Latvijā
Aicina aizvadīt dienu bez plastmasas maisiņiem
Šodien visā pasaulē norisinās akcija “Diena bez plastmasas maisiņiem”, aicinot cilvēkus atteikties no plastmasas maisiņu iegādes un atbalstīt dabai draudzīgākus iepakojumus saviem pirkumiem.
Eiropas skolas izveidei IZM tomēr rīkos konkursu
Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) sākotnēji bez konkursa izvēlējusies veidot akreditētu Eiropas skolas mācību programmu Žila Verna Rīgas Franču skolā. Iecere paredzētu dažu gadu laikā skolā ieguldīt vairāk nekā vienu miljonu eiro. Šādu rīkojumprojektu atbildīgā ministrija nodevusi koalīcijas partneriem. Tikmēr pārējo starptautisko skolu vadītāji pauž neizpratni, kāpēc šāda iespēja nav piedāvāta arī viņiem.
Diskusijas partiju starpā par 5% veselības nodokli – smagas
Koalīcijas partijas šomēnes cer vienoties par izmaiņām nodokļos, kas paredz 5% darbaspēka nodokļu novirzīt veselības aprūpei. Rezultātā tiktu samazināts iedzīvotāju ienākuma nodoklis, taču palielinātas sociālās iemaksas. Zaudētājas šādā gadījumā būtu pašvaldības, kurām samazinātos ienākumi. Diskusijas par izmaiņām nodokļos valdību veidojošo partiju starpā gan ir smagas.
Kalngalē pēc lietavām dārzi jau 3 dienas zem ūdens
Spēcīgajās lietavās nedēļas sākumā dažviet Latvijā diennakts laikā nolija pat mēneša norma, bet ceturtdien, 2. jūlijā, peļķes jau nožuvušas un lietus aizmirsts. Taču Carnikavas novada  Kalngalē vairākās mājās plūdi turpinās. Jau trešo diennakti dārzi atrodas zem ūdens, un vietējie ar rūgtumu smej, ka sāk jau likties – dzīvojam uz salas. Tikmēr pašvaldības aģentūrā, kas daļēji atbildīga par meliorācijas sistēmu, saka – īsti neko izdarīt nevaram, cilvēkiem jāsamierinās.   
Rīgas sabiedriskajā transportā pasažieru joprojām divreiz mazāk nekā pirms Covid-19
Rīgas sabiedriskā transporta reisu skaits darbadienās palielināts par vairākiem simtiem, tomēr vēl joprojām nav atjaunots tādā apjomā, kādā tas bija pirms Covid-19. Galvaspilsētas uzņēmums “Rīgas satiksme” to skaidro ar vēl joprojām samazināto pasažieru plūsmu un noliedz, ka Covid-19 aizsegā mēģinātu optimizēt reisu skaitu un līdz ar to uzņēmuma tēriņus.
Strupišs vēlas uzlabot tiesnešu apmācību
Tiesiskuma stiprināšana valstī nav iespējama bez ciešas sadarbības starp izpildvaru un tiesu varu. Tādēļ premjers Krišjānis Kariņš (“Jaunā Vienotība”) ar jaunievēlēto Augstākās tiesas priekšsēdētāju Aigaru Strupišu pārrunāja nepieciešamos tieslietu sistēmas uzlabojumus.
Ziemele: GMI problēma nav tikai summa; sistēmā jātaisa pamatīga revīzija
Pēc Satversmes tiesas (ST) sprieduma nepietiks tikai ar mehānisku garantētā minimālā ienākuma līmeņa (GMI) summas palielināšanu, bet nepieciešams izstrādāt konceptuālu un sistēmisku pieeju, diskusijā Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" uzsvēra ST priekšsēdētāja Ineta Ziemele un tiesībsargs Juris Jansons.
Riebiņu novadā aiztur bruņotu veikala laupītāju
Piektdien, 26.jūnijā, Riebiņu novadā Valsts robežsardzes Aviācijas pārvaldes Speciālo operāciju dienesta "Sigma" operatīvā grupa, sniedzot atbalstu Valsts policijas Rēzeknes iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas amatpersonām, pēc ilgstošas vajāšanas aizturēja bruņotu veikala laupītāju, informēja Valsts robežsardze.
Saeima atbalsta Starptautisko skolu likumu
Saeima ceturtdien, 2. jūlijā, ārkārtas sēdē galīgajā lasījumā atbalstīja Starptautisko skolu likumprojektu, kas paredz nodrošināt Latvijā vispārējās izglītības pieejamību ārvalstu un starptautiskajās organizācijās nodarbināto un dienestā esošo personu bērniem, tādējādi veicinot šo institūciju un organizāciju darbību, vienlaikus sekmējot starptautisko sadarbību ekonomiskajos, politiskajos, kā arī izglītības jautājumos.
Ministrija noraida Slimnīcu biedrības sūdzības par naudas trūkumu mediķu piemaksām
Mazāk nekā puse reģionālo slimnīcu ir samaksājušas Covid-19 piemaksas ārstiem, jo pārējām nav naudas, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" teica Latvijas Slimnīcu biedrības vadītājs Jevgēņijs Kalējs. Veselības ministrija (VM) to  noraida, un ceturtdien, 2. jūlijā, vakarā Finanšu ministrija paziņoja, ka piešķīrusi VM pieprasīto finansējumu mediķu piemaksām.
Sāk būvēt gājēju un velosipēdistu ceļu Imanta–Babīte
Ir uzsākta gājēju – velosipēdistu ceļa izbūve no Rīgas līdz Babītei, paralēli Slokas ielas turpinājumam Rīgā aiz pilsētas robežas līdz Rīgas apvedceļam, kas ir vietējais autoceļš Imanta Babīte (V20), un vēl Babītē gar Rīgas apvedceļu līdz pagriezienam uz Kleistu ielu Babītē, kopumā 2,5 kilometru garumā, informēja valsts AS "Latvijas Valsts ceļi" (LVC).
Lūdz apsūdzēt ceļu policistu, kurš maldināja par alkometra rādītāju un prasīja kukuli
Iekšējās drošības birojs (IDB) Rīgas tiesas apgabala prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai ir nodevis kriminālprocesu pret kādu Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kārtības policijas pārvaldes Patruļpolicijas pārvaldes Ceļu policijas bataljona amatpersonu par to, ka šī valsts amatpersona pēc alkohola izelpas testa veikšanas maldināja transportlīdzekļa vadītāju – ārvalstu pilsoni – par alkohola koncentrāciju izelpotajā gaisā, kā arī pieprasīja un pieņēma kukuli 1400 eiro apmērā.
Jaunākie
Interesanti