Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Garīdznieki sprediķos šogad uzsvērs cerību un ticību labajam

Rīgas zoodārzs aicina labāk iepazīt putnus

Rīgas zoodārzā aicina labāk iepazīt putnus

Mūs priecē pavasaris ar silto gaisu un putnu dziesmām. Bet kuri putni atlido pirmie? Kur ligzdos mazie dziedātāji? Kādas olas dēs? Uz šiem un daudziem citiem jautājumiem atbildes var atrast Rīgas zooloģiskajā dārzā, kur sācies putnu mēnesis. 

Aprīlis Rīgas Zooloģiskajā dārzā jau tradicionāli tiek veltīts putniem, jo pamazām arvien skaļāks un daudzveidīgāks kļūst Mežaparka putnu koris, kurā savijas gan savvaļas, gan arī zoodārza lidoņu čalas un dziesmas.

Šogad Putnu mēnesis sākas jau Lieldienās, kad ikviens zoodārza apmeklētājs aicināts izstaigāt izzinošo "Putnu ceļu" un atklāt neparastus faktus par dzīvības aizsākumu – olu. 

"Viens no neparastākajiem putniem ir kazuārs, kas izskatās kā no dinozauru laikmeta," piebilst Rīgas Zooloģiskā dārza nodaļas vadītāja Dace Salnāja.

Līdzās Latvijas dabā sastopamiem putniem par pavasari priecājas gan krāsainie papagaiļi, gan lielais Andu kondors, kurš gatavs demonstrēt savu riesta deju.

Pavasaris ir arī mazuļu laiks, kad, dienām kļūstot siltākām, arī zoodārza jaunpienācēji dosies aplūkot lielo pasauli.

"Aprīlis ir laiks, kad strauji pieaug zoodārza kolekcija. Mēs to nevaram nekādi ietekmēt, kurā brīdī kāds roņu bērniņš izvelsies no baseina vai lūšu māte izvedīs savus bērnus," turpina Salnāja.

To, ka svētkiem piestāv laiska atpūta un bez steigas baudīta maltīte, apliecina pelēkais ronis Puika.

Un kas gan būtu svētku prieks bez Lieldienu zaķa, kas veikli un manīgi tuvākajās naktīs iznēsās un vietvietām paslēps krāsainās Lieldienu olas, li pirmo svētku rītā pārsteigtu un iepriecinātu katru tās atradēju.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti