Sadaļas Sadaļas
Kultūra / Skatuve
Valmieras teātra 99. sezonā – deviņi jauniestudējumi
Valmieras Drāmas teātra jaunajā sezonā plānotas deviņas pirmizrādes, kuru vidū gan latviešu oriģināldramaturģijas darbi, gan klasika, bet to izvēle balstīta, meklējot plašākas iespējas talantu atklāsmei 10 jaunajiem teātra aktieriem, kuri no šīs sezonas Valmierā uzsāk pilnvērtīgu darbu, informēja teātra pārstāvji.
Jaunais režisors Klāvs Kristaps Košins izrādē «Konklāvs» stāsta par atkarībām
No 9. septembra “Dirty Deal Teatro” repertuāru papildinās jaunā režisora Klāva Kristapa Košina izrāde, kas tapusi kā diplomdarbs, absolvējot Latvijas Kultūras akadēmijas “Dramatiskā teātra režijas mākslas” kursu. Izrāde ir krimināldetektīvs, kas balstīts režisora personiskajā, dokumentālajā pieredzē un stāsta par atkarībām šī vārda plašākajā nozīmē, informēja teātra pārstāvji.
Festivāls «Teātris ir visur Kuldīgā» jau sesto gadu atdzīvinās pilsētvidi
Šā gada 18. un 19. septembrī jau sesto gadu pēc kārtas dažādas skatuves mākslas norises būs vērojamas Kuldīgas pilsētvidē, lai turpinātu skatuves mākslas festivāla “Teātris ir visur Kuldīgā” aizsāktās tradīcijas un pilsētas iedzīvotājiem un viesiem piedāvātu daudzpusīgu, mākslinieciski augstvērtīgu un aizraujošu kultūras pieredzi, informēja organizatori.
Nacionālā Opera un balets sezonu iesāks ar iestudējumu «Drakula»
Ar stāstu par mūžīgo mīlestību savu sezonu 10. septembrī atklās Latvijas Nacionālā opera, un tā būs poļu horeogrāfa Kšištofa Pastora baleta "Drakula" pirmizrāde. Tai tūlīt uz pēdām sekos vēl trīs jaunumi – divu operu un viena baleta pirmizrādes, kas ir pandēmijas laika "iekrājums".
Bez vārdiem – par sievieti un vīrieti. Pirmizrādi piedzīvo iestudējums «paraDIZZY»
27. augustā pirmizrādi piedzīvos Mihaila Čehova Rīgas krievu teātra kustību izrāde bez vārdiem “paraDIZZY”, kas notiks mūzikas un drāmas telpā “OratoriO”, Sporta ielas 2 radošajā kvartālā. Idejas autore un horeogrāfe Inga Krasovska izvēlējusies bez vārdiem – poētiski rotaļīgi – izstāstīt stāstu par vīrieti un sievieti, par attiecībām un viņu trauslo un aizraujošo līdzāspastāvēšanu un kopābūšanu.
Teātra trupa «Kvadrifrons» aicina uz jauno režisoru izrāžu skati «Pirmā reize»
Savas darbības ceturto sezonu teātra trupa "Kvadrifrons" uzsāks ar jauno režisoru diplomdarbu izrāžu skati "Pirmā reize". Laikā no 9. septembra līdz 1. oktobrim skatītājiem būs iespēja apmeklēt četru dažādu jauno režisoru  – Andra Zeļonkas, Jurģa Lūša, Sabīnes Ozoliņas un Ulda Sniķera – izrādes, informēja trupas pārstāvji.
Pirmizrādi piedzīvojis mūzikls «Balss no beletāžas» par dzimumu līdztiesību un stereotipiem
Laikmetīgās dejas, eksperimentālā mūzika un savstarpēji dialogi par sievietes tiesībām – tas viss apvienots laikmetīgā oriģinālmūziklā “Balss no beletāžas”. Horeogrāfu Intas Balodes, Agates Bankavas un Agneses Bordjukovas, komponista Platona Buravicka un dramaturģes Maijas Treiles kopīgi veidotais iestudējums ar apakšvirstrakstu “Trīs atrastas balsis, viena pazaudēta opera, daži pārprasti orgāni un divas pašnāvības” 24. augustā pirmizrādi piedzīvoja Mellužu estrādes parkā.
Spars, jauda un enerģija iekšā ir neprātīga. Saruna ar horeogrāfu Jāni Purviņu
28. augustā Liepājas Jūrmalas parkā ar dejas izrādi "Vilkaču mantiniece" savu 50. jubileju atzīmēs horeogrāfs, vairāku deju svētku virsvadītājs Jānis Purviņš. Sarunā ar Latvijas Radio raidījuma “Kultūras rondo” vadītāju Zigfrīdu Muktupāvelu jubilārs stāsta gan par jauno izrādi un kolektīva darba organizēšanas izaicinājumiem pandēmijas laikā, gan par radošo procesu kā tādu. Šobrīd viņš ir aktīvi iesaistīts vēl kādas svētku reizes plānošanā – tie ir 2023. gada Dziesmu un deju svētki. 
Ģertrūdes ielas teātrī top izrāde «Nasing spešal», ko iedvesmojusi Saeimas sēde 2008. gadā
29. augustā pulksten 19.00 Ģertrūdes ielas teātrī gaidāma pirmizrāde darbam “Nasing spešal” Andreja Jarovoja režijā. Izrādes pamatā ir viena no ilgākajām Saeimas sēdēm atjaunotās Latvijas vēsturē – tā sākās 2008. gada 11. decembrī, turpinājās līdz nākamās dienas rītam un pēc nedēļu ilga pārtraukuma noslēdzās 2008. gada 18. decembrī, kopā ilgstot 28 stundas un 16 minūtes, par iestudējuma ideju informēja teātra pārstāvji.
Dejas dienas pasākumos ikviens aicināts pamēģināt dejot
Dejas diena Latvijā norisināsies jau četrpadsmito gadu, aicinot ikvienu pamēģināt deju. Šogad Dejas dienas pasākumi norisināsies no 23. līdz 29. augustam. Visi pasākumi ir bez maksas, tie paredzēti ikvienam, kurš vēlas pieredzēt deju, noteikti – arī tiem, kuri nekad nav dejojuši, informēja organizatori.
Pianists Reinis Zariņš par koncertizrādi «Dailes kanonā»: Monta Kroma man šķiet tāda čomiska
"Mani vienmēr sajūsminājusi katra iespēja sadarboties ar citiem māksliniekiem. Ir aizraujoši, ja tev pretī ir kāds cits mūziķis, bet sadarbība ar citas mākslas jomas pārstāvi – tas ir pavisam ekskluzīvi," saka pianists Reinis Zariņš, kurš nule saņēmis valsts augstāko apbalvojumu – Triju Zvaigžņu ordeni. 24. un 25. augustā pulksten 20.00 Dailes teātrī koncertcikla "Dailes kanons" ietvaros viņš satiksies ar brīnišķīgo aktrisi Lilitu Ozoliņu. Vienojošā būs Montas Kromas dzeja.
Ar virtuālās realitātes brillēm teātrī – režisors Valters Sīlis Nacionālajā teātrī iestudējis izrādi «Atver acis»
Nacionālajā teātrī top pirmā virtuālās realitātes izrāde ‘’Atver acis’’. Izrādes režisors Valters Sīlis norāda, ka tās laikā gaidāma saspēle starp teātra telpu, kurā atrodas skatītājs, un virtuālajā pasaulē radītajiem pārsteigumiem. Virtuālajā telpā aktieru iedzīvinātos monologus par atmiņu tēmu papildinās dažādas skatītāja maņas rosinoši video kadri.

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt