Latvijā
Veselības aprūpi uzraugošajās iestādēs pērn bijusi viena disciplinārlieta
Aizvadītajā gadā veselības aprūpi uzraugošajās iestādēs bijusi viena disciplinārlieta. Veselības ministrijā skaidro, ka tas nav daudz. Citos gados to parasti ir vairāk. Pērn vienīgā disciplinārlieta tika rosināta pret tā brīža Nacionālā veselības dienesta vadītāju Ingu Milaševiču. Pēc disciplinārlietas izbeigšanas Milaševiča ieņēma zemāku amatu dienestā, tāpat viņa saņēma disciplinārsodu – mēnešalgas samazinājumu.
Sarunās par aprūpes slimnīcu izveidi Rīgā ministrija un dome kopīgu valodu vēl nerod
Rīgā šobrīd ir trīs universitātes slimnīcas, no tām divas ir pieaugušajiem – Rīgas Austrumu un Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas. Universitātes slimnīca ir augstākā līmeņa veselības aprūpes ekselences centrs, kurā būtu jāizmeklē un jāārstē paši sarežģītākie un retākie gadījumi. Tomēr šobrīd Rīgā nav zemāku līmeņu slimnīcu, tādēļ universitātes slimnīcām jāuzņemas visu rīdzinieku aprūpe. Veselības ministrija kopā ar Rīgas Domi turpina sarunas par aprūpes slimnīcu izveidi, tomēr absolūtas vienprātības šajā jautājumā abām pusēm pagaidām vēl nav.
Zaļā domāšana Smiltenes pusē: par 1300 eiro tapis «hobitu namiņš» dzīvošanai arī ziemā
Vai ir iespējams uzcelt māju, kurā var dzīvot arī ziemā, neņemot bankas kredītu un  izlietojot tikai 1300 eiro budžetu? Tie, kuriem ir nācies būvēt savu māju, noteikti iebildīs, ka tas nav iespējams, bet šāda ēka ir tapusi Smiltenes novada „Lejas Varicēnos”. Māja gan vizuāli ir citāda, nekā esam ieraduši redzēt privātmājas, drīzāk to varētu saukt par „hobitu namiņu" un būvēta tā ir tikai no koka, salmiem un māla. Vēl interesants fakts, ka galvenā mājas cēlāja ir saimnieku Krīgeru 15 gadus vecā meita. 
Grib pievilkt jostu zāļu lieltirgotājiem; diskusijas var ievilkties
Pirmās reakcijas pēc Veselības ministrijas paziņojuma, ka vienošanās par jauniem zāļu uzcenojuma principiem jāpanāk līdz pavasarim, liecina, ka nozarē pārmaiņas grib novilcināt. Lai samazinātu medikamentu cenas, kas Latvijā nereti mēdz būt augstākas nekā Lietuvā un Igaunijā, jāsamazinās farmācijas biznesa apetītei, īpaši lieltirgotāju daļā, secināja Latvijas Televīzijas raidījums “De facto”. Tomēr atteikties no ienākumiem neviens īsti negrib.
Rīgas strūklaku apkope pēc nonākšanas privātās rokās ievērojami sadārdzinās
Pirms diviem gadiem Rīgas domes Mājokļu un vides departaments nolēma Rīgā esošo strūklaku uzturēšanu, apkopi un remontu nodot ārpakalpojumā, taču kopš tā brīža izdevumi par strūklaku uzturēšanu un remontu ievērojami pieauguši. Latvijas Televīzijas raidījums “De facto” ziņo, ka strūklaku ikdienas apkope, kā arī remonta darbi uzticēti uzņēmējam Renāram Rutkim, kurš ir sens Rīgā valdošās koalīcijas kompanjons un iekūlies ne vienā vien skandālā.
Rīgas domes koalīciju atkal gāž strīdi par ietekmi
Gāzēji tiek nogāzti paši, bet savu gāzēju sola gāzt nākamnedēļ. Tāda šī nedēļa izvērtās Rīgas domes vadībai, kurā nu vismaz pagaidām ir palicis viens pats mērs Oļegs Burovs ("Gods kalpot Rīgai"). Anna Vladova (“Saskaņa”) un Druvis Keins (deputātu bloks “Rīgai!”) atteicās atsaukt savus parakstus zem Burova demisijas pieprasījuma, tāpēc Burovs ar dažiem frakcijas biedriem atbalstīja opozīcijas ierosināto vicemēru atlaišanu. Līdz ar to ir sabrukusi kārtējā Rīgas domes koalīcija pēdējo mēnešu laikā.
Skolotāju piesaistīšanai plāno valdībā apstiprināt profesionāļu izglītības programmu
Lai risinātu samilzušo pedagogu trūkumu Latvijas skolās, tuvāko nedēļu laikā dos startu jaunai skolotāju izglītības programmai. Tā skolām piesaistīs dažādu nozaru profesionāļus, kas vēlas mainīt dzīvi un kļūt par skolotājiem. Ministru kabinets otrdien varētu skatīt ziņojumu par darba vidē balstītas skolotāju studiju programmas sagatavošanu, kas paredz jau 2020. gada rudenī mācību iestādēs visā Latvijā ievest 100 jaunus profesionāļus. 
Saeimas namā plāno pamatīgu remontu, daļu telpu jau liegts izmantot
Saeimas galvenajā ēkā jau 2020. gadā varētu notikt pamatīgi būvdarbi, jo eksperti secinājuši, ka atsevišķas telpas nav drošas izmantošanai, turklāt no tām arī ir jāiznes mēbeles. Pagaidām gan vēl nav skaidrs, cik remonts varētu izmaksāt. Jēkaba ielas 11. nama kapitālais remonts iepriekšējo reizi veikts pirms 40 gadiem, taču arī ne visā ēkā un ne visām konstrukcijām. 
Kunga Kristīšanas svētkus Dagdā svin ar iegremdēšanos iesvētītos ūdeņos
Pareizticīgie un vecticībnieki svētdien, 19. janvārī, svin Kunga Kristīšanas svētkus. Šajā dienā Lielā ūdens iesvētīšanas kārta notiek ne vien baznīcās, bet arī ezeros, upēs un dīķos. Daudziem ticīgajiem neatņemama tradīcija ir iegremdēšanās iesvētītajos ūdeņos, lai attīrītu savu dvēseli. Jau vairākus gadus šo tradīciju piekopj arī Dagdā.
Izdodas novilkt no sēkļa pie Ventspils palikušo baržu
Divas dienas risinājās glābšanas operācijas priekšdarbi, lai novilktu no sēkļa baržu Ventspils novada Jaunupē. Svētdien vēlu vakarā liellaivu no sēkļa izdevās novilkt, Latvijas Radio informēja Jūras spēku pārstāve Līva Veita.
Jaunākie
Interesanti