Kultūra / Teātris un deja
Nacionālais teātris aicina balsojumā izvēlēties internetā skatāmās izrādes
Ārkārtējās situācijas un publisku pasākumu rīkošanas ierobežojumu dēļ skatītāji šobrīd nevar apmeklēt teātri, tāpēc Latvijas Nacionālais teātris piedāvā savas izrādes skatīties virtuāli. Teātra rīkotā balsojumā iespējams izvēlēties, kuru no Nacionālā teātra izrādēm konkrētajā vakarā skatīties, medijus informē teātra pārstāvji.
Skaties teātri mājās. «Hanana» – dzīves staignāja meistardarbs
Naturālistisks, režisora Dž. Dž. Džilindžera rokrakstam netipisks darbs, iestudējot krievu mūsdienu rakstnieka Germana Grekova lugu “Hanana” Liepājas teātrī ļauj dzīvi lobīt slāni pa slānim kā sīpolu. Dažiem ir izstrādāta iespēja neraudāt, citiem tomēr nobirs pa asarai, lūkojoties skarbuma cauraustā stāstā.
Dailes teātris atver digitālo izrāžu arhīvu
Kamēr Dailes teātrim ir liegta iespēja demonstrēt izrādes uz skatuvēm, skatītāji tiek aicināti teātri ielaist savās mājās un baudīt digitālo repertuāru ar senākiem iestudējumiem, kurus dzīvajā izpildījumā redzēt vairs nav iespējams, medijus informē teātra pārstāvji.
Ogres teātris sāk akciju #iepazīstiogresteātri
Reaģējot uz ārkārtējās situācijas izsludināšanu valstī, Ogres teātris tāpat kā citas Latvijas kultūras iestādes ir atcēlis tuvākajā laikā plānotās izrādes, medijus informē teātra pārstāvji. Tikmēr teātris uzsāk akciju #iepazīstiogresteātri, kurā virtuāli iepazīstinās skatītājus ar teātra māksliniekiem, radošo procesu un vēsturi.
Klausies teātri mājās. Radioteātris paplašina programmu
Radioteātris ir teātris ar visdaudzveidīgāko repertuāru, ko var izbaudīt, neizejot no mājas, un kas spēj uzburt viskrāšņākās iztēles vīzijas. Šobrīd tā ir ļoti laba iespēja teātra mīļotājiem, jo Radioteātris Latvijas Radio 1 programmā skan teju ik vakaru, un no 18. marta vēl savu piedāvājumu paplašinās.
Latvijas Nacionālā opera un balets piedāvās digitālo izrāžu ciklu
Latvijas Nacionālā opera un balets (LNOB), sākot no 20. marta, aicina uz “Piektdienas un sestdienas vakaru Operā”. Turpmākās četras nedēļas katru piektdienas un sestdienas vakaru LMT Viedtelevīzijā un “LMT Straumē” varēs skatīties kādu operas vai baleta iestudējuma ierakstu, kas būs pieejams 48 stundas, medijus informē LNOB pārstāvji.
Skatuves mākslas notikumu sērija «Pārmija» pagarinās mazo izrāžu mūžu
Latvijas kultūrtelpā sevi piesaka jauna formāta skatuves mākslu notikumu sērija "Pārmija" jeb laikmetīgu izrāžu epizodes. Reizi mēnesī kultūrvietā "Hanzas perons" būs iespēja pavadīt kultūras svētdienas – vienas dienas laikā noskatīties divas izrādes vai performances teātra, mūzikas, dejas vai mākslas žanrā. Šobrīd martā plānotās epizodes ir pārceltas uz nenoteiktu laiku. Iespējams, ka pirmā “Pārmiju” epizode būs 19. aprīlī.
Daugavpils teātris brauc uz Orenburgu un ir gatavs iekarot «veco» Eiropu
Pavisam nesen Daugavpils teātris parakstījis divus līgumus par sadarbību – ar Jevgeņija Vahtangova Maskavas Valsts akadēmisko teātri un ar Minskas Jankas Kupalas Valsts akadēmisko teātri. Šīs gada sākuma ziņas papildinājis ielūgums piedalīties festivālā “Gostinij dvor” (“Гостиный двор”) Orenburgā. Par to Rus.lsm.lv stāstīja teātra direktors Oļegs Šapošņikovs.
Attiecību stereotipi un sociālo lomu klišejas – JRT izrādē «Sievietes un vīrieši»
Piektdien, 13. martā, Jaunajā Rīgas teātrī bija iecerēta režisora Alvja Hermaņa jaunākā iestudējuma “Sievietes un vīrieši” pirmizrāde. Lugas autore ir Vācijas sieviešu tiesību aktīviste un dramaturģe Maja Cade un savā darbā abu dzimumu sociālās lomas sabiedrībā autore apmainījusi vietām. Valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas dēļ pirmizrāde Jaunajā Rīgas teātrī atcelta uz nenoteiktu laiku, bet 12. martā vēl notika izrādes ģenerālmēģinājums.

Jaunākie
Interesanti