Kultūra / Teātris un deja
FOTO: «Salome» Nacionālajā teātrī
Latvijas Nacionālajā teātrī 1. februārī pirmizrāde Oskara Vailda “Salomei” Viestura Kairiša režijā. Izrāde ir režisora iecerētās pasaules līmeņa literāra teksta un mūzikas simbiozes triloģijas noslēdzošā daļa, kas nemainīgi top sadarbībā ar māksliniekiem Reini un Kristu Dzudzilo. Raiņa “Ugunī un naktī” skanēja Rihards Vāgners, Henrika Ibsena “Pērā Gintā” Edvards Grīgs, Oskara Vailda “Salomē” skanēs Riharda Štrausa mūzika.
Dejas fantāzija izrādē «Mana daba»
Horeogrāfs Agris Daņiļevičs ar kolēģi Kārli Božu radījuši dejas izrādi jeb, kā paši saka, fantāziju par dabu. Tajā skolas “Dzirnas” audzēkņi izdejo dabas parādības un dzīvnieku pasaules attiecības. Iestudējums skatītājam atgādina par dabas varenumu un trauslumu vienlaikus.
Skats uz vīriešu pasauli izrādē «ART» Nacionālajā teātrī
25.janvārī pirmizrādi Nacionālā teātra Jaunajā zālē piedzīvoja franču rakstnieces Jasmīnas Rezā luga "ART ", kas smalki pēta un atklāj trīs draugu raksturus viņu savstarpējo attiecību līkločos - strīdos par mākslu, mīlestību un draudzību. Kā līdzās pastāvēt tik atšķirīgām trīs cilvēku pasaulēm? To visu lugas autore pasniedz ar smaidu, ironiju un intelektuālu asprātību. Šī izrāde ir aktiera Jāņa Vimbas diplomdarbs teātra režijā.
«104 lappuses par mīlestību» Valmieras teātrī
Slavenā krievu rakstnieka un dramaturga Edvarda Radzinska luga “104 lappuses par mīlestību” Valmieras teātrī piedzīvojusi divus iestudējumus. Pirms vairāk nekā 50 gadiem režisoram Oļgertam Kroderam tā bija debija šajā teātrī. Arī jaunais režisors Georgijs Surkovs kā pirmo Valmieras teātrī izvēlējies iestudēt tieši šo Radzinska smeldzīgo mīlestības stāstu.
Groza-Ķibere: Luga «Jeruzaleme» ir ārkārtīgi spēcīga
Režisore Laura Groza-Ķibere Dailes teātra Lielajā zālē iestudē Džeza Batervērta cilvēka drāmu “Jeruzaleme” – pirmizrāde paredzēta 26.janvārī. Pirms aptuveni 10 gadiem sarakstītā luga ir ļoti populāra pasaulē, īpaši Anglijā un Amerikā. Kā norāda Laura Groza-Ķibere, luga ir ārkārtīgi spēcīga.
Februārī Rīgā izrādīs igauņu laikmetīgā teātra programmu «LATEST»
No 15. līdz 18. februārim Latvijas Jaunā teātra institūts (LJTI) sadarbībā ar diviem Tallinas teātriem – „Kanuti Gildi SAAL” un „NO99” –  aicina iepazīt igauņu teātra mākslinieku pasaules izjūtu un uzklausīt viņu viedokli par sociāli politiskiem procesiem programmā "LATEST", kurā piedalīsies arī vairāki latviešu mākslinieki.
Kafkas «Procesa» režisors Mārcis Lācis: Ar absurdu ir interesanti spēlēties
Sirreāls detektīvs – tādu apakšvirsrakstu Franca Kafkas „Procesa” iestudējumam Jaunajā Rīgas teātrī devis režisors Mārcis Lācis. Viens no pazīstamākajiem Kafkas darbiem caur grotesku un absurdu vēsta par varas graujošo spēku pār indivīdu. Iestudējuma galvenā loma uzticēta Jaunā Rīgas teātra visjaunākajam aktierim – Tomam Veličko, kuram šī ir tikai pirmā sezona profesionālajā teātrī.
FOTO: Izrādes «Noziegums un sods» pirmizrāde
12. un 14.janvārī uz "Cafe Film Noir" skatuves kinoteātrī “Splendid Palace” norisinājās jaunās režisores Viktorijas Mihailovas pilnībā izpārdotā debijas izrāde “Noziegums un sods”, pēc Fjodora Dostojevska darba motīviem.
«Kilograms kultūras 2017»: Kategorija «Teātris»
Vēl arvien turpinās “Kilograms kultūras 2017” lielais gada balsojums. No patiesi bagātīgā un daudzveidīgā Latvijas teātru devuma skatītāju balsojumam nominētas četras izrādes. Pēc aizvadīto gadu pieredzes tieši par teātra mākslu skatītāji balso viscītīgāk.

Jaunākie
Populārākie
Interesanti