Kultūra / Teātris un deja
Teātra dienas izcilības balvas saņems Regīna Razuma un Gundars Grasbergs
Tuvojoties Starptautiskajai teātra dienai, 2020. gada 26. martā Eduarda Smiļģa Teātra muzejā norisināsies Teātra dienas izcilības balvu pasniegšanas ceremonija, ko ik gadu rīko Latvijas Teātra darbinieku savienība (LTDS) sadarbībā ar Latvijas Kultūras akadēmijas Eduarda Smiļģa muzeju, medijus informē LTDS pārstāvji.
Uz Liepājas teātra lugu konkursa 3. kārtu izvirzīti septiņi autori
Liepājas teātra izsludinātajā lugu konkursā noslēgusies otrā no četrām kārtām, kurā autoriem bija jāiesniedz viena lugas aina latviešu un angļu valodās. No 52 lugu pieteikumiem dalībai otrajā kārtā tika izvirzīti 14 autori. No šiem 14 uz trešo kārtu izvirzīti septiņi – Anna Belkovska, Edgars Niklasons, Ivo Briedis, Vineta Bodniece, Grēte Grīviņa, Guna Zeltiņa un Kintija Stūre, medijus informē teātra pārstāvji.
Daugavpils teātrī top muzikāla izrāde «Kunga cirtēji»
27. martā Starptautisko teātra dienu Daugavpils teātris svinēs ar pirmizrādi muzikālam iestudējumam “Kunga cirtēji”, kurā skanēs Valta Pūces mūzika Reiņa Sējāna aranžējumā. Iestudējums Jura Joneļa režijā top pēc Andreja Upīša stāsta “Sūnu ciema zēni” motīviem, kuram šogad tiek atzīmēta 80 gadu jubileja, medijus informē teātra pārstāvji.
Mēness aptumsums Liepājas teātrī. Skatītāju vērtējumam nodota izrāde «Pilnīgi svešinieki»
Mēness aptumsums – šādu žanrisko apzīmējumu izrādei “Pilnīgi svešinieki” Liepājas teātrī devis tās režisors Rolands Atkočūns. Iestudējuma pamatā ir mūsdienu itāļu autora un režisora Paolo Dženovēzes filma. Kino stāsta un arī tā skatuves versijas centrā ir draugi, kuri kopīgu vakariņu laikā nolemj publiski atbildēt uz visiem mobilā tālruņa zvaniem, ziņām un īsziņām, jo, galu galā, šajā kompānijā citam no cita noslēpumu nav.
Laikmetīgo izrāžu sērijā «Pārmija» būs skatāma «Spēlmaņu nakts» apbalvotā «Vērpete»
Kultūrvietā “Hanzas perons” 19. aprīlī norisināsies laikmetīgās skatuves mākslu notikumu sērijas “Pārmija” otrā epizode. Tajā būs skatāma horeogrāfu Krišjāņa Santa un Ērika Ēriksona izrāde “Vērpete”, kas saņēmusi “Spēlmaņu nakts” balvu par gada sasniegumu laikmetīgajā dejā. Savukārt pirmo reizi Rīgā būs iespēja noskatīties dramaturgu Justīnes Kļavas un Evarta Melnalkšņa, režisores Paulas Pļavnieces un teātra trupas “Kvadrifrons” gandrīz dokumentālo izrādi “Vecmāmiņu valsts”, medijus informē organizatori.
Pēc bērnu izrādēm pieprasījums lielāks nekā piedāvājums; maz cerību mainīt situāciju
Valsts teātros bērnu izrāžu klāsts iepretim pieaugušo auditorijai domātajām izrādēm ir samērā niecīgs. Teātru pārstāvji to skaidro nevis ar nevēlēšanos iestudēt mazajiem kultūras patērētājiem domātās izrādes, bet gan ar finansiāliem aspektiem. Proti, bērnu izrāžu iestudēšanas izmaksas ir lielākas nekā ieņēmumi. Šāda situācija izveidojusies vairāku iemeslu dēļ.
«Meli meklē meli» – notiks Mārtiņa Zīverta lugas lasījums Gundara Āboliņa režijā
Rīgas Latviešu biedrības namā četri aktieri – Katrīne Pasternaka, Baiba Broka, Juris Kalniņš un Gundars Āboliņš – 28. februārī interesentus iepazīstinās ar Mārtiņa Zīverta lugu “Meli meklē meli”. Tas nebūs tradicionāls iestudējums, tas būs lugas lasījums. To rīko tuvs Zīvertu ģimenes draugs, teātra zinātnieks Viktors Hausmanis, pateicoties kuram Zīverta lugu lasījumi Latviešu biedrības namā notiek jau vairāk nekā 10 gadus.
Interaktīva izrāde kā bankets. Skrundas muižā pirmizrādi piedzīvojis «Tetris»
Lai Latvijā popularizētu interaktīva un impresīva rakstura izrādes un mākslas pasākumus, Liepājā jauni un radoši cilvēki izveidojuši kultūras platformu “Mikropole”. Un aizvadītās nedēļas nogalē Skrundas muižā pirmizrādi piedzīvoja tās pirmais iestudējums “Tetris”. Izrādes darbība norisinās neierastā gaisotnē, kurā ir nojauktas robežas starp skatītājiem un skatuvi.
Latvijas Nacionālais balets viesosies Hannoverē ar iestudējumiem «Korsārs» un «Karlsons lido…»
No 26. februāra līdz 1. martam Latvijas Nacionālais balets dodas viesizrādēs uz Vāciju, kur Hannoveres Valsts teātrī izrādīs Ādolfa Adāna baletu “Korsārs” un Jura Karlsona baletu “Karlsons lido…”. Abu iestudējumu horeogrāfiju veidojis Latvijas Nacionālā baleta mākslinieciskais vadītājs Aivars Leimanis, medijus informē Latvijas Nacionālās operas un baleta pārstāvji.

Jaunākie
Interesanti