Latvijā
Ventspils novada lielākajā pagastā reformas dēļ neskaidrības par kultūras dzīvi
Ventspils novada otrā lielākajā pagastā – Vārvē – aizvien nav kultūras nama ēkas, un muzeja ekspozīcija atrodas nepiemērotās telpās. Novada vadībai ir attīstības plāns, taču pastāv bažas, ka teritoriālās reformas dēļ no tā būs jāatsakās. Tikmēr novadpētniecības ekspozīcijas vadītāja saviem spēkiem mēģina pievērst sabiedrības uzmanību kultūras vērtību saglabāšanai. 
Mediķu arodbiedrība lūgs Saeimu atbalstīt algu celšanu veselības aprūpē
Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības padomes sēdē otrdien, 17. septembrī, nolemts vērsties pie Saeimas priekšsēdētājas Ināras Mūrnieces (Nacionālā apvienība) un 13. Saeimas deputātiem ar aicinājumu cīnīties par veselības aprūpes finansēšanas likuma ievērošanu, lai veidojot budžetu tiktu ievērots solījums veselības aprūpes darbiniekiem kāpināt atalgojumu.
Jaunā taksometru kārtība Rīgas lidostā: redzami uzlabojumi, pārkāpumi nav konstatēti
Pirmajās dienās, kopš stājās spēkā jaunie noteikumi taksometru pakalpojumu sniegšanai Rīgas lidostas teritorijā, policija nav konstatējusi pārkāpumus vai konfliktsituācijas. Arī lidosta atzīst, ka pirmajās dienās ir redzami uzlabojumi. Savukārt to, vai lidosta turpinās atbalstīt 322. mikroautobusa kursēšanu agri no rīta un vēlu vakarā, vērtēs, ņemot vērā pieprasījumu.
Valdība akceptē novadu reformu – līdzšinējo 119 vietvaru vietā veidot 36
Neraugoties uz pašvaldību iebildumiem, Ministru kabinets otrdien, 17. septembrī, akceptēja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) piedāvājumu līdzšinējo 119 pašvaldību vietā izveidot 36. Zūdot cerībām panākt kompromisu demokrātisku diskusiju ceļā, vairāki novadi gatavojas ķerties pie radikālākām cīņas metodēm.
Saeimas komisija ar koalīcijas deputātu balsīm neatbalsta ārkārtējo situāciju atkritumu apsaimniekošanā Rīgā
Aizvadītās nedēļas valdības lēmums Rīgā izsludināt ārkārtas situāciju atkritumu dēļ otrdien, 17. septembrī, nav guvis atbalstu atbildīgajā - Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas - komisijā. Galavārds šajā jautājumā jāsaka parlamentam. Tikmēr viedokļi, vai šāds ārkārtas stāvoklis ir nepieciešams, joprojām atšķiras.
Eksperte: Slimnīcas gadiem slēpušas reālo spēju sniegt pakalpojumus
Gadiem ir vērojama situācija, ka slimnīcas slēpušas to reālās spējas sniegt noteiktus veselības aprūpes pakalpojumus – diskusijā Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā” atklāja Latvijas Veselības ekonomikas asociācijas valdes priekšsēdētāja Daiga Behmane. To netieši apliecināja arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā.
Policija novērsusi sievietes plānotu vīra pasūtījuma slepkavību
Valsts policijas (VP) likumsargi šā gada jūlijā novērsuši kādas sievietes plānotu sava vīra pasūtījuma slepkavību. Sieviete un viņas paziņa, kas bija līdzdalībnieks gatavotās slepkavības izdarīšanai, aizdomās par sevišķi smagu noziedzīgu nodarījumu aizturēti. Abiem piemērots apcietinājums, informē VP.
Vangažos atkal saasinājusies asā un kodīgā smaka; gadiem ilgusī cīņa - bez rezultāta
Vangažos atkal saasinājusies ķiplokveidīgā smaka no teritorijas, ko apsaimnieko uzņēmums „Vangažu termināls”. Iedzīvotāji pie situācijas risināšanas ķērušies pašrocīgi, jo atbildīgās instances to nedara. Tomēr pagaidām rezultāta nav. Otrdien, 17.septembrī, Valsts vides dienests pārbaudīs teritoriju. Iedzīvotāji cer, ka beidzot atklāsies patiesā aina. Tikmēr „Vangažu termināls” savu vainu situācijā nesaskata.
Rūjienā un Naukšēnos vāc parakstus pret novadu pievienošanos Valkai
Ar ministrijas darbu, īstenojot novadu reformas, ir neapmierināti uzņēmēji Rūjienas un Naukšēnu novados. Cerot, ka valstsvīri beidzot uzklausīs, vietēji uzņēmēji sākuši vākt iedzīvotāju parakstus, lai nepieļautu Rūjienas un Naukšēnu novadu pievienošanu Valkai. Parakstu vākšana turpināsies līdz šīs nedēļas beigām.
Izsola Ventspils briežu dārza ganāmpulku
Ventspilī netālu no Būšnieku ezera kopš 2006. gada darbojas briežu dārzs. Pašvaldība lēmusi pārtraukt tā darbību, un 38 dzīvnieku ganāmpulks pašlaik tiek izsolīts. Jau pirms diviem gadiem, kad Āfrikas cūku mēra dēļ nācās likvidēt tur mītošās meža cūkas, tika secināts, ka rentablai briežu dārza darbībai ir nepieciešamas ievērojamas investīcijas. 
Jaunākie
Interesanti