Latvijā
Pabeigti remontdarbi vairākos Lietuvas pierobežas ceļu posmos
Ir pabeigti ceļa remontdarbi vairākos ceļu posmos, kas savieno Latviju un Lietuvu. Remontdarbi tika veikti ES Latvijas–Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014.–2020. gadam (Interreg V-A) līdzfinansētā projekta “Easycrossing” ietvaros, informēja “Latvijas Valsts ceļi”.
Pavasarī pārtrauktie plānveida veselības aprūpes pakalpojumi ietekmē kvotu izpildi
Pavasarī Covid-19 dēļ uz laiku teju pilnībā tika pārtraukta plānveida ārstniecības pakalpojumu sniegšana, kas savukārt ietekmējis šo kvotu izlietojumu. Nacionālajā veselības dienestā gan mierina – nekas zudībā neiet. Ar ārstniecības iestādēm pārplānoti līgumi par pakalpojumu sniegšanu. Tāpat slimnīcas strādājušas vairāk un valsts apmaksātos pakalpojumus sniegt piekrituši arī speciālisti, kuri līdz šim to nav darījuši.  
VIDEO: «Darīt digitāli». Kultūras diena
No 19. oktobra līdz 25. oktobrim notiek ikgadējā akcija “Dienas bez rindām”, kam šogad izvēlēts vadmotīvs “Darīt digitāli – Tavs jaunais dzīvesveids!”. Akcijas otrās dienas vebināra mērķis ir veltīt uzmanību digitālajam kultūras mantojumam un dažādiem digitālajiem resursiem, kas var noderēt gan mācībām, gan darbam, gan atpūtai. 
Ministre: Samazinot Covid-19 izplatību, varēsim neieviest jaunus ierobežojumus
Ja Latvijā izdodas 14 dienu kumulatīvās Covid-19 saslimstības rādītāju samazināt līdz 50 gadījumiem uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju, tad varam neieviest nekādus papildu ierobežojumus un, iespējams, atgriezties to ierobežojumu apjomā, kas bija pirms 17. oktobra. Pirms dažām dienām, 16. oktobrī, šis rādītājs Latvijā bija 61,9. To intervijā LTV raidījumā “Šodienas jautājums” sacīja veselības ministre Ilze Viņķele (“Attīstībai/Par!”).
«Aizliegtais paņēmiens» skaidro: Kāpēc attālinātais darbs rada stresu, un kā to mazināt
Covid-19 straujās izplatības dēļ atkal aktuāls kļūst jautājums par attālināto darbu, kas daudziem rada stresu un depresiju vairāk, nekā bailes saslimt ar Covid-19. Eksperti iesaka strukturēt savu darbību, ievērot darba laiku un nepazaudēt cilvēciskos kontaktus, attīstīt cerības un optimisma noskaņojumu. Tikmēr arodbiedrības Latvijā nekādas jaunas iniciatīvas attālinātā darba regulējumam neplāno, un arī valsts apmaksātā psihologa palīdzība, ko Veselības ministrija vēlas nodrošināt visiem, kam tas nepieciešams, atkarīga no budžeta iespējām, noskaidroja LTV raidījums “Aizliegtais paņēmiens”
Covid-19 izplatības dēļ slimnīcās maina pacientu uzņemšanas kārtību
Sasniegts atkal jauns Covid-19 antirekords – slimnīcās patlaban ārstējas 80 koronavīrusa pacienti, kas ir līdz šim lielākais vienlaikus stacionēto Covid-19 slimnieku skaits. Pieaugot Covid-19 saslimstībai un stacionāru palātām arvien piepildoties, mainīta pacientu uzņemšanas kārtība, un šobrīd Covid-19 pacientus mērķtiecīgi nodala no citiem pacientiem ar hroniskām saslimšanām.
Paraksta memorandu par cilvēku tirdzniecības novēršanu aviācijas nozarē
Pēdējā laikā Latvija kļuvusi par tranzītvalsti cilvēktirdzniecības shēmām, tāpēc pirmdien, 19. oktobrī, tika parakstīts sadarbības memorands starp nacionālo aviokompāniju "airBaltic", Iekšlietu ministriju, biedrību "Patvērums "Drošā māja"'' un biedrību "Centrs Marta" par cilvēku tirdzniecības novēršanu aviācijas nozarē.
Tiesās vīrieti par sievietes nolaupīšanu un izvarošanu
Rīgas tiesas apgabala prokuratūra Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesai nosūtīja krimināllietu, kurā apsūdzēts kāds vīrietis par sievietes vajāšanu, nolaupīšanu, nelikumīgu viņas brīvības atņemšanu, kā arī izvarošanu, paziņojumā medijiem informēja prokuratūra.
Policija aptur nelikumīga naktskluba darbību
Sestdienas, 17. oktobra, naktī Valsts un pašvaldības policija īstenoja pārbaudi naktsklubā “Teritorija”, jo iepriekš bija saņemta informācija par šī kluba nelikumīgo darbību – par iespējamo narkotisko vielu apriti, kluba darbību pēc pulksten 24.00. Pārbaude rezultējās ar vairāk nekā 10 administratīvajiem procesiem un pat diviem kriminālprocesiem, informēja Rīgas pašvaldības policija.
Jaunākie
Interesanti