Latvijā
Šogad no elektrotraumām miruši jau desmit cilvēki
Ik gadu AS “Sadales tīkls” lietotāju elektroietaisēs reģistrē 60-70 elektrotraumu, un vidēji 30% gadījumu cietušie ir bērni. Elektrotraumas var būt letālas, un šogad tādas bijušas jau 10, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” pastāstīja uzņēmuma “Sadales tīkls" valdes priekšsēdētājs Sandis Jansons.
VK par profesionālās izglītības modernizāciju: Jauniegūtā profesijā darbu atrod mazāk par pusi
Profesionālās vidējās izglītības sistēmas darbībai un attīstībai no valsts budžeta un Eiropas Savienības (ES) fondiem pēdējos 10 gados atvēlēts vairāk par miljardu eiro. Taču šīs izglītības modernizācija nav pabeigta līdz galam, nav būtiski augusi jauniešu interese par profesionālo izglītību, bet pēc tās iegūšanas profesijā strādā mazāk nekā puse. Šādi fakti un atziņas izriet no Valsts kontroles revīzijas profesionālās vidējās izglītības jomā.
«Mūžīgie bērni»: Asistentu apmācības – pašu asistentu iniciatīva
Latvijā samilzusi problēma ir bērnu ar invaliditāti asistentu trūkums. Patlaban visbiežāk bērnu asistentu pienākumus uzņemas mammas. Tādēļ, ka šis darbs ir zemu apmaksāts, fiziski un emocionāli smags, un cilvēkus, kas to vēlas darīt, atrast ir grūti. Tikmēr citur pasaulē īpašo bērnu asistents ir reāla profesija. Kā virzās sarunas par asistentu profesionālu sagatavošanu? 
Dobeles Atbrīvošanas piemineklim – 80
Tēlnieka Kārļa Zemdega veidotajam Dobeles atbrīvošanas piemineklim šogad aprit 80. gadskārta, bet atjaunotajam piemineklim, kurš kļuva par trešās Atmodas simbolu un nomainīja okupācijas zīmi – bruņutransportieri, šodien aprit 24. gadskārta. Līdzās tradicionālā ziedu paklāja veidošanai pieminekļa sarežģīto vēsturi godināja arī speciāli šim notikumam režisēts kustību iestudējums.
Dzērveņu lasīšanai Teiču purvā šogad – 1000 atļauju
Sācies dzērveņu lasīšanas laiks, un ogotāji dodas uz purviem, bet ne vienmēr drīkst lasīt jebkurā vietā un laikā. Īpaša sistēma jau aptuveni 20 gadus tiek īstenota Teiču dabas rezervātā, kur ogotājus stingri kontrolē inspektori, jo ir tikai dažas dienas, kad Teiču purvā atļauts lasīt dzērvenes, un aizvadītajās brīvdienās tika izsniegtas pēdējās atļaujas šajā gadā.   
Nauda mūžīgo bērnu asistentiem būs! Bet tikai puse no prasītā
Koalīcija budžeta sarunās vienojusies nākamgad “mūžīgo bērnu” asistentu algošanai piešķirt papildus 10 miljonus eiro. Tā ir puse no Labklājības ministrijas (LM) prasītā, tāpēc 608 eiro par slodzi pirms nodokļiem sāks maksāt vien no gada vidus. Asistentu sociālās garantijas un apmācības — joprojām paliek bez risinājuma.
Deputāts Blumbergs pievienojas «Jaunajai Vienotībai»
No partijas "KPV LV" ievēlētais Saeimas deputāts Aldis Blumbergs, kurš pērn pameta frakciju un kļuva par neatkarīgo deputātu, pievienojies partijas “Jaunā Vienotība” Saeimas frakcijai. To Latvijas Televīzijai apstiprināja partijas Saeimas frakcijas vadītājs Ainārs Latkovskis.
Ziemele EST tiesneses amatā stāsies oktobrī
Aizejošā Satversmes tiesas (ST) priekšsēdētāja Ineta Ziemele darba pienākumus Eiropas Savienības Tiesā (EST) sāks pildīt 6. oktobrī pēc svinīgā solījuma došanas, informēja tiesā.
«Mūžīgo bērnu» asistentu atlīdzību cels pakāpeniski
Pagājuši nepilni trīs mēneši, kopš sabiedriskie mediji – Latvijas Radio un Latvijas Televīzija  – sadarbībā ar pētnieciskās žurnālistikas centru "Re:Baltica" sāka pētniecisko materiālu sēriju "Mūžīgie bērni". Tās laikā tika secināts, ka ģimenes, kurās aug bērni ar invaliditāti un īpašo kopšanu, jūtas izdegušas, un esošais atbalsts bieži nesasniedz mērķus. Tāpēc rubrikas beigās politiķiem un amatpersonām tika nodota kopā ar vecākiem uzrakstīta vēstule, kurā formulēti četri paveicamie darbi. Pirmais no tiem – nodrošināt ģimenes ar atbalsta personu – asistentu, palielinot asistentu atalgojumu. Latvijas Radio pētīja, kā veicies ar šī darba izpildi.
Valsts kontrole «gadsimta» revīzijā izgaismos nepilnības prokuratūrā
Valsts kontrole (VK) veic jau atkārtotu revīziju krimināllietu izmeklēšanas procesā, lai secinātu, cik efektīvi tas tiek veikts. Tas nevienam nav noslēpums, ka pirmstiesas izmeklēšanas procesi ir ļoti ilgi, kā arī iepriekšējās revīzijas secinājumos izgaismojās lielais izbeigto tiesas procesu skaits, kur daļa izbeigta noilguma dēļ.
Jaunākie
Interesanti