Latvijā
Aptuveni 1600 iedzīvotāji lūguši liegt viņiem piekļuvi azartspēlēm
Kopš gada sākuma aptuveni 1100 iedzīvotāji ir lūguši iekļaut sevi īpašā reģistrā, kas liedz piekļuvi azartspēlēm un interaktīvajām izlozēm. Vēl aptuveni pustūkstotis cilvēku izteikuši šādu lūgumu pērn. To intervijā Latvijas Radio pastāstīja Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcijas vadītāja Signe Birne.
Partija «KPV LV» varētu mainīt zīmolu
Partija “KPV LV” varētu mainīt zīmolu, ko varētu piedāvāt politiskā spēka kongresā 8. februārī un par ko lems biedri, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja Saeimas “KPV LV” frakcijas priekšsēdētājs Atis Zakatistovs.
Pērn uz ceļiem 135 bojāgājušie
Kopš 2010. gada uz ceļiem bojāgājušo skaits turpinājis sarukt, un 2019. gadā satiksmes negadījumos gāja bojā 135 cilvēki, intervijā Latvijas Radio pastāstīja Satiksmes ministrijas (SM) Autosatiksmes departamenta direktors Tālivaldis Vectirāns. Tādējādi gan nav sasniegts iecerētais mērķis – samazināt bojāgājušo skaitu uz pusi.
Reizniece-Ozola aicinās LZS kongresā izlemt par sadarbību ar Lembergu
Sadarbība ar ASV sankcijām pakļauto partijas “Latvijai un Ventspilij” priekšsēdētāju Aivaru Lembergu politiskajā līmenī ir jāpārtrauc, uzskata Saeimas deputāte un partijas valdes locekle Dana Reizniece-Ozola, kura aicinās par sadarbības izbeigšanu lemt arī partijas kongresā ar balsojumu.
Nežēlība pret dzīvniekiem neiet mazumā; dzīvnieku draugi mudina bargāk sodīt varmākas
“Esam redzējuši daudz ko, bet šajā gadījumā nežēlība ir šokējoša,” tā dzīvnieku aizstāvji vērtē pagājušā gada sākumā piedzīvoto gadījumu, kad Jūrmalā kāds vīrietis nežēlīgi sakropļojis sunīti, mēģinot to nogalināt, jo saimniecei mājdzīvnieks gluži vienkārši bija apnicis. Dzīvnieku draugi arī ceļ trauksmi, ka tiesas šādos gadījumos pret varmākām izrāda īpašu mīkstsirdību.   
Obligātās aizsardzības mācības plāna lielākā problēma - instruktoru trūkums
Vairākās skolās valsts aizsardzības mācība jau otro mācību gadu ir izvēles priekšmets vidusskolās, un sasniegtie rezultāti ir labi. No 2024./2025. gada Valsts aizsardzības mācība būs obligāts mācību priekšmets visās vispārējās izglītības un profesionālās izglītības iestādēs un attieksies uz 34 000 jauniešu.  
Kamēr notiek izlīguma sarunas, Rīgas vicemēri prasa atlikt budžeta skatīšanu
Šā gada budžeta pieņemšanas vārdā partija “Gods kalpot Rīgai” (GKR) aicina abus vicemērus pārdomāt un atsaukt prasīto Rīgas mēra Oļega Burova nomaiņu. Taču tieši budžeta jautājums ir viens no galvenajiem ieganstiem, kādēļ Burova vietnieki viņam neuzticību izteikuši. Vicemēri kādus lēmumus sola pēc pārrunām ar GKR vadību, bet līdz izlīgšanai aicina atlikt budžeta skatīšanu.
Pūce aptur izmaiņas Mārupes novada teritorijas plānojumā
Pirmdien, 13. janvārī, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (“Attīstībai/Par!”) apturējis pagājušā gada septembrī pašvaldības pieņemtos grozījumus Mārupes novada teritorijas plānojumā 2014.-2026. gadam, informēja ministrijā.
Saņemti 29 000 iesniegumu par pensiju 2. līmeņa mantošanu
Kopš 1. janvāra, kad stājās spēkā Valsts fondēto pensiju likums, kas paredz, ka  ikvienam pensiju 2. līmeņa dalībniekam, kurš vēl nav pieprasījis vecuma pensiju (tai skaitā priekšlaicīgo), ir iespēja izdarīt izvēli, kam atstāt viņa pensiju 2. līmenī uzkrāto kapitālu, ja gadījumā viņš nomirst līdz vecuma pensijas piešķiršanai, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) ir saņēmusi 29 000 iesniegumu.
Jaunākie
Interesanti