Latvijā
Jaunās valdības veidotāji demonstrē atšķirīgus uzskatus par neuzticības izteikšanu Ašeradenam
Ekonomikas ministrs Arvils Ašerdens (“Jaunā Vienotība”) kļuvis par pirmo aizejošās valdības ministru, kam izdevies izturēt neuzticības balsojumu Saeimā. Tā kā Saeima atbalstīja pieprasījumus Māra Kučinska valdības finanšu ministrei Danai Reizniecei-Ozolai un veselības ministrei Andai Čakšai no Zaļo un Zemnieku savienības, nav izslēgts, ka parlamenta darba kārtībā vēl pirms jaunās valdības apstiprināšanas var nonākt jautājums par neuzticības izteikšanu vēl kādam ministram.
JKP un «KPV LV» nesteidz solīt atbalstu VID vadītāja konkursā izvēlētajai Jaunzemei
Martā varētu apritēt gads kopš brīža, kad Valsts ieņēmumu dienestu (VID) vada pienākumu izpildītājs. Lai gan kandidāta atlases konkursa komisija par piemērotāko šim amatam atzina Ievu Jaunzemi, aizejošā valdība iecelt viņu amatā neuzdrošinās, savukārt jaunās valdības izveidošanas termiņi joprojām nav skaidri. Turklāt nepārprotamu atbalstu Jaunzemes kandidatūrai divi jaunie politiskie spēki izteikt nesteidz.
Čakša: Ārpus pilnā veselības aprūpes groza ir aptuveni 58 000 cilvēku
Ārpus pilnā veselības aprūpes pakalpojumu groza paliek aptuveni 58 000 cilvēku, Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" skaidroja veselības ministre Anda Čakša (Zaļo un Zemnieku savienība). Šiem cilvēkiem pieejama neatliekamā medicīniskā palīdzība, dzemdību palīdzība, ģimenes ārsta sniegtie pakalpojumi, kā arī kompensējamās zāles un medicīniskās ierīces, tomēr viņiem ir iespēja veikt apdrošināšanas iemaksas 206 eiro apmērā, lai saņemtu pilnajā grozā paredzēto veselības aprūpes pakalpojumu klāstu.
VDK aģentūras kartotēka atklāta: ko saka «čekas maisos» pieminētie
Retais vēlas vai vismaz ir ar mieru pastāstīt par to, kā viņa vārds nonācis publicētajā bijušās Latvijas PSR Valsts drošības komitejas (VDK) aģentūras kartotēkā jeb tā dēvētajos "čekas maisos". Uzrunājot šādus cilvēkus, Latvijas Radio lielākoties saņēma atteikumus. Lai arī atsevišķu laika liecinieku stāsti nesniedz pilnīgu priekšstatu par patieso ainu, tomēr ir arī cilvēki, kuri neizvairās no nepatīkamas sarunas.
Ārsti norāda uz nepilnībām e-nosūtījumu pakalpojumā
Apritējusi nedēļa, kopš e-veselības sistēmā, kurā jau kādu laiku iespējams, piemēram, izrakstīt e-receptes, nu ir iespējams arī veikt e-nosūtījumus. Nacionālajā veselības dienestā stāsta, ka sistēma ir veiksmīgi palaista, bet ārsti par to nav sajūsmā.
ZZS ministrēm jāatskaitās par vilcināšanos ar solidaritātes nodokļa izmaiņām un veselības aprūpes groziem
Saeimas deputāti sēdē ceturtdien, 10. janvārī, atbalstīja pieprasījumus finanšu ministrei Danai Reizniecei-Ozolai (Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS) un veselības ministrei Andai Čakšai (ZZS). Finanšu ministrei būs jāatskaitās Saeimai par vilcināšanos ar solidaritātes nodokļa izmaiņām, bet veselības ministrei – par kavēšanos ar veselības aprūpes apdrošināšanas ieviešanu jeb veselības aprūpes pakalpojumu dalīšanu divos grozos.
VARAM varētu veidot attīstības komiteju teritoriālās reformas pārrunāšanai
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM) plānots veidot speciālu attīstības komiteju, kurā pārējie iespējamās koalīcijas pārstāvji varētu pārrunāt nozīmīgākos teritoriālās reformas problēmjautājumus, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta Panorāma" sacīja apvienības "Attīstībai/Par!" līderis un vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra amata kandidāts Juris Pūce.
Vecāki novērojuši vakcīnu trūkumu ģimenes ārstu praksēs
Pēc aizvadītā gada nogalē piedzīvotā gadījuma, kad Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā no garā klepus nomira zīdainis, kurš nebija savlaicīgi vakcinēts pret šo infekcijas slimību, vairāki vecāki aktualizējuši jautājumu par vakcīnu pieejamību ģimenes ārstu praksēs. Janvāra sākumā ar Latvijas Radio sazinājās arī kāda četru bērnu mamma, kuras jaunāko bērnu novembrī vajadzējis vakcinēt pret masalām, epidēmisko parotītu un masaliņām, taču vakcīna nav bijusi pieejama.
Saldus novadā diskutē par trīs mazo skolu likteni
Šonedēļ notiek diskusijas par vairāku Saldus novada lauku skolu likteni. Nepietiekams skolēnu skaits šobrīd ir trīs novada skolās – Pampāļu, Kursīšu un Jaunlutriņu pamatskolās. Pašlaik tiek meklēti risinājumi un notiek sarunas ar vecākiem, kā šajās izglītības iestādēs turpmāk organizēt mācību darbu. Viens no risinājumiem ir saglabāt sākumskolas klases, tāpēc jautājums par pilnīgu skolu slēgšanu pagaidām netiek aktualizēts.
NATO Latvijas kaujas grupas jaunais vadītājs: Būs jācīnās ar viltus ziņām un nomelnojošu informāciju
Ar svinīgu ceremoniju Ādažu bāzē trešdien, 9.janvārī, NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas komandiera amatā stājās Kanādas bruņoto spēku pulkvežleitnants Filips Sovē, nomainot šajā amatā  līdzšinējo komandieri pulkvežleitnantu Stīvu Makbetu. NATO Latvijas kaujas grupas jaunais vadītājs atzīst, ka papildus militāro spēju stiprināšanai kaujas grupai būs jācīnās ar viltus ziņām un nomelnojošu informāciju.
Latgalē aicina utilizēt svētku eglītes videi draudzīgi
Nogādāt Ziemassvētku eglīti atkritumu šķirotavas laukumā, izmantot kā kurināmo vai barību dzīvniekiem – tie ir daži no atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumu ieteikumiem par to, kā pareizi un pēc iespējas dabai draudzīgāk atbrīvoties no svētku eglītēm. Latgalē atkritumu apsaimniekotāji jau otro gadu organizē akcijas, kas paredz egļu kompostēšanu vai izmantošanu malkā. Savukārt briežu dārzā Aglonas novadā iesaka: pirms egli nogādāt pie dzīvniekiem, sazināties ar to saimniekiem, jo ne kura katra egle ir piemērota ēdināšanai.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti