Kultūra / Teātris un deja
Liepājas Leļļu teātrim – 30
Nupat savu 30 gadu jubileju nosvinējis Liepājas Leļļu teātris, svinīgā pasākumā godinot savus darbiniekus un sveicējiem atrādot vienu no jaunajiem iestudējumiem “Kā ruksītim gāja”. Nākamo sezonu Leļļu teātra vadība cer uzsākt ar daudzskaitlīgāku trupu, jo, lai spēlētu izrādes Liepājā un paralēli brauktu viesizrādēs, kā arī rīkotu dažādus bērnu pasākumus, ar esošajiem sešiem aktieriem nepietiek.
Rešetinam personisks režijas darbs
Ceturto reizi aktieris un režisors Intars Rešetins iestudējis sava mīļākā dramaturga – franču rakstnieka Floriana Zellera darbu “Dēls”. Režisors kādā no intervijām atzinis, ka šis ir viens no personiskākajiem viņa režijas darbiem.

Franču dramaturgu un prestižās Moljēra balvas vairākkārtējo laureātu Florianu Zelleru ārvalstu prese dēvē par aizraujošāko mūsdienu lugu autoru. Ceturtajam Zellera darba dramatizējumam režisors Intars Rešetins izraudzījies lugu “Dēls”, kas noslēdz ģimenes triloģiju.
Mākslinieciskā uzvedumā «Es esmu» aicina atbalstīt teātra vecmeistarus
Mūzikas namā “Daile” 3. jūnijā jau sesto gadu norisināsies labdarības uzvedums “Es esmu”, kas veltīts Latvijas teātru vecmeistaru atbalstam. Uz vienas skatuves tiksies latviešu teātra skatuves izcilības un dažādu mūzikas žanru Latvijas mūziķi. Pasākuma norises laiks izvēlēts par godu latviešu teātra dzimšanas dienai, informēja koncerta rīkotāji.
Piezīmes par Jaunā Rīgas teātra izrādi «Atnāc mani vēl satikt»: Destilāts
Ikreiz, kad kāds uzdrošinās notraukt putekļus no dzejas grāmatu lappusēm, iešalcas prieks. Režisors Alvis Hermanis Jaunajā Rīgas teātrī kopā ar dvīņu māsām Agnesi Rutkēviču un Madaru Rutkēviču (pieminētas alfabētiskā secībā) piedāvā dzejas un vēstures annāļu izvilkumu ar, nu jau jāsaka, pagājušā gadsimta latviešu dzejniecēm – sievietēm (un to vīriešiem) izrādē “Atnāc mani vēl satikt”. 
Talsu kriminālpolicijas priekšnieks ar kolēģiem nodibina grupu labdarības koncertiem
Policisti pie ģitārām, taustiņiem un bungām – tik neierastu skatu varēs redzēt piecos labdarības koncertos, kuros Valsts policijas koledža sadarbībā ar fondu „ziedot.lv” vāks naudu sešu bērnu rehabilitācijai. Koncertos Liepājā, Valmierā, Daugavpilī, Jelgavā un Rīgā muzikālie policisti kopā ar profesionāliem mūziķiem centīsies savākt vairāk nekā septiņus tūkstošus eiro un lauzt stereotipus gan par bērniem ar īpašām vajadzībām, gan par policistiem pašiem.
Sauciens pēc palīdzības – Dailes teātrī gaidāma pirmizrāde Floriana Zellera lugai «Dēls» 
Režisors  Intars Rešetins  iestudējis jau ceturto   mūsdienu TOP 3 dramaturga Floriana Zellera lugu “Dēls”. 
Zellera lugas allaž  rosina izzināt sevi, jo stāsts, par ko viņš raksta, ir ieraugāms  mums tepat blakus un skatītāju aizskar līdz kaulam. Tāda ir arī luga “Dēls”  - par ģimeni, kura šķīrusies, bet tēvs izmisīgi ir vajadzīgs viņa dēlam no pirmās laulības. 
«Purva bērni» – skarba nākotnes vīzija Dailes teātrī
Dailes teātra Mazajā zālē pirmizrādi piedzīvojis režisora Toma Treiņa iestudējums “Purva bērni”. Tā pamatā ir Artūra Dīča luga, kas pirms diviem gadiem ieguva otro vietu Dailes teātra oriģināldramaturģijas lugu konkursā un stāsta par sabiedrības modeli, kurā viss neērtais un nevajadzīgais tiek izolēts, lai netraucētu ideālajai ikdienai. Lugas autors to nosaucis par futūristisku fikciju. 
Ieskats: Dailes teātrī top izrāde ”Purva bērni”
Dailes teātra Mazajā zālē noslēgumam tuvojas darbs pie izrādes “Purva bērni”, kas tapusi pēc aktiera Artūra Dīča lugas. Izrāde stāsta par sabiedrības modeli, kurā viss neglītais un nevajadzīgais tiek izolēts.

Jaunākie
Interesanti