Latvijā
Zem jaunā ceļa pārvada nokļuvušie daugavpilieši cīnās par kompensācijām
Daugavpilī ceļa pārvads, kam jāatvieglo satiksme pāri dzelzceļam, ir nodots ekspluatācijā, taču pārvadā tuvumā dzīvojošie iedzīvotāji vērsušies Būvniecības valsts kontroles birojā (BVKB) un pašvaldībā ar sūdzībām par savas dzīves kvalitātes pasliktināšanos un īpašumu vērtības mazināšanos  pēc pārvada izbūves. Un  šobrīd jau caur  tiesu mēģina atsaukt lēmumu par pārvada nodošanu ekspluatācijā, kas nozīmētu  pārtraukt satiksmi pa šo jaunatklāto būvi. Būvniecības valsts kontroles birojs tam pamatojumu nesaskata. 
Skaistkalnē un Germanišķos atzīmē Baltu vienotības dienu
Godinot baltu vienotību 13. gadsimta ''Saules kaujā'', Skaistkalnē un Germanišķu ciemā Lietuvā atzīmēta divdesmitā Baltu vienotības diena. Covid-19 dēļ noteiktie ierobežojumi scenārijā gan ieviesa izmaiņas, tāpēc šoreiz svētki tika svinēti vienlaicīgi abos Mēmeles upes krastos.
Rugāju koka gudrību darbnīca paplašina darbību
Par pamatu liekot sevis attīrīšanas un izzināšanas domu, Rugājos izveidota mākslinieka Jura Bleidera "Koka gudrību darbnīca". Lai arī lielo tūrisma grupu pieplūdums saistībā ar ierobežojumiem mazinājies, izzinošā tūrisma iespēju labprāt izmanto ģimenes ar bērniem. Šobrīd aktīvi rit darbs pie mākslinieka dzimtās mājas atjaunošanas ar ieceri saglabāt latgaliešu maizes cepšanas tradīciju.
Patversmē Kabilē apņēmības pilni atjaunot nodegušo kūti
Pamazām visu atjaunosim – tā saka “Zilā krusta” Kabiles patversmes vadītājs Agris Reinis. Pirms diviem mēnešiem patversmē nodega kūts. Saimniecība, kurā tiek audzētas govis, vistas, kazas, pīles, zosis un pirms ugunsgrēka arī cūkas, ir galvenais atspaids patversmes darbības nodrošināšanai. Tur priecājas par saziedotajiem līdzekļiem, kas palīdzējuši uzsākt atjaunošanas darbus.
Septiņās mācību iestādēs šobrīd attālināti mācās un strādā vairāki desmiti skolēnu un pedagogu
Vairākās mācību iestādēs šobrīd attālināti mācās un strādā vairāki desmiti skolēnu un pedagogu. Lai arī attālinātās mācības pēc pavasara pieredzes grūtības nesagādā, tomēr skolās vēlējās ilgāku laiku aizvadīt normālā režīmā. Pēc pirmajiem saslimšanas gadījumiem drošības pasākumus mācību iestādes pastiprināt neplāno un atzīst, ka šobrīd atbildība gulstas uz katru indivīdu.
Pārapbedī Latvijas pirmo iekšlietu ministru Miķeli Valteru
Pēc vairāk nekā astoņiem gadu desmitiem Latvijā beidzot simboliski atgriezies viens no ievērojamākajiem latviešu politiķiem, kurš pirmais iekustināja ideju par Latvijas valsts nepieciešamību. Trešdien, 23. septembrī, pārapbedīja Latvijas pirmo iekšlietu ministru un diplomātu Miķeli Valteru.
KNAB izmeklē 62 000 eiro kukuļa pieprasīšanu; viena persona apcietināta
Tiesa pēc Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) lūguma nolēma apcietināt kādu fizisko personu, kura figurē kukuļa pieprasīšanas lietā. KNAB rīcībā esošie fakti norāda uz to, ka 62 000 eiro kukulis pieprasīts, solot panākt, lai Valsts ieņēmumu dienestā tiktu pieņemts uzņēmumam labvēlīgs lēmums.
Pabeigti ceļa seguma atjaunošanas darbi pie Kuldīgas
Ir pabeigti seguma atjaunošanas darbi Priedainē pie Kuldīgas – autoceļa Kuldīga–Alsunga–Jūrkalne (P119) posmā no 1,3.-2,4. kilometram, kā arī autoceļa Ventspils–Kuldīga–Saldus (P108) posmā no Ēdām līdz Kūlu kapiem (70,240.-75,927. km), informēja "Latvijas Valsts ceļi".
VIDEO: Atklāj Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolas jauno mācību gadu
Ar svinīgu pasākumu #Pilsoņaspēks Rīgā pie Brīvības pieminekļa 23. septembrī tiek atklāts Eiropas Parlamenta (EP) Vēstnieku skolu piektais mācību gads, kas aizsāks parlamentārās demokrātijas dažādo šķautņu izzināšanu Latvijas skolās trīs gadu garumā. Notikumam varēja sekot līdzi LSM.lv tiešraidē. 
Katrs trešais Latvijas iedzīvotājs ir iecietīgs pret kontrabandas precēm
Latvijā joprojām saglabājas samērā augsta iedzīvotāju tolerance pret kontrabandas preču iegādi, jo vairāk nekā ceturtā daļa iedzīvotāju uzskata, ka tas nav nekas nosodāms. Šādu viedokli pauž nedaudz vairāk iedzīvotāju nekā pērn, liecina tirgus un pētījuma centra SKDS aptauju rezultāti. Populārākās kontrabandas preces joprojām ir tabaka, degviela un alkohols.
Vietējo stādu trūkumu mežu atjaunošanai pēc dažiem gadiem risinās jauna kokaudzētava
"Latvijas Valsts meži" (LVM) stādu ražošanas apjomus ik gadu ceļ, taču pēdējo trīs gadu laikā sasniegta robeža, kad vairāk saražot nav iespējams. Mežniecības kvalitātei uzlabojoties, stādu tirgū ir ieildzis iztrūkums, vienlaikus prāvo investīciju dēļ privāto uzņēmēju vēlme audzēt mežu stādus ir maza. Daži mežsaimnieku kooperatīvi stādu trūkumam risinājumu rod kaimiņvalstīs.
Jaunākie
Interesanti