Latvijā
Bažījas par datu drošību iepazīšanās portālos
Radījums "4. studija" veica eksperimentu, lai noskaidrotu, cik viegli ir iepazīšanās sludinājumu portālos piereģistrēties, izmantojot svešus datus, un secināja, ka portālā "viss.lv" nav nodrošinātas pat minimālās datu drošības prasības.
Peldētprasmes apgūšanu skolā traucē baseinu trūkums
Latvijā peldēt prot tikai 6% iedzīvotāju un sabiedrībā, kur katrs otrais dzīvo līdzās ūdenskrātuvei, tas ir nepieļaujami. Eksperti ceļ trauksmi, ka daudziem trūkst izpratnes, ko nozīmē atpūta pie ūdens un droša peldēšana. Jaunajā mācību saturā, kas stāsies spēkā ar nākamo skolas gadu, mācību jomā "veselība un fiziskās aktivitātes" ir atsevišķi paredzēts apgūt gan peldētprasmi, gan drošu rīcību uz un pie ūdens, kā arī peldēšanu apģērbā vai peldēšanu glābšanas vestē.
Rīgas dārziņu biedrība sūdzas par atkritumu retu izvešanu
Dārzkopības biedrības “Ķegums” Rīgas pilsētas Zemgales priekšpilsētā biedriem pēdējā laikā radušās pretenzijas attiecībā uz pašvaldības attieksmi pret teritorijas apsaimniekošanu. Izrādās, ka vismaz daļā pārmetumu vainojama ir šopavasar aktuālā Covid-19 pandēmija un ar to saistītā valstī izsludinātā ārkārtas situācija, noskaidroja LTV raidījums “4. studija”.
Ar jaunu izcelsmes zīmi «Born in Latvia» centīsies veidot vienotu Latvijas tēlu
Lai popularizētu Latviju ārvalstīs, ik pa laikam tiek radīts kāds sauklis vai logo. Kā spilgtākos var minēt Latvijas simtgades grafisko zīmi, kā arī devīzi ''Zeme, kas dzied''. Cienot iepriekšējos veikumus, dažādu ar ārvalstīm strādājošo jomu pārstāvji tomēr uzskata, ka līdz šim nav izdevies radīt patiešām pārliecinošu, vienotu un skaidri nolasāmu tēlu, kas simbolizētu Latviju un ko varētu izmantot visdažādākajās nozarēs. Taču – šāds valsti definējošs, pozitīvs tēls ir ļoti svarīgs starpvalstu sadarbībā, jo tas veicina atpazīstamību, interesi un uzticību.
Daugavpils ceļā uz pilsētnieka kartes ieviešanu
Daugavpils pilsētas pašvaldība startē uz Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) programmu aizņēmuma saņemšanai pilsētnieka kartes ieviešanai. Iecerēts, ka karte dos iespēju saņemt ne vien pašvaldības, bet arī valstī noteiktos atvieglojumus. Šobrīd aprēķināts, ka šādas pilsētnieka kartes ieviešana kopumā izmaksās aptuveni 300 tūkstošus eiro, un pēc Ministru kabineta noteikumiem tā ieviešama divu ar pusi gadu laikā.
Piemin Ebreju tautas genocīda upurus
Šodien - Ebreju tautas genocīda upuru piemiņas dienā cilvēki devās pie Rīgas Lielās horālās sinagogas, lai atcerētos pagājušā gadsimta četrdesmitajos gados nogalinātos ebrejus. Daudziem šī diena ir arī daļa no ģimenes vēstures.
Aicina neaizrauties ar antibiotikām
Rīgas Austrumu klīniskās universitātes ārsti sagatavojuši jaunas vadlīnijas pareizai antibiotiku lietošanai. Nekontrolēta un bezatbildīga antibiotiku lietošana ilgtermiņā rada būtisku kaitējumu cilvēka veselībai un arī samazina antibiotiku efektivitāti. Ar jaunajām vadlīnijām tiks iepazīstināti ģimenes ārsti un arī kolēģi  reģionālajās slimnīcās.
Latviešu ceļotājs airu laivā šķērso Kluso okeānu
Divu gadu ceļojums ir noslēdzies. Latviešu ceļotājs Kārlis Bardelis, iespējams, kļuvis par pirmo cilvēku, kas viens pats airu laivā, bez motora, burām vai pavadošā kuģa šķērsojis Kluso okeānu. Ceļojuma laikā Kārlis redzējis haizivis, bruņurupučus, piedzīvojis vienatni, milzums lielisku, izpalīdzīgu cilvēku atbalstu un pāri visam vērojis neaprakstāmi skaistu dabu. Kārlis savu ceļojumu beidzis Malaizijā un sāk kārtot formalitātes, lai atgrieztos mājās.
Ārkārtējās situācijas ierobežojumu dēļ paliek bez darba
Lai gan ārkārtējās situācijas laikā tika piešķirti termiņu pagarinājumi gan dokumentu derīgumam, gan rasti risinājumi vairākiem nozīmīgiem dzīves gadījumiem, tomēr visi iespējamie sarežģījumi, ko iedzīvotāji varētu pieredzēt ārkārtējās situācijas laikā,  ar likuma spēku nav risināti. Tam piemērs ir kāda "Panorāmas" skatītāja, kura piedzīvojusi darba uzteikumu pēc nepārtrauktas sešu mēnešu darba nespējas. Bet tik ilgi slimot nācās, jo ārkārtējās situācijas laikā nebija pieejami medicīnas pakalpojumi.
Aizputē norisinās pirmā Novadpētniecības skola
Visu šo nedēļu Aizputē, mākslinieku rezidenču centrā “Serde” norisinās pirmā Novadpētniecības skola, kurā piedalās interesenti no visas Latvijas. Pasākuma ietvaros tiek apgūtas gan teorētiskās zināšanas par nemateriālā kultūras mantojuma dokumentēšanu, dzimtas un  vietu vēstures izzināšanu, kā arī tiek veikti praktiskie darbi - iedzīvotāju intervijas, kas būs pamats jaunam  “Serdes’” tradīciju burtnīcu izdevumam.
Policija dažas dienas nav varējusi sodīt par nepareizu auto novietošanu
Jaunā administratīvās atbildības likuma ieviešana uz dažām dienām atņēma policijas darbiniekiem tiesības piemērot autovadītājiem sodus par nepareizu auto novietošanu. Nu problēma atrisināta un sodīt atkal var, bet Latvijas Televīzija skaidroja, kādēļ šāda situācija izveidojās.
Beidzot ieskaita naudu kompensācijām reģionālo slimnīcu mediķiem
Nedēļas sākumā daudzus pārsteidza ziņa par to, ka reģionālās slimnīcas joprojām  nav saņēmušas kompensācijas mediķu piemaksām, ko valdība solīja ārkārtējās situācijas laikā. Nedēļas izskaņā saņemta ziņa - nauda no Finanšu ministrijas slimnīcām beidzot pārskaitīta.
Aicina ziņot par atrastām beigtām mežacūkām
Āfrikas cūku mēra (ĀCM) izplatība Latvijā ir nedaudz mazinājusies, bet Eiropā un kaimiņvalstīs infekcija turpina virzīties uzpriekšu. Lai samazinātu Āfrikas cūku mēra izplatību, Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) aicina ikvienu, kurš uzgājis beigtu meža cūku, ziņot par to pašvaldībai vai dienestam, saņemot 23 eiro. Šīs izmaksas tiks segtas no ĀCM apkarošanas programmas, kuru līdzfinansē Eiropas Komisija.
Līgatnes vidusskola šogad pārtaps par Jauno līderu vidusskolu
Līgatnes vidusskola šogad pārtaps par Jauno līderu vidusskolu. Papildus vidējai izglītībai, jaunieši iegūs arī specialitāti viesmīlībā vai vides zinībās. Divas nedēļas mācību gadā jauniešiem būs iespēja iet praksē kādā no sadarbības uzņēmumiem. Šādas pārmaiņas veiktas, lai piesaistītu vairāk skolēnu un nezaudētu vidusskolas statusu. Vairāk par tematu stāsta Paula Dēvica.
Jaunākie
Interesanti