Latvijā
Latvijā atklāj vēl 1767 Covid-19 gadījumus
Latvijā aizvadītās diennakts laikā reģistrēti 1767 jauni inficēšanās ar Covid-19 gadījumi, savukārt jauni ziņojumi par mirušiem slimniekiem nav saņemti, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) informācija.
Eksperiments: Rīgā bez krievu valodas zināšanām grūti atrast darbu apkalpojošajā sfērā
Lai gan jau vairākus gadus darba devēji Latvijā bez īpaša pamatojuma nedrīkst pieprasīt darbiniekiem konkrētas svešvalodas zināšanas, Latvijas Radio eksperimentā noskaidroja, ka darbu, īpaši apkalpojošajā sfērā, bez krievu valodas zināšanām atrast ir grūti. Darba devēji sludinājumos mēdz prasību par krievu valodas nepieciešamību nenorādīt, savukārt vēlāk jau darba intervijā uzsver, ka darbiniekam konkrētā valoda tomēr būs jāapgūst.
Inspektori: Kurzemes dienvidos piekrastes kāpas vairāk izbraukā Lietuvas iedzīvotāji
Dienvidkurzemes novada pašvaldības policija šovasar pieņēmusi darbā papildspēkus piekrastes kāpu izbraukātāju kontrolei. Izveidojot jauno novadu, kontrolējamā teritorija gar jūru jau sasniegusi gandrīz 100 kilometrus. Pārsvarā pieķer tūristus no Lietuvas, kuri pamanījušies iebraukt dabas lieguma teritorijā. Inspektori uzsvēra, ka Latvijas iedzīvotāji kļuvuši apzinīgāki.
Madonā piemineklis padomju miličiem palicis ārpus nojaucamo saraksta
Iekšlietu ministrijas īpašumā, pagalmā pie Valsts policijas Madonas iecirkņa logiem uz garāmgājējiem noraugās metāla cilnī atveidots miliča tēls. Cilnis ir daļa no pieminekļu ansambļa, kas izveidots padomju laikos, bet deviņdesmitajos gados tas piedzīvojis pārmaiņas. Madonā izvērtēts, ka piemineklī iegravētajam tekstam nav padomju varu slavinošas nozīmes, bet vēsturnieki domā citādāk. Pašvaldība gan esot gatava to demontēt, taču esot jāsaskaņo ar valsts iestādēm.
LTV: Partiju reitingi liecina par teorētisku iespēju iekļūt Saeimā 12 partijām
Iespēja iekļūt nākamajā Saeimas sasaukumā teorētiski ir 12 partijām, un vispopulārākā ir pie varas esošā premjera Krišjāņa Kariņa pārstāvētā “Jaunā Vienotība”. To rāda jaunākā vēlētāju aptauja, ko jūlijā pēc Latvijas Televīzijas pasūtījuma veicis tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS.
Cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem līdz gada beigām Latvijā cer atvērt teju 50 jaunas grupu mājas
Līdz 2023. gadam visā Latvijā paredzēts atvērt teju 50 jaunas grupu mājas klientiem ar garīga rakstura traucējumiem. Nupat tādas izveidotas arī Limbažos, Rēzeknē un Cēsīs. Labklājības ministrijā (LM) uzsvēra, ka šāda veida pakalpojums, kad klients no slēgta tipa institūcijas nonāk brīvākā vidē un mācās rūpēties par sevi pats, ir ļoti pieprasīts tieši ģimeņu vidū.
Aizdomas par Rīgas slepenību saistībā ar Uzvaras parka pieminekļa nojaucēja izvēli
Lielā slepenībā Rīgas dome ir jau atradusi uzņēmēju, kas nojauks Uzvaras parka pieminekli. Aizbildinoties ar provokāciju riskiem, pašlaik Rātsnams neatklāj, kurš tas būs un cik daudz darbi izmaksās. Iepriekš lēstās līdz pat trīs un vairāk miljonu eiro izmaksas pieminekļa nojaukšanu padarījušas par kārojamu darbu. Taču ne katram uzņēmējam bijusi iespēja tam pieteikties.
Ukrainas bēgļu atbalstam izveidots portāls «Majasbegliem.lv»
Lai palīdzētu Ukrainas bēgļiem vieglāk atrast mājokli Latvijā, kustība "Gribu palīdzēt bēgļiem" izveidojusi portālu "majasbegliem.lv". Latvijas iedzīvotāji aicināti portālā pieteikt mājokļus, kas pieejami Ukrainas cilvēkiem īrei vai bez maksas. Tāpat portālā pieejama praktiska informācija par mājokļa īres jautājumiem. Visi materiāli sagatavoti latviešu un ukraiņu valodā, informēja kustības pārstāve Linda Jākobsone.
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt