Latvijā
Rīgā atjauno Pretkorupcijas komisiju Cilinska vadībā
(papildināts)
Rīgā atjauno Pretkorupcijas komisiju Cilinska vadībā (papildināts)
Rīgas dome trešdien, 29. novembrī, nolēma atjaunot savulaik likvidēto Pretkorupcijas komisiju. Mērķis – labāk izprast ētiku, novērst interešu konfliktus un pilnveidot trauksmes celšanu. Par tās vadītāju iecelts domes deputāts Einārs Cilinskis (Nacionālā apvienība/Latvijas Reģionu apvienība), kurš to vadīja jau iepriekš, 2009. gadā.
Skolām pieejami Covid-19 paštesti – dažviet Jelgavā un Rīgā tos jau izdala un izmanto
Skolām pieejami Covid-19 paštesti – dažviet Jelgavā un Rīgā tos jau izdala un izmanto
Šobrīd aktīvi izplatās dažādas elpceļu saslimšanas, nekur nav pazudis arī Covid-19, un ar to slimo arī skolās. Lai arī situācija nav kritiska un mācību process notiek klātienē, dažviet pašvaldības uzsākušas piesardzības pasākumus. Piemēram, Jelgavas izglītības iestādēs izdalīti Covid-19 paštesti, kuri jāveic mājās gadījumos, kad ģimenē ir aizdomas par saslimšanu.
Ceturtdienas rītā braukšanas apstākļi būs īpaši sarežģīti; jāplāno papildu laiks ceļam
Ceturtdienas rītā braukšanas apstākļi būs īpaši sarežģīti; jāplāno papildu laiks ceļam
Atbilstoši meteorologu prognozēm, trešdien, 29. novembrī, visā Latvijā stipri snieg, līdz ar to ceļi būs sniegoti, vietām slideni, var veidoties arī sanesumi, redzamība pasliktināsies. Laikapstākļu ietekmē braukšanas apstākļi var būt īpaši sarežģīti, tāpēc "Latvijas Valsts ceļi" (LVC) aicina izvērtēt nepieciešamību doties ceļā, kā arī plānot papildu laiku braucieniem.
Rinkēvičs par Jūrmalas caurlaižu lietu: Tas vienkārši jāpieņem
Rinkēvičs par Jūrmalas caurlaižu lietu: Tas vienkārši jāpieņem
"Tas ir vienkārši jāpieņem," par Satversmes tiesas (ST) spriedumu Jūrmalas caurlaižu lietā izteicās Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs, kurš dzimis un joprojām dzīvo Jūrmalā. Arī prezidenta rezidence atrodas šajā kūrortpilsētā, taču tā kā prezidents pārvietojas ar NBS Militārās policijas nodrošinātu transportlīdzekli, kas ir operatīvais transportlīdzeklis, caurlaide tam iebraukšanai Jūrmalā nav vajadzīga, LSM.lv norādīja Valsts prezidenta kancelejā.
No nāves draudiem un vajāšanas līdz nemitīgai filmēšanai – Latvijā ārstiem uzbrūk arvien biežāk
No nāves draudiem un vajāšanas līdz nemitīgai filmēšanai – Latvijā ārstiem uzbrūk arvien biežāk
Agresīvi pacienti vai viņu tuvinieki – tā ir ikdiena, atzīst Latvijas lielākajās slimnīcās un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā (NMPD), kas sniedz palīdzību smagi saslimušiem vai cietušiem cilvēkiem un nereti ārstē pacientus ar vissarežģītākajām diagnozēm. Fiziski vai vārdiski uzbrukumi medicīnas personālam piedzīvoti visos laikos, bet pēdējos gados tie kļuvuši daudz biežāki, tāpēc ārstniecības iestādes ceļ trauksmi: mediķi nejūtas droši un nespēj pilnvērtīgi darīt savu darbu, jo ik brīdi spiesti izjust sabiedrībā augošās spriedzes izpausmes. 
Pētījums: Pasivitāte un pesimisms «aplipina» Latvijas jauniešus
Pētījums: Pasivitāte un pesimisms «aplipina» Latvijas jauniešus
Latvijas jauniešu zināšanas par pilsoniskajām aktivitātēm, kā arī līdzdalība tajās, kaut arī pēdējos gados pieaugusi, tomēr joprojām ir zemāka nekā vidēji citās Eiropas valstīs. Šādu ainu uzrāda starptautiskais pilsoniskās izglītības pētījums, kurā piedalījās arī Latvijas Universitātes (LU) pētnieki. Turklāt salīdzinājumā ar citām pētījuma dalībvalstīm Latvijas skolēni daudz mazāk uzticas demokrātijai kā pārvaldes formai. Īpaši bažīgus pētījuma autorus dara fakts, ka ceturtā daļa astotklasnieku Latvijas nākotni redz pavisam drūmās krāsās.
Nošautā uzņēmēja Ļubkas dēls: Ir zemiski noziegumu attaisnot ar pasaciņām par krievu–latviešu konfli...
Nošautā uzņēmēja Ļubkas dēls: Ir zemiski noziegumu attaisnot ar pasaciņām par krievu–latviešu konfliktiem
Gaidām atbildīgu policijas darbu un tiesu, bet slepkavībā aizdomās turētā tuvinieku stāstītajam par notikušo – neticam, Latvijas Televīzijai sacīja novembra vidū Rēzeknē noslepkavotā uzņēmēja Andra Ļubkas dēls. Viņaprāt, slepkavībā vainoto ģimenes locekļu stāstītais par nacionāla rakstura apvainojumiem esot naida kurināšana un mēģinājums novērst uzmanību no patiesā, visai triviālā konflikta iemesla – strīda par auto stāvēšanu.
Piecās Latvijas augstskolās digitalizēts kurss par civilo aizsardzību
Piecās Latvijas augstskolās digitalizēts kurss par civilo aizsardzību
Piecās Latvijas augstskolās studentiem pilnībā digitalizēts "Civilās aizsardzības" kurss. Mācību vielu studējošie apgūst skatoties videoklipus, bildes un pat spēlējot datorspēli. Un, ja studentam nepieciešama palīdzība kaut ko saprast, vai radies kāds jautājums, vai jānoskaidro tehniskas detaļas par lekcijām, var sazināties ar virtuālo palīgu Digni, kas zina visu par konkrēto studiju kursu.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd