Latvijā
Topošie mediķi brīvprātīgi iesaistās Covid-19 izplatības ierobežošanā
Atbildot uz Veselības ministrijas (VM) aicinājumu, jau otro nedēļu daļa Latvijas Universitātes (LU) un Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) studentu brīvprātīgi iesaistījušies "Covid-19" vīrusa ierobežošanā. Lielākoties jaunie mediķi darbojas Covid-19 analīžu mobilajā pieņemšanas punktā. Kādas pārdomas ir tiem studentiem, kas jau iesaistījušies ar savu palīdzību ārkārtas situācijā?
Par drošību daudzstāvu mājās rūpējas arī paši
Piesardzības pasākumus ievēro arī daudzstāvu namu iemītnieki, kas ne vien dezinficē kāpņu telpas, bet liek lietā arī radošu izdomu. Piemēram, kādā kāpņu telpā Ķengaragā netālu no lifta piestiprināts sūklis ar zobu bakstāmajiem kociņiem lifta pogas nospiešanai.   
Ādažu vidusskolas skolēni saņem planšetdatorus
Noslēdzoties pirmajai attālināto mācību nedēļai, skolēni, kuriem nepieciešams, turpina saņemt vajadzīgo tehniku mācību procesa nodrošināšanai. Jau vēstīts, ka vēl pagājušajā nedēļā datora ar interneta pieslēgumu nebija vairāk nekā pieciem tūkstošiem bērnu. Sadarbībā ar “Latvijas Mobilo telefonu” un mobilo sakaru operatoru “Bite” šodien planšetdatori sagādāti arī Ādažu vidusskolas skolēniem.
Repatriācijas reisus beigs pirmdien
Vairums Latvijas ceļotāju, kuri vēlējās no ārzemēm atgriezties dzimtenē, to ir izdarījuši. Tādēļ Ārlietu ministrija pašlaik neplāno rīkot papildu repatriācijas avioreisus. Taču dažādās tālās un eksotiskās vietās vēl iesprūduši vairāki Latvijas valstspiederīgie. Viņu atgriešanai mājās Ārlietu ministrija meklēšot citus ceļus.
Mediķi lūdz pacientus nemelot saistībā ar Covid-19
Visticamāk, Covid-19 vīrusa izplatība mediķu vidū turpināsies, jo tieši ārsti un medmāsas savas profesijas dēļ ir īpaši pakļauti inficēšanās riskam, atzīst epidemiologi. Lai to pēc iespējas mazinātu, ļoti svarīgi, ka pacienti godīgi atbild uz visiem uzdotajiem jautājumiem.
Pelču bibliotēkas slēgšana Covid-19 dēļ neliedz lasītājiem tikt pie grāmatām
Lai arī bibliotēku durvis apmeklētājiem ir slēgtas, aiz tām norit intensīvs darbs. Bibliotekāri turpina strādāt ar novadpētniecības materiāliem, sniedz e-pakalpojumus, biežāk jāatbild uz telefona zvaniem. Kuldīgas novada Pelču pagasta bibliotēkas vadītāja  saka – šis ir arī radošas izdomas laiks un lasītājiem tiek arī grāmatas. Atpakaļ gan tās nonāks tikai pēc ārkārtējās situācijas.
LŽA aicina sniegt atbalstu medijiem, kas veidojuši kvalitatīvu saturu
Latvijas Žurnālistu asociācija (LŽA) ir veikusi biedru aptauju par Covid-19 pandēmijas izraisītajām sekām žurnālistu un mediju organizāciju darbā. Aptauja rāda, ka visi mediji piedzīvo reklāmas kritumu. LŽA aicina sniegt atbalstu medijiem, īpašie tiem, kuri veidojuši kvalitatīvu saturu.
Saslimšana ar Covid-19 konstatēta trim stomatologiem Rīgā
Pagājušajā nedēļā saslimšana ar jaunā koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19 konstatēta trim stomatologiem, to preses konferencē piektdien, 27. martā, paziņoja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.
Jaunākie
Interesanti