Latvijā
Skrējienā Kuldīgā vāc līdzekļus pasaku atskaņošanai bērniem slimnīcā
Tas ir cēls mērķis – tā atzina ne viens vien no "Svētku skrējiena pēc pasakām" dalībniekiem. Trešo gadu Kuldīgas pusmaratona laikā notiek arī simboliski vai labdarības skrējieni. Šai reizē saziedotie līdzekļi nonāks Kuldīgas slimnīcas Bērnu nodaļā, tur tiks ierīkota audio sistēma un bērni vakarā varēs klausīties Imanta Ziedoņa pasakas.
Jaunie reindžeri talko pie Ežezera
Ar dažādām praktiskām aktivitātēm un neformālo izglītību veicināt jauniešu izpratni par dabu un tās aizsardzību – tāds ir pirms teju 20 gadiem Eiropā aizsāktās Jauno reindžeru kustības mērķis. Pēdējos gados arvien vairāk šajā kustībā iesaistās arī Latvijas jaunieši un šogad viņiem pievienojās reindžeri no Rāznas Nacionālā parka. Te notika arī tradicionālā jauno reindžeru nometne, kur jaunieši piedalījās ekskursijās, orientēšanās spēlēs un talkā pie Ežezera.
Rīga sola maznodrošinātajiem atvieglot iztikas līdzekļu deklarācijas iesniegšanu
Vai maznodrošināto ģimenei, kurā tikko ir piedzimis bērns, tik tiešām ir atkāroti jāiziet visi birokrātijas līkloči, lai pierādītu, ka viņiem vēl joprojām pienākas maznodrošināto statuss? Ar šādu situāciju saskārās kāds LSM lietotājs. Rīgā skaidro, ka maznodrošināto situāciju pārbauda regulāri, lai palīdzību saņemtu tie, kam tā patiešām nepieciešama. Taču Rīgas pašvaldība arī nolēma iet līdzi laikam un drīzumā atvieglot procedūru un iztikas līdzekļu deklarāciju ļaut iesniegt elektroniski.
Nometnē tiekas jaunie parasportisti
Bez rehabilitācijas arī intensīvi treniņi, tostarp tenisa kortos. Tāda šajās dienās ir 15 jauno sportistu ikdiena rehabilitācijas centrā "Vaivari". Tur notiek ļoti īpaša nometne. Dzintara nometne. Tās mērķis ir jauniešiem ar kustību traucējumiem palīdzēt attīstīt sportiskās iemaņas, kas pēcāk noder, gan spēlējot ratiņtenisu, gan vieglatlētikā, gan airējot. 
Rīgas Lutera draudzi pamet divi mācītāji
Lielu pārmaiņu priekšā šobrīd ir Rīgas Lutera draudze. Par aiziešanu no draudzes publiski paziņoja uzreiz divi mācītāji – Indulis Paičs un Kaspars Simanovičs. Tagad Torņakalna baznīcā ir tikai viens garīdznieks. Kāpēc izveidojās šāda situācija un kā turpmāk tiks organizēta draudzes dzīve?
Aptauja: 30,4% rīdzinieku par lielāko problēmu uzskata ceļu un ielu stāvokli
Līdz Rīgas domes vēlēšanām atlikušas trīs nedēļas. Šonedēļ sabiedriskie mediji stāstīja par to, kā deputāti kandidāti sola sakārtot ielas un atjaunot ēkas, bet ko iedzīvotāji visvairāk gaida no nākamajiem Rīgas domniekiem? To pēc portāla LSM.lv un Latvijas Televīzijas pasūtījuma veiktā aptaujā centušies noskaidrot sociologi.
Covid-19 profilakses pasākumi Latvijas skolās var atšķirties
Par to, kas jaunajā mācību gadā notiks skolās, joprojām viena skaidra plāna nav. Šomēnes skolām izplatīti ieteikumi, kā rīkoties, lai ierobežotu Covid-19 infekciju izplatību, kas katrai – gan lielai, gan mazai skolai – jau konkrētāk norāda, ko varētu darīt, sagaidot 1. septembri.
Durvis ver Pasiekstes vējdzirnavas
Šajās dienās Ventspils puses ļaudis mēdz piestāt pie Ventspils robežas un paskatīties, kā izmainījies ceļa līkums - valsts nozīmes arhitektūras piemineklim, Pasiekstes vējdzirnavām atkal pacelti spārni. Tas ir vistiešākais simbols Veinbergu ģimenes drosmīgajam sapnim: Pasiekstes sudmalas turpinās vērt durvis nākamajām paaudzēm.
Eksperti: daudz traģēdiju uz ceļiem nenotiktu, ja braucēji un gājēji ievērotu elementāru piesardzību
Seši bojāgājušie vienā nedēļas nogalē – tik dramatiskas bija pirmās augusta dienas uz Latvijas ceļiem. Šā gada pirmajā pusē satiksmes negadījumos dzīvību zaudējuši 60 cilvēki, tai skaitā arī vairāki bērni. Lai gan, salīdzinot ar laiku pirms 30 gadiem, bojāgājušo skaits uz ceļiem sarucis teju astoņkārt, arī šogad vairums notikušo traģēdiju varēja nebūt, ja ne satiksmes dalībnieku neapdomība un akla pārgalvība.
Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā pārsteigti par studentu pieplūdumu. Intervija ar akadēmijas rektori
Covid-19 laiks ieviesis pārmaiņas un nesis izaicinājumus arī augstākajā izglītībā. Atskatoties uz laiku, kad valstī bija izsludināta ārkārtējā situācija un arī studijas notika attālināti, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas rektore, profesore Iveta Mietule norāda, ka īsā laikā visi apguva digitālās prasmes, kas nenoliedzami ir ieguvums. Šā gada studijas gan plāno atsākt klātienē, bet nepieciešamības gadījumā to gatavi darīt arī attālināti.
Jaunākie
Interesanti