Latvijā
Par godu Latvijas pirmajam prezidentam Jānim Čakstem nosaukta ābeļu šķirne
Svinot Tautas padomes priekšsēdētāja, Satversmes sapulces prezidenta un pirmā Latvijas Valsts prezidenta Jāņa Čakstes 160. dzimšanas dienu, Dārzkopības institūts jaunu selekcionētu ābeļu šķirni nodēvējis ievērojamā valstsvīra dzimtas māju vārdā - ‘Čakstes Auči’, informē Saeimas Preses dienestā.
Augustā skatītākais TV kanāls – LTV1
Konsolidētās TV skatītākais kanāls augustā – LTV1, kura skatīšanās laika daļa bija 9,5%. Otrs skatītākais kanāls bija PBK, ar skatīšanās laika daļu 8,5%. Savukārt trešais skatītākais kanāls bija TV3, kuram veltīti 8,3% no kopējā skatīšanās laika, liecina “Kantar” publiskotie dati.
Saeima šodien vēl nelems par ārkārtējās situācijas izsludināšanu Rīgā
Saeima sēdē ceturtdien, 12. septembrī, tomēr nelems par ārkārtējās situācijas izsludināšanu Rīgā saistībā ar atkritumu izvešanu, jo valdība vēl nav sagatavojusi attiecīgo likumprojektu, ko parlamentam šodien vajadzēja izskatīt, Latvijas Televīziju informēja Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vadītājs Jānis Vitenbergs ("KPV LV").
Jelgavas skolā vecākiem prasīta piekrišana bērnu ievietot psihoneiroloģiskajā slimnīcā
Atļaut bērnu nepieciešamības gadījumā ievietot psihoneiroloģiskās slimnīcas stacionārā – šādu atļauju vecākiem parakstīt lūgusi Jelgavas Paula Bendrupa pamatskola. Vairāki vecāki ir neizpratnē un baidās, ka skolotāji to var izmantot ļaunprātīgi, lai izrēķinātos ar nepaklausīgu vai agresīvu bērnu. Skolas vadība šādu iespēju kategoriski noliedz.
Levits vizītē Polijā pārrunā Eiropas Savienības un reģiona drošības aktualitātes
Valsts prezidents Egils Levits trešdien, 11. septembrī, devies oficiālā vizītē uz Poliju. Ar savu poļu kolēģi Andžeju Dudu Levits pārrunāja Latvijas un Polijas attiecības, atzina, ka abām valstīm ir vienāds viedoklis par Eiropas Savienības budžetu un lauksaimniecības politiku, kā arī apliecināja atbalstu Ukrainas teritoriālajai integritātei.
Liepājā diskutē par sociālo uzņēmumu skaita palielināšanu
Trešdien, 11. septembrī, Liepājā sācies Labklājības ministrijas rīkotais reģionālais diskusiju cikls par sociālo uzņēmējdarbību. Patlaban sociālā uzņēmuma statuss piešķirts 69 Latvijas uzņēmumiem, bet trīs to šogad zaudējuši, nespējot izpildīt noteiktās prasības.
Rīgā nosēžas NATO AWACS lidmašīna
Lai arī ikdienā tās daudz neredzam, šīs ir acis, kas līdz ar Nacionālo bruņoto spēku (NBS) radaru sistēmām ik dienu sargā Latvijas debesis. Tā, sagaidot Rīgā NATO īpašumā esošo agrīnās brīdināšanas un kontroles sistēmas (AWACS - Airborne Warning & Control System) gaisa kontroles un vadības lidmašīnu, uzsver bruņoto spēku pārstāvji. Šāda tipa lidmašīnas Latvijas gaisa telpu pastiprināti novēro kopš 2014. gada Krievijas agresijas Ukrainā.
Pārņemot brīvpusdienu apmaksu, pašvaldības tās varētu nodrošināt daļai skolēnu
Nākamgad valsts vairs neturpinās apmaksāt sākumskolas skolēnu brīvpusdienas, ietaupīto naudu novirzot zinātnei un pedagogu algām – paziņoja izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (Jaunā konservatīvā partija). Pašvaldības gan vēl cer, ka valdība pārdomās, jo citādāk atgriezīšoties laiki, kad pusdienas neapmaksā visiem, bet tikai bērniem no trūcīgām un maznodrošinātām ģimenēm.
Glābēji: Daļu traģēdiju ugunsnelaimēs būtu novērsis dūmu detektors
Nāves, ko varēja novērst, – tā glābēji saka par ugunsgrēku statistiku. Šogad liesmās un dūmos gājuši bojā jau 54 cilvēki. Dienestā ir pārliecināti – ja ēkās būtu uzstādīti dūmu detektori, kas par draudošo nelaimi brīdina jau laikus, lielu daļu šo cilvēku vēl būtu dzīvi.
Kolkas un Dundagas nesaskaņas risinās Saeimas komisijas deputāti
Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēdē trešdien, 11. septembrī, skatīts jautājums par Kolkas ciema valdes saņemto iesniegumu par situāciju Dundagas novada pašvaldībā. Komisijas vadītāja Inga Goldberga no "Saskaņas” norādīja, ka iesniegumu parakstījuši 716 Dundagas novada iedzīvotāji. Viņa skaidroja, ka tik daudzskaitlīgi parakstītu iesniegumu bez izvērtēšanas nedrīkst atstāt. Viņa arī minēja, ka šī situācija, kas izveidojusies starp Kolkas ciema iedzīvotājiem un Dundagas novada domi, īpaši izceļ nepieciešamību pēc šobrīd izstrādes stadijā esošā pašvaldību referenduma likuma.
Telefonkrāpnieki izkrāpuši Latvijas iedzīvotājiem vismaz 460 000 eiro
Valsts policijas atkārtoti pievērš sabiedrības uzmanību joprojām īpaši aktuālam interneta krāpšanas veidam - investīciju ieguldīšanai apšaubāmās virtuālās interneta platformās. Apkopojot Valsts policijas rīcībā esošo informāciju, konstatēts, ka šo neuzticamo virtuālo platformu darbību rezultātā personas, kuras vērsušās policijā, kopumā zaudējušas vairāk nekā 460 000 eiro, paziņojumā medijiem informēja policija.
Burovs uzstāj uz ārkārtēju situāciju Rīgas atkritumu lietā
Rīgas mērs Oļegs Burovs no "Gods kalpot Rīgai" uzskata, ka ārkārtējas situācijas izsludināšana galvaspilsētā atkritumu apsaimniekošanas jomā ir nepieciešama, ņemot vērā, ka visi iedzīvotāji līdz 15.septembrim nepagūs parakstīt jaunos līgumus. To viņš šodien sacīja Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēdē. Taču, ka valdība šodien lēmumu par ārkārtēju situāciju, kuras izsludināšanu neatbalsta Konkurences padome, nepieņems, Rīgas dome ir gatavi rīkoties paši.
Jaunākie
Interesanti