Kultūra / Teātris un deja
«Savilksim teātrī kapučpuikas» – Dailes teātri pieskandinās Prusax
Aktuālais reperis Prusax kļuvis arī par teātra komponistu. Dailes teātrī top izrāde par it kā sarežģīto jaunatni. Uz šādu tēmu atvēzējies režisors Dmitrijs Petrenko, jau ne pirmo reizi pieaicinot galvenajai lomai jauno latviešu aktieri Kārli Arnoldu Avotu un pirmo reizi sadarbojoties ar hiphopa mākslinieku Prusax.
Kas tas par radījumu uz skatuves? Saruna ar izrādes «Nāve ēnā» režisoru Rūdolfu Apsi
Latvijas Leļļu teātrī pirmizrādi piedzīvojis iestudējums “Nāve ēnā”. Izrāde pēc Rūdolfa Blaumaņa noveles “Nāves ēnā” motīviem režisors Rūdolfs Apse veidojis kopā ar saviem kursabiedriem Elīnu Bojarkinu, Rihardu Zelezņevu un Matīsu Milleru. Kas tieši tas par radījumu, kas tapis uz skatuves? Režisors atzīst – to pašam vēl grūti līdz galam apjaust, taču izrāde nu sākusi dzīvot savu dzīvi, ko viņš vairs ietekmēt nevar.
Liepājas teātrī gaidāma režisores Māras Ķimeles iestudējuma «Saviļņojums» pirmizrāde
Lai kopā ar aktieriem pabeigtu iesākto darbu pie Ivana Viripajeva lugas “Saviļņojums” iestudējuma, Liepājas teātrī atgriezusies režisore Māra Ķimele. Izrādes pirmizrāde tika plānota pavasarī, kad arī notika pirmais mēģinājumu posms, darbs turpinājās arī jūlijā, un arī šobrīd mēģinājumi atsākti, lai jau 17. oktobrī varētu notikt pirmizrāde, paziņojumā presei informēja teātra pārstāvji.
Horeogrāfei Zinaīdai Zeltmatei - 100
Viņa bija viena no pirmajām dejotājām un deju skolotājām, kas pēckara Latvijā pirms vairāk nekā 70 gadiem sāka mācīt bērnus dejot. Plecus vienmēr turēt taisni un nostiept  pirkstgalus droši vien pat visu mūžu atcerējušies simtiem un tūkstošiem dejotāju, kam Zinaīda Zeltmate bija kas vairāk par skolotāju. Pedagoģei un horeogrāfei šodien aprit 100, un šovakar Vecrīgas ielu murdoņā izskanēja Zinaīdas Zeltmates izauklētā deju kolektīva “Dzintariņš” dejotāju soļi.
Izrādē «Jaunākā brāļa vasara» uz Lielās zāles skatuves Valmierā debitē seši jaunie aktieri
2. oktobrī Valmieras teātrī pirmizrādi piedzīvoja latviešu dramaturga Gunāra Priedes lugas “Jaunākā brāļa vasara” iestudējums režisores Ineses Mičules režijā. Pagājušā gadsimta 50. gados sarakstītā luga tolaik jauno Gunāru Priedi padarīja slavenu, aizsākot jaunu posmu latviešu literatūrā, savukārt iestudējums Valmieras teātrī aizsācis jaunu posmu ar sešu jauno aktieru debijām uz Lielās zāles skatuves.
Trāpīts mīlestības dzīslā. Liepājā pirmizrādi piedzīvos Meikšāna iestudējums «Dēmōns»
Vizuālā un ļoti muzikālā ietērpā uz Liepājas teātra skatuves atklājas Mihaila Ļermontova poēma “Dēmons”. Sestdien, 3. oktobrī, gaidāma pirmizrāde režisora Viestura Meikšāna interpretācijai par krievu romantisma dzejnieka radīto poēmu. Iestudējuma "Dēmōns" pirmizrāde bija iecerēta jau pavasarī, taču izsludinātā ārkārtas situācija šo procesu apstādināju, un pie skatītājiem tas nonāk tikai tagad – rudenī.
Izrāde, kas katru vakaru var beigties citādi – Čehova «Kaija» Rēzeknē
Rēzeknes teātrī “Joriks” pirmizrādi piedzīvojis režisora un teātra mākslinieciskā vadītāja Mārtiņa Eihes iestudējums “Kaija” pēc krievu klasiķa Antona Čehova lugas. Izrāde pieteikta kā apolitisks mīlas stāsts, kurā ir iesaistīts viss aktieru ansamblis un kas iestudēts bilingvāli – latviešu un krievu valodā.
Latvijas Nacionālajā baletā top jauniestudējums «Divi metri»
Latvijas Nacionālās operas un baleta (LNOB) Jaunajā zālē 21. novembrī pirmizrādi piedzīvos balets “Divi metri”, ko veidos horeogrāfi Elza Leimane, Antons Freimans un Aivars Leimanis sadarbībā ar scenogrāfu Andri Freibergu, kostīmu mākslinieci Kristīni Pasternaku un gaismu mākslinieku Kārli Kaupužu, informēja LNOB pārstāvji.
«Teātris ir visur Kuldīgā!» – aizvadīts piektais skatuves mākslas festivāls
“Tie ir svētki dvēselei, lai cilvēki atpūšas un bauda.” Tā par piekto skatuves mākslas festivālu “Teātris ir visur Kuldīgā” saka tā organizatori. Lai arī šaurākā lokā un bez ārzemju viesiem, jubilejas pasākums no 25. līdz 27. septembrim priecēja daudzus kuldīdzniekus un attaisnoja savu nosaukumu – “Teātris ir visur”! 
Labākais amatierteātru iestudējums pērn – teātra «Projekts» izrāde «Aiziet jūriņā!»
No 25. līdz 27. septembrim Rēzeknē 11. starptautiskā teātra festivāla "Soli pa solim" laikā norisinājās Latvijas amatierteātru iestudējumu skates "Gada izrāde 2019" fināls un tika noskaidroti skates laureāti. Žūrija lēma "Gada izrādes" titulu piešķirt Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra amatierteātrim "Projekts" par iestudējumu "Aiziet jūriņā!", informēja Latvijas Nacionālā kultūras centra (LNKC) pārstāvji.

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt