Latvijā
FOTO: Stradiņa slimnīca pārņem jaunā korpusa būvlaukumu
(papildināts)
FOTO: Stradiņa slimnīca pārņem jaunā korpusa būvlaukumu (papildināts)
Policijas uzraudzībā trešdienas, 21. februāra, rītā sākās Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas jaunā A2 korpusa būvlaukuma pārņemšana. Abas puses – slimnīca un būvnieks "Velve" – piesaistījušas juristus un apsardzes kompānijas, novēroja Latvijas Televīzija. Būvnieks slimnīcas pārstāvjus būvlaukumā ielaida pēc gandrīz trim stundām, tādējādi slimnīca pārņēmusi būvobjektu savā valdījumā.
Atjaunotās pensiju piemaksas sāks izmaksāt jau martā
Atjaunotās pensiju piemaksas sāks izmaksāt jau martā
Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) jau martā sāks izmaksāt piemaksas pie vecuma un invaliditātes pensijām tiem iedzīvotājiem, kuriem vecuma vai invaliditātes pensija tika piešķirta no 2012. gada 1. janvāra līdz 2014. gada 31. decembrim, informēja Labklājības ministrijā.
«Esam tik ļoti saistīti, ka mēs karojam.» Lauksaimnieki Normunds un Klaida Kalniņi nerimstoši palīdz...
«Esam tik ļoti saistīti, ka mēs karojam.» Lauksaimnieki Normunds un Klaida Kalniņi nerimstoši palīdz Ukrainai
Līdz ar kara Ukrainā sākumu Latvijā aktīvi veidojās dažādas brīvprātīgo grupas, kas palīdzēja ukraiņu ģimenēm nokļūt drošībā un regulāri turp transportēja dažādas palīdzības kravas. Vienu no tādām veidoja arī lauksaimnieki Normunds un Klaida Kalniņi. Arī pēc diviem gadiem ģimene turpina to darīt un secina, ka, ilgstoši sniedzot palīdzību, nostiprinās arī pārliecība, ka katrai lietai, kuru kāds sarūpē, ir patiešām liela vai pat reizēm izšķiroša nozīme Ukrainā. 
«Velve»: Stradiņa slimnīcas jaunajā korpusā ieliekusies nesošā kolonna; vajadzīga pārbaude
(papildin...
«Velve»: Stradiņa slimnīcas jaunajā korpusā ieliekusies nesošā kolonna; vajadzīga pārbaude (papildināts)
Būvkompānija "Velve" Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas (PSKUS) jaunbūvē – A2 korpusā – konstatējusi deformāciju vienai no nesošajām kolonnām. Par varbūtēju  kļūdu būvprojektā un būvprojekta aprēķinos informēts pasūtītājs un Būvniecības valsts kontroles birojs (BVKB), aicinot veikt papildu pārbaudes, informēja uzņēmumā. Stradiņa slimnīca piesaistīs ekspertus, lai pārbaudītu "Velves" darbu kvalitāti, informēja slimnīcas padomē.
Valkā taupības nolūkos turpmāk darbosies tikai viens luksofors
Valkā taupības nolūkos turpmāk darbosies tikai viens luksofors
Valkā turpmāk darbosies tikai viens luksofors – taupības dēļ pārējie divi ir izslēgti, tādējādi ieekonomējot aptuveni 6000 eiro. Vietās, kur nebūs luksofora, satiksmi regulēs ceļazīmes. Daļa vietējo iedzīvotāju gan nav pārliecināti, ka tas ir drošs risinājums.
Reemigrācijas koordinatore: Atgriežas piederības un ekonomisko apsvērumu dēļ
Reemigrācijas koordinatore: Atgriežas piederības un ekonomisko apsvērumu dēļ
Pērn no ārvalstīm uz dzīvi Latvijā atgriezušies 909 cilvēki, no kuriem 176 izvēlējušies Zemgali. Zemgales reemigrācijas koordinatore novērojusi, ka galvenie iemesli – ekonomiskās situācijas pasliktināšanās mītnes zemēs, kā arī izjustais piederības trūkums. Gandrīz visi, kuri atgriežas, saka – mājās ir labāk.
Pašvaldības Vidzemē mudina valsti steidzami risināt iedzīvotāju skaita mazināšanos pierobežā
Pašvaldības Vidzemē mudina valsti steidzami risināt iedzīvotāju skaita mazināšanos pierobežā
Baidoties no situācijas eskalēšanās pierobežā, no bieži pieminētās "X" stundas, pierobežā dzīvojošo iedzīvotāju daļa sāk meklēt citas dzīves vietas. No nomaļākām vietām cilvēki migrē prom arī tāpēc, ka ir slikti ceļi, mazāk pieejami dažādi pakalpojumi un svarīgs faktors ir arī izglītības un darba iespējas.  Attālāko valsts nostūru pašvaldības Vidzemē norādīja – šis ir jautājums, kas jārisina valsts līmenī jau tagad. 
Ministrija: Ideālā variantā no nākamā mācību gada ukraiņu bērniem būtu jāmācās Latvijas skolās
Ministrija: Ideālā variantā no nākamā mācību gada ukraiņu bērniem būtu jāmācās Latvijas skolās
Ideālā variantā jau no nākamā mācību gada ukraiņu bērniem būtu jāmācās Latvijas skolās, informēja Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM). Nevalstiskās organizācijas jau ilgstoši uzsvērušas, ka ukraiņu iekļaušanai sabiedrībā būtiski viņus iekļaut arī izglītības sistēmā, kā tas jau notiek kaimiņvalstīs. Tomēr, lai to paveiktu, priekšā vēl daudz darāmā.
Arī diasporas latvieši atbalsta Ukrainu
Arī diasporas latvieši atbalsta Ukrainu
Latvieši ārzemēs apzinās, cik nozīmīgi ir atbalstīt Ukrainu. Otrdien Saeimas priekšsēdētāja Daiga Mieriņa (Zaļo un Zemnieku savienība) un Saeimas prezidijs tikās ar Pasaules Brīvo latviešu apvienību. Gandrīz stundu ilgā sarunā viņi pārrunāja dažādus tematus, tostarp Latvijas drošību un atbalstu Ukrainai.  
Valdība konceptuāli atbalsta Krīzes vadības centra izveidi
(papildināts)
Valdība konceptuāli atbalsta Krīzes vadības centra izveidi (papildināts)
Valdība otrdien, 20. februārī, konceptuāli atbalstīja Iekšlietu ministrijas (IeM) rosināto Krīzes vadības centra izveidi. Iecerēts, ka starp Krīzes vadības centra galvenajiem uzdevumiem būtu apdraudējumu apzināšana un prognozēšana, informācijas aprites nodrošināšana ar valsts un pašvaldību iestādēm, kā arī civilmilitārās sadarbības koordinēšana civilās krīzes gadījumos. Likumprojektus centra izveidei plānots izstrādāt šī gada laikā, bet par finansējumu centram iecerēts lemt nākamā gada budžeta sagatavošanas procesā.
Krusas sasistā Jaunpils pils jumta un logu atjaunošanai valdība atvēlē 310 161 eiro
Krusas sasistā Jaunpils pils jumta un logu atjaunošanai valdība atvēlē 310 161 eiro
Valdība otrdien, 20. februārī, lēmusi Tukuma novada pašvaldībai piešķirt 310 161 eiro pērn vasarā vētrā cietušās Jaunpils pils jumta un logu atjaunošanai. Finansējumu piešķirs ar nosacījumu, ka pašvaldība ar dokumentiem spēs apliecināt, ka tā ir nodrošinājusi ne mazāk kā 30% no naudas, kas nepieciešama, lai segtu atjaunošanas izdevumus.
Aizturētā Linarda pašnāvība Jēkabpils iecirknī: Pret policistu rosina sākt kriminālvajāšanu par bezd...
Aizturētā Linarda pašnāvība Jēkabpils iecirknī: Pret policistu rosina sākt kriminālvajāšanu par bezdarbību un dokumentu viltošanu
Iekšējās drošības birojs (IDB) rosinājis sākt kriminālvajāšanu pret Valsts policijas amatpersonu par bezdarbību, kā rezultātā izraisītas smagas sekas, un dokumenta viltošanu. IDB apstiprināja LSM.lv, ka lieta saistīta ar pērn notikušo aizturētā pašnāvību Valsts policijas īslaicīgās aizturēšanas izolatorā Jēkabpilī – vīrietis bija pakāries savās apavu šņorēs.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd