Latvijā
Muzeji 18. novembrī aizved valsts dibināšanas vēsturē
Ar vairākām tematiskām izstādēm daudziem muzejiem visā Latvijā izdevās gan lielus, gan mazus apmeklētājus aizvest ekskursijā pa valsts dibināšanas vēsturiskajiem ceļiem. Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā ar 18. novembra priekšvēsturi iepazīstināja īpašā teatralizētā stāstā, bet Rīgas Motormuzejā ikviens varēja izdzīvot leģendārā Latvijas armijas spēkrata – bruņumašīnas "Imanta" stāstu. 
«Šī ir lieliska valsts, lepojieties ar to!» Latvijas iedzīvotāju un viesu vēlējumi svētkos
Ilgu mūžu, kopības sajūtu un lielāku līdzjūtību vienam pret otru ne vien svētkos, bet arī ikdienā. Un pateicību, ka šodien svētkus varam svinēt miera, nevis kara apstākļos kā pirms simt gadiem. To saviem līdzcilvēkiem Latvijas simtu pirmajā dzimšanas dienā vēl Latvijas Radio uzrunātie iedzīvotāji. Bet valsts svētku norises vērojošie ārzemnieki teic: jums ir vērts būt lepniem par savu valsti!
FOTO un VIDEO: Militārā parāde par godu Latvijas Republikas 101. gadadienai
Pirmdien, atzīmējot Latvijas Republikas 101. gadadienu, 11. novembra krastmalā norisinājās militārā parāde, kurā piedalījās pusotrs tūkstotis Nacionālo bruņoto spēku, Iekšlietu ministrijas un ārvalstu vienības. Militārpersonām šī gada parāde ir īpaša, jo šogad svinam arī Latvijas armijas dibināšanas simtgadi.
Burovs: Bez Latvijas nav Rīgas, un bez Rīgas nav Latvijas
Bez Rīgas nav iedomājama Latvija, un bez Latvijas nav arī Rīgas. Rīga ir Latvijas galvaspilsēta, un tieši šeit pirms 101 gada ir dzimusi neatkarīgā Latvijas Republika, svinīgajā Rīgas domes sēdā par godu Latvijas valsts svētkiem teica Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs ("Gods kalpot Rīgai"). Viņa svinīgā uzruna šogad tapa kopā ar 6. klases skolnieci Martu Reki, informēja domē.
Mūrniece: Esam dzīvs piemērs tam, ka mazs cinītis spēj gāzt lielu vezumu
Latvijas dalība starptautiskajā organizācijās ir nozīmīga, tomēr arī Baltijas valstis palīdz Eiropas Savienībai kāpināt dinamiku un prot parādīt, ka "mazais ir jaunais lielais", uzrunā svinīgajā parlamenta sēdē par godu Latvijas Republikas proklamēšanas 101.gadadienai teica Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (Nacionālā apvienība).
Svin Latvijas Republikas 101. gadadienu
Atzīmējot Latvijas Republikas proklamēšanas 101. gadadienu, Rīgā notiek militārā parāde, svinīgs pasākums pie Brīvības pieminekļa, kopīga Latvijas valsts himnas dziedāšana 11. novembra krastmalā un svētku uguņošana, un arī daudzviet citur Latvijā - uguņošanas un svētku pasākumi.
Vaira Vīķe-Freiberga: Brīvībai vajag pastāvīgu modrību
„Valsts mums ir tikai viena. Un par spīti visām domstarpībām pirmajā vietā jāliek Latvijas valsts intereses,” tā, sagaidot Latvijas 101. dzimšanas dienu, intervijā Latvijas Radio saka bijusī Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga. Atskatoties uz savu leģendāro runu, kurā savulaik aicināja visus kopā teikt: „Mēs esam diženi! Mēs esam skaisti!”, eksprezidente šodien secina - Latvijas iedzīvotāji šajos gados ir kļuvuši pašapzinīgāki. Un viņa aicina atcerēties: brīvībai vajadzīga pastāvīga modrība.
Valsts robežsardzes koris dzied par godu Latvijai
Dziedam par godu Latvijai – tā par sevi saka Valsts robežsardzes kora dalībnieki. Robežsardzes koris dibināts pirms 14 gadiem, šobrīd tajā dzied ap 40 koristu. Kora repertuāru veido patriotiskas dziesmas par dzimtenes mīlestību.  
Par godu valsts svētkiem Rīgas pilī notiek svinīgā pieņemšana
Latvijā priekšdarbi valsts svētku svinēšanai paveikti. Rīga un Latvijas pilsētas ietērpušās svētku rotās, un svētdien, 17. novembrī, vakarā notika arī militārās parādes ģenerālmēģinājums. Bet Rīgas pilī Valsts prezidenta aicinātie viesi pulcējās uz svinīgo pieņemšanu.
Kuldīgas novada bērnu deju kolektīvs «Stariņš» varēs lepoties ar īpašu suitu tautastērpu
Par vienu no Latvijas kultūras dārgumiem nereti tiek uzskatīts tautastērps un mūsu senču bagātie folkloras krājumi. Mūsu daudzpusējo bagātību īpaši var manīt, kad dejotāji no dažādiem novadiem sanāk vienkopus ar krāšņiem un smalki izstrādātiem tautastērpiem mugurā. Drīzumā Kuldīgas novada bērnu deju kolektīvs “Stariņš” varēs lepoties ar īpašu suitu tautastērpu, kas nācis no Gudenieku pagasta Basu ciema.
PMLP kļūdas dēļ mammai ar derīgu dokumentu neizdodas reģistrēt bērnu kā dubultpilsoni
Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) divas reizes atteica mammai Kristīnei reģistrēt viņas bērnu kā dubultpilsoni, lai gan otrajā reizē viņa iesniedza derīgus nepieciešamus dokumentus. PMLP to skaidro ar darbinieces cilvēcisku kļūdu un aicina šādos gadījumos nekautrēties, bet aicināt nodaļas vadītāju skaidrot situāciju, vēstīja LTV raidījums “4. studija”.
Jaunākie
Interesanti