Kultūra / Teātris un deja
Festivāls «Jauna deja jaunā vietā» - šoreiz Burtniekos
Projekta “Burtnieku pils tīstokļus meklējot” noslēgumā risināsies festivāls “Jauna deja jaunā vietā”, turpinot 2013. gadā uzsākto ceļojošā starpdisciplinārā festivāla-semināra “Jauna deja jaunā vietā” formu, kas tradicionāli pulcina laikmetīgās mākslas praktiķus un teorētiķus no Latvijas un ārvalstīm, informē projekta kuratore Inta Balode.
Valmieras teātra vadītāja: Jebkura balva ir subjektīva, bet ceram - kolēģu vērtējums ir nozīmīgs
Pirmdien, 19.martā, ceturto reizi Valmieras Drāmas teātrī pasniegs Krodera balvu – to piešķir par „citu rakursu” jeb izcilu, drosmīgu māksliniecisko devumu profesionālajā teātrī, neierobežojot pretendentu darbības jomu (gan uz skatuves, gan aiz skatuves). Valmieras teātra direktore Evita Sniedze LTV “Rīta Panorāmai” sacīja, ka jebkura balva ir subjektīva, bet viņa cer, ka šī balva ir nozīmīga.
Guna Zariņa: «Dieviņš pillā» iedvesmo rotaļāties ar mūsu ikdienišķo valodu
Trīs dienas pēc Alvja Hermaņa jaunākā iestudējuma "Dieviņš pillā" pirmizrādes Jaunajā Rīgas teātrī aktrise Guna Zariņa atzīstas – visvairāk viņai negribētos, ka skatītāji uz šo izrādi nāk tikai tāpēc, lai redzētu, kā viņa ar bārdu lēkā. Arī spēlēt Aivaru Neibartu aktrise nav vēlējusies, bet drīzāk atveidot viņa garu. Lielāko komplimentu, ko viņa pēc izrādes dzirdējusi, cilvēki sapratuši, ka ar mūsu ikdienišķo valodu var arī rotaļāties. 
Rīgas Krievu teātrī top trīs jauniestudējumi, tostarp divi – bērniem
Savas tuvākās nākotnes ieceres medijiem atklāja Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris. Teātri top trīs jauniestudējumi mazajām skatuvēm. Divi no tiem paredzēti visjaunākajiem skatītājiem, bet trešais būs veltīts leģendārajai, dzīvesgudrajai un asprātīgajai krievu aktrisei Fainai Raņevskai.
Mirušo balsu ieraksti - Konstantīna Raudives parapsiholoģiskie pētījumi uz DDT skatuves
Konstantīns Raudive bija ļoti neparasta personība Latvijas kultūrā. Rakstnieks, filozofs, parapsihologs. Rakstnieces Zentas Mauriņas vīrs un aizrautīgs mirušo balsu pētnieks. Viņš uzskatīja, ka caur radio viļņiem spēj sazināties ar mirušo pasauli, un ar saviem ierakstiem iemantoja popularitāti pēckara Rietumeiropas paranormālo parādību pētnieku vidū. Raudives viņpasaules pētījumi tagad nonākuši arī uz teātra skatuves: „Dirty Deal Teatro” piektdien būs pirmizrāde balsu klausīšanās seansam „Raudives radio”.
Lielvārdē ar teātra festivālu «Pie mums martā» atcerēsies Gunāru Priedi
Marts ir dramaturga Gunāra Priedes (1928-2000) mēnesis. 17. martā pieminēs viņu 90. dzimšanas dienā. Šodien par dramaturgu var runāt no dažādiem skatu punktiem: dramaturgs, arhitekts, kurš uzrakstījis 42 lugas, Rakstnieku savienības un Kinematogrāfistu savienības valdes sekretārs, lielvārdietis. 17. un 18. martā Lielvārdē arī norisināsies Priedes teātra festivāls “Pie mums martā”. 
«Biļete uz Tranaju» - ironiski par vilšanos dzīvē un izejas meklējumiem
10. marta vakarā pirmizrādi Liepājas teātrī piedzīvo muzikāla komēdija „Biļete uz Tranaju”. Roberta Šeklija fantastikas žanrā radītais stāsts iedvesmojis izrādes režisoru un skatuves versijas autoru Ģirtu Šoli. Ar ironiju un smiekliem režisors aktualizē mūsdienu sabiedrībā notiekošo gan varas gaiteņos, gan cilvēku attiecībās.
Atklāj Baltijas baleta festivālu - dibinātāja sola nebijušu zvaigžņu lietu
Piektdien, 9.martā, Rīgas Starptautiskajā dzelzceļa stacijā jau tradicionāli ar labdarības koncertu tika atklāts 23. starptautiskais Baltijas baleta festivāls. Ar dažādu valstu baleta un deju mākslinieku sniegumu lielākajās Latvijas koncertzālēs varēs iepazīties visa šī mēneša garumā. Festivāla dibinātāja un organizatore Lita Beiris sola nebijušu skatuves mākslinieku zvaigžņu lietu.     
Valmieras teātrī iestudē absurdi «Laimīgās dienas»
Pirmoreiz Latvijā iestudēts absurda dramaturģijas meistara Semjuela Beketa 1960. gadā tapusī luga “Laimīgās dienas”. Šo nepavisam ne vienkāršo uzdevumu Valmieras teātrī uzņēmusies Inese Pudža. Galvenajai lomai izvēlēta Lelde Kalēja – viņai tas nozīmējot gadu desmitiem lolota sapņa piepildīšanos.   

Jaunākie
Populārākie
Interesanti