Latvijā
Plāno aizliegt PSRS un nacistiskās Vācijas formastērpu izmantošanu sapulcēs un gājienos
Sapulču, gājienu un piketu dalībniekiem šo pasākumu laikā būs aizliegts izmantot bijušās PSRS, tās republiku un nacistiskās Vācijas bruņoto spēku un represīvo iestāžu formastērpus. To paredz likuma "Par sapulcēm, gājieniem un piketiem" grozījumi, kurus Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas deputāti, otrdien, 19.martā, atbalstīja otrajam lasījumam, informē Saeimas Preses dienestā.
Pirmā sezona bez vairākām kaitēkļu indēm; būs vēl ierobežojumi
Šogad būs pirmā sezona, kad zemniekiem nāksies iztikt bez atsevišķām pesticīdu vielām. Tikmēr stādu audzētavā Jelgavas novadā cīņa ar kādu kukaini jau sākta bez neonikotinoīdiem. Alternatīvas esot lēnas un neiedarbīgas – daudzi koki jālikvidē. Tikmēr Augu aizsardzības dienests vērš uzmanību, ka lauksaimniekiem jāgatavojas vēl lielākām pesticīdu saraksta izmaiņām.
Vairāk nekā 6 tūkstošiem pensionāru kļūdaini uzrādīts nodokļa parāds
Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) kļūdainas datu apstrādes rezultātā Valsts ieņēmumu dienestam (VID) nosūtījusi nepareizus datus par 6 098 pensiju saņēmējiem, uzrādot lielākus ienākumus, informēja VSAA. Šīm personām VID gada ienākumu deklarācijās kļūdaini uzrādās iedzīvotāju ienākuma nodokļa parāds.
Skolotāji neizslēdz vienošanos par algām; piketu sola jebkurā gadījumā
Pedagogu arodbiedrība neizslēdz, ka otrdien varētu panākt vienošanos ar valdību veidojošajiem politiskajiem spēkiem par pedagogu algu palielināšanas kārtību. Tomēr trešdien ieplānotais pikets pie Saeimas notiks jebkurā gadījumā, norādīja arodbiedrībā. Tajā prasīs politikas veidotājiem pildīt savus solījumus.
Radio «Pieci.lv» paplašina apraidi Limbažos un Saldū
No 1. aprīļa Latvijas Radio 5 jeb pieci.lv paplašina apraides tīklu Limbažu un Saldus apkaimē, nodrošinot arvien plašākam klausītāju lokam iespēju dzirdēt jauniešu auditorijai paredzēto programmu FM viļņos. Limbažos pieci.lv varēs dzirdēt FM 100,5 MHz frekvencē, savukārt Saldū FM 102,4 MHz frekvencē, informēja Latvijas Radio Komunikācijas daļā.
Banku uzraugs par «Moneyval» rekomendāciju izpildi: Turam tempu
Ar Eiropas Padomes noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas ekspertu komitejas "Moneyval" pausto rekomendāciju Latvijai izpildi veicas labi un nav pazīmju, ka kaut ko nepaspētu izpildīt – intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) priekšsēdētājs Pēters Putniņš.
Privāti tirgojoties internetā, iesaka naudu nesūtīt uz ārzemēs reģistrētiem kontiem
Augot interneta pirkumu popularitātei, arvien lielākus apgriezienus uzņem arī tiešās pirkšanas–pārdošanas darījumi starp privātpersonām internetā. Apģērbi un apavi, kas pašam apnikuši; lietotas elektropreces, trauki un mēbeles – preču klāsts ir visdažādākais. Tirgojoties neklātienē, nākas paļauties uz otras puses godaprātu – ka preci tiešām atsūtīs vai naudu par pirkumu tiešām samaksās. Latvijas Radio mēģina noskaidrot, ko iesākt ar krāpniekiem, kas iecienījuši šo darījumu nišu.
Ceļ trauksmi par atbalsta mazināšanu Latgales medijiem
Saeimas deputāti ir saņēmuši vēstules no vairākām sabiedriskām organizācijām Latgalē, kuras pauž bažas, ka šā gada budžeta projektā nav paredzēts iepriekšējos gados īstenotajai programmai, kas sniedza nozīmīgu atbalstu vietējiem medijiem un producentu grupām, stiprinot latviešu un latgaliešu valodu Latgales informatīvajā telpā.
Atmodas līderi pauž sašutumu par Sudrabas «Atmodu»
Vārds “atmoda”, ar kuru līdz šim asociēti būtiskākie periodi Latvijas valsts veidošanā un neatkarības atjaunošanā, nu ieguvis arī politisku nozīmi. Par “Atmodu” nodēvēta trīs partiju apvienība, kuras līdere ir “No sirds Latvijai” dibinātāja Inguna Sudraba. Kamēr vēsturiskās atmodas līderi pauž sašutumu par šāda simboliska jēdziena politizēšanu, Uzņēmumu reģistrā norāda – likumiska pamata atteikt nosaukuma reģistrāciju nav bijis.
Rēzeknē novārtā atstātā vēsturiskā ēkā veidos dienesta viesnīcu
Rēzeknes centrā jau vismaz 10 gadus kritiskā stāvoklī ir pirms vairāk nekā 100 gadiem uzbūvētā īres un veikalu māja. Trūkstot valsts atbalstam un vairākkārt mainoties īpašniekiem, līdzekļi vēsturiskās ēkas saglabāšanā nav ieguldīti. Patlaban to īpašumā pārņēmusi Rēzeknes dome, kas, īstenojot izglītības iestāžu modernizācijas projektu, iecerējusi ēku atjaunot un veidot tajā dienesta viesnīcu skolēniem.    
Jaunākie
Interesanti