Kultūra / Skatuve

Vairāk par šo tēmu

Šosezon Bernstaina operete, bet nākamgad Malkoviča veidots iestudējums. Dailes teātris atklāj radošās ieceres
Dailes teātris sezonu sāks ar Viestura Kairiša veidoto iestudējumu "Farinelli un karalis", bet viens no sezonas nozīmīgākajiem iestudējumiem skatītāju sastaps jaunajā gadā – tā būs Leonarda Bernstaina operete "Kandids" ar Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra dalību, paziņoja teātra pārstāvji. Savukārt LTV raidījumā "Rīta Panorāma" teātra direktors Juris Žagars atklāja, ka nākamvasar ar Toma Stoparda darba "Leopoldštate" iestudējumu Dailē kā režisors atgriezīsies Džons Malkovičs.
Gunārs Placēns un teātris – nedalāmas vienības. Ilggadējais Dailes teātra aktieris svin 95. jubileju
31. augustā 95 gadu jubileju svin lieliskais un ilggadējais Dailes teātra aktieris Gunārs Placēns. Godinot viņa mūža veikumu, Valsts prezidents viņam šodien pasniegs Cildinājuma rakstu, Dailes teātrī viņu suminās teātra kolektīvs. 70 darba gados Dailes teātrī viņš nospēlējis vairāk nekā 140 lomu, teātra zelta fondā vienmēr paliks viņa spēlētais Šveiks, Sančo Pansa, doktors Vatsons un Ādolfs Alunāns. Viņš ir izcils komiķis, smīdinājis skatītājus līdz asarām, bet arī savus komiskos tēlus viņš vienmēr veidojis ar saulainu cilvēcību un gaišumu. "Nav lielāka prieka, ja es zālē dzirdu smieklus," – tā kādā radio intervijā savulaik atzinis Gunārs Placēns.
Baltijas mākslinieki pirmoreiz piedalās dejas biennālē «Internationale Tanzmesse NRW» Vācijā
No 31. augusta līdz 3. septembrim Diseldorfā, Vācijā, notiek viens no pasaules nozīmīgākajiem profesionālās dejas pasākumiem – 14. starptautiskā dejas biennāle" Internationale Tanzmesse NRW". Starp 45 valstu pārstāvjiem biennālē pirmo reizi būs Baltijas dejas zona, kurā tiks prezentēti Latvijas, Lietuvas un Igaunijas dejas mākslinieki un organizācijas, informēja Latvijas Dejas informācijas centra pārstāvji.
«Homo Novus» pievēršas tumsas tēmai. Ieskats teātra festivāla programmā
Nedēļas nogalē Rīgā sāksies starptautiskais jaunā teātra festivāls "Homo Novus", kura mērķis jau daudzu gadu garumā ir iepazīstināt ar jaunām teātra formām un izpausmēm. Vairāk nekā nedēļas garumā festivāls piedāvās 16 izrādes, kā arī meistarklases, darbnīcas un citus notikumus, kuros piedalīsies mākslinieki no gandrīz 20 valstīm. Ņemot vērā pēdējo gadu kontekstu, festivāls šogad veltīts tumsas tēmai. Taču izrādes aicinās nevis pakļauties tumsai, bet gan meklēt ceļu atkal uz gaismu.
Festivālā «Teātris ir visur Kuldīgā» šogad vāks ziedojumus Liepājas Neredzīgo biedrībai
Šā gada 23., 24. un 25. septembrī, jau septīto gadu pēc kārtas, apdzīvojot gan festivālam jau labi zināmas, gan jaunas telpas Kuldīgā, notiks skatuves mākslas festivāls "Teātris ir visur Kuldīgā". Festivālā viesosies Sonora Vaice, Dailes teātris, Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris, Valmieras drāmas teātris, Latvijas Leļļu teātris, Liepājas Leļļu teātris, stand-up komēdijas apvienība "Comedy Latvia", Kristapa Rasima radošā apvienība "Rupuči", kā arī režisores Lienas Šmukstes sajūtu teātris, informēja rīkotāji.
Kāda būs jaunā sezona uz Latvijas teātru skatuvēm? Vērtē teātra kritiķi
Pārskatot teātru ziņoto gaidāmas sezonas sākumā, iespējams piefiksēt dažas lietas: Jaunajam Rīgas teātrim šī būs pēdējā sezona Miera ielā, Latvijas Nacionālajam teātrim ir jauns mākslinieciskais vadītājs, Leļļu teātrim arī jauns vadītājs, Valmieras Drāmas teātra un Leļļu teātra ēkā turpinās remontdarbi. Vasarā ir noticis arī Valmieras vasaras teātra festivāls ar izrādēm, kas paliks repertuārā. Par aizvadīto un jauno teātra sezonu spriež teātra zinātniece, kritiķe un "Spēlmaņu nakts" žūrijas pārstāve Līga Ulberte un žurnālists, teātra kritiķis Atis Rozentāls.
Ir ārdītāji un tie, kam gribas kaut ko saglabāt. Saruna ar aktieri Vili Daudziņu
"Ir ārdītāji un ir tie, kam gribas kaut ko saglabāt vai būvēt. Drīzāk es esmu pie tiem otriem. Bet bez tiem pirmajiem nevar," Latvijas Radio raidījumā "Kultūras rondo", komentējot aktuālo politisko situāciju Latvijā, atzīst Jaunā Rīgas teātra (JRT) aktieris Vilis Daudziņš. Aktieris stāsta arī par to, kas sagaidāms jaunajā sezonā un kādu pavisam neierastu projektu pie grāmatas par I Vispārējiem latviešu Dziesmu svētkiem.
Baltijas baleta festivāls šogad norisināsies Rīgā, Rēzeknē, Preiļos un Ventspilī
27. Starptautiskais Baltijas baleta festivāls šogad norisināsies no 4. līdz 30. oktobrim Rīgā, Rēzeknē, Preiļos un Ventspilī, kā ierasts, piedāvājot krāšņu un plašu programmu. Festivālā viesosies deju kompānijas gan no Norvēģijas un Portugāles, gan Lietuvas Nacionālās operas un Igaunijas Nacionālās operas baleta trupām, tāpat festivāla ietvaros norisināsies divi filmu seansi un izstāde "Latvijas Nacionālajam baletam – 100", kas būs skatāma Mencendorfa namā, informēja festivāla rīkotāji.
Latvijas pilsētās viesosies skatītāju un profesionāļu novērtētā izrāde par futbolu «Uzvara ir mirklis»
Šī gada augustā un septembrī Latvijas tūrē – uz Rīgu, Gulbeni un Liepāju – dosies skatītāju un profesionāļu novērtētā izrāde par futbolu "Uzvara ir mirklis". Pirmizrādi tā piedzīvoja Valmieras vasaras teātra festivālā, tika izvirzīta vairākās nominācijās "Spēlmaņu naktī", un izrādes režisors Valters Sīlis saņēma "Gada režisora" balvu. Rīgā izrādi varēs noskatīties 26. un 27. augustā, Gulbenē – 3. septembrī, bet Liepājā – 16. septembrī, informēja organizatori.
Koncertzālē «Lielais dzintars» atzīmēs Liepājas operas simtgadi
Šī gada rudenī aprit 100 gadi, kopš tika nodibināta Liepājas opera. Godinot šo zīmīgo notikumu, oktobra mēnesī Liepājas koncertzāle "Lielais dzintars" sagatavojusi jubilejas programmu. Pirmo reizi gaismā tiks celti četri īpaši projekti – opera ģimenēm "Mūž(-uš)īgais lidojums", opera "Fausta pazudināšana" ar maestro Imanta Rešņa debiju uz koncertzāles skatuves, izstāde par Liepājas operas vēsturi un izglītojoša lekcija par operas tradīcijām Liepājā, informēja koncertzāles pārstāvji.
Brīvs un nepieradināts – Liepājas teātris vasaras vakarā piedāvā «Latviešu rokenrolu»
Liepājas teātris 116. sezonā piedāvās septiņus jauniestudējumus, taču vēl līdz tam teātra radošā komanda aicina savus uzticamos skatītājus uz  brīvdabas koncertiem. Līdz pat augusta beigām vēl turpināsies vasaras vakaru koncerti. Arī svētdienas vakarā gaidāms koncerts "Latviešu rokenrols". Vasaras vakaru koncerti ir pandēmijas laikā aizsākta tradīcija. Režisora Herberta Laukšteina vārdiem sakot, gribējās uzelpot brīvi bez aizliegumiem. Latvijas Radio ielūkojās koncerta mēģinājumā.
Rēzeknē notiks 12. starptautiskais teātra festivāls «Soli pa solim»
No 16. līdz 18. septembrim Rēzeknē notiks 12. starptautiskais teātra festivāls "Soli pa solim 2022", kurā viesosies Latvijas, Polijas, Igaunijas un Lietuvas teātri, informēja organizatori, atgādinot, ka "festivāls katru otro gadu aicina skatītājus soli pa solim iedziļināties teātra mākslā un piedzīvot dažādu valstu, valodu un emociju izpausmes".
Saruna ar klausītāju. Par Radioteātra fenomenu stāsta veidotāji
Radioteātris rosina iztēli – lūk, teātra zinātnieka un Eduarda Smiļģa teātra muzeja vadītāja Jāņa Siliņa izsacīta patiesība, ko apšaubīt uzņemtos vien retais. 95. dzimšanas dienā Radioteātra cienītājiem priekšā celti tikpat daudzi iztēli rosinoši uzvedumi. Par to, kā šie iestudējumi top, Latvijas Radio raidījumā "Kultūras rondo" sarunājas Radioteātra producenti Dzintra Matuzāle un Dzintars Tilaks, kā arī Jānis Siliņš. 

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt