Latvijā
NEPLP komercmediju atbalstam Covid-19 krīzē prasīs 1,6 miljonus eiro
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) sagatavojusi programmu, kur komercmediju atbalstam paredzēti ap 1,6 miljoni eiro. Kultūras ministrija (KM) programmu kopā ar informatīvo ziņojumu par kritisko situāciju visā mediju nozarē šonedēļ virzīs skatīšanai Ministru kabinetā, informēja NEPLP.
SPKC epidemiologs: Nav indikāciju, ka ierobežojošie pasākumi būtu jāpastiprina
Līdz šim noteiktie sociālās distancēšanās ierobežojumi devuši rezultātu un no epidemioloģiskā viedokļa nav indikāciju, ka šie pasākumi būtu pastiprināmi. To intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" atzina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.
Pilnvērtīga veselības apdrošināšana medicīnas darbiniekiem - darba devēja izvēle, nevis valsts atbalsts
Veselības aprūpes darbinieki ir tie, kas cīnās par mūsu dzīvībām un veselību. Šis darbs nereti var būt bīstams un traumatisks viņiem pašiem. Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbiniekiem problēmas, ko var radīt Covid-19, varētu ārstēt, izmantojot dienesta esošās veselības aprūpes iespējas. Šis laiks liek uzdot jautājumu: cik pasargātas ir medmāsas, ārsti un citi veselības aprūpes darbinieki? Vai tiem ir veselības apdrošināšana, un, ja ir, tad - cik laba tā ir?
Mācītāju spēka vārdi. Edgars Mažis: lūgšana nomierina mūsu satraukto prātu
Nedēļas nogalē būs klāt Lieldienas. Šoreiz atšķirīgas no ierastajām. Arī baznīcas ceremonijas varēs vērot vien attālināti, jo dievnami ir slēgti publiskām norisēm. Daudzi cilvēki šajā sarežģītajā laikā ir jo īpaši izslāpuši pēc garīga atbalsta un padoma. Rīgas Baptistu draudzes mācītājs Edgars Mažis saka -  lūgšana nomierina mūsu satraukto prātu.
Latvijā modelē Covid-19 attīstības scenārijus. Ko māca pasaules pieredze?
Lai arī Latvija, salīdzinot ar citām valstīm, Covid-19 saslimstības skaitļos izskatās labi, jāgatavojas arī sliktākiem scenārijiem. To atzīst arī Veselības ministrijā, kurā sadarbībā ar speciālistiem un dažādiem dienestiem izstrādāti četri situācijas attīstības scenāriji. Tik straujš smagi saslimušu cilvēku skaits, ka slimnīcās nav vietu, nav mediķu, zāļu un nav arī pietiekamas sociālā atbalsta sistēmas - tas ir galēji sliktākais Covid-19 izplatības scenārijs, ar ko rēķinās arī Latvijā, taču cer no tā izvairīties.
Covid-19: Arī Kuldīgas slimnīca sastopas ar pacientu melošanu
“Lūdzu, sniedziet patiesu informāciju par atgriešanos no ārvalstīm vai kontaktēšanos ar personām, kuras atbilst Covid-19 kritērijiem,“ šis pēdējā laikā ir galvenais lūgums visiem tiem cilvēkiem, kuri nonākuši Kuldīgas slimnīcas uzņemšanas nodaļā. Sastopoties ar vairākiem gadījumiem, kad cilvēki melo par patieso situāciju, mediķi vēlreiz atgādina, ka viens Covid-19 pozitīvs pacients var apgrūtināt visas slimnīcas darbu, tas savukārt ietekmēs citus pacientus.    
Bauskā pieaugs atkritumu apsaimniekošanas tarifs
No 1. aprīļa Bauskas novadā par 7% paaugstināts atkritumu apsaimniekošanas tarifs. Atkritumu apsaimniekotāji skaidro, ka galvenais iemesls esot pilnais atkritumu poligons Bauskas novadā, kā dēļ tagad konteineros samestie atkritumi tiek vesti uz galvaspilsētas izgāztuvi.
Saulkrastos slēgtas populārās atpūtas vietas
No svētdienas, 5. aprīļa, stājušies spēkā jaunie likuma grozījumi, kas paredz bargāku sodu  tiem, kuri neievēro ārkārtējās situācijas dēļ noteiktos ierobežojumus. Par administratīvo pārkāpumu tagad var sodīt no 10 līdz pat 2000 eiro. Vienā no atpūtnieku iecienītākajām vietām – Saulkrastos, stāvvietas jūras tuvumā slēgtas, tāpat soliņi un atpūtas stūrīši, bet pludmalē patrulē policija.  
Daudzstāvu mājas iemītnieki nevar vienoties, kā iztērēt 25 000 eiro
Rīgā, Imantā, Dubultu ielas 7. nama iedzīvotāji ir pārliecināti, ka “Rīgas namu pārvaldnieks” nelietīgi vēlas iztērēt naudu, kas uzkrāta mājas fondā. Tie ir vairāk nekā 25 000 eiro, savukārt uzņēmums skaidro, ka tikai pašiem iedzīvotājiem jāvienojas, kādiem tieši remontiem ir jāizmanto šī uzkrātā summa, vēstīja LTV raidījums “4. studija”.
Aizvien vairāk cilvēku šuj kokvilnas sejas maskas un tirgo internetā
Aizvien vairāk cilvēku šuj kokvilnas sejas maskas un tirgo internetā. Ir gan ļoti vienkāršas, gan ar kabatiņu medicīniskajam filtram un dažādiem dizainiem. Arī cenas ir ļoti atšķirīgas. Maskas savās kolekcijās iekļauj arī dažādi dizaineri. Pārsvarā ražotāji atzīst, ka tas ir modes aksesuārs, kas kalpo kā atgādinājums neaiztikt seju. Slimību profilakses un kontroles centrā savu nostāju nemaina – tās jānēsā tikai inficētajiem.
Jaunākie
Interesanti