Latvijā
Kūtris negūst atbalstu – rīko jaunas Saeimas spīkera vēlēšanas
(papildināts)
Kūtris negūst atbalstu – rīko jaunas Saeimas spīkera vēlēšanas (papildināts)
Saeimas deputāti arī pēdējā vēlēšanu kārtā trešdien, 20. septembrī, ārkārtas sēdē neievēlēja nākamo Saeimas spīkeru, jo Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) virzītais kandidāts Gunārs Kūtris neguva vairākuma atbalstu. Neatbalstot opozīcijas priekšlikumu dot vairāk laika kandidātu izvirzīšanai, parlaments jau trešdien balso par jauniem kandidātiem.
Vai pašvaldību policijas gatavas ķert ātruma pārkāpējus?
Vai pašvaldību policijas gatavas ķert ātruma pārkāpējus?
Jau vairāk nekā divus mēnešus arī pašvaldību policijas var kontrolēt atļautā braukšanas ātruma ievērošanu, kā arī sodīt par pārkāpumiem. Šobrīd gan nav informācijas, ka kāda no pašvaldību policijām šīs tiesības izmantotu. Tam ir nepieciešami tehniskie līdzekļi, piemēram, radari. Vairākas uzrunātās pašvaldību policijas norāda – vajadzīgais aprīkojums izmaksā dārgi un šobrīd arī grūti paredzēt, vai un cik daudz naudas pašvaldības budžetā tam atradīsies. Vienlaikus ar nākamā gada 1. janvāri katrā pašvaldībā būs jābūt pašvaldības policijai, bet joprojām ir dažas, kurās tādas nav. Kāda tā būs un cik cilvēku sastāvā, tas arī atkarīgs no finansējuma.
Valsts apmaksātas potes pret gripu – no oktobra; jau pieejamas jaunas Covid-19 vakcīnas
Valsts apmaksātas potes pret gripu – no oktobra; jau pieejamas jaunas Covid-19 vakcīnas
Latvijā sākta vakcīnu pret gripu piegāde ģimenes ārstiem un medicīnas iestādēm, lai valsts apmaksātas potes varētu saņemt vairākas riska grupas. Savukārt no trešdienas, 20. septembra, vakcinācijas kabinetos būs pieejamas arī jaunās pielāgotās vakcīnas pret Covid-19 omikrona apakštipu, kurš Latvijā pašlaik ir dominējošs.
Laiks pagājis, bet virsapbedījumu veikt neļauj. Ģimenei Jelgavas pusē samilst strīds ar kapu apsaimn...
Laiks pagājis, bet virsapbedījumu veikt neļauj. Ģimenei Jelgavas pusē samilst strīds ar kapu apsaimniekotāju
Ģimene Jelgavas pusē nokļuvusi konfliktā ar Jelgavas valstspilsētas pašvaldību par atļauju veikt virsapbedījumu ģimenes kapos. Par apbedījumiem atbildīgā pašvaldības iestāde aizliegusi to veikt, pamatojoties uz neatbilstību noteikumiem, savukārt ģimene Latvijas Televīzijas raidījumam "4. studija" pauda sašutumu, ka uzņēmums diktē savus plānus, kā piederīgo apbedīt.
Revīzija: Valsts nenodrošina vēža agrīnu atklāšanu un nepieciešamo zāļu kompensāciju
(papildināts)
Revīzija: Valsts nenodrošina vēža agrīnu atklāšanu un nepieciešamo zāļu kompensāciju (papildināts)
Latvijā nenodrošina agrīnu onkoloģisko slimību atklāšanu un pacientiem nepieciešamo zāļu kompensāciju, lai gan onkoloģija valstī ir viena no prioritātēm. Kompensējamo zāļu saraksts vēža ārstēšanai tikai daļēji atbilst starptautiskajām vadlīnijām un tikai daļai diagnožu valsts apmaksā pamatterapiju, secināts Valsts kontroles revīzijā.
«Esam ķīlnieku lomā.» Klientei neizdodas aizbēgt no neizdevīgā «Latvijas dzelzceļa» elektrības tarif...
«Esam ķīlnieku lomā.» Klientei neizdodas aizbēgt no neizdevīgā «Latvijas dzelzceļa» elektrības tarifa
Latvijas tirgū privātpersonām izvēlei pieejami 17 elektroenerģijas piegādātāji, bet juridiskām personām vēl vairāk – 22. Lai gan izvēles iespējas ir šķietami plašas, "Latvijas dzelzceļa" pakalpojuma saņēmējiem tik viegli pāriet pie izdevīgāka elektrības tirgotāja nemaz nav, noskaidroja Latvijas Televīzijas raidījums "4. studija". Kā skaidroja uzņēmumā, pie tā vainojama aizkavētā jaunās datu ievades sistēmas ieviešana.
Smiltēns zaudē Saeimas spīkera krēslu
(papildināts)
Smiltēns zaudē Saeimas spīkera krēslu (papildināts)
Līdz ar "Apvienotā saraksta" nonākšanu opozīcijā Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns trešdien, 20. septembrī, zaudēja amatu. Par Smiltēna atsaukšanu no Saeimas spīkera amata balsoja 52 deputāti, pret bija 25, bet 15 deputāti balsojumā nepiedalījās.
Jaunieši Valsts aizsardzības dienestā noslēdz pamatapmācības
Jaunieši Valsts aizsardzības dienestā noslēdz pamatapmācības
Šovasar 251 jaunietis uzsāka mācības Valsts aizsardzības dienestā, tikko noslēdzies divu mēnešu ilgais pamatapmācību kurss. Nākamo deviņu mēnešu laikā jauniešu dienesta gaita jau līdzināsies profesionālā dienesta karavīru ikdienai. Kādi bijuši pirmie divi mēneši?  Kas bijis grūtākais, un kas visvairāk paticis? 
Saeimā atgriežas bijušie ministri
Saeimā atgriežas bijušie ministri
Līdz ar jaunās valdības apstiprināšanu mainās arī 14. Saeimas sastāvs – darbā parlamentā atgriezušies vairāki līdzšinējie ministri, bet Saeimas deputāta mandātu zaudēja politiķi, kuri bija apstiprināti viņu vietā.
Sastrēgumu mazināšanai Salacgrīvā satiksmi regulē ar viedajiem luksoforiem
Sastrēgumu mazināšanai Salacgrīvā satiksmi regulē ar viedajiem luksoforiem
Lai mazinātu sastrēgumus Salacgrīvā, septembrī satiksmi sākts regulēt ar viedo luksoforu palīdzību. Tā kā Salacas tilts nav gadiem remontēts, lai izvairītos no novecojošās konstrukcijas pārslodzes, transporta līdzekļi to var šķērsot tikai vienā virzienā. Vai situācija Salacgrīvā tādējādi ir uzlabojusies, un kādi risinājumu tiek meklēti tilta pārbūvei?
Gunārs Kūtris
Gunārs Kūtris
Par Saeimas spīkeri neievēlētais Gunārs Kūtris (Zaļo un zemnieku savienība (ZZS)) savulaik bijis Padomju Savienības Komunistiskās partijas biedrs (no 1982. gada) un "Periodika.lv" atrodamie materiāli apliecina – arī atzinību guvis komjaunietis.  
Paštesti uzrādīs arī saslimšanu ar kovida «Eris» apakštipu; mediķi sagaida saslimstības kāpumu
Paštesti uzrādīs arī saslimšanu ar kovida «Eris» apakštipu; mediķi sagaida saslimstības kāpumu
Lai gan notekūdeņos jau atklāts arī omikrona paveids "Eris", laboratoriski konkrētiem pacientiem tas vēl nav pierādīts, tas notiks tuvāko divu  trīs nedēļu laikā, uzskata mediķi. Viņi skaidro, ka saslimšanu ar kovidu mājas paštesti uzrādīs, arī ja tas būs jaunais vīrusa variants "Eris". Ārsti arī norāda, ka noteikti gaidāmi vēl vairāki apakštipi un saslimšanas līkne noteikti ies tikai uz augšu.
Mediķu arodbiedrība soli tuvāk protesta akcijām – izveido streika komiteju
Mediķu arodbiedrība soli tuvāk protesta akcijām – izveido streika komiteju
Mediķu arodbiedrība izveidojusi streika komiteju, lai lemtu par tālāku protesta akciju rīkošanu. Lēmums pieņemts, reaģējot uz Veselības ministrijas noraidošo attieksmi palielināt algas ārstiem un citiem medicīnas nozarē nodarbinātajiem, kā arī reaģējot uz valdības deklarāciju, kas neparedz būtisku finansējuma pieaugumu veselības nozarei.
Robežpārkāpēji arī vakarnakt aizturēti valsts iekšzemē
Robežpārkāpēji arī vakarnakt aizturēti valsts iekšzemē
Arī pirmdien, 18. septembrī, no robežas nelikumīgas šķērsošanas atturēti 104 cilvēki, bet daudzi tiek atklāti jau valsts iekšienē. Vakarnakt Valsts policija atklājusi un apturējusi 12 personu grupas nelegālu pārvietošanos. Nedēļas laikā Latgalē šādi aizturētas sešas automašīnas. 
Smiltenes novadā iedzīvotāji cenšas apturēt domes ieceri pārdot Mēru muižu
Smiltenes novadā iedzīvotāji cenšas apturēt domes ieceri pārdot Mēru muižu
Smiltenes novada domes lēmums pārdot vietējas nozīmes kultūrvēsturisku mantojumu – Mēru muižu – izraisījis iedzīvotāju asu reakciju. Viņi sanāksmē aicināja vietvaras politiķus kompleksu saglabāt. Līdz tam savākti arī paraksti muižas aizstāvībai. Pašvaldības deputāti nolēma jautājumu skatīt atkārtoti vienā no nākamajām domes sēdēm.   
Galēnu pagastā netālu no nozāģētajām simtgadīgajām liepām iestādīta jauna koku aleja
Galēnu pagastā netālu no nozāģētajām simtgadīgajām liepām iestādīta jauna koku aleja
Pirms gada plašu rezonansi izraisīja remontdarbi uzņēmuma "Latvijas Valsts ceļi" (LVC) pārvaldībā esošajam ceļam Preiļu novada Galēnu pagastā, jo to gaitā nācās izzāģēt vairāk nekā simt gadu vecu liepu rindu. Daļa vietējo iedzīvotāju ar parakstiem lūdza sakārtot ceļu, neraugoties uz koku izzāģēšanu, daļa ar parakstiem cerēja saglabāt senās liepas. Tagad netālu no bijušās liepu rindas iestādīta jauna liepu aleja, bet tās majestātiskuma iegūšanai jāgaida daudzi gadi.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd