Latvijā
Bauskā nodod ekspluatācijā nepabeigtu ielu
Atrast būvnieku remontdarbiem par summu, kas nav vairāki miljoni eiro, kļūst aizvien grūtāk. Ja tomēr tas izdodas, tiek kavēti termiņi, tā apdraudot Eiropas finansējuma saņemšanu. Tāds bijis arī viens no iemesliem, kāpēc ziemas vidū Bauskā ekspluatācijā nodota nepabeigta iela.     
Tiesā maksātnespējas administratori Durevskis un Saulītis lietā par izspiešanu un bezdarbību vainu neatzīst
Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa trešdien, 9. janvārī, turpināja izskatīt krimināllietu, kurā divi maksātnespējas administratori – Nauris Durevskis un Sandis Saulītis – apsūdzēti par valsts amatpersonas bezdarbību, izspiešanu un tirgošanos ar ietekmi. Apsūdzība uzskata, ka noziedzīgās darbības vērstas pret uzņēmumu „Junior Fashion”, kuram bija pieteikta maksātnespēja. Tiesa uzklausīja Vladislavu Lankertu, kurš nu jau likvidētā uzņēmuma īpašnieku vārdā ar apsūdzētājiem vedis sarunas un vēlāk vērsies policijā, ziņojot par izspiešanu.
Telefonu pie stūres lieto vairāk nekā 80% autovadītāju
“Izkāp no telefona!” – ar šādu uzsaukumu autovadītāji aicināti pārdomāt savu un citu drošību uz ceļa, atsakoties no tālruņa lietošanas braukšanas laikā. Ceļu satiksmes drošības direkcijā (CSDD) atklāj, ka statistika nav iepriecinoša – telefonu pie stūres lieto vairāk nekā 80% autovadītāju.   
Pēc sprieduma Jūrmalas dome vairs nedrīkstēs pievērt acis viesu namu pārtapšanai par dzīvokļu apartamentiem
Jūrmalas Aizsardzības biedrības pēdējie panākumi Augstākajā tiesā var kļūt par nozīmīgu pagriezienu Jūrmalas nekustamā īpašuma attīstībā. Proti, tiesa ir atzinusi, ka Jūrmalas domei vēl pirms uzcelto ēku apdzīvošanas ir pienākums uzraudzīt, vai it kā ieplānotie viesu nami kāpās patiesībā netiek būvēti kā dzīvokļu apartamenti, ko godīgā ceļā uzreiz tur uzcelt nedrīkstētu.
Saeimas komisija atbalsta veselības pakalpojumu dalīšanas divos grozos atlikšanu
Saeimas Sociālo un darba lietu komisija atbalstījusi priekšlikumu līdz 1. jūlijam noteikt pārejas periodu veselības pakalpojumu dalīšanai divos grozos. Tādējādi līdz vasarai visi Latvijas iedzīvotāji saņems veselības aprūpes pilno grozu. Tikmēr Veselības ministrijā norāda, ka, pieņemot lēmumu atlikt valsts veselības apdrošināšanu, vajadzēs papildu vismaz miljonu eiro palīdzības sniegšanai neapdrošinātajiem.
LU zinātnieku pētījumi ļauj saprast ādas brūču dzīšanas procesu
“Perifērās inervācijas loma ādas brūču dzīšanas procesā”. Tā sauc pētījumu, ko Latvijas Zinātņu akadēmija ierindojusi kā vienu ievērojamākajiem sasniegumiem Latvijas zinātnē 2018. gadā. Stāsts ir par ādas šūnām un to, kā tās ietekmē brūču ātrāku vai lēnāku sadzīšanas procesu. Kad šis process zinātniski ir saprasts, tad var sākt darbu pie jaunu medikamentu izgudrošanas.
Notiks NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas vadības maiņas ceremonija
Ādažu bāzē trešdien, 9. janvārī, notiks NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas vadības maiņas ceremonija. Tajā NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas komandiera amatā stāsies pulkvežleitnants Filips Sovē, nomainot līdzšinējo komandieri pulkvežleitnantu Stīvu Makbetu, tādējādi noslēdzot trešās Latvijā izvietotās kaujas grupas karavīru rotāciju.
TSDC konsultants Zālīte: Bijuši mēģinājumi «papildināt» čekas maisus
No Latvijas rīcībā nonākušajiem “čekas maisiem” jeb Valsts drošības komitejas (VDK) aģentu kartotēkas izņemt neko nevarēja, taču ir bijuši mēģinājumi tos “papildināt” jau pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas, LTV raidījumā “Viens pret vienu” atzina Totalitārisma seku dokumentēšanas centra konsultants Indulis Zālīte.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti