Rīta Panorāma

Somija neatvērs robežu ar Krieviju

Rīta Panorāma

Laika ziņas

Ungārijas zinātnieki: Suņi labi saprot cilvēku valodu

Ungārijas zinātnieki: Suņi saprot cilvēku valodu labāk, nekā uzskatīts

Ungārijas zinātnieku pētījums liecina, ka suņi labāk saprot cilvēku valodu, nekā tika uzskatīts iepriekš. Mūsu četrkājainie draugi atpazīst ne tikai komandas, bet arī konkrētu priekšmetu nosaukumus.

Budapeštas Lorānda Ētveša universitātes zinātnieki pētījumā izmantoja elektrodus, ko piestiprināja 18 suņu galvām. Īpašnieki audioierakstā nosauca dzīvniekiem labi zināmus priekšmetus, tai skaitā rotaļlietas, bet pēc tam parādīja tiem šo vai citu objektu. Iegūtie dati liecina, ka suņu smadzeņu darbība atšķīrās gadījumos, ja nosaukums un priekšmets sakrita un ja tie bija atšķirīgi.

Otrajā gadījumā tika fiksēta tā dēvētā pārsteiguma reakcija, kas liecina par dzīvnieka spēju saistīt vārdus ar konkrētiem priekšmetiem.

Pētnieki arī atgādina, ka cilvēki suņus sāka pieradināt pirms apmēram 30 tūkstošiem gadu. Šajā periodā tie kļuvuši par palīgiem un mājas mīluļiem, un vēl jāpēta, vai šī spēja ir dabiska, vai iegūta evolūcijas ceļā.

Taču rezultāti nebija pārsteigums dzīvnieku saimniekiem, kuri nekad nebija šaubījušies par savu mīluļu dotībām.

Kāds eksperimenta dalībnieks pieļāva iespēju, ka suņiem ir apziņa un domāšanas spējas, taču tās nav tik attīstītas kā cilvēkiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti