Kultūra / Teātris un deja
Radīta izrāde pusaudžiem «Klusētāji», ko pēc pieprasījuma izrādīs skolās
Režisors Jānis Znotiņš radījis jaunu izrādi pusaudžiem “Klusētāji”. Tā mudina jauniešus neklusēt, nebūt vienaldzīgiem un iesaistīties sabiedriskos procesos. Izrāde iestudēta speciāli skolas telpām un tiks rādīta dažādās skolās kā daļa no programmas “Latvijas skolas soma”. Tajās vienlaicīgi trīs dažādi aktieri izspēlē dažādas situācijas. Režisors uzskata, ka Latvijā trūkst iestudējumu tieši pusaudžiem. Izrādē ir vienkāršs vēstījums, kas liek padomāt, tēli, ar ko var sevi identificēt, kā arī attiecīgs izrādes ilgums, lai noturētu pusaudžu uzmanību.
Nacionālajā teātrī tapusi ģimenes konfliktkomēdija «Slaktiņa dievs»
Latvijas Nacionālajā teātrī 18. decembrī pirmizrādi piedzīvos Jasmīnas Rezā ģimenes konfliktkomēdija “Slaktiņa dievs”. Pirmās izrādes notiks Nacionālā teātra LMT Jaunajā zālē, bet pēc tam šī izrāde tiks spēlēta visdažādākajās Latvijas vietās, jo tiek iestudēta speciāli kā izbraukuma izrāde, medijus informē teātra pārstāvji.
FOTO: Šodienas jauniešu portrets Kristas Burānes izrādē «Netikumīgie»
Ir tapusi dokumentāla izrāde dzejā par 21.gadsimta jauniešiem – "Netikumīgie". Trīs jaunu dzejnieku – Marijas Luīzes Meļķes, Raimonda Ķirķa un Kirila Ēča – teksti atklāj astotklasnieku domas, pieredzes, jūtas un sapņus. Par izrādes impulsu režisorei Kristai Burānei kalpojuši tā saucamie "tikumības grozījumi" Izglītības likumā, uz ko norāda arī izrādes nosaukums.
Kritiķi: šis gads iezīmējis lielas pārmaiņas Latvijas teātros
Gada nogalē ierakstu sērijā "Cilvēks ziņu virsrakstos" tradicionāli atskatāmies uz spilgtiem notikumiem un būtiskiem pavērsieniem Latvijas sabiedriski politiskajā ainavā, un tādu šogad netrūka arī kultūras laukā. Viens no tiem publiskajā telpā tika apspriests īpaši kaismīgi, un tā bija Dailes teātra aktieru nostāšanās pret ilggadējo māksliniecisko vadītāju Dž.Dž.Džilindžeru un tam sekojošā Džilindžera un direktora Andra Vītola aiziešana no amata. Taču tās nebūt nav vienīgās pārmaiņas, kas sašūpojušas Latvijas teātru vidi. 
Teātra darbinieku savienībā spriedīs par Rīgas Krievu teātra pārmetumiem pēc «Spēlmaņu nakts»
Latvijas Teātra darbinieku savienības (LTDS) valdes sēdē pirmdien, 9. decembrī, skatīs jautājumu par Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra direktores Danas Bjorkas pārmetumiem, ka teātris “Spēlmaņu nakts” balvas kontekstā jau ilgstoši tiek diskriminēts un nepamanīts. LTDS priekšsēdētāja Daiga Šiliņa-Gaismiņa Bjorkas novērojumiem nepiekrīt, taču ir gatava tos uzklausīt.
Liepājas teātra «Mēness neredzamā puse» uzbur skaudru pasaules gala ainu tuvplānā
Visu trīs Baltijas valstu radošajā kopdarbā Liepājas teātrī tapusi izrāde „Mēness neredzamā pusē”. Režisore no Lietuvas Monika Klimaite iestudējusi igauņu dramaturga Karla Kopelmā lugu „Singing Green”. Šādā tandēmā līdz skatītājiem nonākusi jauna izrāde, kas ļauj ielūkoties skaudrā nākotnē. Izrādes režisore akcentē cilvēces attīstību atpakaļgaitā un nepieciešamību sapurināties, citādi notiekošais tuvina mūsdienu Eiropas sabiedrību Trešajam pasaules karam.
Valmieras teātris aicina skatītājus noteikt gada labākos māksliniekus un izrādi
Tuvojoties gada nogalei, pienākusi arī ikgadējā tradīcija "Skatītāju balss", kurā Valmieras teātris aicina skatītājus atdot savu balsi par aizvadītās sezonas labākajiem māksliniekiem uz izrādi. Šogad, neizdalot pirmā un otrā plāna lomas, tiks suminātas divas iemīļotākās aktrises, divi iemīļotākie aktieri un "Gada izrāde", medijus informē teātra pārstāvji.
«Puika, kurš redzēja tumsā» – dramaturģes Rasas Bugavičutes-Pēces asredzīgais stāsts
Dramaturģe Rasa Bugavičute-Pēce vispirms uzrakstīja romānu “Puika, kurš redzēja tumsā”. Jau darba tapšanas laikā to izlasīja režisors Valters Sīlis, viņi pārrunājuši kā emocionālo stāstu par Jēkabu, kurš piedzimis neredzīgiem vecākiem, pārvērst lugā, un pēc neilga laika luga jau bija gatava. Jaunais Latvijas Nacionālā teātra LMT Jaunās zāles iestudējums “Puika, kurš redzēja tumsā” ir vērtīgs darbs, kuru skatīties teātris aicina arī neredzīgus cilvēkus. Pirmizrāde trešdien, 4.decembrī.

Jaunākie
Interesanti