aktieri un režisoru Klāvu Melli
Klāvs Mellis ir viens no pirms trim gadiem dibinātā neatkarīgā teātra “Kvadrifrons” saimes, kura režisētās izrādes skatāmas arī Latvijas Nacionālajā teātrī un Valmieras Drāmas teātrī. Sarunā – par aktuālām izrādēm un to tematiku, “Kvadrifrona” jauno mājvietu, nominācijām “Spēlmaņu nakts” balvai un šī teātra dažādo dabu – no klausāmizrādēm līdz izrādēm, kurās piedalās arī skatītāji.
Nevaram prasīt no bērniem iedzimtu aristokrātismu. Saruna ar Baleta skolas vadītāju
Uz 130 skolēniem Rīgas Baleta skolā ir 40 pedagogu, un kopā ar atestātu par vidējo izglītību absolventi iegūst patiešām retu profesiju – baleta mākslinieks. Tomēr šajā skolā līdz pēdējam zvanam tiek tikai trešā daļa no tiem, kas stājušies pie baleta stieņa, un ne tuvu katram diploms garantē vietu uz skatuves un solista statusu.
Ogres teātrim piešķirts pilsētas teātra statuss
23. oktobrī Ogres novada pašvaldības sēdē ar vienbalsīgu deputātu lēmumu Ogres teātrim piešķirts pilsētas teātra statuss, informēja teātra pārstāvji. Atzīmējot šo notikumu, 25. oktobrī teātris aicina uz pirmizrādi – Žana Della un Žeralda Sibleirasa eirofarsa “Lai dzīvo Bušona!” iestudējumu Jāņa Kaijaka režijā.
«Rīgas pantomīma» 64. jubileju atzīmēs ar izrādi «Viens no miljona»
Ansamblis “Rīgas pantomīma”, atzīmējot savu 64 gadu radošo darbību, sadarbībā ar pasaules mūzikas grupu “Kanisaifa” VEF Kultūras pilī 16. novembrī piedāvās mīmu izrādi “Viens no miljona”, savukārt jau oktobra nogalē tiks atklāta ansambļa darbībai veltīta izstāde “Pieskarties debesīm”.
Skatītāju vērtējumam nodots Māras Ķimeles «Saviļņojums» Liepājas teātrī
“Galvenā jēga vienmēr slēpjas pašā grāmatas lasīšanā, nevis tās saturā,” – tā savam tautietim, žurnālistam saka slavena, bet noslēgta poļu rakstniece ekskluzīvā intervijā. Sarunas formā arī norisinās jaunākā Liepājas teātra izrāde “Saviļņojums”. Tā ir režisores Māras Ķimeles atgriešanās Liepājā, un tas ir mūsdienu Krievijas izcilā dramaturga Ivana Viripajeva lugas pirmuzvedums Latvijā.

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt