Kultūra / Teātris un deja
Jaunā Rīgas Krievu teātra vadītāja: Teātrim jābūt aktīvākam dialogā ar dažādiem skatītājiem
Šonedēļ kļuva zināms, ka par Rīgas Krievu teātra jauno vadītāju kļūs šī teātra aktrise un producente Dana Bjorka, agrāk zināma kā Dana Čerņecova. Viņa amatā nomainīs Eduardu Cehovalu, kurš Rīgas Krievu teātri vadījis teju 30 gadu, un sola ar lielu enerģiju ķerties pie teātra auditorijas paplašināšanas un mūsdienīgākas komunikācijas ar skatītājiem un teātra kritiķiem.
Dailes teātra saime sarūpējusi Vecgada koncertu «Daudz, daudz laimītes!»
Gadumijas gaidās improvizētu Vecgada apsveikumu koncertu “Daudz, daudz laimītes!” sagatavojusi Dailes teātra saime. Viņi vēlas, lai skatītāji pasmietos paši par sevi un veco gadu pavadītu ar smaidu sejā un sirdī, milzu televizorā skatoties tautā iemīļotus muzikālus priekšnesumus no 20. gadsimta 90. gadiem līdz pat mūsdienām.
«Lidojošais šķīvītis» bērnus vedīs kosmiskā ceļojumā meklēt cilvēkiem draudzīgas būtnes
Režisors Kārlis Krūmiņš sevi jau vairākkārt pierādījis kā spilgtu un prasmīgu bērnu izrāžu režisoru. Rīt ''Dirty Deal Teatro'' (DDT) būs pirmizrāde viņa jaunākajam veikumam – izrādei „Lidojošais šķīvītis”, kas bērnus aicinās doties kosmiskā ceļojumā, meklējot nezināmas planētas un to vēl mazāk zināmos iemītniekus. Izrādes skatītājus uz dialogu aicinās divi aktieri – Samira Adgezalova un Jānis Kronis.
Rīgas Krievu teātri vadīs Dana Bjorka
Par piemērotāko Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra valdes locekļa amatam nominācijas komisija piecu pretendentu konkurencē atzinusi Danu Bjorku. Jaunā teātra valdes locekle amatā tiks aicināta stāties 2018. gada sākumā, informēja Kultūras ministrija.
Liepājas teātra Ziemassvētku koncertā šogad aplūko attiecību tematiku
Dejas, dziesmas un dzeja – uz šīm vērtībām balstās Liepājas teātra Ziemassvētku koncerts, par kura vadmotīvu šogad izvēlēti Imanta Ziedoņa vārdi: “Nav nekas siltāks par sniega piku, ko cilvēks nes dāvināt otram!” Ziemassvētku koncerts, kas aizvadītās nedēļas nogalē piedzīvoja pirmizrādi un skatītājus priecēs līdz pat gada beigām, Liepājas teātra aktieriem jau kļuvis par tradīciju, un šoreiz tā režisors ir Herberts Laukšteins.
Citāds stāsts par Mazo princi Konstantīna Habenska un Jurija Bašmeta viesizrādē
Pārpildītā Dailes teātra Lielajā zālē 12.decembrī ar neparastu izrādi – fantāziju “Nepamet savu planētu” – viesojās aktieris Konstantīns Habenskis un diriģents Jurijs Bašmets ar izcilo kamerorķestri “Maskavas solisti”. Izrādē, ko pēc Antuāna de Sent-Ekziperī leģendārā darba “Mazais princis” motīviem iestudējis režisors Viktors Krāmers, daudziem no bērnības atpazīstamais stāsts izskan pilnīgi citā tonalitātē.
Varas un indivīda attiecības Krēzingera izrādē «Klupšanas akmeņi»
Sestdien, 16.decembrī, Dailes teātra Mazajā zālē būs skatāma viesizrāde no Vācijas „Klupšanas akmeņi”, kas piedāvās iepazīt izcilā vācu režisora Hansa Vernera Krēzingera dokumentālā teātra metodi. Krēzingeru interesē varas un indivīda attiecības dažādos vēstures posmos, un savas izrādes viņš balsta ļoti pamatīgā dokumentu izpētē. Viņam bijuši iestudējumi par Pirmo pasaules karu, Dienvidslāvijas sabrukumu, Ruandas genocīdu un citām līdzīgām tēmām, bet sestdien Rīgā skatāmā izrāde „Klupšanas akmeņi” vēstīs par holokaustu vai precīzāk par to, kā tas varēja kļūt iespējams.
Šoriņš iestudējis komēdiju «Reiz jaungada naktī...»
Turpinot padomju komēdiju klasikas iestudējumu sēriju teātra klubā “Austrumu robeža”, Voldemārs Šoriņš izraudzījies Emīla Braginska un Eldara Rjazanova 1969.gadā rakstīto lugu “Vieglu garu! vai reiz jaungada naktī...”. Izrādei dots nosaukums "Reiz Jaungada naktī..." un tās pirmizrāde notiks 14.decembrī plkst. 19.
Teātra Zelta fondā uzņems Solveigu Raju un Silviju Biteri
Teātra darbinieku savienība fondu izveidoja pirms 10 gadiem, un tajā uzņem skatuves māksliniekus, kas devuši īpašu ieguldījumu teātra nozarē. Fondā šobrīd ir 15 vecmeistari, un svētdien, 10.decembrī, viņiem piepulcēsies vēl divas mākslinieces – Nacionālās operas soliste Solveiga Raja un Latvijas Leļļu teātra aktrise Silvija Bitere.
Skatuves gaitas sāk «Mazais ganiņš»
Latviešu mākslinieka un dzejnieka Alberta Kronenberga 130. jubilejas gadā Latvijas Nacionālajā teātrī skatuves gaitas sācis viņa populārākais grāmatu varonis “Mazais ganiņš”. Ar šo iestudējumu Nacionālajā teātrī debitē režisors Jānis Znotiņš, kurš “Mazā ganiņa” piedzīvojumu uzburšanai izticis tikpat kā bez dekorācijām un aktīvi izrādē iesaista arī skatītājus.
Rīgā mirdz Eiropas baleta zvaigznes

4.decembra vakarā Latvijas Nacionālajā operā baleta mākslas cienītājus priecēja piecu Eiropas teātru baleta zvaigznes. Andreja Žagara kultūras atbalsta un attīstības fonda rīkotajā “Eiropas baleta galā koncertā” klasiskā baleta pamatlicēja Mariusa Petipā horeogrāfija mijās ar laikmetīgās dejas spilgtākajiem piemēriem, un līdzās ārzemju baleta zvaigznēm uzstājās arī pašmāju jaunie talanti.

Jaunākie
Populārākie
Interesanti