Latvijā
Motora pārsegs, stresa spilventiņi un interaktīvais dēlis – Daugavpilī pārsteidz skolēnu biznesa ide...
Motora pārsegs, stresa spilventiņi un interaktīvais dēlis – Daugavpilī pārsteidz skolēnu biznesa idejas (precizēts)
Daugavpilī sestdien, 10. februārī, norisinājās skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) reģionālais pasākums "Cits bazārs", kurā piedalījās vairāk nekā 60 jauniešu veidoti SMU no 33 vidusskolām un 30 pamatskolām no Daugavpils, Rēzeknes, Rēzeknes novada, Viļāniem, Madonas un Gulbenes novada, piedāvājot dažādus oriģinālos izstrādājumus – suvenīrus, dāvanas, preces mājai un interjeram, kosmētiku, preces skaistumam, aksesuārus un bižutēriju, auduma izstrādājumus, dažādus pakalpojumus, kā arī pārtikas/konditorejas preces. 
Latvijas Krievu savienības līderi Ždanoka un Mitrofanovs izsaukti uz drošības dienestu
Latvijas Krievu savienības līderi Ždanoka un Mitrofanovs izsaukti uz drošības dienestu
Pēc atklātībā nākušajām ziņām par Latvijas Krievu savienības līderes (LKS) un eiroparlamenta deputātes Tatjanas Ždanokas iespējamiem kontaktiem ar Krievijas Federālā drošības dienesta darbiniekiem gan Ždanoka pati, gan partijas līdzpriekšsēdētājs Miroslavs Mitrofanovs aizvadītajā nedēļā bijuši uz sarunu Valsts drošības dienestā (VDD), ziņoja LTV raidījums "De facto".
Saeimas Analītiskais dienests – palīgs vai formalitāte?
Saeimas Analītiskais dienests – palīgs vai formalitāte?
Turpinot valsts pārvaldes modernizācijas plānu, Valsts kancelejā iecerējusi izveidot Analītisko dienestu. Šim mērķim plānots atvēlēt 400 000 eiro. Dienestā strādās četri eksperti, kuru uzdevums būs palīdzēt ministrijām apkopot, apstrādāt un sakārtot datus, ar mērķi iegūt pilnīgāku skatījumu kādas rīcībpolitikas attīstībai. Līdzīgs Analītiskais dienests jau septiņus gadus darbojas Saeimā. Ar ko tas īsti nodarbojas, kā šo pētnieku pienesumu vērtē paši deputāti un eksperti?  
Meklē risinājumus skolotāju trūkuma problēmai
Meklē risinājumus skolotāju trūkuma problēmai
Liels daudzums skolotāju pamet profesiju pirmajos darba gados, un galvenā problēma aizvien ir atalgojums un darba nenoteiktība – tā secinājuši Latvijas Universitātes mācībspēki un Izglītības un zinātnes ministrijas pārstāvji, noslēdzot reģionālo diskusiju ciklu, lai saprastu skolotāju trūkumu pašvaldībās.
Kaķīši «ekstrēmisti» un Krievijas «dzelzs tvēriens». No kā baidās baltkrievu bēgļi Latvijā
Kaķīši «ekstrēmisti» un Krievijas «dzelzs tvēriens». No kā baidās baltkrievu bēgļi Latvijā
Pavisam nesen Rīgā tika atklāta Baltkrievijas mākslinieces izstāde "25 soļi līdz Brīvībai". Iespējams, kāds no jums, dārgie lasītāji, to ir apmeklējis vai arī tikai gatavojas uz to doties – laipni lūdzam, tā būs atvērta līdz 26. februārim. Un – lūk, kā! – burtiski tad arī kļuva zināms, ka merčs ar "brīvības kaķīšiem" un to lappuse sociālajā tīklā "Instagram" Baltkrievijā atzīti par "ekstrēmistiskiem materiāliem".   
«Ejiet uz speciālo iestādi!» Īpašo bērnu iekļaušana bērnudārzos – aizvien problēma
«Ejiet uz speciālo iestādi!» Īpašo bērnu iekļaušana bērnudārzos – aizvien problēma
Par diskrimināciju bērnudārzā dēla diagnozes dēļ Latvijas Televīzijai stāstīja kāda mamma no Rīgas. Iepriekš viņas dēls, kam ir autiskā spektra traucējumi un piešķirta invaliditāte, apmeklējis vispārizglītojošo bērnudārzu Lubānā, bet māte apgalvo, ka viņai un viņas dēlam ar problēmām  nācies saskarties tieši Rīgā. Četrgadīgais dēls skolojies divos galvaspilsētas bērnudārzos, tomēr pašlaik viņš neapmeklē nevienu pirmsskolas izglītības iestādi. Rīgas domē gan skaidroja, ka konkrētajā situācijā esot meklēti iespējami risinājumi. Problēmas ar iekļaujošo izglītību visas puses gan atzīst, un skaidro, ka iemesli tām ir vairāki. 
KNAB veica kratīšanu arī Bartaševiča sievas darba vietā
KNAB veica kratīšanu arī Bartaševiča sievas darba vietā
Šonedēļ par neizpaužamu ziņu izpaušanu, ko varētu būt izdarījis no Rēzeknes domes priekšsēdētāja amata atstādinātais Aleksandrs Bartaševičs ("Kopā Latvijai"), Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) veicis izmeklēšanas darbības Rēzeknē. Bartaševičs atklāja, ka izmeklētāji veikuši kratīšanu arī viņa sievas darba vietā.
Vardarbība ģimenē: pērn vairāk draudu un vajāšanas; elektroniskās aproces varmākām cer ieviest gada...
Vardarbība ģimenē: pērn vairāk draudu un vajāšanas; elektroniskās aproces varmākām cer ieviest gada laikā
Vardarbība ģimenē aizvadītajā gada laikā kļuva par īpaši aktuālu tēmu. Policija dati rāda – pieaug draudu un vajāšanas gadījumu skaits. Gadījumos, kad varmākas ir pārkāpuši aizliegumu tuvoties upurim, viņi zvanījuši, sekojuši, gaidījuši, tuvojušies. Ne vienmēr policija var pagūt ierasties un novērst šo apdraudējumu. Tāpēc nākamgad tiem, kas pārkāpj liegumu tuvoties cietušajam, ar tiesneša lēmumu būs jānēsā elektroniskās uzraudzības aproce. Tā arī upurim un policijai signalizēs, ja varmāka pārkāps noteiktos aizliegumus.
«Senioru dārziņš» Kuldīgā svin piecgadi – pieskatīšana, kopābūšana un nodarbības
«Senioru dārziņš» Kuldīgā svin piecgadi – pieskatīšana, kopābūšana un nodarbības
Pirms pieciem gadiem Kuldīgā durvis vēra dienas centrs "Pūces". Tā ir vieta, kur pa dienu uzturēties tiem senioriem, kuri mājās bez pieskatīšanas dažādu iemeslu dēļ palikt nedrīkst. Šī pakalpojuma nodrošināšana uzticēta Latvijas Samariešu apvienībai. Darbinieki neslēpj, ka pieprasījums pēc šādām vietām ir daudz lielāks, nekā iespējas to nodrošināt.
Kāpēc Latvijā ir tik vienkārši deklarēt dzīvesvietu svešā īpašumā?
Kāpēc Latvijā ir tik vienkārši deklarēt dzīvesvietu svešā īpašumā?
Kad persona maina dzīvesvietu, likums paredz, ka 30 dienu laikā sava jaunā dzīvesvieta ir jādeklarē. To var izdarīt pašvaldībā, kur dzīvesvieta atrodas, vai arī portālā "Latvija.lv". Šis e-pakalpojums nodrošina ātru un ērtu dzīvesvietas deklarēšanu vien ar pāris klikšķiem, tomēr ar zināmu birokrātiju nākas saskarties pavisam citiem cilvēkiem, ja pēkšņi atklājas, ka īpašumā deklarējusies kāda cita persona bez īpašnieka ziņas. 

Vairāk

Svarīgākais šobrīd