Latvijā
Covid-19 analīzes varēs nodot Cēsīs, Madonā, Tukumā un Talsos
No piektdienas, 27. marta, Cēsīs, Madonā, Tukumā un Talsos darbu sākuši Covid-19 analīžu nodošanas punkti, kur, pēc iepriekšēja pieraksta un ierodoties ar privāto automašīnu, pacienti var veikt valsts apmaksātas analīzes, informēja Nacionālais veselības dienests (NVD).
Trūkst policistu, robežsargu un ugunsdzēsēju; cer piesaistīt Covid-19 dēļ bez darba palikušos un veikt tehniskus uzlabojumus
Valsts policijā, Valsts robežsardzē un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD) pērn atvaļināto bijis vairāk nekā jauno darbinieku. Uzmanību šai situācijai pievērsusi arī Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācija ( OECD). Iekšlietu ministrija apņēmusies sagatavot priekšlikumus dienestu darba uzlabošanai un sagaida atsaucību iekšlietu ministra aicinājumam dienestiem piesaistīt pašlaik bez darba palikušos valsts kapitālsabiedrību darbiniekus. 
Studentiem sarežģīti iegūt nepieciešamos materiālus gala darbu rakstīšanai
Studentiem šobrīd ir sarežģīti iegūt nepieciešamos materiālus gala darbu rakstīšanai. Sociālo zinātņu fakultātes tas ietekmē mazāk, bet, piemēram, tiesību zinātnes studenti cer uz aizstāvēšanas termiņu pagarināšanu. Tomēr, neskatoties uz slēgtajām bibliotēkām, augstākās izglītības iestādes mēģina ieviest dažādas alternatīvas, kā tikt pie nepieciešamajiem materiāliem. Pretī nāk arī valsts iestādes.
Slēgtās durvis nenozīmē nestrādāšanu. Kā krīzes laikā klājas ģimenes ārstiem?
Ģimenes ārsti līdz ar citiem veselības aprūpes speciālistiem ir frontes pirmajā līnijā cīņā pret Covid-19. Pašlaik nav novērojamas situācijas, kad ģimenes ārsti bailēs no vīrusa izplatības  prakses slēgtu. Tā vēsta Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācijas vadītāja Līga Kozlovska. To, ka prakses tiktu slēgtas, nerāda arī Nacionālā veselības dienesta (NVD) pieejamā informācija. Tajā pašā laikā iedzīvotājiem jāsaprot, ka virkne prakšu pārgājušas uz īpašu darba režīmu, lai būtu pēc iespējas mazāka nepieciešamība kontaktēties ar pacientiem.
Aicina ziņot NVD, ja nav pieejami ģimenes ārsti
Veselības ministrija saņem ziņas par situācijām, kad cilvēkiem nav pieejams ģimenes ārsts, un par šādām situācijām iedzīvotāji aicināti informēt Nacionālo veselības dienestu, LTV “Rīta panorāma” sacīja Ilze Viņķele (“Attīstībai/Par!”).
Šuplinska par attālinātajām mācībām: Skolas nav izmisumā
Pirmā attālināto mācību nedēļa liecina, ka skolas un skolotāji atrod risinājumus un Izglītības ministrija (IZM) nesaņem izmisuma zvanus no direktoriem un skolotājiem, bet nedaudz izmisuši ir vecāki, intervijā Latvijas Radio atzina Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (Jaunā konservatīvā partija). 
NEPLP: Mediju nozare kraha priekšā; lūgs miljonu eiro komercmedijiem
Ārkārtējā situācija, kas izsludināta Covid-19 izplatības ierobežošanai, iedragāja ekonomiku, un tā rezultātā mediju nozare ir kraha priekšā, tāpēc Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) lūgs piešķirt miljonu eiro komercmediju atbalstam, Latvijas Radio sacīja NEPLP vadītājs Ivars Āboliņš.
Daugavpils pašvaldība nodrošina ēdināšanu bērniem no trūcīgām un daudzbērnu ģimenēm
Kopumā siltas pusdienas kopš pirmdienas var saņemt nepilns pusotrs tūkstotis Daugavpils bērnu - gan skolu un tehnikumu audzēkņi, gan pirmsskolas izglītības iestāžu bērni. Lai ēdienu varētu saņemt maksimāli tuvu mājām, pilsētā atvērti 22 ēdienu sadales punkti, uz kurieni ik darba dienu tiek nogādātas pusdienu porcijas. Ēdienus gatavo divu pilsētas vidusskolu ēdnīcas.
Jūrmalas maznodrošināto un trūcīgo ģimeņu bērniem brīvpusdienas pieved klāt
Latvijā ir joprojām ir daudz ģimeņu, kuru bērniem pilnvērtīgākā dienas maltīte bija skolas brīvpusdienas. Lai, pārejot uz attālinātu mācīšanos, šī iespēja nepazustu, Jūrmalas pilsētas dome šonedēļ sākusi maznodrošināto un trūcīgo ģimeņu bērniem dzīvesvietā piegādāt siltas pusdienas. Kopā ar Jūrmalas sociālajiem darbiniekiem šonedēļ braucienā devās arī "Panorāmas" filmēšanas grupa.
Informāciju par Covid-19 negatīviem rezultātiem iedzīvotāji saņems e-veselībā
Turpmāk iedzīvotāji, kuri nodevuši analīzes Covid-19 infekcijas noteikšanai un to rezultāts būs negatīvs, informāciju saņems un varēs apskatīt e-veselības portālā. Savukārt pozitīva rezultāta gadījumā joprojām darbosies iepriekšējā kārtība, kad iedzīvotājiem zvana Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) speciālists, informēja Nacionālā veselības dienesta (NVD) pārstāve Sintija Gulbe.
Attālinātās mācības norit arī speciālajās skolās
Attālinātās mācības ir nopietns pārbaudījums mācību iestādēm, kurās izglītojas bērni ar garīga rakstura traucējumiem. Lai šiem bērniem nodrošinātu attālinātās mācības, daudz lielāka atbildība jāuzņemas vecākiem.
Topošie veterinārārsti palīdzēs mediķiem cīņā ar Covid-19
Katrs desmitais Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) Veterinārmedicīnas fakultātes students atsaucies Veselības ministrijas (VM) aicinājumam brīvprātīgi palīdzēt mediķiem cīņā ar pandēmiju. Studijās iegūtās zināšanas topošie veterinārārsti izmantos gan darbā zvanu centrā, gan informācijas apkopošanā. Vecāko kursu studenti ārkārtējā situācijā varot aizvietot arī medmāsas.
Jaunākie
Interesanti