Kultūra / Teātris un deja
Izrādē «Jaunākā brāļa vasara» uz Lielās zāles skatuves Valmierā debitē seši jaunie aktieri
2. oktobrī Valmieras teātrī pirmizrādi piedzīvoja latviešu dramaturga Gunāra Priedes lugas “Jaunākā brāļa vasara” iestudējums režisores Ineses Mičules režijā. Pagājušā gadsimta 50. gados sarakstītā luga tolaik jauno Gunāru Priedi padarīja slavenu, aizsākot jaunu posmu latviešu literatūrā, savukārt iestudējums Valmieras teātrī aizsācis jaunu posmu ar sešu jauno aktieru debijām uz Lielās zāles skatuves.
Trāpīts mīlestības dzīslā. Liepājā pirmizrādi piedzīvos Meikšāna iestudējums «Dēmōns»
Vizuālā un ļoti muzikālā ietērpā uz Liepājas teātra skatuves atklājas Mihaila Ļermontova poēma “Dēmons”. Sestdien, 3. oktobrī, gaidāma pirmizrāde režisora Viestura Meikšāna interpretācijai par krievu romantisma dzejnieka radīto poēmu. Iestudējuma "Dēmōns" pirmizrāde bija iecerēta jau pavasarī, taču izsludinātā ārkārtas situācija šo procesu apstādināju, un pie skatītājiem tas nonāk tikai tagad – rudenī.
Izrāde, kas katru vakaru var beigties citādi – Čehova «Kaija» Rēzeknē
Rēzeknes teātrī “Joriks” pirmizrādi piedzīvojis režisora un teātra mākslinieciskā vadītāja Mārtiņa Eihes iestudējums “Kaija” pēc krievu klasiķa Antona Čehova lugas. Izrāde pieteikta kā apolitisks mīlas stāsts, kurā ir iesaistīts viss aktieru ansamblis un kas iestudēts bilingvāli – latviešu un krievu valodā.
Latvijas Nacionālajā baletā top jauniestudējums «Divi metri»
Latvijas Nacionālās operas un baleta (LNOB) Jaunajā zālē 21. novembrī pirmizrādi piedzīvos balets “Divi metri”, ko veidos horeogrāfi Elza Leimane, Antons Freimans un Aivars Leimanis sadarbībā ar scenogrāfu Andri Freibergu, kostīmu mākslinieci Kristīni Pasternaku un gaismu mākslinieku Kārli Kaupužu, informēja LNOB pārstāvji.
«Teātris ir visur Kuldīgā!» – aizvadīts piektais skatuves mākslas festivāls
“Tie ir svētki dvēselei, lai cilvēki atpūšas un bauda.” Tā par piekto skatuves mākslas festivālu “Teātris ir visur Kuldīgā” saka tā organizatori. Lai arī šaurākā lokā un bez ārzemju viesiem, jubilejas pasākums no 25. līdz 27. septembrim priecēja daudzus kuldīdzniekus un attaisnoja savu nosaukumu – “Teātris ir visur”! 
Labākais amatierteātru iestudējums pērn – teātra «Projekts» izrāde «Aiziet jūriņā!»
No 25. līdz 27. septembrim Rēzeknē 11. starptautiskā teātra festivāla "Soli pa solim" laikā norisinājās Latvijas amatierteātru iestudējumu skates "Gada izrāde 2019" fināls un tika noskaidroti skates laureāti. Žūrija lēma "Gada izrādes" titulu piešķirt Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra amatierteātrim "Projekts" par iestudējumu "Aiziet jūriņā!", informēja Latvijas Nacionālā kultūras centra (LNKC) pārstāvji.
Kāpēc ļaujam citu aizspriedumiem vadīt savu dzīvi? Melodrāma «XXL» Daugavpilī
Daugavpils teātrī tapis jauns iestudējums – melodrāma “XXL”. Izrādes pamatā ir amerikāņu dramaturga Nīla Labuta luga “Resnā cūka”, kuru Daugavpils teātrī iestudējis režisors Dž. Dž. Džilindžers. Tā vēsta par sabiedrībā kutelīgu lietu, kas skar ķermeņa izmēru un ar to saistītajām problēmām, sabiedrības aizspriedumiem un sava viedokļa aizstāvēšanas spēju stereotipiem valdošajā pasaulē.
Naudas maks pret pistoli. Nacionālajā teātrī pirmizrādi piedzīvojis «Oligarhs»
Latvijas Nacionālajā teātrī pirmizrādi piedzīvojis satīrisks iestudējums par aizspriedumiem, ideāliem un centieniem tos īstenot. Tā darbība risinās liftā, kur satiekas vienkāršs strādniekpuika un ietekmīgs uzņēmējs. Abiem atrodas iemesli vienam otru ienīst un arī apbrīnot. Viencēliens “Oligarhs” Toma Treiņa režijā ir par šo satikšanos.
Valmierā top Gunāra Priedes lugas «Jaunākā brāļa vasara» iestudējums
2. oktobrī Valmieras teātrī gaidāma ievērojamā latviešu dramaturga Gunāra Priedes lugas “Jaunākā brāļa vasara” pirmizrāde Ineses Mičules režijā. Šī ir luga, kuru jauns cilvēks rakstījis jaunībai, un šajā izrādē uz Valmieras teātra Lielās zāles skatuves debitēs seši jaunākās paaudzes aktieri, informēja teātrī.
Aicinājums uz sarunu. Par teātra festivālu «Soli pa solim» Rēzeknē stāsta režisore Māra Zaļaiskalns
No 25. līdz 27. septembrim Rēzeknē norisināsies 11. starptautiskais teātra festivāls “Soli pa solim”, kurā šogad sadarbībā ar Latvijas Nacionālo kultūras centru iekļausies arī Latvijas amatierteātru iestudējumu skates “Gada izrāde 2019” fināla pieslēgums, kur skatītājiem būs iespēja iepazīt 11 dažāda žanra izrādes, ko piedāvā desmit Latvijas teātri. Kopš 2000. gada festivāls “Soli pa solim” katru otro gadu piedāvā iepazīties ar labākajiem amatierteātru, neatkarīgo un arī profesionālo teātru iestudējumiem, to rīko Rēzeknes Tautas teātra režisore Māra Zaļaiskalns.

Jaunākie
Interesanti