Latvijā
NATO ģenerālsekretāra vietniece Braže: Arī Covid-19 krīzes laikā jāatvēl nauda aizsardzībai
Šī brīža neparedzamajā pasaulē Covid-19 veselības krīzes kļūšana par drošības krīzi ir pēdējais, ko varētu vēlēties. To sarunā ar Latvijas Radio sacīja NATO ģenerālsekretāra vietniece publiskās diplomātijas jautājumos Baiba Braže. Viņa atzina, ka arī militārajā jomā nācies pielāgoties vīrusa radītajiem izaicinājumiem, tomēr, par spīti pandēmijas radītajai krīzei, valstīm ir nepieciešams turpināt savām aizsardzības spējām novirzīt pietiekamus līdzekļus.
TIEŠRAIDE: «Rīgas konference 2020»
Piektdien, 13. novembrī tiešsaistē notiek "Rīgas konference 2020". Tās dalībnieku vidū šogad ir NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs (Jens Stoltenberg), Eiropas Komisijas priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena (Ursula von der Leyen), Baltkrievijas opozīcijas līdere Svetlana Tihanovska (Sviatlana Tsikhanouskaya). Konferences tiešsaistei no plkst. 9.00 līdz 20.40 var sekot līdzi LSM.lv.
Strupišs: Dažas lietas tiesās velkas «procesuālo huligānu» dēļ; rosinās tiesnešu apmācību
Lielākā daļa lietu Latvijas tiesās tiek izskatītas samērā ātri, taču ir dažas lietas, kuru skatīšana vēsturiski velkas un tiek skatītas ilgi, intervijā Latvijas Radio sacīja Augstākās tiesas (AT) priekšsēdētājs Aigars Strupišs. Šīs lietas izvērtētas viņa vadītajā Tieslietu padomē un secināts, ka tiesneši nereti netiek galā ar tā sauktajiem procesuālajiem huligāniem. AT vadītājs  rosinās arī tiesnešu apmācības.
«Baltajā piektdienā» aicina pievērsties ziedošanai
Piektdien, 13. novembrī, norisinās labdarības organizācijas Ziedot.lv un uzņēmuma “Mobilly" jau otro reizi rīkota akcija “White Friday” jeb baltā piektdiena. Organizācijas vadītāja Rūta Dimanta Latvijas Radio skaidroja – šī akcija ir veidota kā pretstats visā pasaulē pazīstamajai iepirkšanās dienai “Black Friday” jeb melnajai piektdienai un aicina iedzīvotājus apdomāt, kur tiek izlietota nauda.
Kolkas pagasta pārvaldnieku atlaida par spīti ministrijas brīdinājumiem; ar zaudējumu piedziņu gan nesteidzas
Kad pērnā gada augustā Dundagas novada vadība izlēma patriekt Kolkas pagasta pārvaldnieku Aldi Pinkenu, pagasta iedzīvotāji un arī pašvaldību darbu uzraugošā ministrija brīdināja, ka tāda iecere ir prettiesiska. Taču domes vairākums ar mēru Aldi Feltu priekšgalā brīdinājumos neklausījās un pagasta pārvaldnieku atlaida. Tiesa šo lēmumu ir atzinusi par nelikumīgu, likusi izmaksāt kavēto algu un arī morālā kaitējuma kompensāciju. Taču ar kļūdas atzīšanu, atbildīgo meklēšanu un zaudējumu piedziņu gan Dundagas dome nesteidzas.
Ģimenes ārstiem slodze Covid-19 dēļ kļūst par smagu
Darba telefons zvana bez pauzēm. Tagad arī brīvdienās zvana epidemiologi. Šāda pašlaik ir ikdiena daudzās ģimenes ārstu praksēs. Covid-19 pandēmijas dēļ uzliktie papildu pienākumi būtiski palielinājuši ģimenes ārstu slodzi, un tā tikai pieaug. Asociācija aicina lēmumu pieņēmējus ņemt vērā, ka daudziem mediķiem slodze sāk kļūt par smagu. 
Eksperti: NATO turpina saskarties gan ar iekšējiem, gan ārējiem izaicinājumiem
Ceturtdien, 12. novembrī, tiešsaistē sācies starptautiskais drošības un politikas forums “Rīgas konference 2020”, kas ik gadu vienkopus pulcē daudzus augsta līmeņa ekspertus un politikas veidotājus no visas pasaules. Konferences pirmajā dienā eksperti diskutēja par vairākām tēmām, tostarp par NATO alianses izaicinājumiem, norādot, ka tādu ir gana daudz – gan iekšēji, gan ārēji.  
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt