Kultūra / Teātris un deja
Sācies Valmieras vasaras teātra festivāls
7. augustā sācies un līdz svētdienas vakaram turpināsies Valmieras vasaras teātra festivāls, kurš var lepoties, ka tā programmu veido īpaši festivālam radīti darbi. Festivāla īpašo gaisotni veido fakts, ka katru gadu izrādes notiek Valmieras pilsētvidē dažādās vietās, atklājot neierastus skatupuktus gan uz pilsētu, gan teātra formu un valodu.
Nacionālajā teātrī septembrī gaidāmas piecas pirmizrādes
Latvijas Nacionālais teātris augustā sācis spēlēt ne vien Covid-19 pandēmijas dēļ parādā palikušās izrādes, bet septembrī gatavojas papildināt savu repertuāru ar piecām jaunām pirmizrādēm. Kopš 6. augusta uzsākta biļešu tirdzniecība visām septembra izrādēm un turpināsies pavasarī nenospēlēto izrāžu pārcelšana.
Liepājas teātra aktieri neziņā par nākotni gatavojas jaunajai sezonai
Kamēr Rīgā risinās sarunas par Liepājas teātrim nepieciešamo finansiālo atbalstu, tā aktieri gatavojas pirms jaunās sezonas paredzētajiem brīvdabas koncertiem, kas notiks līdz augusta beigām. Kā iepriekš jau izteicies teātra direktors Herberts Laukšteins, to mērķis nav peļņa, bet lai skatītājiem būtu iespēja satikt aktierus un aktieriem pierādīt, ka joprojām ir gatavi darīt savu darbu. Tiesa, par nākotni valdošās neziņas dēļ ir teātra darbinieki, kuri jau mēģina nodrošināties ar iespēju nopelnīt citās – ar kultūru nesaistītās jomās.
Liepājas teātra aktieri aicina skatītājus uz Vasaras vakara koncertiem
Vēl pirms gaidāmās 114. Liepājas teātra sezonas aktieri aicinās savus skatītājus uz Vasaras vakara koncertiem. Muzikālā un intīmā gaisotnē katru vakaru skatītājus sagaidīs cits muzikālais priekšnesums kāda teātra aktiera izpildījumā un noslēgumā tie vainagosies ar kopīgu uzstāšanos.
Valmieras teātrī gaidāma pārceltā pirmizrāde iestudējumam «Tilti»
5. augustā Valmieras teātra Apaļajā zālē gaidāma pirmizrāde iestudējumam “Tilti”, pavēstīja teātra pārstāvji. Šī būs pirmizrāde, kas tiek gaidīta jau no 13. marta, kad valstī izsludinātā ārkārtas stāvokļa dēļ savu satikšanos ar skatītājiem tā arī nepiedzīvoja. Iestudējums ir režisora Georgija Surkova un dramaturģes Madaras Rutkēvičas skatuves variants, kas veidots, iedvesmojoties no filmas “Medisonas apgabala tilti”.
Pirmizrādi piedzīvo Nastavševa režisētā izrāde «Trīs māsas»
Piektdien ''Hanzas peronā'' pirmizrāde Antona Čehova lugai “Trīs māsas” Vladislava Nastavševa režijā. Izrādes mēģinājumi sākās jau karantīnas laikā, Zoom tiešsaistē, tagad ļaujot skatītājiem pilnībā izbaudīt klātienes sajūtu. “Trīs māsas” tiks spēlēta desmit reizes, un tajā iesaistīti vairāku profesionālo teātru aktieri. Īpaša pazīme – izrāde ir bilingvāla. Čehova teksti no skatuves skan gan latviešu, gan krievu valodās.
Operetes teātrim šogad 75: Top dokumentālā filma un jubilejas pasākums
Šogad aprit 75 gadi, kopš Rīgā tika izveidots Operetes teātris, kas diemžēl jau gadsimta ceturksni vairs nepastāv. Lai godinātu un izceltu no aizmirstības tā kādreizējos māksliniekus, šobrīd entuziastu grupa producenta Lūkasa Maira Marcinkēviča vadībā veido dokumentālo filmu “Operetes sargs”, kā arī jubilejas pasākumu, kas notiks septembra sākumā un pēc ļoti ilga laika pulcinās kopā Operetes teātra kolektīvu.
Dziedātāja Aleksandra Špicberga laiž klajā videostāstu «Dieviņš bija, Dievs palika»
Dziedātājai Aleksandrai Špicbergai sadarbībā ar Agri Daņiļeviču un “Dzirnām” ir tapis jauns, dzīvi apliecinošs latviešu tautas dziesmas videostāsts, vēstīja video producenti. Ir radīta jauna latviešu tautas dziesmas “Dieviņš bija, Dievs palika” apdare.  Mūzikas autori un izpildītāji ir jaunie mūziķi Aleksandra Špicberga, Elvis Lintiņš, Dagnis Roziņš, Ivars Dauksts un Reinis Zariņš.  
Ģertrūdes ielas teātrī atklāta Baltijas un Ziemeļvalstu mākslinieku rezidence
Atbalstot radošā procesa eksperimentus un izpēti, Ģertrūdes ielas teātrī atklāta Baltijas un Ziemeļvalstu mākslinieku rezidence. Tajā piedalīsies laikmetīgā teātra un dejas mākslinieki, lai, koncentrējoties uz dažādiem meklējumiem, iepazītos tuvāk un iedziļinātos Latvijas laikmetīgās skatuves mākslas izpētē.  Kā pirmā rezidencē sākusi strādāt māksliniece no Igaunijas Barbara Lehtna. Viņas darba centrā – cilvēku atmiņas un identitātes veidošanās.   

Jaunākie
Interesanti