Sadaļas Sadaļas
Latvijā
Varakļānos ievēlētie deputāti: Cilvēkus vēlēt motivēja vietvaras nākotne pēc novadu reformas
Novadu reformas gaitā Varakļānus – pretēji iedzīvotāju viedoklim – bija plānots pievienot Rēzeknes novadam. Satversmes tiesa šo Saeimas lēmumu atzina par prettiesisku. Tāpēc Saeima izlēma, ka vismaz līdz 2025. gadam Varakļāni būs atsevišķs novads. Taču daļa domē ievēlēto deputātu vēl aizvien redz Varakļānus kopā ar Rēzeknes novadu. Varakļānu novadā fiksēta lielākā vēlētāju aktivitāte šā gada pašvaldību vēlēšanās. Novada nākotne pēc pašvaldību reformas bija tieši tas jautājums, kas iedzīvotājiem lika doties balsot, uzskata politiķi.
Seniore Covid-19 izplatības dēļ baiļojas mājās ielaist pašvaldības pārstāvjus
Vai Covid-19 straujas izplatības laikā "Rīgas namu pārvaldniekam" (RNP) kopā ar pašvaldības policistiem ir jādodas apsekot pašvaldībai piederošie īpašumi" - ar šādu jautājumu pie Latvijas Televīzijas raidījuma "4. studija" vērsās skatītāja, kura pirms četriem gadiem pārcietusi infarktu un tagad raizējas inficēties ar vīrusu.
Pēc sprādziena dzīvojamā namā Jēkabpilī vietējie iedzīvotāji notikušo sauc par laimi nelaimē
Jēkabpils iedzīvotāji vaino pašvaldību un namu pārvaldnieku neizdarībā, jo gadiem ilgas sūdzības par kaimiņu antisociālo dzīvesveidu netika sadzirdētas – ļaudis dzīvoja nama daļā, kas atzīts par ekspluatācijā neizmantojamu, tāpēc dome plānoja to rekonstruēt, piešķirot mitekļus citos pašvaldības īpašumos. Cilvēki izvākties nesteidzās un par viņu likteni neviens īpaši nelikās ne zinis. Līdz... notika sprādziens. Par laimi, bez bojāgājušajiem. Vai no šādas situācijas varēja izvairīties un kāpēc pašvaldība to nedarīja?
Viena Covid-19 analīze uz visu klasi – labāk mazāka precizitāte, nevis visas sistēmas sabrukums
Skolēniem Latvijā Covid-19 testus turpmāk veiks reizi divās nedēļās, turklāt pēc citas testēšanas metodes – apvienojot vienā grupā līdz 30 paraugiem līdzšinējo desmit vietā. Tas nozīmē, ka vienā paraugā apvienos veselu klasi, kas, kā atzina "E. Gulbja laboratorijā", varētu samazināt infekcijas atklāšanas precizitāti, tomēr tas ir "saprātīgs kompromiss", lai nepieļautu visas testēšanas sistēmas sabrukumu, vēstīja Rus.Lsm.lv.
Varakļānu pašvaldības vēlēšanās augstākā aktivitāte šogad – 59,43%, Rēzeknes novadā – 25,92% (papildināts)
Pašvaldību vēlēšanās Varakļānu novada vēlētāji uzrādīja augstāko aktivitāti 2021.gada vietvaru vēlēšanās – piedalījās 59,43% balsstiesīgo, bet Rēzeknes novadā – 25,92%. Pašvaldību vēlēšanās, kurās Rēzeknes un Varakļānu novadu iedzīvotāji trīs mēnešus vēlāk kā pārējās Latvijas vietvaras izraudzījās domju deputātus, pie vēlēšanu urnām kopumā abos novados devās 29,02% balsstiesīgo, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) dati
Afganistānā dienējuši latvieši: Latvijas armija misijā guva neatsveramu pieredzi
18 gadus Afganistānā, lai atbalstītu vietējos drošības spēkus, bija arī Latvijas karavīri, kuri uzskata, ka tur gūtā pieredze ir neatsverama. Tā bija lielākā un apjomīgākā starptautiskā operācija, kur piedalījušies Latvijas armijas karavīri. No 2003. gada līdz šim gadam uz Afganistānu nosūtīti 2824 Nacionālo bruņoto spēku (NBS) pārstāvji. Latvijas karavīri darbojās vairākās bāzēs. Mājās neatgriezās četri karavīri. Vēl vairāki guva ievainojumus. 
Politiskās partijas sāk vētīt premjera amata kandidātus nākamajām Saeimas vēlēšanām
Vairākas politiskās partijas sākušas gatavoties nākamajā rudenī gaidāmajām Saeimas vēlēšanām. Līdz ar to politiskie spēki sākuši vētīt, kuru kandidāti no partiju biedru vidus būtu piemērotākie premjerministra amatam. Lai arī to cilvēku, kuram uztic sastādīt valdību, nosauc Valsts prezidents, lielākā daļa partiju savu izvēli paziņo un bieži vien izmanto arī pirmsvēlēšanu cīņā. 
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt