Kultūra / Skatuve

Vairāk par šo tēmu

«Tik precīzi kā ar šautriņām» – skatītāju vērtējumam nodota izrāde «Degunradži»
Dailes teātrī pirmizrādi piedzīvojis iestudējums pēc pasaulslavenā rumāņu izcelsmes franču dramaturga Ežēna Jonesko lugas “Degunradzis”. Tā pēc ungāru režisores Ildiko Gāšpāras ieceres pārtapusi par laikmetīgi aktuālu darbu, kas runā par eksistenciālām bailēm, manipulēšanu ar cilvēkiem, vairākuma viedokļa uzspiešanu un sevis zaudēšanu.
Opernamā pirmizrāde neoklasiskā baleta iestudējumam «Drakula»
10. septembrī ar baleta iestudējuma “Drakula” pirmizrādi jauno sezonu sāks Latvijas Nacionālā opera un balets. Neoklasiskā baleta valodā tapušais stāsts par mūžīgu mīlestību un upurēšanos ir poļu horeogrāfa Kšištofa Pastora lolojums. Papildu vērtību tam piedod iespaidīgā scenogrāfija un krāšņie tērpi, kurus veidojis britu radošais duets – Čārlzs Kjūsiks Smits un Fils R. Danielss.
Izaugsmes drāma Jaunajā Rīgas teātrī – «Dublinieši Miera ielā»
Uz Rīgu ir pārcēlušies īru literatūras klasiķa Džeimsa Džoisa romānu un stāstu varoņi un kādā kafejnīcā Miera ielā atklāj gan īru, gan latviešu raksturus. Un tas viss notiek uz Jaunā Rīgas teātra skatuves režisora Pētera Krilova iestudējumā “Dublinieši Miera ielā”, kas pirmizrādi piedzīvos 10. septembrī.
Runāt skaidri par nenoteiktību – sākas festivāls «Homo Novus»
Runāt skaidri par nenoteiktību – ar šādu apņemšanos 8. septembrī sācies starptautiskais jaunā teātra festivāls “Homo Novus”. Tā rīkotāji, Latvijas Jaunā teātra institūts, caur dažādām laikmetīgā teātra formām sola iedzīvināt skatītāju iztēli un dot iespēju satikties ar svešiniekiem, apmainīties idejām, izmēģināt jaunu nodarbošanos un piedzīvot citu dzīvi.
Festivālā «Patriarha rudens» godinās režisoru Oļģertu Kroderu
No 30. septembra līdz 9. oktobrim norisināsies divpadsmitais Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) skatuves un audiovizuālās mākslas festivāls “Patriarha rudens”, kas skatītājiem šajā reizē piedāvās LKA 2021. gada absolventu diplomdarbu izrāžu izlasi un godinās režisoru Oļģertu Kroderu simtajā jubilejā. Šajā vasarā LKA absolvēja aktieri, režisori un laikmetīgās dejas horeogrāfi bakalaura studiju programmās, kā arī teātra un filmu režisori un dramaturgi maģistra studiju programmā, kopumā radot 40 diplomdarba izrādes, informēja akadēmijas pārstāvji.
«Spēlmaņu nakts» žūrijas priekšsēdētāja Zane Radzobe: Šis būs ļoti neparasts gads
Laikā, kad teātri viens pēc otra atklāj jauno sezonu, kāda cita, konkrētāk – “Spēlmaņu nakts” sezona –, vēl nav beigusies. Teātru pieteiktie topi un izrāžu dziļie vēstījumi, specbalvas, gaidāmās diskusijas un novērojumi skatītāju zālē – ieskatu “Spēlmaņu nakts” žūrijas ikdienā sniedz tās priekšsēdētāja, teātra kritiķe Zane Radzobe. 
Tarakāni vīriešu galvās – tapis radioiestudējums par vīriešu uzvedības modeļiem un stereotipiem
1. septembrī Latvijas Radio 1 viļņos pirmatskaņojumu piedzīvos radioteātra iestudējums “Tarakāni tavā galvā. Stāsti par vīriešiem”. Tā pamatā ir Zanes Zustas un Gata Līduma grāmata vīriešiem par vīriešiem – par dzīves sarežģījumiem, uzvedības modeļiem un stereotipiem. Stāstus dramatizējusi Karīna Tatarinova. Viņa arī iestudējuma režisore.
Neatkarīgā apvienība «kNOT Theatre» aicina uz izrādi «Ved mani mājās! Vol.2»
Neatkarīgā teātra apvienība “kNOT Theatre” režisora Edgara Niklasona vadībā aicina uz izrādi “Ved mani mājās! Vol.2” par sevis meklējumiem ārpus pagātnes pieredzēm un traumām. Izrādes gaidāmas 29. un 30. septembrī kultūras vietā “Tu jau zini Kur”, Tallinas ielas kvartālā, informēja apvienības pārstāvji.

Populārākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt