Latvijā
Jaunie meža tehniķi sacensībās Baltkrievijā ievāc «balvu ražu»
"Tā ir mana sapņu komanda 2019." Tā  par Ogres tehnikuma kokgāzēju sacensību komandu saka viņu treneris. Kausi un medaļas iegūtas teju visās sacensībās. Starptautiskās mežu nozares profesionālo prasmju sacensības Baltkrievijā, kur ogrēnieši ieguvuši desmit no iespējamajām deviņpadsmit medaļām, esot apliecinājums paveiktajam trīs gadu garumā.
Robežsargiem plāno rīkot speciālas militārās apmācības
Katram robežsargam būs jāiziet speciāla, īpaši robežsardzes vajadzībām izstrādāta militārā apmācība, paredz Valsts robežsardzes likuma projekts, kuru otrdien, 3. decembrī, konceptuāli atbalstīja Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas deputāti.
OECD pētījums: Latvijas skolēniem augstāki rezultāti matemātikā, zemāki – lasītprasmē
Latvijas skolēnu rezultāti matemātikā ir augstāki nekā Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) valstīs vidēji. Savukārt lasītprasmē skolēnu sniegums ir nedaudz zemāks par OECD valstu vidējo rādītāju. Dabaszinātnēs līmenis atbilst OECD valstu vidējam rādītājam. Šādus starptautiskās skolēnu kompetences vērtēšanas programmas pētījuma jeb "OECD PISA 2018" datus otrdien, 3. decembrī, prezentēja Latvijas Universitātes (LU) pētnieki.
Koalīcijā nav gatavības virzīt ratificēšanai Stambulas konvenciju
Eiropas Parlaments pagājušajā nedēļā aicināja ratificēt Stambulas konvenciju, kas paredz vērsties pret vardarbību ģimenē. Latvija ir to septiņu valstu vidū, kas konvenciju ir parakstījušas, bet nav pieņēmušas. Tomēr to gatavi atbalstīt tikai divi valdību veidojošie spēki. 
Jelgavas mērs Rāviņš - viens no reģionālās reformas pretiniekiem
Viens no centrālajiem notikumiem šajā gadā neapšaubāmi ir bijusi administratīvi teritoriālā reforma. Ilgi muļļāta iepriekšējo valdību gaiteņos, līdz ar pašreizējā Ministru kabineta darba sākumu tā uzņēma turbo ātrumu. Spītīgi kritiski pret reformu konsekventi ir Zaļo un Zemnieku savienības politiķi. Tāpēc šajā reizē rubrikā “Cilvēks ziņu virsrakstos” par reformas plāniem Latvijas Radio runāja ar ilggadējo Jelgavas mēru “zaļzemnieku” Andri Rāviņu, kura krēslu nākamajās vēlēšanās varētu aizšūpot tieši reforma.
Ministrs Pūce: Nevaram paļauties uz Rīgas domi atkritumu apsaimniekošanas sakārtošanā
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) nepaļaujas uz Rīgas domes spēju sakārtot situāciju atkritumu apsaimniekošanā pēc tam, kad beigsies ārkārtējā situācija, ko iecerēts pagarināt vēl līdz martam. Tāpēc ministrijā pašlaik tiek gatavots attiecīgs rīcības plāns, intervijā Latvijas Radio sacīja ministrs Juris Pūce.
Īpašo bērnu vecāki lūdz Valsts prezidenta atbalstu; Saeimā sola neaizmirst par viņu problēmām
“Mēs negribam izdegt. Mēs vēlamies būt vecāki saviem bērniem.” Ar šādu vēstījumu pie Valsts prezidenta sociālo tīklu vietnēs vērsušies īpašo bērnu vecāki. Bērnam ar funkcionāliem traucējumiem aprūpe nepieciešama 24 stundas diennaktī. Taču vecāki lūdz iespēju strādāt, viņi vēlas maksāt nodokļus un dzīvot pilnvērtīgi. Tas varētu notikt, ja bērniem ar invaliditāti visā Latvijā būtu pieejami dienas centri, asistenti un aprūpētāji. Tikmēr Saeimā sola, ka šim un citiem īpašu bērnu jautājumiem neļaus pazust no deputātu dienas kārtības.
«Aizliegtais paņēmiens»: Ar ko saistīti Centrāltirgus «cigarešu mafijas» teritorijas nomnieki
Jau ilgstoši vienā no Centrāltirgus zonām, kas atrodas starp tuneli uz staciju un gaļas paviljonu, līdzās drēbju tirgotājiem saimnieko arī “sigaretņiki” - cilvēki, kas nelegāli masveidā pārdod cigaretes. To zina teju visi, kas regulāri apmeklē tirgu, taču vienmēr ir bijis jautājums, kāpēc viņi ir tik neuzvarami. LTV raidījums “Aizliegtais paņēmiens” atklāj, ar ko saistīti “cigarešu mafijas” “apsēstās” teritoriju nomājošais uzņēmums, un ļauj ieskatīties vērienīgajā  policijas operācijā tirgū.
Cēsīs atklāta piemiņas plāksne ebreju kopienai
Pirmo reizi pēc valsts neatkarības atgūšanas Cēsīs pieminēta holokaustā iznīcinātā ebreju kopiena. Blakus komunistiskā režīma upuru piemiņas sienai atklāta plāksne ar nogalināto ebreju vārdiem. Lai gan pirms kara Cēsīs dzīvojuši apmēram 200 ebreji, ir izdevies noskaidrot tikai 41 kopienai piederīgā upura identitāti. 
Kuldīgas pagasti tiek pie jauniem mikroautobusiem skolēniem
Kuldīgas novada Kabiles un Vārmes pagastā -  jauni mikroautobusi skolēnu pārvadāšanai. Iepriekšējās tehnikas remontam tika tērēts daudz līdzekļu, bet Kabilē mēnesi bērnus uz skolu nogādāja ar cita novada pagastā aizlienētu autobusu.
Daudziem joprojām neskaidrības par dūmu detektoriem
Tieši pēc mēneša spēkā stāsies noteikumi, kad visos mājokļos jābūt uzstādītiem dūmu detektoriem. Lētākā ierīce maksā piecus eiro, bet var izrādīties dzīvības cenā. Lai skaidrotu iedzīvotājiem, kā detektoru uzstādīt pareizi, un atbildētu uz jebkuru citu jautājumu, pirmdien, 2. decembrī, pēcpusdienā visi valstī esošie ugunsdzēsēju depo vēra durvis interesentiem.
Jaunākie
Interesanti