Kultūra / Teātris un deja
Pirmizrādi piedzīvojis Hermaņa iestudējuma «Vēlā mīla» pārcēlums dzimtenē
Pirms desmit gadiem Alvis Hermanis izrādi “Vēlā mīla” ar vācu aktieriem iestudēja Minhenes kamerteātrī, kur tā repertuārā ar nosaukumu “Vēlie kaimiņi” noturējās rekordilgu laiku. Vēlāk to pārpirka Hamburgas teātris. Jau tolaik, strādājot pie materiāla pirmoreiz, režisors esot zinājis, ka šo izrādi, kuras centrā ir veci un vientuļi cilvēki, vēlas iestudēt arī dzimtenē, un padomā bijuši konkrētie aktieri, ar kuru dalību “Vēlā mīla” 12. septembrī iesākusi arī Jaunā Rīgas teātra jauno sezonu. 
Sievietes, kas uzvar gravitāciju: Kristīnas Normanas izrāde festivālā «Homo Novus»
No 5. līdz 13. septembrim Rīgā norisinās starptautiskais jaunā teātra festivāls “Homo Novus”. Igauņu māksliniece Kristīna Normana festivālā piedalās ar dokumentāli poētisku izrādi “Vieglāk par sievieti.” Darba pamatā ir Kristīnas Normanas pētījums par ukraiņu sievietēm – veco ļaužu aprūpētājām Itālijā, kuras tur dēvē speciālā vārdā – par badantēm.
Aicina uz amatierteātru festivālu «Rīga spēlē teātri»
Rīdzinieki un ikviens teātra mākslas cienītājs no 12. līdz 15. septembrim VEF Kultūras pilī ir aicināts apmeklēt izrādes, tostarp klasikas, oriģināldramaturģijas, kustību un pantomīmas iestudējumus, kā arī muzikālu un multimediālu dzejas uzvedumu, informē Rīgas Domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta sabiedrisko attiecību vadītāja Indra Vilde.
Kustību teātra režisora Rūtentāla mīlestība visiem galerijā «Istaba»
Galerijā “Istaba” līdz 12. oktobrim skatāma mīma, pedagoga un Kustību teātra režisora Anša Rūtentāla piemiņas izstāde “Es mīlu jūs visus”. Tajā apmeklētāji var arī apgulties uz skatuves un klausīties viņa mūzikas kolekciju, lai atrastu īsto sajūtu un uztvertu mākslinieku un viņa atstāto mantojumu.
Izrādē «Viktorija» Valmierā – arī jauno aktieru pirmās mīlestības stāsti
Valmieras teātra aktieru kurss nedēļas nogalē piedzīvojis lielu notikumu, pirmo reizi kopā izejot skatītāju priekšā un spēlējot izrādē “Viktorija” viņu pedagogu Indras Rogas un Mihaila Gruzdova režijā. Valmieras Drāmas teātra izrāde veidota pēc izcilā norvēģu rakstnieka Knuta Hamsuna jauniešu romāna “Viktorija”, ievijot arī reālus, katra topošā aktiera, dziļi personiskus stāstus par mīlestību. Tā tiek spēlēta divos sastāvos, tāpēc skatītājiem iespējams noskatīties divas atšķirīgas izrādes.
JRT pirmizrādi piedzīvos «Vēlā mīla» Alvja Hermaņa režijā
Noskatoties jūsu izrādi, es atguvu ticību teātrim – tā savulaik režisoram Alvim Hermanim atzina ievērojamais vācu teātra kritiķis Ivans Nāgels. Tas bija Vācijā, pēc Hermaņa iestudētās izrādes "Vēlā mīla" noskatīšanās. Izrāde ļoti patika arī citiem skatītājiem, Minhenes "Kammerspiele" teātrī tā noturējās rekordilgu laiku, pēc tam to pārpirka Hamburgas teātris un beidza spēlēt tikai pērn.
Spiegam pa pēdām. Intervija ar japāņu režisoru Akiru Takajamu
Rīgā no 5. līdz 13. septembrim notiek 15. starptautiskais jaunā teātra festivāls „Homo Novus”, kas skatītājiem piedāvā svaigu un nepieradinātu teātra pieredzi. Viena no interesantākajām šī gada festivāla sadaļām ir trīs japāņu mākslinieku pirmizrādes. Latvijas Radio uz sarunu aicināja vienu no viņiem – teātra režisoru un vizuālo mākslinieku Akiru Takajamu.
Valmieras teātrī pirmizrāde iestudējumam «Viktorija»
Valmieras teātrī pirmizrādi piedzīvo režisoru Indras Rogas un Mihaila Gruzdova versija par Knuta Hamsuna "Viktoriju". Stāstu par mīlestību izdzīvos Valmieras teātra aktieru 3. kursa studenti, kuri ir arī iestudējuma līdzautori.
Teātrī «Joriks» gaidāma pirmizrāde - Viljama Šekspīra «Otello»
Rēzeknes teātris „Joriks”, sākoties 30. sezonai, skatītājiem piedāvā Viljama Šekspīra lugas „Otello” iestudējumu latviešu trupā. Pirmizrāde notiks 8. septembrī. To veidojis igauņu režisors Antons Kiseļuss, kurš iestudējumā akcentē cilvēkos pastāvošās galējības.
Opera un balets atklāj 101. sezonu
Svētku gaisotnē 5. septembra vakarā Latvijas Nacionālā opera un balets atklāja savas darbības 101.sezonu. Nacionālā baleta trupa atklāšanas galā koncertam bija izvēlējušies gan klasiku, gan fragmentus no pagājušas sezonas spilgtākajiem iestudējumiem un arī jauno horeogrāfu darbiem. Savukārt operas solisti līdzās opermākslas klasikai jau ieskandināja fragmentus no sezonas pirmā jauniestudējuma - Imanta Kalniņa operas “Spēlēju ,dancoju”, kā arī no operām “Pīķa dāma” un “Dons Žuans”.  
Viņu izveidoja neveiksmes un zaudējumi. Koko Šaneles noslēpumi izrādē «Chanel nr.1»
Nevis viegla un nodrošināta dzīve, bet neveiksmes un zaudējumi viņu izveidoja par neatkārtojami spilgtu personību, kas radīja apvērsumu modes pasaulē, un tā ir Koko Šanele. Par viņu ir daudz zināmā un daudz nezināmā, viņu apvij leģendas un noslēpumi, un kādu daļu no tiem šķetina arī jaunais iestudējums Rīgas Krievu teātrī "Chanel nr.1", kam piektdien būs pirmizrāde.
Ģertrūdes ielas teātris jauno sezonu sāks ar jubilejas svinībām
Šajā sezonā Ģertrūdes ielas teātrim (ĢIT) aprit 10 gadi. Viens no Latvijas vadošajiem neatkarīgajiem teātriem joprojām ir vieta radošiem eksperimentiem un jauno talantu karjeras sākumam. Šajā sezonā teātris piedāvās labāko iestudējumu retrospekciju, kā arī septiņus jauniestudējumus, informēja teātra pārstāvji.
«Homo Novus» šogad meklēs dziļākus slāņus un neparastas tēmas
Latvijā par tradīciju kļuvušais Starptautiskais Jaunā teātra festivāls “Homo Novus” sāksies jau šonedēļ, 5. septembrī. Šogad, tā piecpadsmitās jubilejas reizē, uzmanības centrā mākslas darbi, kas paver realitātes virskārtu, lai skatītājiem atklātu, kas atrodas pasaules un cilvēku uztveres dziļākos slāņos.

Jaunākie
Interesanti