Grafiķa Liepas dizaina oficiālais Rīgas maratona krekls iedvesmos skrējējus panākumiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

"Rimi" Rīgas maratonā 2023. gadā oficiālā skriešanas krekla dizainu radījis starptautiski atzītais mākslinieks Paulis Liepa, kurš ir zināmākais latviešu grafiķis ar spilgtu rokrakstu un modernismā balstītu estētiku, informēja skriešanas pasākuma organizatori.

Savus darbus Liepa pakļauj tiešai apkārtējās vides iedarbībai, ar skrāpējumiem, saskrambātiem kartona gabaliem un krāsas slāņu pārklājumiem radot sajūtu, ka darbi nākuši no 60. vai 70. gadiem, bijuši kaut kur pamesti un aizmirsti, līdz no jauna atklāti šodien.

"Maratona trase zīmē zigzagus Rīgas kartē un kā skudru ceļš mašīnu vietā ved skrējēju tūkstošus cauri skvēru, parku un bulvāru labirintam pāri upei turp un atpakaļ," krekla dizainā ietverto ideju paskaidroja autors Paulis Liepa. "Uz dažām dienām ierastā pilsētas kvartālu mozaīka veido pavisam citas zīmes, un sviedriem slacītie kilometri nozīmē pavisam jaunus izaicinājumus gan maratona dalībniekiem, gan pašai pilsētai." 

Liepa ir radījis piecpadsmito īpašo maratona krekla dizainu, turpinot tradīciju, ka to veido kāds no Latvijā un pasaulē zināmiem latviešu māksliniekiem. Iepriekš dizainu ir veidojuši tādi atzīti mākslinieki kā Kristians Brekte, Mare&Rol’s, Jānis Šneiders, Maija Kurševa, Ieva Iltnere, Ilmārs Blumbergs, Krišs Salmanis, Andris Vītoliņš, Ritums Ivanovs, Ella Krugļanska, Raimonds Staprāns un citi.

Gan Liepas, gan citu "Rimi" Rīgas maratona oficiālo mākslinieku veidotie krekli, kas tapuši no 2008. līdz 2022. gadam, trešdien tika svinīgi izstādīti apskatei tirdzniecības centra "Spice" veikalā "Sportland".

Liepas dizainētā krekla atklāšana bija pirmais no daudziem tirdzniecības centrā "Spice" plānotajiem skriešanai un Rīgas maratonam veltītajiem notikumiem nākamo divu mēnešu garumā. Marta beigās organizatori vēstīs par gaidāmajiem jaunumiem Baltijas lielākajos skriešanas svētkos, savukārt aprīļa četrās sestdienās tirdzniecības centrā norisināsies izglītojoši, skriešanai veltīti pasākumi jeb skriešanas skolas īpaši iekārtotā un skriešanai veltītā studijā. 

"Rimi" Rīgas maratona direktors Aigars Nords uzsvēra, ka

organizatoru uzdevums ir ne tikai izkustināt skrējējus vienā nedēļas nogalē, bet censties aizraut sabiedrību, jaunatni un bērnus skriešanas prieku baudīt sezonas garumā.

"Tieši tāpēc aktīvi rīkojam dažādus pasākumus visa gada garumā, lai iedvesmotu, izglītotu un palīdzētu ikvienam sagatavoties gan maratonam, gan arī šogad gaidāmajam pasaules čempionātam skriešanā Rīgā," paskaidroja Nords.

Aprīlī, kas iezīmēsies kā pēdējais mēnesis līdz maratonam, četras sestdienas pēc kārtas risināsies skrējēju vidū populārās skriešanas skolas. Tās vadīs maratona draugi un žurnālisti Reinis Ošenieks un Dāvids Ernštreits, kuru vadībā izskanēs treneru un skrējēju pieredzes stāsti, notiks paneļdiskusijas un padomu sesijas. Skriešanas skolu uzsvars šoreiz būs uz tiem, kuri tikai sper pirmos soļus skriešanā, lai iedrošinātu un iedvesmotu ikvienu saņemties savai pirmajai jūdzei (1609 metru), 5 km vai 10 km distancei.

Pirmās skolas tēma būs par to, kāpēc vispār skriet un kā sākt no nulles. Otrajā reizē paredzēts apspriest tipiskās kļūdas skriešanā, bet vēlāk būs arī diskusijas, kā pāriet nākamajā līmenī, kā uzvesties maratona laikā un ko gaidīt no pasākuma. Uz skriešanas skolu runātāju statusā organizatori aicinās trenerus, fizioterapeitus un citus profesionāļus, kā arī pieredzējušus skrējējus, savukārt klausītāju un apmācāmo statusā tiek aicināti visi aktīva dzīvesveida piekritēji un ikviens, kurš gatavs sākt kustēties.

Organizatori atgādina, ka reģistrēties "Rimi" Rīgas maratona klasiskajai distancei, pusmaratonam, 10 km, 5 km un jūdzes skrējienam, kā arī visām Olimpiskās bērnu dienas distancēm var oficiālajā maratona mājaslapā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti