Latvijā
Politologs: Kariņš varētu ieiet vēsturē ar garāko un īsāko laiku vadīto valdību
Līdzšinējais premjerministrs Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība"), kam Valsts prezidents uzticējis arī nākamās valdības veidošanu, varētu ieiet vēsturē gan ar visilgāko Ministru kabineta vadīšanas laiku, gan ar visīsāko valdību. Šādu viedokli Latvijas Radio intervijā pauda politologs un vēsturnieks Gatis Krūmiņš.
Vidzemes Augstskola taupības nolūkos pārplāno ēku izmantošanu
Domājot par taupību ziemā, Vidzemes Augstskolā jau šī mācību gada sākumā tika pārplānota augstskolas ēku izmantošana, un tagad nodarbības no diviem tās korpusiem pamatā pārceltas uz vienu, taupot uz apkures rēķina. Augstskolā ieviesti arī citi taupības pasākumi.
Talsu novads cels īres maksu saviem īpašumā esošajiem dzīvokļiem
Gandrīz desmit gadus Talsu novada deputāti vairījušies no lēmuma pacelt īres maksu pašvaldības īpašumā esošajiem dzīvokļiem. Tā ir viena no zemākajām Latvijā un krietni atšķiras no tirgū esošās cenas, neļaujot sakārtot pašvaldības dzīvojamo fondu. Tāpēc Talsu novads lēmumu beidzot pieņēmis. Taču tas sakrīt ar laiku, kad priekšā ekonomiski grūta ziema, tāpēc pēdējā mirklī deputāti lēmuši par ilgu pārejas periodu.
LTV: Bijušo Babītes mēru Enci rosina apsūdzēt par teju 38 000 eiro nelikumīgu izmaksāšanu atvaļinājuma naudā (papildināts)
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) rosinājis prokuratūrai uzsākt kriminālvajāšanu pret kādreizējā Babītes novada pašvaldības kapitālsabiedrības uzņēmuma "Babītes siltums" kapitāla daļu turētāja pārstāvi, bijušo novada mēru Andreju Enci (Latvijas Reģionu apvienība) par iespējamu dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, nelikumīgi izmaksājot gandrīz 38 tūkstošu eiro atvaļinājuma kompensāciju, tādējādi nodarot mantisko zaudējumu pašvaldības kapitālsabiedrībai, informēja KNAB.
Gulbenes novada īpašumā nodos vairākus vietējos autoceļus
Gulbenes novada pašvaldību – Jaungulbenes, Galgauskas, Rankas pagastu – īpašumā tiks nodoti vairāki vietējās nozīmes autoceļi turpmākai to apsaimniekošanai. Šādu lēmumu sēdē otrdien, 22. novembrī, pieņēma valdība, informēja Satiksmes ministrijā (SM).
Orgānu nelikumīgas izņemšanas gadījumu skaits pasaulē pieaug; aicina būt modriem arī Latvijā
Pasaulē un arī Latvijā cilvēktirdzniecības upuru skaits pieaug, un to sekmē digitālā vide, kur vervētāji izliek savus tīklus. Upuri labi "ķeras" arī iepazīšanās aplikācijās, tāpēc Tiesībsarga birojs atgādina, ka jābūt piesardzīgiem. Kaut arī orgānu nelikumīga izņemšana nav izplatītākā cilvēktirdzniecības forma, šo gadījumu skaits pasaulē pieaug.
Būvnieks apstiprina bažas par Stradiņa slimnīcas jaunā korpusa būvniecības kavēšanos; iespējams arī 15% sadārdzinājums
Darbu pie Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas A korpusa otrās daļas varētu nepabeigt laikā. Šādas bažas radušās darbu pasūtītājam – slimnīcai. Tā novērojusi, ka pēdējos mēnešos un arī kopumā apgūta vien trešdaļa no plānotās summas, taču darbi jābeidz jau nākamajā pavasarī. Būvnieks paredz, ka projekts kļūs dārgāks un pavasarī darbi vēl turpināsies, bet sola, ka līdz nākamā gada beigām viss būs pabeigts.
Inspekcija: Daudzas bāriņtiesas atrodas būtiskā cilvēkresursu krīzē
Daudzas bāriņtiesas atrodas būtiskā cilvēkresursu krīzē, kas izveidojusies gan nepietiekamā un konkurētnespējīgā atalgojuma, gan lielā darba apjoma dēļ. To secinājusi Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI), ņemot vērā tās rīcībā esošo informāciju un bāriņtiesu sniegtos datus, informēja VBTAI pārstāvis Taivo Trams.
Svarīgākais šobrīd