Latvijā
Jelgavā sākas tradicionālās Meža dienas
Tradicionālās Meža dienas, kam šogad aprit 90.gadskārta, Jelgavā iesākās ar izglītojošu pasākumu ''Mežs ienāk pilsētā''. Ierastās koku stādīšanas vietā gan šoreiz apmeklētājiem tika skaidrots un rādīts, kā notiek meža apsaimniekošana.
Pērn un šogad dzimstība turpina samazināties
Kopš 2016.gada dzimušo skaits Latvijā turpina samazināties. 2017.gadā dzīvi dzimušo skaits varētu būt par apmēram tūkstoti mazāks nekā 2016.gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes provizoriskie dati. Arī 2018.gada pirmajos trīs mēnešos reģistrēto jaundzimušo skaits – 4 612 bērni – ir par 336 mazuļiem mazāks nekā 2017.gada attiecīgajā periodā.
Valsts biežāk varētu apmaksāt zāles, ja tās dod rezultātu
Valsts apmaksās, ja zāles dos rezultātu, – šādu kārtību paredz atsevišķu zāļu kompāniju noslēgtie līgumi ar Nacionālo veselības dienestu (NVD). Ja vēlamā efekta nav, tad firmai nauda jāatmaksā. Tā kā šādi līgumi vairo jauno medikamentu pieejamību, šobrīd iestādēs spriež par iespējām vairot šādu praksi. Tomēr pastāv arī virkne sarežģījumu.
Pēc nedēļas Saeima plāno pielikt punktu čaulas firmu apkalpošanai bankās
Saeima atbalstījusi valdībā tapušos plānus ierobežot čaulu kompāniju apkalpošanu Latvijas bankās un pilnveidot tiesībsargājošo iestāžu sadarbību naudas atmazgāšana novēršanas jomā. Attiecīgo likumu labos steidzamības kārtā. Steigas kritiķi gan norādīja – tā arī nav sniegta patiesā aina par šāda lēmuma ietekmi uz tautsaimniecību.
Atbrīvot no darba ar īsziņu nedrīkst!
Jebkuram darba devējam ir visas tiesības savus darbiniekus atbrīvot no amata. Tomēr tā vienkārši pateikt – “Rītdien nenāc uz darbu!” – nedrīkst. Ir jāievēro zināma procedūra. Darbinieka atlaišanas procedūru nosaka Darba likuma 101. pants. Tajā uzskaitīti 11 punkti, kādā darba devējs var uzteikt darba līgumu.
Kurjeri maldās starp viena novada diviem Strūžānu ciemiem
Rēzeknes novadā blakus pagastos - vien nepilnu 10 kilometru attālumā viens no otra - atrodas divi Strūžānu ciemi. Viens otram tuvu esoši ciemi ar vienādu nosaukumu maldina un ierobežo ērtu adreses atrašanu gan operatīvajiem dienestiem, gan apgrūtina pienākumu izpildi kurjerdienestu darbiniekiem un citiem pakalpojumu sniedzējiem. Iebraucot Gaigalavas pagasta Strūžānos – uzlikta ceļazīme ar maldinošu uzrakstu “Vecstrūžāni”. Vietējie pie šiem misēkļiem jau pieraduši, taču atbraucēji ir neziņā, kur tad īsti Gaigalavas pagasta Strūžāni atrodami.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti