Latvijā
Britu popzvaigznes Eda Šīrana koncerts Rīgā noritējis bez starpgadījumiem
Popmūzikas izpildītāja Eda Šīrana koncerts piektdien, 12. jūlijā, vakarā Rīgā, Lucavsalā noticis bez starpgadījumiem, secina Valsts policija. Arī organizatori ziņo, ka pasākums noritējis bez problēmām ar cilvēku iekļūšanu un izkļūšanu no koncerta norises zonas. Koncertaģentūras "L Tips Agency" dati rāda, ka Šīrana uzstāšanos noklausījās vairāk nekā 50 000 cilvēku. Lielākā daļa no tiem bija citu valstu iedzīvotāji, lielākoties no Lietuvas un Igaunijas.
Cīņai ar meža zvēru postījumiem ZM plāno izstrādāt mobilo lietotni
Lai cīnītos pret savvaļas dzīvnieku radītajiem postījumiem, Zemkopības ministrija (ZM) plāno izveidot mobilo lietotni to daudzuma fiksēšanai, kas palīdzētu noteikt adekvātu medījamo dzīvnieku skaitu, kā arī nodrošinātu informācijas apriti par medību rezultātiem, portālam LSM.lv pastāstīja zemkopības ministra padomniece Santa Vaļuma.
Virpuļviesuļa nopostītos «Krastiņus» palīdz atjaunot gan savējie, gan pavisam sveši cilvēki
Vien trīs dienas pēc Balvu novada Bērzpils pagastu skārušā virpuļviesuļa, kurā zaudējumi nodarīti piecām mājsaimniecībām, tikuši izgāzti koki gan mežā, gan arī Golvaru kapsētā, visvairāk vētrā cietušajā saimniecībā “Krastiņi” māju īpašnieks Aldis Baranovskis ar daudzajiem gan pazīstamajiem, gan pilnīgi svešajiem cilvēkiem, kas atraduši laiku palīdzēt, centās sakopt izpostīto saimniecību.
Lielākajā nometnē Madonas pusē pulcējas skauti un gaidas
Vairāk nekā 600 skauti un gaidas no astoņām valstīm šonedēļ  pulcējās Madonas novada “Ezerniekos”. Tā ir pēdējo 20 gadu lielākā nometne, kurā nometnes dalībnieki mācās sadarboties un stāties pretim vides pārmaiņām. Latvijas Televīzija devās skaidrot kā aizritēja lielā skautu un gaidu nomete, jeb kā viņi paši to dēvē - džamboreja.
Kariņš vizītē ASV ticies ar ASV viceprezidentu
Ministru prezidents Krišjānis Kariņš jau vairākas dienas uzturas darba vizītē ASV. Viņš  ticies ar ASV valdības pārstāvjiem, to skaitā ar viceprezidentu Maiku Pensu, ar kuru runājis gan par valsts ārējo drošību, gan to, kā piesaistīt vairāk tiešo investīciju no ASV.
Valmierā sporta nometnē tiekas diasporas un Vidzemes jaunieši
22 jaunieši no Vidzemes un ārvalstīm šonedēļ tiekas Valmierā pirmajā sporta nometnē “Olimpiskais kvants”. Jaunie diasporas sportisti nostiprina latviešu valodas zināšanas un līdztekus tam uzlabo savu sportisko meistarību. Jaunieši arī pārliecinās, ka šeit sniegtās sporta iespējas viņiem ļautu turpināt ārzemēs iesākto, ja viņu ģimenes nolemtu atgriezties Latvijā.
Diasporas likums ir, bet pie tā iedzīvināšanas vēl nākas strādāt
Lai gan Diasporas likums ir pieņemts, tas vēl nedarbojas, kā iecerēts. Vēl nav pieņemta virkne normatīvo aktu, un arī jautājumos, kur tas ir izdarīts, ne visas iestādes praksē palīdz reemigrantiem atvieglot atgriešanos dzimtenē. Šis ir viens no daudziem jautājumiem, kas apspriests pirmajā Diasporas konsultatīvajā padomē.
Visaptverošo valsts aizsardzības sistēmu plāno pārskatīt katru gadu
Lai nodrošinātu jaunās visaptverošās valsts aizsardzības sistēmas efektivitāti, Ministru kabinetam to vajadzēs pārskatīt un pilnveidot katru gadu, piektdien, 12. jūlijā, pēc otrās visaptverošās valsts aizsardzības apspriedes sacīja aizsardzības ministrs Artis Pabriks ("Attīstībai/Par!").
Fotoradaru varētu kļūt divreiz vairāk, tie «ķertu» arī luksofora ignorētājus
Nākamnedēļ valdība skatīs informatīvo ziņojumu par turpmākajiem plāniem fotoradaru izmantošanā. Viens no jautājumiem, par ko ministriem būs jāizšķiras, skar ieceri dubultot fotoradaru skaitu uz Latvijas ceļiem turpmāko gadu laikā. Otrkārt, tiks uzklausīta informācija par jauniem tehniskiem risinājumiem, kas ļautu veiksmīgāk kontrolēt ceļu satiksmes noteikumu pārkāpējus. Viens no mērķiem – ar fotoradaru palīdzību uzsākt luksoforu signālu ievērošanas kontroli.
Jēkabpils slimnīcas vadītāja amatā virza NVD darbinieci Margaritu Meļņikovu
Izvērtējot SIA "Jēkabpils reģionālā slimnīca" valdes priekšsēdētāja un valdes locekļa amatu konkursā saņemtos pretendentu pieteikumus, pašvaldības komisija nolēmusi iestādes priekšsēdētāja amatam virzīt Margaritu Meļņikovu un valdes locekļa amatam Renāru Putniņu, liecina pašvaldības informācija.
Dienas laikā izceļ trīs noslīkušos
Ceturtdien, 11. jūlijā, ugunsdzēsēji glābēji no ūdentilpēm izcēla trīs noslīkušus cilvēkus, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).
Broka apturēs darbību Nacionālajā apvienībā uz izmeklēšanas laiku
Pārpratums, politisks pasūtījums vai būvnieku cīņa par miljoniem – šādus iespējamos skaidrojumus savai aizturēšana piektdien, 12. jūlijā, tiekoties ar medijiem, minēja kukuļošanā aizdomās turētā politiķe Baiba Broka. Viņa pilnībā noliedz, ka būtu iesaistīta koruptīvos darījumos, tomēr, lai nemestu ēnu pār Nacionālo apvienību (NA), uz izmeklēšanas laiku apturējusi darbību partijā.
Jaunākie
Interesanti