Latvijā
Atbrīvot no darba ar īsziņu nedrīkst!
Jebkuram darba devējam ir visas tiesības savus darbiniekus atbrīvot no amata. Tomēr tā vienkārši pateikt – “Rītdien nenāc uz darbu!” – nedrīkst. Ir jāievēro zināma procedūra. Darbinieka atlaišanas procedūru nosaka Darba likuma 101. pants. Tajā uzskaitīti 11 punkti, kādā darba devējs var uzteikt darba līgumu.
Kurjeri maldās starp viena novada diviem Strūžānu ciemiem
Rēzeknes novadā blakus pagastos - vien nepilnu 10 kilometru attālumā viens no otra - atrodas divi Strūžānu ciemi. Viens otram tuvu esoši ciemi ar vienādu nosaukumu maldina un ierobežo ērtu adreses atrašanu gan operatīvajiem dienestiem, gan apgrūtina pienākumu izpildi kurjerdienestu darbiniekiem un citiem pakalpojumu sniedzējiem. Iebraucot Gaigalavas pagasta Strūžānos – uzlikta ceļazīme ar maldinošu uzrakstu “Vecstrūžāni”. Vietējie pie šiem misēkļiem jau pieraduši, taču atbraucēji ir neziņā, kur tad īsti Gaigalavas pagasta Strūžāni atrodami.
Iedzīvotāju sašķirotos atkritumus nākas pāršķirot atkārtoti
Atkritumu mašīnās mēdz kopā pārvadāt gružus, ko iedzīvotāji iepriekš jau sašķirojuši. Video, kur tas redzams, izpelnījies plašu rezonansi sociālajos tīklos. Atkritumu apsaimniekotājs to skaidro ar iedzīvotāju nepareizu atkritumu šķirošanu. Atbildīgajā ministrijā norāda – kopā jaukt noteiktus atkritumu veidus ir atļauts.
Cēsīs spriež par jauniešu migrāciju – izaicinājumiem un ieguvumiem
Cēsīs notiek divu dienu seminārs par jauniešu migrāciju. Tajā piedalās gan jaunatnes lietu speciālisti, gan paši jaunieši, kā arī dažādu nevalstisko organizāciju vadītāji. Seminārs ir daļa no Baltijas jūras reģiona projekta, kurā Latvija piedalās kopā ar partneriem no Lietuvas un Polijas. Drīzumā jaunatnes politikas īstenotāji publiskos ziņojumus, kuros atklās, kādas Latvijā ir jaunatnes migrācijas tendences un kā tās ietekmē darbu dažādos reģionos.
Zinātņu akadēmijas diskusijā par Stambulas konvenciju grūti rast kopsaucēju
Diskusijās par Stambulas konvencijas ratificēšanu joprojām grūti rast kopsaucēju. To apliecināja Latvijas Zinātņu akadēmijā (LZA) notikusī domu apmaiņa, kurā piedalījās pētnieki, Saeimas un ministriju, kā arī kristīgās jomas pārstāvji. Argumenti, ka konvencija attiecas tikai uz vardarbības jautājumiem, atduras pret bažām, ka tomēr skar laulības definīcijas maiņu un līdzīgas publiskajā telpā piesauktas iespējamās sekas.
Augstākā tiesa mudina pievērst uzmanību bāriņtiesu lemšanai par vecāku tiesību pārtraukšanu
Augstākā tiesa (AT), izskatot lietu par bāriņtiesas lēmumu pārtraukt aizgādības tiesības, saskatījusi arī iespējamo bāriņtiesas darbinieka neobjektivitāti un aizspriedumus. Augstākā tiesa par šo lietu informējusi arī Labklājības ministriju  (LM), Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekciju (VBTAI) un Rīgas bāriņtiesu, norādot, ka, iespējams, ir jāpievērš lielāka uzmanība bāriņtiesu darbinieku rīcībai un lēmumiem.
Pēc prezidenta aizrādījuma Saeimas komisija lemj neliegt «ofšoriem» dalību iepirkumos
Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas deputāti trešdien, 18.aprīlī, nolēma virzīt izskatīšanai otrreizējā caurlūkošanā Saeimā grozījumus Publisko iepirkumu likumā, kas paredz no likuma izslēgt normas par aizliegumu publiskajos iepirkumos piedalīties uzņēmumiem, kas reģistrēti zemu nodokļu vai beznodokļu valstī, kā arī šādiem uzņēmumiem piederošiem uzņēmumiem no Latvijas.
Aptauja: Par noziegumiem policijā nevēršas apmēram 40% cietušo
40% cilvēku, saskaroties ar pārkāpumu vai noziegumu, izlemj pēc palīdzības policijā nevērsties. To likumsargi secinājuši socioloģiskajā aptaujā, kas veikta visā Latvijā, aptaujājot apmēram 3000 cilvēku. Pētījumu policija prezentēja Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēdē.
Saeimā grasās atvērt «čekas maisu» publiskošanas pamatlikumu
Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija rosinās noteikt, ka parlaments pats lems par "čekas maisu" atvēršanas kārtību. Šobrīd likums šo uzdevumu deleģē Ministru kabinetam. Tas nozīmē, ka Saeimai būs jāatver tā saucamais "jumta likums", kas nosaka bijušās Valsts drošības komitejas (VDK) dokumentu publicēšanu. Tajā plānots iestrādāt VDK dokumentu zinātniskās izpētes komisijas rekomendācijas par to, kuras dokumentu grupas jāpublisko.
«Fox» tulkojumus Baltijai «piekoriģē» atbilstoši Krievijas vadlīnijām (precizēts*)
Televīzijas kanāla "Fox" oriģinālais saturs Baltijas valstu auditorijai tiek tulkots atbilstoši Krievijā tapušām vadlīnijām, kas prasa "mīkstināt" izteikumus par vairākām tēmām. Arī Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) saņēmusi kāda televīzijas skatītāja sūdzību par to, ka, viņaprāt, kanālā "Fox" latviešu valodas tulkojumi ir nepilnīgi, taču līdz šim nezināja par šādām vadlīnijām.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti