Latvijā
IZM plāns: No 2026./2027. mācību gada skolās kā otrā svešvaloda nevarēs būt krievu valoda (papildināts)
Plānots, ka no 2026./2027. mācību gada visās izglītības iestādēs kā otrā svešvaloda būs jānodrošina kāda no Eiropas Savienības (ES) valodām vai svešvaloda, kuras apguvi regulē noslēgtie starpvaldību līgumi izglītības jomā. Tas nozīmē, ka kā otro svešvalodu skolās vairs nevarēs izvēlēties krievu valodu, informēja Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM).
Sociālie partneri prasīgi un cerīgi par topošās valdības deklarāciju
Valdības sociālie partneri – darba devēju, arodbiedrību un pašvaldību pārstāvji – valdības deklarācijas veidošanā iesaistīti aktīvāk nekā agrāk. Tomēr par šīs sadarbības atspoguļošanos valdības darāmo darbu sarakstā lielāka skaidrība būs nedēļas otrajā pusē, kad sociālajiem partneriem būs dota iespēja izteikt savu vērtējumu par valdības deklarācijas melnrakstu.
Liepājā žurnāliste skolēniem vada nodarbību ciklu par medijpratību
Liepājas izdevniecības "Kurzemes vārds" redaktore Anda Pūce šobrīd aktīvi apmeklē Liepājas skolas, lai ar jauniešiem runātu par medijpratību. Informatīvajā pārpilnības laikmetā žurnāliste skolēniem skaidro, kā darbojas privātie un kā sabiedriskie mediji, kāda ir žurnālistikas loma, kas ir viltus ziņas un kā tās atšķirt.
«Jaunās Vienotības» un Nacionālās apvienības pretestības dēļ «Apvienotais saraksts» varētu atteikties no ieceres par ministru biedriem
Viens ministra biedrs Aizsardzības ministrijā; četri vai pieci viceministri; ne vairāk kā trīs ministra biedri. Tik pretrunīgas versijas par to, cik plašas izmaiņas varētu notikt Ministru kabineta struktūrā, šonedēļ skanēja no valdības veidošanā iesaistītajiem politiķiem. To, ka sākotnēji ideja par šāda amata ieviešanu nākusi no viņa, publiski atgādināja arī Valsts prezidents Egils Levits. Latvijas Televīzijas raidījums "De facto" vēsta, ka galu galā ministra biedru jaunajā valdība varētu nebūt vispār, jo, redzot "Jaunās Vienotības" (JV) un Nacionālās apvienības (NA) skepsi, ''Apvienotais saraksts'' (AS) no ieceres par šī amata veidošanu varētu atteikties vispār.
17 gadi līdz diagnozei Ērgļa sindroms – topošā ārste Marta Kondratova pārcieš sarežģītu operāciju un izveseļojas
Tik laimīga kā nekad šo Latvijas dzimšanas dienu sagaidīja topošā ģimenes ārste Marta Kondratova. Iemesls priekam ir pašai veikta ļoti sarežģīta operācija. Viņa ir viena no diviem Latvijas pacientiem, kam nesen atklāts Ērgļa jeb Īgla sindroms – neliels izaugums galvaskausā, kas nospiež dzīvībai svarīgas artērijas. Veikta sarežģīta operācija. Martas gadījumā ceļš līdz diagnozei un glābjošajai operācijai ilga septiņpadsmit garus gadus. Un tikai pašas neatlaidība un Rīgas Austrumu slimnīcas ārsta Renāra Dekšņa drosme tagad ļauj brīvi elpot un dzīvot. 
Daugavgrīvas cietoksnis – «karsts kartupelis» valsts un pašvaldības iestāžu rokās; atbildību uzņemties negrib neviens
Valdība šonedēļ apstiprināja plānu, kā četru gadu laikā pabeigt privatizācijas procesu. Tas nozīmē arī izlemt, ko darīt ar privatizācijai nodotajiem objektiem, kuriem pircēju tā arī nav izdevies atrast. Viens no šādiem objektiem ir Daugavgrīvas cietoksnis, ko kultūras mantojuma sargi uzskata par vienu no svarīgākajiem arhitektūras pieminekļiem Latvijā. Tāpēc Ekonomikas ministrija rosina to paturēt valsts īpašumā, tomēr neviena iestāde nevēlas uzņemties sarežģīto objektu apsaimniekot.
«Apvienotā saraksta» politiķis Igors Rajevs bijis apsūdzēts par krāpšanu
14. Saeimas deputāts, "Apvienotā saraksta" politiķis un rezerves pulkvedis Igors Rajevs ticis apsūdzēts par naudas izkrāpšanu no Aizsardzības ministrijas, taču pirms trim gadiem kriminālprocess izbeigts. Tas noticis uz nereabilitējoša pamata – Rajevs noslēdzis izlīgumu ar Aizsardzības ministriju un izkrāpto naudu – 1623 eiro atmaksājis, ziņo Latvijas Televīzijas raidījums "De facto".
Lielbritānijas «Straumēnos» nosvinēti Latvijas valsts svētki
Lielbritānijā latvieši nosvinējuši valsts svētkus vairākās pilsētās. Ierasts, ka galvenā svinību vieta ir Londona, taču šogad Latvijas vēstniecība bija nolēmusi sagādāt svētkus arī tiem tautiešiem, kuri dzīvo Anglijas vidienē, un visi tika laipni aicināti uz Daugavas Vanagu fonda lauku īpašumu "Straumēni".
Stingrāk vērsīsies pret teroristisku saturu internetā
Šobrīd Saeimai nodots likumprojekts par stingrāku vēršanos pret teroristisku saturu internetā. Likumprojekts sagatavots ar mērķi izveidot vienotu regulējumu Eiropas Savienībā par to, kā notiek vēršanās pret teroristisku saturu tiešsaistē. Svarīgi, ka regulējums vienlakus pilnībā ievēros cilvēku pamattiesības, tā norādīts Iekšlietu ministrijas paziņojumā.
Vai ar «ārsta zīmi» var izsprukt no valodas eksāmena, kārtojot uzturēšanās atļauju Latvijā?
To, ka mūsu valstī esošie Krievijas pilsoņi sākuši pastiprināti pievērsties latviešu valodas apguvei un naturalizācijai, Latvijas Televīzijas raidījumam "4. studija" paziņoja nevis latviešu valodas kursu pasniedzēji, bet gan kādas ārstniecības iestādes pārstāve, kura vēlējās palikt anonīma. Ik dienas mediķus apmeklējot diezgan daudz cilvēku, kuriem ir jākārto valsts valodas eksāmens, taču viņi vēlas no tā izvairīties ar mediķu starpniecību.
Reģionu peldbaseini energocenu krīzē mēģina noturēties virs ūdens
Gandrīz katrā lielā Latvijas pilsētā ir peldbaseins, kas ir būtiska sporta infrastruktūra gan iedzīvotājiem, gan bērnu peldētprasmes attīstīšanai. Kovida krīzi pārcietušie peldbaseini tagad sastapušies ar ievērojamu energoresursu sadārdzinājumu. Tagad tie atkal mēģina noturēties virs ūdens. Vēl augustā biedrība "Peldēt droši" aktualizēja šo jautājumu, uzsverot to, ka peldbaseinus reģionos lielā mērā izmanto tieši skolēni un sporta skolu audzēkņi.
Atalgojums asistentiem, kuri palīdz personām ar invaliditāti, nākamgad draud saskarties ar minimālās algas slieksni
No nākamā gada personu ar funkcionāliem traucējumiem asistentu atalgojums varētu kļūt par minimāli atalgotu darbu. Šobrīd valstī esošā minimālā alga ir 500 eiro un tas ir nedaudz mazāk, kā par slodzi saņem asistents, taču no nākamā gada minimālo algu cels un tas varētu nozīmēt, ka asistenta algas un minimālā atalgojuma proporcija zudīs. Šobrīd tiek vākti paraksti, lai arī asistenta alga tiktu pacelta proporcionāli. Arī atbildīgā ministrija apzinās, ka šī darba veicēji saņem maz, taču nedod konkrētus solījumus celt algu.
Svarīgākais šobrīd