Dzīve & stils / Vēsture
Kokneses pilsdrupās noslēgušies vērienīgi konservācijas darbi
Kokneses pilsdrupās, kas ir Valsts nozīmes arhitektūras piemineklis, noslēgušies apjomīgākie konservācijas darbi pēdējo desmit gadu laikā. Īstenojot  gandrīz 300 000 eiro vērto projektu, nostiprinātas Ziemeļu korpusa mūra konstrukcijas  kā arī izveidota pilsdrupās pirmā ekspozīcijas telpa.
Kas un kāpēc jāzina par Ulmaņa valdības nokāpšanu no kuģa «Saratov» Liepājā
Pirms simt gadiem, 1919. gada 27. jūnijā, no tvaikoņa “Saratov” Liepājā svinīgi nokāpa Kārļa Ulmaņa vadītā Latvijas Pagaidu valdība. Līdz ar to noslēdzās vairāk nekā divus mēnešus ilgais tās darbības posms uz kuģa Liepājas reidā. Tas bija sācies pēc 16. aprīļa valsts apvērsuma, kad vācu pučisti arestēja divus valdības ministrus un vēlāk izveidoja Andrieva Niedras marionešu valdību.
Pastaiga pa 1919.gada Liepāju – kā pilsētnieki sagaidīja Pagaidu valdību
Tvaikonis “Saratov”, uz kura Kārļa Ulmaņa vadītā Latvijas Pagaidu valdība Liepājas priekšostā pavadīja divarpus mēnešus, 1919. gada 27. jūnijā atgriezās Liepājas ostā. Beidzās posms, kas pazīstams kā “Republika uz ūdens”. Rus.lsm.lv kopā ar vēsturnieku Juri Raķi devās pastaigā pa Liepāju – apskatīt, kur norisinājās mūsu valstij izšķirošo dienu notikumi.
#LV99plus: Kņazs Līvens neesot gatavs iesaistīties karā ar Igauniju
Šī publikācija ir daļa no LSM.lv seriāla #LV99plus, kas stāsta par notikumiem Latvijā un reģionā pirms 100 gadiem. Tā ir daļa no mūsdienīgas hronoloģiskas notikumu rekonstrukcijas no 1917. līdz 1919. gadam, kas ļāva dibināt un nostiprināt neatkarīgu Latvijas valsti. Publikācijas autors ir viens no mūsu virtuālajiem tēliem, kas ir izdomāts, bet nekādā gadījumā ne "feiks". Šis varonis mums palīdz rekonstruēt tā laika notikumus, procesus un sadzīvi.
Karavīru stāsti: Augusts Ozoliņš. Trīs Jura krusti par varonību kaujā
Latvijas armijas simtgadei veltītā stāstu sērija, ko Latvijas Radio palīdzējis veidot vēsturnieks Mārtiņš Mitenbergs, iepazīstina ar vairākiem tuvinieku atstātajiem stāstiem par savas dzimtas karavīriem visdažādākajos karos. Šoreiz stāsts par Augustu Ozoliņu, kurš dienēja Krievijas armijā un saņēma apbalvojumus par varonību kaujā.
Pastaiga pa 1919.gada Liepāju: kā pilsētnieki nogāza pieminekli par godu vācu armijas uzvarai
Tvaikonis “Saratov”, uz kura Kārļa Ulmaņa vadītā Latvijas Pagaidu valdība Liepājas priekšostā pavadīja divarpus mēnešus, 1919.gada 27.jūnijā atgriezās Liepājas ostā. Beidzās posms, kas pazīstams kā “Republika uz ūdens”. Rus.lsm.lv kopā ar vēsturnieku Juri Raķi devās pastaigā pa Liepāju – apskatīt, kur norisinājās mūsu valstij izšķirošo dienu notikumi. 
Pastaiga pa 1919.gada Liepāju: maize – no ASV, vara – Vācijas, valdība – Latvijas, bet reidā
Tvaikonis “Saratov”, uz kura Kārļa Ulmaņa vadītā Latvijas Pagaidu valdība Liepājas priekšostā pavadīja divarpus mēnešus, 1919. gada 27. jūnijā atgriezās Liepājas ostā. Beidzās posms, kas pazīstams kā “Republika uz ūdens”. Rus.lsm.lv kopā ar vēsturnieku Juri Raķi devās pastaigā pa Liepāju – apskatīt, kur norisinājās mūsu valstij izšķirošo dienu notikumi.
Karavīru stāsti: Fricis Audze. Pirmajā Pasaules karā mobilizēts krievu armijā, bet karo Francijā
Latvijas armijas simtgadi veltītā stāstu sērija, ko Latvijas Radio palīdzējis veidot vēsturnieks Mārtiņš Mitenbergs, iepazīstina ar vairākiem tuvinieku atstātajiem stāstiem par savas dzimtas karavīriem visdažādākajos karos. Šoreiz stāsts par Frici Audzi, kurš tika mobilizēts Krievijas armijā, bet Pirmā Pasaules kara beigas sagaidīja Francijā, strādājot "Reno" rūpnīcā.
#LV99plus: Cēsīs norit uzvaras parāde
Šī publikācija ir daļa no LSM.lv seriāla #LV99plus, kas stāsta par notikumiem Latvijā un reģionā pirms 100 gadiem. Tā ir daļa no mūsdienīgas hronoloģiskas notikumu rekonstrukcijas no 1917. līdz 1919. gadam, kas ļāva dibināt un nostiprināt neatkarīgu Latvijas valsti. Publikācijas autors ir viens no mūsu virtuālajiem tēliem, kas ir izdomāts, bet nekādā gadījumā ne "feiks". Šis varonis mums palīdz rekonstruēt tā laika notikumus, procesus un sadzīvi.
VIDEO: Cēsu kauju rekonstrukcija
Cēsu kauju simtgades jeb Latvijas Uzvaras dienas svinībās sestdien, 22. jūnijā, plkst. 16 Pirtsupītes gravā notiek svētku kulminācijas pasākums - Cēsu kauju rekonstrukcija, ko iespējams vērot arī tiešraidē Latvijas Televīzijas pirmajā kanālā un Replay.lv.
Uzvaras diena - Cēsu kauju noslēgums pirms 100 gadiem
Pirms simts gadiem, 1919. gada 22.–23. jūnijā Ziemeļlatvijas brigāde un Igaunijas armija izcīnīja uzvaru pret Landesvēra un Dzelzsdivīzijas daļām Cēsu kaujās. Līdz ar to tika sagrauti Vācijas ģenerāļa Rīdigera fon der Golca agresīvie plāni Baltijā un atjaunota Kārļa Ulmaņa vadītās Latvijas Pagaidu valdības pilnvērtīga darbība.
Pārdod van Goga revolveri
Izsolē Francijā pārdota pistole, ar kuru, visticamāk, nošāvies slavenais nīderlandiešu postimpresionists Vinsents van Gogs. Kabatas revolveri izsolīja par 130 tūkstošiem eiro.
Kalvenē atklāj granīta piemiņas zīmes kalpakiešiem
Atzīmējot Varoņu dienu un Neatkarības cīņu simtgadi, šodien Aizputes novada Kalvenes pagasta Aizpores kapos ar svinīgu svētbrīdi tika atklātas divpadsmit granītā kaltas piemiņas zīmes. Tās izvietotas pie katras no Oskara Kalpaka vienības karavīru atdusas vietām.
#LV99plus: ASV maize glābj Liepājas iedzīvotājus no bada
Šī publikācija ir daļa no LSM.lv seriāla #LV99plus, kas stāsta par notikumiem Latvijā un reģionā pirms 100 gadiem. Tā ir daļa no mūsdienīgas hronoloģiskas notikumu rekonstrukcijas 1917. un 1918. gadā, kas ļāva dibināt neatkarīgu Latvijas valsti. Publikācijas autore ir viens no mūsu virtuālajiem tēliem, kas ir izdomāta, bet nekādā gadījumā ne "feika". Šī varone mums palīdz rekonstruēt tā laika notikumus, procesus un sadzīvi.
Bēgšana no Rīgas 1944. gadā izspēlējama izlaušanās spēlē
Atzīmējot Pasaules bēgļu dienu, muzejs “Latvieši pasaulē” radījis inovatīvu pieeju – izstādi un izlaušanās spēli “Bēgļu gaitās”, kas ļauj iejusties bēgšanā no Rīgas 1944. gada oktobrī. Otrā pasaules kara laikā no Latvijas aizbraukušo iedzīvotāju pieredze var kalpot par nozīmīgu avotu, lai izprastu, ar kādiem izaicinājumiem ir nācies saskarties bēgļiem.
Jaunākie
Interesanti