Latvijā
Pretēji likumam zemju īpašnieki Lielā Baltezera ūdenī ceļ žogus un aizšķērso tauvas joslu
Zvejniecības likumā ir nepārprotami noteikts, ka gar publisku ezeru krastiem ir desmit metru tauvas josla, kas jāatstāj brīvai piekļuvei ikvienam interesentam. Turklāt likums arī paskaidro, ka tauvas josla mainās, ja dabiski mainās ūdenslīnija. Taču Lielā Baltezera krastos zemju īpašniekiem ir cits viedoklis, un ar Garkalnes domes svētību viņi ezera krastā sacēluši žogus, būtībā liedzot gar ezeru pārvietoties sausām kājām.
Gobzems gada laikā plāno izveidot savu partiju
Pie frakcijām nepiederošais Saeimas deputāts Aldis Gobzems šā gada laikā plāno izveidot jaunu partiju. To Gobzems pavēstīja intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta Panorāma".
Liepājā divos gados renovētas 225 daudzdzīvokļu ēkas – «jo vairāk darbu, jo vairāk kļūdu»
Liepājā pēdējo divu Eiropas Savienības (ES) plānošanas periodu laikā renovētas jau vairāk nekā 200 daudzdzīvokļu ēkas. Projektu īstenošanas gaitā atklājas arī dažādi klupšanas akmeņi un pieļautās kļūdas, ar kurām nākas saskarties gan būvniecības procesā, gan vēlāk jau māju uzturēšanas laikā, piemēram pietiekami nevēdinot savus dzīvokļus. Namu apsaimniekotāji min steigu, resursu trūkumu un kļūdas jau projektēšanas laikā.
Uz ģenerālprokurora amatu kandidēt varētu arī Lemberga krimināllietas prokurors Juriss
Gada vidū beidzas ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera amata pilnvaru termiņš. Tas ir viņa otrais termiņš, tāpēc saskaņā ar likumu ir jāmeklē jauns ģenerālprokurors. Visticamāk, šis process notiks pēc jaunas kārtības, jo Saeima šonedēļ otrajā lasījumā atbalstīja attiecīgos grozījumus Prokuratūras likumā. Līdz šim ģenerālprokurora amata kandidātu Saeimas balsojumam virzīja Augstākās tiesas priekšsēdētājs viens pats, bet tagad to darīs Tieslietu padome, izvēloties piemērotāko no atklātā konkursa dalībniekiem.
No skolotāju izglītošanas naudas vērienīga daļa – komunikācijai un publicitātei
Jaunās darba vidē balstītās skolotāju izglītības programmas izdevumos salīdzinoši liels uzsvars likts uz komunikāciju, mediju kampaņu un atlasi. No nepilniem trim miljoniem eiro trīs gados 1,3 miljoni veltīti komunikācijai un atlasei, no tiem ap 600 tūkstošiem eiro – komunikācijas stratēģijai un mediju kampaņai, ziņo Latvijas Televīzijas raidījums “De facto”.
«De facto»: Vai NEPLP aizslēgs «Pirmo Baltijas kanālu»?
Valsts drošības dienesta šīs nedēļas kratīšanas “Pirmā Baltijas kanāla” īpašnieka birojā saistītas ar darījumiem, kuros ar finanšu resursiem nodrošināts Krievijas prezidenta Vladimira Putina paziņa, miljardieris Jurijs Kovaļčuks. Viņš jau gandrīz sešus gadus atrodas Eiropas Savienības (ES) sankciju sarakstā, bet mediju uzraugs skaidro, ka viņa saistība ar Krievijas televīzijas kanāliem pierādīta tikai nesen, ziņo LTV raidījums “De facto”.
Par nežēlīgu izturēšanos pret dzīvniekiem cietumsodu izcieš 8 cilvēki
Krimināllikums paredz atbildību par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvniekiem. Lai arī vainīgajam likums ļauj piemērot brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem, vai, ja noziegums paveikts organizētā grupā – līdz pieciem gadiem, bargākos sodus tiesājamie saņem reti. 2020. gada sākumā Latvijā ir 8 cilvēki, kas izcieš cietumsodu par nežēlīgu izturēšanos pret dzīvniekiem.
«Rīgas satiksme» ar «zaķiem» cīnās ar iekāpšanu tikai pa priekšējām durvīm
“Rīgas satiksme” cīnās ar bezbiļetniekiem, ieviešot atsevišķos maršrutos iekāpšanu tikai pa priekšējām durvīm, bet “netrafarētās” kontroles gan nebūtu atbilstošas normatīvajiem aktiem. Uzņēmums arī neaicina aizrādīt pamanītiem “zaķiem” un neielaisties strīdos, jo pasažieru drošība brauciena laikā ir pirmajā vietā, un labāk uzņēmumu informēt par to sociālajos tīklos vai e-pastā, noskaidroja LTV raidījums “4. studija”. 
Stāvkrasts Labragā nogruvumu dēļ kļuvis dzīvībai bīstams
Viena no tūristu iecienītākajām apskates vietām un gleznainākajām jūras ainavām – stāvkrasts Labraga ciemā kļuvis ļoti bīstams un pazaudējis pludmali. Jūrkalnes un Pāvilostas pašvaldību pārstāvji brīdina netuvoties nogruvuma vietai un izvairīties no pastaigām pa Jūrkalnes stāvkrastu, jo zeme zem kājām jebkurā brīdī var pazust arī citviet. Ne tikai Labragā.
Jaunākie
Interesanti