Latvijā
Pabriks: ASV karavīru izvietošanai Latvijā priekšā ir smags darbs
Pēc ASV kontingenta daļējās izvešanas no Vācijas aicinājums uzņemt ASV karavīrus Latvijā ir sadzirdēts, bet, lai tas īstenotos, priekšā ir smags darbs, par kura iznākumu vēl pāragri spriest, intervijā Latvijas Radio sacīja aizsardzības ministrs Artis Pabriks (“Attīstībai/Par!”).
Izmeklēšana par bijušās draudzenes izvarošanu un piekaušanu ilgusi 5 gadus
Trešdien, 29. jūlijā, līdz Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesai nonākusi lieta, kurā par savas bijušās draudzenes vardarbīgu izvarošanu apsūdzēts vīrietis. Izmeklēšana notikusi ilgāk nekā piecus gadus, kuru laikā sievietei pēc fiziskā un emocionālā pārdzīvojuma bija jāpiedalās liecību sniegšanā un vairākkārtīgi jāatceras piedzīvotais. Diemžēl nereti tieši ilgais un nepatīkamām atmiņām pilnais izmeklēšanas process attur seksuālas vardarbības upurus vērsties pie tiesībsargiem.
Uziet negodīgu komercpraksi koronavīrusa aizsegā
Atsevišķiem uzņēmējiem Covid-19 epidēmija nav bijusi šķērslis negodīgai komercpraksei. Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) konstatējis, ka nereti, izmantojot Covid-19, pircēji maldināti, aicinot iegādāties preces, kuras it kā varētu palīdzēt izvairīties no saslimšanas. Tāpat epidēmijas aizsegā konstatēta negodprātīga cenu paaugstināšana.
Rīgas domes vēlētāji varēs mainīt iecirkni līdz 15.augustam
No 30. jūlija līdz 15. augustam vēlētāji, kuriem ir balsstiesības Rīgas domes vēlēšanās, varēs mainīt savu vēlēšanu iecirkni vai reģistrēties balsošanai domes vēlēšanās, ja vēlētājam Rīgā pieder nekustamais īpašums. Lai gan šoreiz balsot varēs jebkurā iecirknī, Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) tomēr mudina iespēju to mainīt, ja plāno balsot ārpus sava iecirkņa.
KNAB aizturētā Jelgavas prokurore ir apsūdzības uzturētāja lietā par mātes un bērna nāvi mājdzemdībās
Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) aizturētā Jelgavas prokuratūras prokurore ir Zinaīda Egle, kura uztur apsūdzību krimināllietā saistībā ar mātes un bērna nāvi mājdzemdībās Pirmajā evaņģēliskajā Jēzus draudzē, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija. Uz izmeklēšanas laiku viņa atstādināta no amata pienākumu pildīšanas.
VARAM piedāvā sakārtot 105 novadu reformai svarīgus ceļu posmus
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) sadarbībā ar Satiksmes ministriju (SM) sagatavojusi priekšlikumus 300 miljonu eiro programmai, kuras īstenošanas rezultātā tiks uzlabota novadu centru sasniedzamība, sakārtojot 105 ceļu posmus teju 900 kilometru (km) kopgarumā.
Vienota ārkārtas palīdzības tālruņa platforma gaidāma nākamā gada vidū
Iekšlietu ministrija paredz, ka vienotās ārkārtas tālruņa platformas projekts varētu tikt realizēts nākamā gada maijā. Projekta lielākie ieguvumi būs daudzkārt ātrāka operatīvo dienestu rīcība, saņemot izsaukumus, jo nebūs nepieciešama zvanu pāradresēšana konkrētiem dispečeriem, kā arī daudz precīzāk būs nosakāma iedzīvotāja atrašanās vieta.
PMLP klientiem rindā jāgaida pat vairākas nedēļas
Tiem, kas nolēmuši tuvākajā laikā šķērsot robežu, laikus jāpārliecinās, vai ceļošanas dokumentam gadījumā nav beidzies derīguma termiņš. Ja pirms pandēmijas, izstāvot dzīvajā rindā, dokumentus Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē (PMLP) varēja iesniegt pat tajā pašā dienā, tad tagad apkalpošana notiek tikai pēc iepriekšēja pieraksta. Tas nozīmē, ka jārēķinās ar ilgu, pat vairāku nedēļu gaidīšanu.
Daļai jauniešu nepareizi angļu valodas eksāmena rezultāti portālā «latvija.lv»
Daļai topošo studentu, šā gada vidusskolu absolventu, portālā "latvija.lv" kļūdaini atspoguļoti centralizētā eksāmena angļu valodā rezultāti. Tas liedzis absolventiem pieteikties studijām elektroniski. Sistēmas uzturētājs Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) norādīja, ka tagad problēma esot novērsta. Tomēr vismaz vienam absolventam iestāžu nesaprašanās dēļ nācies mērot ceļu no Ventspils uz Rīgu, lai iesniegtu uzņemšanai vajadzīgos dokumentus. 
Jaunākie
Interesanti