Dzīve & stils / Vēsture
Bez aģentiem nav iespējams iztikt. Intervija ar Genādiju Loskutovu
Genādijs Loskutovs atskatās uz laiku, kas piedzīvots Latvijas Komunistiskās partijas Centrālās komitejas (LKP CK) Partijas organizatoriskā darba un darba ar kadriem daļas vadītāja pozīcijā, paužot pārliecību, ka visu nozīmīgāko aģentu kartītes jau sen izvestas no Latvijas.
#Grosvaldi1920. Gads Grosvaldu dzimtā sākas ar šķiršanās priekšvēstnešiem
Sācies jauns gads Grosvaldu ģimenes dzīvē. Gadumijā garu vēstuli dēlam Oļģerdam raksta Maman jeb Marija Grosvalde, smalki aprakstot dažādus satiktos cilvēkus Stokholmā un sūtniecības dzīvi. Janvāra sākumā Jāzeps Grosvalds no Parīzes devies diplomātiskā ceļojumā uz Londonu. Kuģa brauciens bijis smags, jo jūrā bija aukas, pasažieri mocījušies ar nelabumu, aukstums arī bijis ievērojams. Tāpēc jo lielāks prieks nokļūt galamērķī, satikt slavenus politiķus, Lielbritānijas premjeru un ārlietu ministru, un mīļo māsu Margarētu.
Barikāžu stāsti. Zoja Policāne – savas valsts patriote pirms 30 gadiem un arī tagad
Zoja Policāne strādā Ciblas feldšeru un vecmāšu punktā. Medicīnai viņa ir veltījusi 30 dzīves gadus un pašlaik, jau pensionāre būdama, varētu nestrādāt, auklēt mazbērnus, veltīt laiku sev. Taču Latgales laukos trūkst mediķu un Zoja katru rītu dodas uz medpunktu, kur pieņem slimniekus, iegriežas arī pie pacientiem mājās. Zoja ir savas zemes patriote. Tāda viņa bija pirms 30 gadiem, tāda viņa ir arī pašlaik.
Ne jā, ne nē. Ne melns, ne balts. Einars Repše par čeku, LNNK tapšanu un augusta puču
Patiesības kropļošana domājošam cilvēkam tolaik bija acīmredzama. Par to pārliecināts Einars Repše, viens no Augstākās Padomes deputātiem un Latvijas Nacionālās neatkarības kustības (LNNK) dibinātājiem, kurš dalās savā pieredzē par laiku, kad modās brīvības gars, kad klīda baumas par 100 tūdaļ likvidējamo cilvēku sarakstu, bet bailes izplēnēja.
Vēsturnieki: Livonija ir mūsu kultūras identitāte
Kas bija viduslaiku Livonija, un kāpēc ir vērts par to domāt arī šodien? Uz diskusiju par to aicina jauns rakstu krājums. Vieglā valodā lasāmās esejas un pētījumu atziņas, kuru autori ir 13 pētnieki no septiņām valstīm, ir rezultāts starptautiskai konferencei 2017. gadā, kas iekļāvās Latvijas simtgadei veltītā Nacionālās bibliotēkas un Latvijas Universitātes projektā.
Jaunākie
Interesanti