Latvijā
Pasargā bērnu no svešinieka internetā! Policija sāk akciju vecākiem
Lai mazinātu dzimumnoziegumus internetā un sekmētu iespējamo cietušo personu atpazīšanu, Valsts policija (VP) ir uzsākusi informatīvu akciju bērnu vecākiem "Izeja no vardarbības – escape" par nodarījumiem pret tikumību un dzimumneaizskaramību internetā, informē policijā.
Latvijas Radio Ziņu dienests izsaka neuzticību radio valdei
Latvijas Radio Ziņu dienests atklātajā vēstulē paziņojis, ka izteicis neuzticību Latvijas Radio valdei un pieprasa tās atkāpšanos vai atbrīvošanu. Par to vienojies absolūtais vairākums Ziņu dienesta darbinieku. Savukārt Latvijas Radio valde paziņojusi par preses konferences sasaukšanu, lai informētu par kritisko situāciju sabiedriskajā medijā.
Zaļo un Zemnieku savienību vadīs Tavars
Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) kopsapulcē par apvienības valdes priekšsēdētāju apstiprināts Edgars Tavars, kurš arī vada ZZS ietilpstošo Latvijas Zaļo partiju.
LSM aptauja atklāj asas pretrunas sabiedrībā par mācību valodas jautājumu
Iedzīvotāji, kuri mājās runā latviski un krieviski, nodemonstrējuši pretēju attieksmi pret hipotētisku iespēju atteikties no mazākumtautību skolām un radīt sistēmu, kurā visi bērnu mācītos kopējās skolās latviešu valodā. Vairākums latviski runājošo izteikušies par šādu iespēju, bet lielākā daļa krieviski runājošo – pret, liecina pēc LSM.lv pasūtījuma veiktā SKDS aptauja.
Valsts valodas pareizu lietošanu sekmē sabiedriskie palīgi
“Kurš cits, ja ne mēs paši?” Ar šādu devīzi Valsts valodas centrs (VVC) aicina un motivē iedzīvotājus kļūt par Valsts valodas centra sabiedrisko palīgu. Šobrīd Valsts valodas centrā darbojas 36 sabiedriskie palīgi, jau pusgadu tāds ir arī Jēkabpilī.
KNAB kratījis arī Rāvim daļēji piederošo «Roadeks»
Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) kratīšana notikusi arī uzņēmumā "Roadeks", kas pastarpināti pieder "Skonto būves" patiesā labuma guvējam Guntim Rāvim, LTV atzina "Roadeks" valdes priekšsēdētājs Uldis Klaperis.
Viensēta cīnās pret koku ciršanu pie rekonstruējamās Vidzemes šosejas
Eiropas Savienībā trokšņa piesārņojums tiek uzskatīts par vienu no būtiskiem cēloņiem veselības problēmām. Taču par to vairāk runāts oficiālos dokumentos un prasībās, ne ikdienas rīcībā. To apliecina kādas viensētas iedzīvotāju cīņa, lūdzot necirst kokus rekonstruējamās Vidzemes šosejas malā, vai arī to ciršanas gadījumā piedāvāt kādu risinājumu.
Daļa apeniešu vēlas pievienoties Alūksnes novadam – atjaunot bijušā rajona robežas
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) izstrādātais teritoriālais iedalījums paredz, ka Apes novadu varētu pievienot Smiltenes novadam, ko arī abas šīs vietvaras konceputāli atbalsta. Daļa apeniešu ar to nav mierā un uzskata, ka būtu jāatjauno bijušā Alūksnes rajona robežas. Savu viedokli viņi pauduši vēstulē, kas nosūtīta novadu vadībām un ministrijai.
Tukuma mežā izmestas 500 luminiscējošās spuldzes
Ik gadu aptuveni 20 000 eiro no Tukuma novada nodokļu maksātāju naudas izlieto, lai savāktu un dalītajā atkritumu šķirošanas punktā nodotu neapzinīgu cilvēku izmestos atkritumus. Visbiežāk tam neparedzētās vietās izmet būvgružus un riepas, bet šoreiz ar dažu dienu intervālu mežā izsviestas vairāk nekā 500 luminiscējošās spuldzes.
Levits teju dubultojis padomnieku skaitu
Jaunā Valsts prezidenta Egila Levita kancelejā padomnieku skaits būs teju divreiz lielāks nekā Raimonda Vējoņa komandā. Politikas vērotāji uzsver – Levits vēlas būt moderns prezidents, taču lielais juristu īpatsvars padomnieku vidū var novērst uzmanību no risināmo problēmu sociālā aspekta.
Skolēnu sniegums matemātikas eksāmenā šogad vājākais pēdējā desmitgadē
Skolēnu vidējais rezultāts centralizētajā eksāmenā matemātikā turpina kristies arī šogad, sasniedzot zemāko rādītāju pēdējā desmitgadē, liecina aģentūras LETA apkopotā informācija. Valsts izglītības satura centrā gan uztraukumam pamatu neredz, jo daudzu vakarskolu un profesionālo iestāžu audzēkņu eksāmena sarežģītāko daļu pat nav mēģinājuši risināt.  
Veselības pakalpojumu sniedzēji varēs izrakstīt elektroniskās VID reģistrētās kvītis
Jau pērn valdība grozīja noteikumus, atzīstot jaunu norēķinu dokumentu par sniegtajiem veselības aprūpes pakalpojumiem – elektroniski sagatavotu Valsts ieņēmumu dienestā (VID)  reģistrētu kvīti. Šobrīd šo sistēmu izmanto 98 uzņēmumi, kas pārsvarā ir lieli tirgus dalībnieki un tādēļ aptver plašu pacientu loku. Elektroniskā kvīts ir kases čekam vai papīra kvītij līdzvērtīgs maksājuma apliecinājums.
Jaunākie
Interesanti