Latvijā
Pēc zarnu infekcijas izplatīšanās pirmdien Siguldā bērnudārzi pustukši
Pēc zarnu nūjiņas infekcijas konstatēšanas vairākiem bērniem Siguldā sasaukta ārkārtas sanāksme un bērnudārzu vadītāji no pašvaldības saņēmuši norādījumus noskaidrot katra bērna prombūtnes iemeslus. Bērnudārzos veikta ārkārtas dezinfekcija, un visi gaida atbildes no dienestiem, lai saprastu, cik daudzos saslimšanas gadījumos vainojama E.Coli zarnu nūjiņa, kā arī to, kā piesārņotais produkts nonācis bērnu ēdienkartē.
PVD un SPKC noraida sociālajos tīklos pausto par bīstamiem importētiem augļiem
Pirmdien, 16.septembrī, sociālajos medijos izplatītie anonīma satura ziņojumi par risku saslimt ar zarnu infekciju Latvijā, uzturā lietojot ievestos citrusaugļus un arbūzus, ir nepatiesi, norādīja Pārtikas un veterinārajā dienestā (PVD) un Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC). PVD aicina necelt paniku ar viltus ziņām, bet gan sekot higiēnai, lai nesaslimtu.
Pašvaldību savienība prasa Pūces demisiju
Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) nosūtījusi premjerministram Krišjānim Kariņam ("Jaunā Vienotība") aicinājumu pieprasīt vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Jura Pūces ("Attīstībai/Par!") demisiju, žurnālistiem otrdien pēc LPS ārkārtas sēdēs paziņoja savienības priekšsēdis Gints Kaminskis. Kariņš savukārt norāda, ka viņš pilnībā uzticas Pūcem.
Sociālie partneri pārsteigti par izmaiņām bezdarbnieku pabalsta izmaksā
Bezdarbnieku pabalstus no nākamā gada izmaksās tikai astoņus, nevis deviņus mēnešus kā līdz šim. Tā nolēmusi valdība, meklējot veidus, kā atrast naudu minimālo pensiju celšanai. Samazinot bezdarbnieku pabalsta izmaksas termiņu un apjomu, plānots ietaupīt 12 miljonus eiro. Šāds solis gan ir pārsteigums sociālajiem partneriem – darba ņēmēju un darba devēju organizācijām, ar kurām plānotās izmaiņas šajā visnotaļ jūtīgajā jautājumā nav apspriestas.
Visbiežāk darbinieki sūdzas par darba devēju pārkāpumiem, kas saistīti ar samaksu
Visbiežāk darbinieki sūdzas par darba devēju pārkāpumiem, kas saistīti ar samaksu. Sūdzas arī par citiem darba tiesību pārkāpumiem un ar atbrīvošanu no amata saistītiem jautājumiem, Valsts darba inspekcijā noskaidroja Latvijas Radio. Kopumā sodīto darba devēju īpatsvars gan ir neliels. Iespējams tāpēc, ka daļa darbinieku, pret kuriem pārkāpums izdarīts, sūdzēties nesteidz.
Zarnu nūjiņas infekcijas skarto bērnu stāvoklis smags, bet stabils
Zarnu nūjiņas infekcijas skarto trīs bērnudārznieku veselības stāvoklis joprojām ir smags – viņi arvien atrodas Intensīvās terapijas nodaļā, telefonintervijā Latvijas Radio sacīja Bērnu klīniskā universitātes slimnīcas (BKUS) pediatre Zanda Pučuka. Slimnīcā pirmdienas rītā nonācis vēl viens bērns, kura veselības stāvoklis gan šķiet labs.
Ministre: Pašvaldībām jāpārvērtē savi izdevumi vecāko klašu brīvpusdienām
Pirmo līdz ceturto klašu skolēnu brīvpusdienas nākamgad tomēr negulsies tikai uz pašvaldību pleciem, kā to sākotnēji rosināja Izglītības un zinātnes ministrija (IZM). Panākts kompromiss, ka pārejas periodā brīvpusdienu izmaksas pašvaldības dalīs proporcionāli ar valsti. Pašvaldību savienībā gan pārmet, ka valsts savu daļu uzņemšoties no pašvaldībām atņemtās naudas. Tikmēr vecāku pārstāvji norāda – lai no kura maciņa, brīvpusdienas arī turpmāk jānodrošina visiem mazajiem skolēniem neatkarīgi no ģimeņu turības.
Sončiks nepamet valstij piederošo māju Jūrmalā; «De facto» eksperimentā īrē daļu īpašuma
Jau gadiem no valstij piederošas lepnas mājas Jūrmalā neizdodas izlikt reiz ietekmīgo Valsts ieņēmumu dienesta šefu Andreju Sončiku, izpētījis Latvijas Televīzijas raidījums “De facto”. Sončiks ne tikai tiesājas ar ēkas īpašniekiem – Valsts nekustamajiem īpašumiem, bet pamanījies daļu sev nepiederošā nama izīrēt ar populārāko īpašumu rezervēšanas portālu starpniecību. Par Sončika īrniekiem uz dienu kļuva arī “De facto” komanda.
Ukraiņu karavīri saņem rehabilitāciju «Vaivaros»
Latvijā no Ukrainas ieradušies 14 karavīri, pārsvarā jauni puiši, kas bijuši smagi ievainoti, daudzi pārcietuši amputāciju. Ārsti no Latvijas šoreiz braukuši uz kara hospitāli Ukrainā, lai izvēlētos pacientus, kuriem “Vaivaru” rehabilitācijas centrā sniegtā palīdzība varētu līdzēt vislabāk atgūties no smagajiem ievainojumiem.
Burtnieku baznīcu atjauno jau 30 gadus
Burtnieku evaņģēliski luteriskā baznīca ir viens no Vidzemes vēlīnās gotikas un baroka paraugiem. Baznīca reiz nodega, tad to atjaunoja un pagājušā gadsimta sešdesmitajos gados to draudzei atsavināja. Šobrīd baznīca tiek atjaunota jau 30 gadus un Eiropas Kultūras mantojuma dienās tiek demonstrēta kā piemērs pārdomātai restaurācijai.
Jaunākie
Interesanti