Latvijā
Sociālās aprūpes centros darbinieku krīzes vēl nav; dažviet klientus noturēs apsardze
Covid-19 vilnis sāk gāzties pār sociālās aprūpes centriem. Šonedēļ saslimšana atklāta trīs pansionātu klientiem vai darbiniekiem Bolderājā, Siguldas novadā un Elejā Jelgavas novadā. Gan paši aprūpes centri, gan nozares ministrija atzīst, ka lielākais drauds vīrusa iznēsāšanā ir centru darbinieki, kas strādā vairākās vietās un pārvietojas arī ārpus pansionātiem. Slimības izplatība liek pastiprināt karantīnas pasākumus.
Apkopējiem dažkārt bez aizsardzības ir jāstrādā ar spēcīgiem dezinfekcijas līdzekļiem
Sakairināti elpceļi, sarkanas acis un sabojāta roku āda – šādas blaknes pašlaik izjūt daļa apkopēju, kas ir spiesti strādāt ar ļoti spēcīgiem virsmu dezinfekcijas līdzekļiem. Hloru saturoši dezinfekcijas līdzekļi tiek plaši izmantoti, jo tie efektīvi iznīcina vīrusus un ir salīdzinoši lēti. Darba devējiem obligāti būtu jānodrošina aizsarglīdzekļi un jāinstruē savi darbinieki. Diemžēl ne visi tā dara. Darba inspekcijā norāda, ka šādā gadījumā apkopējam no uzdotā darba jāatsakās.
Lielvārdes novadā sāk atjaunot tiltu pār Lobi
Uz vietējās nozīmes valsts autoceļa Cebēni–Lēdmane (V973), netālu no krustojuma ar autoceļu Ogre–Viskāļi–Koknese (V996) uzsākti pārbūves darbi tiltam pār Lobi (5,8. km), informēja “Latvijas Valsts ceļi”.  
Saeimas atbildīgā komisija plāno saukt skaidroties galvaspilsētas administrāciju
Rīgas pašvaldības pagaidu vadības lēmums atstādināt pašvaldības ilggadējo izpilddirektoru Juri Radzeviču un viņa vietā ar speciāla amata izveidi iecelt Ivetu Zalpēteri nav palicis nepamanīts arī Saeimas komisijā, kas likumdevēja līmenī pārrauga pašvaldību darbu. Proti, fakti rāda, ka ar personāliju rokādi galvaspilsētas izpildvarā notiek arī politiskās ietekmes maiņa. Šajā gadījumā tā var būt pašvaldību lietu ministrijas politiskās vadības interesēs. Turklāt rodas arī jautājums, kas un kā šajā ārkārtējā situācijā pieskata Rīgas pagaidu pārvaldnieku darbu.
Rindas uz Latvijas–Lietuvas robežas mazinās
Situācija uz Latvijas–Lietuvas robežas, kur ceturtdien Latvijas pusē pirms Grenctāles izveidojās 16 kilometrus gara automašīnu rinda, piektdienas rītā uzlabojusies, LTV “Rīta panorāmai” pastāstīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (“Jaunā Vienotība”).
Jaunākie
Interesanti