Panorāma

Rīgā notiek retro videospēļu festivāls

Panorāma

Panorāma

Pirms gada no ligzdas izkritušais stārķis atgriežas mājās

Atgriezies mājās pirms gada no ligzdas izkritušais stārķis

Pērn veterinārārstes Ingvildas Aumeisteres aprūpē nonāca no ligzdas izkritis stārķu mazulis, bet vēlāk augustā pievienojās Zemgales puses lielajā vētrā cietušie stārķi, kuri nekad nelidos un paliks mūža maizē. Īpašu pārsteigumu pirms pāris dienām sagādājis pavasarī izglābtais stārķēns, kurš rudenī bija pazudis, bet tagad pēkšņi atgriezies mājās.  

Nezinātājs nepateiks, ka visiem putniem no stārķu bariņa ir amputēts kāds no spārniem un viņi vairs nelidos. Pēc lielās vētras, atrasti uz zemes, izglābti un arī pirmo ziemu pavadījuši zem jumta, tagad cītīgi meklē sīkus tārpiņus.

Putnu dzīvības glābēja, veterinārārste, savvaļas dzīvnieku patversmes "Ežu hospitālis" izveidotāja Ingvilda Aumeistere norādīja, ka stārķi ir savvaļas putni, tāpēc viņa pie svēteļiem dodas, tikai lai pabarotu vai apkoptu. Lieks stress putniem nenāk par labu.

"Vistu kakli, jēlas reņģes, māgas - kaut kas pietuvināts, ko var ēst dabā," par stārķu barošanu stāstīja Aumeistere.

"Viņi arī šobrīd ir zem jumta, vakarā aiztaisu durvis, viņi saiet atpakaļ. Varēt es varu paņemt viņus rokās, bet tad viņi tiek stresināti, to es daru galējas nepieciešamības gadījumā," viņa skaidroja.

Bet necerētu prieku šopavasar sagādājis kāds pērn no ligzdas izkritis stārķēns, kurš bijis puskaķa lielumā. Viņš atgriezies mājās.

Saimniece atminas, ka netipiski savvaļas putnam, viņš bijis ļoti draudzīgs.

"Viņš mani sagaidīja ar spiedzieniem un klabināšanos. Viņš mani atpazina. Es viņu izaudzināju, viņš pats mācījās lidot, tad viņš rudenī pazuda. Šogad es sēžu un skatos, kaut kāds stārķis ieņem vietas, kur agrāk sēdēja. Viņš vairs mani nelaiž tik tuvu klāt, bet balsi pazīst," stāstīja Aumeistere.

"Sadales tīkli" jaunulim sola tuvāko nedēļu laikā palīdzēt nostiprināt ligzdas pamatni.

"Tā sajūta, ka tas putns, kas audzis nedabiskos apstākļos, vai vispār būs spējīgs kaut kur aizlidot, kur nu vēl atlidot atpakaļ… Protams, tas bija liels prieks, ka viņš ir atgriezies. Viņam nav citas vietas, ar ko sevi saistīt," atzina putnu glābēja.

LTV filmēšanas laikā stārķis bija devies vien sev zināmās darīšanās, bet tad pēkšņi viņš atgriezās. Iespējams, kopā ar nākamo dzīvesbiedru.

Un kā sacīja veterinārārste - viņš izturēja, prata un spēja izdzīvot un arī atgriezties mājās! 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti