Latvijā
Kariņš: Nav pamata Covid-19 ierobežojumu atcelšanai vai īpašai mīkstināšanai
Pašlaik nav nekāda pamata domāt, ka valdība tagad varētu atcelt vai īpaši mīkstināt Covid-19 apkarošanai noteiktos ierobežojumus, jo situācija pagaidām tikai nedaudz stabilizējas, bet ir jāpanāk saslimstības samazināšanās, attālinātajā preses konferencē pauda premjers Krišjānis Kariņš (“Jaunā Vienotība”).
Sociālās aprūpes centriem jāveido vakcinēties gribētāju saraksti; potes – ne agrāk par februāra vidu
Ilgstošas sociālās aprūpes centros vakcinācija pret Covid-19 varētu sākties, ātrākais, februāra vidū. Taču pagaidām vēl ir daudz neskaidrību, kā tas notiks un cik vispār būs vakcinēties gribētāju. Situācija ir smaga – pēdējās divās nedēļās Covid-19 skāris vairāk nekā 80 sociālās aprūpes iestāžu, un Latvijas Pašvaldību savienība uzsver: problēmu risināšanai vajadzīga vienota pieeja neatkarīgi no tā, vai sociālās aprūpes centrs pieder valstij, pašvaldībai vai ir privāts. Skaidru stratēģiju gaida arī īslaicīgas sociālās aprūpes veicēji – dienas centri, grupu dzīvokļi, patversmes un mājas aprūpētāji.
SPKC brīdina: Autobusā Talsi–Dubulti–Rīga un Rīga–Dubulti–Talsi braucis inficēts pasažieris
Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemiologi, veicot epidemioloģisko izmeklēšanu, noskaidrojuši, ka pasažieris, kuram apstiprināta Covid-19 infekcija, 16.janvārī braucis ar autobusu Talsi–Dubulti–Rīga, (AS “Talsu autotransports”, reisa Nr. 7951),  plkst.5.15 no Talsu autoostas līdz Rīgas autoostai un plkst. 10.05 braucis atpakaļ ar autobusu Rīga–Dubulti–Talsi (AS “Talsu autotransports”, reisa Nr. 7951).
Pērn nelaimes gadījumos cieta 176 policisti, ugunsdzēsēji un robežsargi. Kādas garantijas viņiem pienākas
Glābjot un aizsargājot citu cilvēku dzīvības, pērn iekšlietu nozarē nelaimes gadījumos cieta 176 personas. Savukārt 2019. gadā – 245. Visbiežāk traumas gūst policisti, seko ugunsdzēsēji un robežsargi. Par laimi pēdējo trīs gadu laikā letālo gadījumu nav bijis. Kādas garantijas pēc traumu gūšanas, pašaizliedzīgi pildot darba pienākumus, valsts nodrošina šiem cilvēkiem? Ko darīt tiem glābējiem, policistiem vai citiem darbiniekiem, kuri vairs nevar atgriezties dienestā.
Ogres domei nevēlama darbinieka atlaišana un atjaunošana darbā izmaksā tūkstošus; dome atbildīgos nemeklē
Gada nogalē Augstākās tiesa (Senāts) pielika punktu jaunākajam darba strīdam Ogres novada domē. Līdz ar to domei nācās atjaunot darbā iepriekš atlaistu tai nevēlamu darbinieci, kas izgaismoja iespējamus pārkāpumus domes iepirkumu rīkošanā. Domei nācās izmaksāt ieturēto algu, pusotra tūkstoša eiro morālo kompensāciju, kā arī simtos eiro mērāmus tiesāšanās izdevumus. Šis ir tikai viens no vairākiem darba strīdiem, ko pašvaldība zaudējusi pēdējo gadu laikā un kur tiesas ir norādījušas uz amatpersonu pilnvaru klaju pārkāpšanu. Taču dome negrib atzīt, ka ar prettiesiskajām rīcībām tai nodarīti zaudējumi.
«Rīgas satiksmes» vadītāja: Pasažieriem nevajadzētu just izmaiņas sabiedriskā transporta kustībā
Rīgas pašvaldības uzņēmums "Rīgas satiksme" sola nepieļaut pārpildītu sabiedrisko transportu pēc veiktajām izmaiņām sabiedriskā transporta – tramvaju, trolejbusu, autobusu un ekspresbusu kustībā un sarakstos, izlīdzinot sabiedriskā transporta plūsmu atbilstoši pasažieru plūsmām. To intervijā Latvijas Radio sacīja uzņēmuma vadītāja Džineta Innusa, norādot, ka pasažieriem nevajadzētu just izmaiņas sabiedriskā transporta kustībā.
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt