Kultūra / Teātris un deja
Latvijas Nacionālais teātris piedalīsies Šanhajas starptautiskajā teātra festivālā
Latvijas Nacionālais teātris dodas uz Ķīnu, lai ar izrādēm “Antigone” un  “Kaija” piedalītos Šanhajas starptautiskajā teātra festivālā  “Modern Drama Valley”, kas notiks šī gada maijā. Latvijas Nacionālais teātris ir pirmais profesionālais teātris Latvijā, kas dodas uz teātra festivālu Ķīnā, vēstīja teātra pārstāvji. 
«Katvari» 100 gadu jubileju atzīmēs ar vērienīgu koncertu un jaunu deju izrādi 
Tautas deju ansamblis “Katvari” šogad, atzīmējot nozīmīgo 100. jubileju, skatītājus iepriecinās ar diviem vērienīgiem notikumiem – tradicionālo jubilejas koncertu "1/2 naftalīna..." 1. jūnijā Limbažu estrādē un jaunu un neierastu mūsdienu dejas izrādi "33 minūtes tur", kas notiks 31. maijā Limbažu Kultūras namā, informēja ansambļa pārstāvji. 
Interaktīvā izrāde «Filmu vakars» – atbildes uz jauniešu jautājumiem par «mītisko» padomju laiku
Kāpēc tiekšanās pēc Rietumu kultūras padomju laikā bija nosodāma un pat bīstama? Kā tas nācās, ka pastāvēja aizliegtās filmas un grāmatas? Šie ir mūsdienu jauniešiem grūti saprotami, bet viņus arī interesējoši jautājumi. Tiem veltīta arī jaunās režisores Ievas Džindžas diplomdarba izrāde „Filmu vakars”, ko pirmo reizi varēs noskatīties trešdien vakara koka ēku renovācijas centrā „Koka Rīga”.
Gaidāma tikšanās ar Dejas balvai nominētajiem baletdejotājiem
Ceturtdien, 25. aprīlī plkst. 19.30 Daugavas stadionā (Augšiela 1, 247. telpā) norisināsies ceturtais un noslēdzošais pasākums ciklā “Deja domā. Dejas balvu gaidot”, ko organizē Latvijas Dejas informācijas centrs (LDIC). Cikls sniedz iespēju tuvāk iepazīties ar jaunizveidotā nacionālas nozīmes apbalvojuma – Dejas balvas – nominantiem, informēja pasākuma rīkotāji.
Mūzikas akadēmijas operstudija «Figaro» aicina uz komiskās operas pirmizrādēm
Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) operstudija “Figaro”, pateicoties Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstam, aicina uz divām Džovanni Paizjello komiskās operas “Dzirnavniece” pirmizrādēm Latvijā – 24. aprīlī plkst. 19.00 Rīgas Latviešu biedrības namā un 26. aprīlī plkst. 18.00 Mūzikas akadēmijas Lielajā zālē, informēja Mūzikas akadēmijā.
Aprīļa beigās Latvijā risināsies starptautiskās Dejas dienas pasākumi
Dejas diena Latvijā norisināsies jau trīspadsmito gadu, aicinot ikvienu pamēģināt deju.  Šogad Dejas dienas pasākumi norisināsies no 23. līdz 28. aprīlim. Visi pasākumi ir bez maksas, tie paredzēti ikvienam, kurš vēlas pieredzēt deju, noteikti – arī tiem, kuri nekad nav dejojuši, informēja Dejas dienas organizatori.
Radošā cilvēka mākslas gājums: Liepājas teātrī pirmizrāde «Roberto Zuko»
Liepājas teātrī pirmizrādi sestdien piedzīvos režisores Lauras Grozas-Ķiberes iestudētā versija par Bernāra Marī Koltesa lugu “Roberto Zuko”. Ja Koltess savam darba par pamatu ņēmis reāli dzīvojošā itāļu sērijveida slepkavas dzīvesstāstu, tad papildus šai interpretācijai par cilvēka personības šķautnēm seko Liepājas teātra aktieru, rādošās komandas un režisores versija, kas ieguvusi žanrisko apzīmējumu – dažādas pieredzes. 
Aicina tikties ar Dejas balvas nominantiem un piedalīties skatītāju balsojumā
Jau drīz, 29. aprīlī, Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī notiks pirmā Dejas balvas pasniegšanas ceremonija. Šī notikuma gaidās Latvijas Dejas informācijas centrs (LDIC) piedāvā tikties ar nominantiem, piedalīties skatītāju balsojumā, kā arī būt klāt pašā balvas ceremonijā, informēja Dejas balvas pārstāvji.
Viegli, bet ne mazāk sāpīgi – Valmierā pirmizrāde Indras Rogas iestudētajam «Hamletam»
Uzrakstīta pirms 400 gadiem, dēvēta par visnoslēpumaināko, bet visvairāk arī iestudētā un interpretētā luga pasaules teātros. Protams, tas ir Šekspīra “Hamlets”. Piektdienas vakarā savu redzējumu šai lugai skatītāju vērtējumam nodos režisore Indra Roga un Valmieras teātra aktieri. Jāpiebilst, ka Valmieras teātrī šis ir trešais “Hamleta” iestudējums, bet, kā vērtē izrādes dalībnieki – šis būs citāds Hamlets.
Izskanējis Baltijas baleta festivāla galā koncerts
Pirmdien uz Latvijas Nacionālās operas un baleta skatuves svētkus svinēja baleta māksla – tur notika bijušās baleta prīmas Litas Beiris izauklētā Starptautiskā Baltijas baleta festivāla galā koncerts. Tas īstā dejas virpulī sagrieza māksliniekus no ASV, Francijas, Ungārijas, Rumānijas, Lietuvas, Igaunijas un Latvijas.

Jaunākie
Interesanti