Kultūra / Teātris un deja
Briseles latviešu teātris tiešsaistē rīko arī mēģinājumus
Par spīti ārkārtējai situācijai daudzi latviešu kolektīvi turpina darboties, sanākot kopā uz mēģinājumiem virtuālajā vidē. Tā Sirsnīgā Briseles latviešu teātra 20 aktieri regulāri turpina mēģinājumus savā ierastajā laikā, pieslēdzoties tiešsaistē, un tagad tiek iestudēta pat audio izrāde. Mēģinājumi virtuāli pat esot daudz produktīvāki, jo laiks netiek tērēts, apspriežot jaunumus un mielojoties ar līdzpaņemtajiem gardumiem.
Nacionālā teātra aktrise Indra Burkovska svin 65. dzimšanas dienu
5. maijā 65. dzimšanas dienu svin Latvijas Nacionālā teātra aktrise Indra Burkovska. Ar pašironiju un dzīvesprieku apveltītā aktrise uz dažādu Latvijas teātru skatuvēm spēlē jau vairāk nekā četrdesmit gadus. Viņa piedalījusies arī vairāk nekā divdesmit kino un televīzijas filmās.
Aktieri lasa pasakas pie kamīna – top jauns digitālais projekts
Jau drīzumā virtuālajā vidē nonāks jauns digitālā satura projekts “Pasakas pie kamīna”. Tajā pašu izvēlētas pasakas lasīs Latvijas teātru vecmeistari un jaunākās paaudzes aktieri. Atšķirībā no līdz šim piedzīvotajiem attālinātajiem lasījumiem un uzvedumiem pasaku lasīšana pie kamīna būs skatāma par simbolisku samaksu. Kā teic projekta idejas autori, šādā veidā iespējams palīdzēt aktieriem, kuri ar savu darbu jauno nosacījumu laikmetā tomēr atrod ceļu pie skatītājiem.
Alvis Hermanis: Taisīt izrādes un izlikties, ka nav nekāda vīrusa, ir pilnīgs retro
27. aprīlī 55. dzimšanas dienu svin Jaunā Rīgas teātra mākslinieciskais vadītājs un režisors Alvis Hermanis. Lai arī ārkārtējā stāvokļa noteikto ierobežojumu dēļ svinības notiks tikai šaurā ģimenes lokā, režisors piekrita uz sarunu ar Latvijas Televīziju satikties kādā no Jūrmalas parkiem un ieskicēja aprises teātra jaunākajam projektam – seriālam, kas top sadarbībā ar rakstnieku Jāni Joņevu.
Radošā apvienība «Skudras metropole» piedāvā teātri pa telefonu
Radošā apvienība “Skudras metropole”, kas specializējas dažādu performanču veidošanā, piedāvā jauna veida eksperimentālu piedzīvojumu – “Teātri pa telefonu”. Neparastā forma ārkārtējās situācijas apstākļos, kad kultūras un izklaides iespējas ir ierobežotas, dāvās jaunu pieredzi klausītājiem, kuri piedzīvos citādāku dienu nekā ierasts, kā arī paši kļūs par daļu no performances, medijus informē organizatori.
Nacionālā teātra direktors Jānis Vimba: Stājoties amatā, zināju - būs jāpieņem arī skarbi lēmumi
Tikko piedzīvota šim laikam atbilstoša "pirmizrāde" - Latvijas Nacionālais teātris kopā ar sava ilggadējā atbalstītāja un sadarbības partnera AS "Latvenergo" tirdzniecības zīmolu "Elektrum" veido virtuālu raidījumu sēriju "7 kraukļi un Saulcerīte". Pirmais raidījums sociālo tīklu kontos bija redzams 21. aprīlī. Par visu, kas šobrīd teātrim svarīgs - par sajūtām, zaudējumiem un ieguvumiem - Latvijas Radio 3 "Klasika" uz sarunu aicina Latvijas Nacionālā teātra direktoru Jāni Vimbu.
Dailes teātris atlaiž aktierus. Žagars: Krīzes situācija paātrināja jau plānotas personāla korekcijas
Dailes teātris atlaiž četrus štata aktierus un vienlaikus plāno trupu papildināt ar Valmieras Drāmas teātra vadošajiem spēlmaņiem. Izskan arī viedokļi, ka jaunā Dailes teātra vadība krīzes laiku izmanto, lai pieņemtu nepopulārus lēmumus. Teātra direktors Juris Žagars uzsver, ka krīze tikai paātrinājusi jau iepriekš plānotas korekcijas un vienlaikus atzīst – ja situācija ieilgs un netiks atrisināts jautājums, kā valsts kapitālsabiedrības darbiniekus var palaist dīkstāvē uz dīkstāves pabalstiem, tad vienā brīdī būs jādomā arī par radikālākiem risinājumiem.
Personība un skolotāja ar lielo burtu. Teātra kritiķi Silviju Radzobi pieminot
"Silvija bija personība, autoritāte un skolotāja ar lielo burtu, nevis vienkārši spilgta personība,” tā savu kursa biedreni raksturo teātra zinātniece Guna Zeltiņa. 21. aprīlī, īsi pirms 70. dzimšanas dienas, mūžībā devusies literatūrzinātniece, teātra zinātniece un kritiķe, Latvijas Universitātes Teātra un kino vēstures un teorijas katedras vadītāja Silvija Radzobe (1950-2020). Latvijas Radio raidījumā “Kultūras Rondo” uz sarunu aicināta Guna Zeltiņa un Silvijas Radzobes audzēkne un kolēģe Līga Ulberte.

Jaunākie
Interesanti