Latvijā
Bērnu slimnīcā rindas pie dažiem speciālistiem kļūst tikai garākas
Veselības ministres Andas Čakšas (Zaļo un Zemnieku savienība) ziņotais, ka rindas veselības aprūpē sarukušas, sadusmojis tos, kuri realitātē pie ārsta joprojām netiek. Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā pieraksts, piemēram, pie oftalmologa ir pilns līdz gada beigām. Pie citiem speciālistiem jāgaida vairāki mēneši. Nozares pārraugiem nākas atzīst - problēmas ar kvotu palielināšanu vien nav atrisināmas.     
Ārstu trūkuma dēļ pacienti laikus netiek pie sirds stimulatoru pārbaudēm
Rīgas Austrumu slimnīcas pacienti, kuriem ir sirds stimulators, kļuvuši par darba tiesisko attiecību strīda ķīlniekiem. Ārstiem, kuri strādāt vairāk par 1,25 slodzēm, katru nākamo darba stundu uzskata par virsstundu, kas jāapmaksā dubultā. Bet slimnīcas nav gatavas šī virsstundas segt. Un pacienti sāk just ārstu trūkumu. Vieni no pirmajiem to izjūt aritmologu pacienti, kuri netiek laikus veikt sirds stimulatoru pārbaudes.
Ar noteikumu pārskatīšanu varētu atļaut veģetāru uzturu skolās
Strīdā par tiesībām uz veģetāru uzturu skolās, kur tiesa šī jautājuma izlemšanu atstāja ārstu - nevis bērnu vecāku -  ziņā, Tiesībsarga birojs ir viennozīmīgi vecāku pusē. Tikmēr valdībā plāno spriest par noteikumu pārskatīšanu, lai ļautu bērniem dot veģetāru uzturu skolās, intervijā LTV raidījumā "Aizliegtais paņēmiens" pastāstīja veselības ministre Anda Čakša (Zaļo un zemnieku savienība).
Veģetāriešu ģimenes pieredze: skolā alternatīvu gaļai nepiedāvā, bērniem atliek nepilnvērtīgas pusdienas
Vorkaļu ģimene uzturā nelieto gaļu, toties to aizvieto ar citiem uzturvielām bagātiem ēdieniem. Gan vecākiem, gan bērniem analīzes esot labas. Taču ģimenei nākas saskarties ar sarežģījumiem skolā, kurā mācās abas meitas, sarunāt pilnvērtīgas veģetāras pusdienas. Ēdinātājs norāda – ja bērns gaļu neēd, var izvēlēties dārzeņus. Taču šādā gadījumā meitenes paliek bez pilnvērtīgām pusdienām. 
Ozolnieku skolas koris vīlies pašvaldības attieksmē
Ozolnieku vidusskolas koris šogad pirmoreiz izcīnījis tiesības piedalīties festivālā Beļģijā, taču apstākļu sakritības dēļ nokļūšana līdz tam gan nav viegla – trūkst finanšu. Un lielāko vilšanos koristiem un vecākiem sagādājusi pašvaldības attieksme.    
Arboristi: Simtgades alejas ozoli ir apdraudēti
Simtgades alejas projekts pie Latvijas Nacionālā teātra aizkavēsies, un aleju neatklās šī gada maijā. Vai projektu īstenos, atkarīgs no tā, vai Rīgas domes Īpašuma departamentam nebūs iebildumu pret projekta detaļām, piemēram, izgatavotajiem paraugiem. Domē uzsver, ka projekta īstenotājam obligāti jāņem vērā arboristu ieteikumi, un arboristi savukārt saredz apdraudējumu kokiem.      
Koalīcija domās par Krievijas propagandas TV kanālu ierobežošanu
Nacionālā apvienība (NA) aicina koalīcijas partnerus vienoties par kopīgu plānu Krievijas propagandas televīzijas kanālu ierobežošanai Latvijas teritorijā. Nekādus konkrētus priekšlikumus gan NA pagaidām nav piedāvājusi, un koalīcija vienojusies pie jautājuma atgriezties pēc tam, kad Saeimas Nacionālās drošības komisijā būs apspriesti konkrēti risinājumi.   
Saeimā rosina par luteriskās baznīcas tiesību pārmantotāju noteikt vienīgi LELB
Saeimas deputāti, kuri pārstāv visus parlamentā ievēlētos politiskos spēkus, ir iesnieguši likuma labojumus, lai noteiktu, ka valsts atzīst Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas (LELB) darbības nepārtrauktību Latvijā un ka LELB ir vienīgā tiesību pārmantotāja luteriskajai baznīcai, kas darbojās Latvijā līdz 1940.gadam. Vēlāk gan "Vienotības" pārstāvis nolēmis atsaukt parakstu LELB likumprojektam.
Skolēns protestē pret eksāmeniem divas dienas pēc kārtas; gatavs doties uz Satversmes tiesu
Eksāmeni divas dienas pēc kārtas bez nevienas dienas pārtraukuma ierobežo skolēna iespējas parādīt savu labāko sniegumu, uzskata 12.klases skolēns Ņikita Kovaļovs, kurš pret valdības noteikumos noteikto eksāmenu grafiku iestājas jau kopš pērnā gada rudens. Centralizētais valsts eksāmens latviešu valodā un izvēles eksāmens informātikā gaidāmi jau pēc mēneša. Jaunietis daudzu mēnešu garumā sūtījis vēstules virknei iestāžu, uzsācis parakstu vākšanu sabiedrības iniciatīvu platformā “manabalss.lv”, un pagājušajā nedēļā viņa iesniegumu saņēma Tiesībsarga birojs, kurš kritizē noteikto eksāmenu grafiku.
Atliek KNAB virzītos darba ierobežojumus bijušajām amatpersonām
Lai izvairītos no situācijām, kad tiesvedībās starp valsti un komersantu valsts intereses pārstāvošā amatpersona pēkšņi pāriet pretējā pusē, sagatavoti likuma grozījumi, ar kuriem turpmāk šādām amatpersonām vismaz trīs gadus būs liegts ieņemt amatus uzņēmumos, pret kuriem tiesā aizstāvētas valsts intereses. Likuma grozījumu skatīšanu valdības komiteja gan pirmdien, 16.aprīlī, atlika.
Latvijas armija saņems deviņus bezpilota lidaparātus (precizēts)
Latvijas Nacionālie bruņotie spēki (NBS) nākamgad saņems trīs bezpilota lidaparātu sistēmas, kas tiks iegādātas ar ASV finansiālu atbalstu 3 miljonu ASV dolāru (2,4 miljonu eiro) apmērā. Katrā sistēmā ir trīs bezpilota lidaparāti, līdz ar to kopumā tiks saņemti deviņi bezpilota lidaparāti*, informē Aizsardzības ministrijā.
Ģimenei apbedīšanai atdod svešu mirušo
Aprīļa sākumā traģiskus notikumus piedzīvoja kāda ģimene Jūrmalā. Pagaidām neskaidru iemeslu pēc viņi apbērēja svešu vīrieti, domādami, ka zemes klēpī gulda savu pēkšņi mirušo tēvu. Notikušā izmeklēšanā ir iesaistīta policija.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti