Latvijā
Valdībā pulcē «universālos kareivjus» un debitantus
Ministru prezidenta amata kandidāts Krišjānis Kariņš uzskata, ka viņa valdībai ir "ļoti liels potenciāls", jo tajā ir līdzsvars starp pieredzējušiem politiķiem un jaunpienācējiem ar degsmi. Latvijas Televīzijas raidījums "de facto" noskaidroja, ka ministru atlase partijās organizēta dažādi. Kandidāti gan pieteikušies paši, gan izraudzīti no partiju vadības puses.
Ar ugunskuru iedegšanu Zaķusalā atklāj barikāžu atceres pasākumus
Ar ugunskuru iedegšanu Zaķusalā svētdien vakarā atklāja barikāžu atceres pasākumus, pulcējot arī daudz jauniešu un zemessargu, kā arī Aizsardzības ministrijas un bruņoto spēku vadību. Atceres brīža dalībnieki, kā katru gadu, sapulcējās pie pieminekļa "Acis". Tas simbolizē TV studijas un torņa aizsardzības laiku un nākotni, jo "Acis" turpina vērīgi raudzīties uz tiltu un sargāt brīvību un neatkarību. 
Skolu apvienošanas pirmie rezultāti nav tik optimistiski
Apvienoto skolu eksāmenu rezultāti nav tik labi, kā cerēts. Vairākās skolās tie ir zemāki nekā gaidīts, tomēr amatpersonas uzsver, ka ceļš ir pareizs. Skolu tīkla reformas kontekstā bieži izskanējis, ka skolu apvienošana ne vien ļaus ietaupīt naudu par pustukšo ēku uzturēšanu, bet arī veicinās izglītības kvalitātes uzlabošanos.
Piemin pirms 102 gadiem Ziemassvētku kaujās kritušos strēlniekus
Sestdien piemin leģendārās Ziemassvētku kaujas un godina kritušos. Pirms 102 gadiem – 1917. gada janvārī - Latvijas teritorijā plosījās Pirmais pasaules karš. Ziemassvētku un janvāra kaujās gāja bojā un tika ievainoti 23 tūkstoši Krievijas impērijas armijas karavīru, tostarp četri tūkstoši latviešu strēlnieku.
Sprādziens, kuru neaizmirst. 50 gadi kopš vienas no Latvijā lielākajām traģēdijām
Tieši sestdien, 12. janvārī, aprit 50 gadu kopš vienas no lielākajām traģēdijām Latvijā. Sprāgstot gāzei, kas bija sakrājusies dzīvojamās ēkas pagrabā, Jelgavā, Raiņa ielā 9, gāja bojā 41 cilvēks, viņu vidū bija 14 bērni. Padomju gados tika darīts viss, lai traģēdiju noklusētu, tāpēc arī šodien daudziem šī ir nezināma Latvijas vēstures lappuse.
Ugunsgrēkā Liepājā divi bojāgājušie
Ugunsgrēkā Liepājā piektdien gājuši bojā divi cilvēki, ziņo Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD). Lai gan ugunsgrēka iemeslus izmeklēs policija, glābšanas dienesta pārstāve Inta Palkavniece norāda, ka, visticamāk, pie vainas bijusi neuzmanīga rīcība ar uguni, tādēļ aicina iedzīvotājus daudz stingrāk piedomāt par ugunsdrošības prasībām.
Latvijas pilskalnu jaunatklāšanas renesanse. Kā tehnoloģijas ļauj ieskatīties tālā senatnē
Daudzas latviešu teikas vēsta par zemē nogrimušām pilīm, kuras ir iespējams izglābt, ja varonis ir spējīgs turēties pretī dažādiem par sargiem noliktajiem aizsaules briesmoņiem. Mūsu dienās šādam varonim talkā nāk modernās tehnoloģijas, un Latvijas senvēstures noslēpumus var censties uzminēt, neizejot ārā no silta Rīgas biroja. Tā šovasar no jauna tika atklāts par iznīcinātu uzskatīts pilskalns Atašienes pusē.
Jūgendstila pētnieks par nodegušo Kalnciema ielas namu: sajūta ir traģiska
Tā bija traģiska sajūta – vērot, kā uguns liesmās bojā aiziet tik augsta līmeņa mākslas darbs. Tā par novembrī nodegušo jūgendstila namu Pārdaugavā saka viens no pieredzes bagātākajiem Latvijas jūgendstila pētniekiem, arhitekts Jānis Krastiņš. Viņš ir pārliecināts: īpašnieku bezdarbības dēļ nolaistās jūgendstila pērles nedrīkst saukt par graustiem, jo tā tiek degradēta arī sabiedrības izpratne par šīs arhitektūras vērtību.
Jelgavas un Babītes novados notiks Ziemassvētku kauju atceres pasākumi
Sestdien Babītes un Jelgavas novados – vēsturiskajās Ziemassvētku kauju un apbedījumu vietās - norisināsies Ziemassvētku kauju 102. gadadienai veltīti atceres pasākumi. Pulksten 13.00 Babītes novada Antiņu kapsētā notiks svētbrīdis ar ziedu nolikšanu un kritušo karavīru godināšanu, bet visas dienas garumā dažādi atceres pasākumi gaidāmi arī Jelgavas novada Valgundes pagastā.
«KPV LV» solījumu likvidēt koalīcijas padomi izpildīs vien formāli
Vien formāli izpildīts partijas "KPV LV" vēlētājiem dotais solījums likvidēt koalīcijas padomi. Lai arī šāds jēdziens jaunās valdības veidošanas sarunās neparādās, tā vietā partijas vienojušās tikties sadarbības padomes sēdēs. "KPV LV" gan uzsver - sadarbības padomei nebūs lemšanas funkcijas un arī tajā pieaicināto personu loks būs ierobežots, tomēr sadarbības līguma pagaidu variants liecina par pretējo. 
Vai jaunais likums mazinās iespējas politiski ietekmēt sabiedriskos medijus?
Pēc vairāk nekā gadu ilga pārtraukuma Saeima atkal atsākusi virzīt Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumprojektu, kas paredz, ka turpmāk sabiedriskos medijus - Latvijas Televīziju un Latvijas Radio - uzraudzīs jauna Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome. Tomēr mediju eksperti brīdina, ka arī jaunais likums nenovērsīs aizdomas par centieniem politiski ietekmēt sabiedrisko mediju darbību.
Lācene Ilzīte svin 18 gadu jubileju
18 gadu dzimšanas dienu piektdien svin Latvijā populārā lāču meitene Ilzīte. Viņas māte no lāčubērna tūlīt pēc dzimšanas atteicās, un Ilzīti uzaudzināja zvērkope Velga Vītola. Līgatnes dabas takās sveikt jubilāri šodien bija ieradies kupls apsveicēju pulks, bet lācene gardi notiesāja svētku torti.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti