Kultūra / Teātris un deja
Operetes Jaungada koncertos akcentēs komponista Franča Lehāra daiļradi
Operetes Jaungada koncerti “Franz Lehár +” notiks 18. un 28. decembrī VEF Kultūras pilī un 29. decembrī kultūras pilī “Ziemeļblāzma”. Tajos tiks godināta austroungāru komponista Franča Lehāra daiļrade, atzīmējot viņa 150 gadu jubileju, paziņojumā medijiem informē Operetes teātra pārstāvji.
Vienā teātra izrādē piedzīvojamas trīs Annas Brigaderes pasaku lugas
Izmantojot trīs Annas Brigaderes pasaku lugas, jaunu izrādi pamatskolas skolēniem (bet ne tikai) radījuši šovasar Latvijas Kultūras akadēmiju absolvējušie leļļu teātra aktieri. Izrāde, kura būs skatāma arī programmā “Latvijas skolas soma”, tapusi objektu teātra stilistikā.
Ģimenes galva pasaka – eju prom. Aktieris Znotiņš par JRT izrādi «Baltais helikopters»
Jaunajā Rīgas teātrī ceturtdien, 21. novembrī pirmizrādi piedzīvos režisora Alvja Hermaņa iestudējums “”Baltais helikopters”. Aktieris Kaspars Znotiņš atklāj, kāds bijis izrādes tapšanas process, sadarbība ar pasaulslaveno baletdejotāju Mihailu Barišņikovu un ka darbs par pāvestu Benediktu XVI ir darbs par to, kā atvērtā, globalizētā pasaule noslauka no sava ceļa senās iekārtas un vērtības.
«Dirty Deal Teatro» top izrāde bērniem «Miega peles»
30. novembrī “Dirty Deal Teatro” pirmizrādi piedzīvos iztēles pīkstiens vienā cēlienā – “Miega peles”. Jaunās un daudzsološās dramaturģes Lindas Rudenes un režisores Paulas Pļavnieces izrādē prieku par radošu trakulību spēs noķert ne tikai bērni, bet arī pieaugušie, paziņojumā medijiem sola teātra pārstāvji.
Reliģija mūsdienu mākslā. Hermanis izrādē «Baltais helikopters» cenšas uzstādīt diagnozi
Jaunākās režisora Alvja Hermaņa izrādes “Baltais helikopters” centrā ir pāvests Benedikts XVI jeb Jozefs Racingers un viņa noslēpumainā atkāpšanās no pāvesta amata. Arī pats Alvis Hermanis par izrādi ilgu laiku bijis visai noslēpumains, bet pēdējās nedēļās sarunās ar medijiem atklājis, ka izrādē centīsies uzstādīt diagnozi mūsu pasaules stāvoklim šobrīd. Viena no pazīmēm, kas to raksturo, ir kareivīga vēršanās pret reliģiju.
Zelts un marmora deju grīda. Par JRT izrādi «Baltais helikopters» stāsta māksliniece Jurjāne
Jaunajā Rīgas teātrī 21. novembrī pirmizrādi piedzīvos režisora Alvja Hermaņa izrāde “Baltais helikopters” par pāvestu Benediktu XVI. Lomās – Mihails Barišņikovs, Guna Zariņa, Kaspars Znotiņš. Izrādes vizuālo noformējumu veidojusi māksliniece Kristīne Jurjāne. Viņa atklāj – iestudējumā izmantoti ne tikai autentiski audumi, izšūti ar zeltu, bet pat antīkas, ziedotas relikvijas, taču iedvesma nākusi no populārā seriāla “The Young Pope” (“Jaunais pāvests”).
XXII Jaunrades deju konkursā līdz šim lielākais jauno deju skaits
Novembrī un decembrī jau 22. reizi norisināsies Latvijas Nacionālā kultūras centra (LNKC) iedibinātais Jaunrades deju konkurss, kurā šogad pieteikts līdz šim lielākais jaundarbu skaits – 84 jaunas dejas, ko radījuši kopumā 37 deju autori, paziņojumā medijiem informē LNKC pārstāvji.
Alvis Hermanis: Man vajag troļļot skatītājus, liet benzīnu ugunskurā
Jaunā Rīgas teātra mākslinieciskais vadītājs, režisors Alvis Hermanis šobrīd vienlaikus strādā pie trīs jauniestudējumiem. Tie kopā veido zināmu triptihu, kurā pētīts un reflektēts par pārmaiņu laiku, kādā šodien dzīvojam. Režisoram svarīgākais – skatītājam nevis nodot vēstījumu, bet provocēt domāšanu.
«Kvadrifrona» izrāde «Fake News!» izaicinājusi pirmo skatītāju modrību
Ir bezgalīgi daudz paralēlo dimensiju, Austrālija nemaz neeksistē, un ir teorija, ka vilcienā laiks rit lēnāk. Tie ir daži no piemēriem, ko jaunākajā izrādē “Fake News!” skatītājiem piedāvā teātra trupa “Kvadrifrons”, teātra valodā runājot par lasītāju modrību izaicinošajām viltus ziņām. Radošā komanda mēnešiem ilgi pētījusi materiālus interneta plašumos un meklējusi ziņas no aizvēstures līdz pat mūsdienām. Dažas no tām jau būs dzirdējis teju ikviens. Savāktais materiāls esot milzīgs, tāpēc katra izrāde solās būt citāda.
Režisors Mārtiņš Eihe Rēzeknē iestudē «Rudens sonāti»
Uz Rēzeknes teātra "Joriks" skatuves režisora Mārtiņa Eihes vadībā top iestudējums, kura pamatā ir slavenā zviedru kinorežisora Ingmara Bergmana darbs “Rudens sonāte”. Pirmizrāde notiks trešdien, 20. novembrī, paziņojumā medijiem informē teātra pārstāvji.

Jaunākie
Interesanti