Latvijā
Slikti notīrītu ietvju dēļ Rīga soda uzņēmumu «Clean R»; Rēzeknē – lauž līgumu (papildināts)
Rīgas pašvaldība nolēmusi sodīt uzņēmumu "Clean R", kas atbild par pašvaldības ietvju ziemas uzturēšanu, piemērojot līgumsodu 900 eiro par dienu, informēja Rīgas domē, norādot – ja darbu izpildes kvalitāte tuvākajās dienās saglabāsies neapmierinoša, Rīgas pašvaldība plāno operatīvi lauzt līgumu, kas pašreiz spēkā līdz decembra beigām. Savukārt Rēzeknē jau nolemts līgumu lauzt.
Rīgas Centrālcietumā 27 jauni Covid-19 gadījumi; inficējies arī Lembergs (papildināts)
No 30. novembra līdz 1. decembrim Rīgas Centrālcietumā tika veikta rutīnas testēšana, kuras rezultātā konstatēti  27 jauni Covid-19 gadījumi, informēja Ieslodzījuma vietu pārvalde. Saslimušo vidū ir arī apcietinājumā esošais bijušais Ventspils mērs Aivars Lembergs, tviterī pavēstīja Zaļo un zemnieku savienības līdzpriekšsēdētājs Edgars Tavars.
No NBS rekrutētajiem šogad 20% – sievietes
Šogad 20% no Nacionālajos bruņotajos spēkos (NBS) rekrutētajiem ir sievietes, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” atklāja NBS komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš.
Uldis Kristapsons pēc 20 gadiem mēra amatā: Rosība vairāk sev un nepārejoša sāpe par Pāvilostu
Pēc vairāk nekā divus gadus ilgušām apspriedēm, pašvaldību ministrijas, vietvaru, Saeimas un arī Satversmes tiesas iesaistīšanās šogad spēkā stājās administratīvi teritoriālā reforma. To īstenojot, vairumu pašvaldību apvienoja lielākos novados. Šādu pēc līdzīgiem parametriem virzītu pieeju asi kritizējis arī viens no vairākiem ilggadējiem pašvaldību vadītājiem, kuri kopš vasaras darbu pašvaldību sektorā neturpina, – bijušais Pāvilostas novada mērs Uldis Kristapsons. 
Latvijā pēta pirmos Covid-19 paraugus ar omikrona variantam līdzīgām mutācijām
Laboratorijā Latvijā sākts sekvencēt astoņus aizdomīgus Covid-19 paraugus, kuriem ir jaunajam omikrona variantam raksturīgas mutācijas. Laboratorijas vadītājs gan uzsver, ka vēl nevar pateikt, vai tiešām jaunais variants Latvijā nonācis, jo tādas pašas mutācijas ir arī iepriekš izplatītajam vīrusa alfa variantam. Atbildi, vai paraugos ir omikrona variants, varētu sniegt nākamnedēļ.
Speciālās izglītības atzinuma dēļ bērnam liedz mācības izvēlētajā skolā; tiesībsargs saskata diskrimināciju
Ar sūdzību Tiesībsarga birojā vērsusies kāda ģimene no Valmieras – viņu bērnam iespēja izglītību iegūt Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijā atteikta, jo iepriekšējā izglītības posmā bērns mācījies atbilstoši speciālās izglītības programmai. To sākumskolā viņam noteikusi pašvaldība. Tiesībsargs notikušo sauc par diskrimināciju. 
Liepājā cietuma būvniecībai teritoriju sagatavo Ogres tehnikuma audzēkņi
Noslēgumam tuvojas pirmie sagatavošanas darbi jaunā Liepājas cietuma izbūvei. Tuvākajā laikā plānots pabeigt uzsākto atmežošanu, ko veic Ogres tehnikuma audzēkņi, kuri apgūst mežsaimnieka profesiju. Ceturtdien, 2. decembrī, Liepājas cietuma teritoriju klātienē devās apskatīt Tieslietu ministrijas pārstāvji, pašvaldība un projektā iesaistītie speciālisti.
100 tirgotāji nesteidz ieviest iepakojuma depozīta sistēmu; atlikuši 2 mēneši
Iepakojumu depozīta sistēma darbu sāks 1. februārī. Vairākus mēnešus būs pārejas laiks, kad veikalu plauktos atradīsies gan nododami, gan nenododami iepakojumi. Lielākajiem tirgotājiem obligāti jāslēdz līgums par depozītu sistēmas ieviešanu, un to arvien nav izdarījuši aptuveni 100 uzņēmumu. Piemēram, veikalu tīkls “Lats” apstiprina, ka daļa biedru vēl nav parakstījuši līgumus.
Populārākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt