Šodienas jautājums

Šodienas jautājums: Ukrainas premjers Deniss Šmihaļs

Šodienas jautājums

Zīmju valodā. Šodienas jautājums

Šodienas jautājums: Kas notiks ar atbalstu Ukrainai?

Ārpolitikas eksperti: Nākamā ārlietu ministra telefongrāmatiņā jābūt Eiropas līderu vārdiem

Nākamajam ārlietu ministram jābūt cilvēkam ar pieredzi un plašu kontaktu sarakstu – viņa telefona grāmatiņā jābūt Eiropas līderu vārdiem, Latvijas Televīzijas raidījumā "Šodienas jautājums" atzina ārpolitikas eksperti Sigita Struberga un Mārtiņš Vargulis.

"Noteikti labākais scenārijs ir, ja būtu cilvēks ar pieredzi un plašu kontaktu sarakstu, kurš varētu zvana attālumā aizsniegt kolēģus," sacīja Latvijas Transatlantiskās organizācijas ģenerālsekretāre Sigita Struberga.

Vienlaikus viņa vērtēja, ka šis varētu būt brīdis, kad "Jaunā Vienotība", kas tik vienkārši šo amatu neatdos, varētu padomāt par paaudžu nomaiņu. Tas ne vienmēr nozīmējot pieredzes trūkumu.

"Skatīsimies, gaidīsim," viņa piebilda.

Arī Latvijas Ārpolitikas institūta direktora vietnieks Mārtiņš Vargulis norādīja – ir ļoti būtiski, lai tas būtu spēcīgs kandidāts, kura "telefona grāmatiņā ir visi Eiropas līderu kontakti".

"Baltieši bieži vien gan diplomātiskajā, gan politiskajā, gan ekspertu līmenī tika uzskatīti par tādiem, būsim atklāti, rusofobiem, bet šobrīd zināmā mērā, mums izrādoties taisnībai par to, kas ir Kremļa ambīcijas, šis ir iespēju laiks. Šajā brīdī ieklausās baltiešos, un ir būtiski, lai ir spēcīgs kandidāts," sacīja Vargulis.

Iekšpolitiski raugoties, pēc Varguļa domām, ir ļoti grūti aizpildīt ārlietu ministra kurpes, jo 

publiskā ārpolitika galvenokārt tiek veidota no "Pils ielas, nevis Valdemāra ielas".

Tādēļ nākamajam ārlietu ministram ar savu līderību, savu uzstādījumu un darba kārtību ir jābūt spēcīgam kandidātam.

Vēl ir būtiski, kuru politisko spēku nākamais ārlietu ministrs pārstāvēs, jo tas ir signāls Eiropai, cik Latvija ir atvērta, piebilda Struberga.

KONTEKSTS:

Saistībā ar speciālo avioreisu izmantošanu premjerēšanas laikā Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība") pēc tikšanās ar premjeri Eviku Siliņu ("Jaunā Vienotība") 28. martā paziņoja, ka 10. aprīlī atkāpsies no ārlietu ministra amata. Plašāk šo lēmumu viņš atteicās komentēt.

"Jaunā Vienotība" cerēja kandidātu ārlietu ministra amatam atrast līdz 11. aprīlim, kad Saeima pēc sesijas pārtraukuma sanāks uz sēdi, taču process ir iekavējies.

Ārlietu ministra krēsls, kuru Kariņš ieņēma kopš Siliņas valdības izveides pērnā gada septembrī, vēl vairāk sašķobījās pēc tam, kad Ģenerālprokuratūra nodeva Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (KNAB) izmeklēšanai kriminālprocesu par iespējamu finanšu līdzekļu izšķērdēšanu lielā apmērā saistībā ar lidmašīnu līgumreisu izmantošanu laikā, kad Kariņš bija Ministru prezidents.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti